homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-155


#2927 2009-04-13 14:31:33

fleurette
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-29
Mesaje: 3111

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici

multum joo, la fel si tie  puss ... eu mai am din cand in cand intepaturi si usoara jena la ovare, mai ales in partea dr, iar uneori daca ma asez intr-o poz ma cam deranjeaza si treb sa o schimb...dar am auzit ca e normal ca avem dureri de genul asta, nu ai de ce sa-ti faci probl, daca te doare fff tare si nu te lasa poti sa iei u no-spa   kram ... chiar asa rau e la bucur, n-am fost niciodata acolo,nici nu stiu unde e, dar auzisem ca nu-i f rau si chiar merita....dar se pare ca nu-i chiar asa  sad ... tu acolo vrei sa nasti?


mamica de gemeni: Darius si Clarisa al9leacer

Offline

 



#2928 2009-04-13 14:58:33

Joo
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-08-12
Mesaje: 394

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici

pai e mai mult o jena sau o usoara intepatura nu o pot numi durere
eu nasc la giulesti insa duminica a trebuit sa merg la camera de garda de la bucur intrucat este aproape de casa. sambata mi-a fost f rau, m-a durut capul, stomacul si am vomat intru=una (fara legatura cu sarcina, fara greturi sau etc). gandindu-ma la vreo toxi infectie alimentara am hotarat sa merg la camera de garda
acolo, dezastru. un medic care n-a facut decat sa tipe si sa imi denigreze atat maternitatea giulesti cat si mediul care ma are sub observatie. imi spunea intr-una "pune banii pe masa pune banii pe masa" 50 de lei cat costa consultatia (eu stiam ca la camera de garda nu se plateste, dar ma rog)
m-a urcat pe masa si a fost atat de "gentil" cand m-a consultat incat am simtit ca m-a lovit ceva
ma urca pe masa imi spune, doctorul tau e un nesimtit, nu ti-a taiat deloc din col. colul e intact si arat bine
trecand peste faptul ca 2 doct m-au vazut dupa conizatie si au putut obesrva interventia chirurgicala
ma rog, trecand peste alte detalii se hot. sa imi puna o perfuzie deoarcere aveam tensiunea ff mica. tot ce a fost nevoie pt perfuzie mi-am cumparat singurica de la farmacie
in salon...conditii mizere, pereti si paturi de ti se facea rau, rugina la toate tevile dezastru ce sa mai
o asistenta vine imi pune o perfuzie intr-o scarba mai mare decat ea, imi face vena praf si la final uita sa mai vina sa o scoata
eu nu mai rezistam de foame (cu o zi in urma am dat afara tot ce am mancat iar duminica am preferat sa manac cand ma intorceam) si de frig mi-am scos frumusel branula si am plecat acasa
in concluzie: Traiasca maternitatea Bucur si dr. Stefanescu parca, Traiasca camera de garda si ospitalitatea personalului


Are mami 2 papusele, Emma si Natalia hjarta hjarta

Offline

 

#2929 2009-04-13 15:26:22

maryland
Sr. member
De la: New York
Inregistrat: 2008-12-05
Mesaje: 1774

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici

eu o sa nasc la bucur dar nu il cunosc pe doctorul asta de care zici...stiu ca sunt destul de jalnice conditiile din spital dar la maternitate e f misto...e renovat si ffff curat. au rezerve de unul sau doua paturi cu baie in camera...e bine zic eu...
imi pare rau ca ai dat peste asa un animal...
eu acolo nu am fost decat la doctorita mea care ne e fffff buna prietena de fam si la ecografie...de fiecare data a fost super...
parerea mea e ca daca nu ai pile in spitalele de stat sau nu ai un doctor pe acre sa il cunosti de ceva vreme, mai bine te lipsesti...e jale pe vale...
bien acum mai sunt si exceptii...sunt si doctori care sunt oameni inainte de toate si pt care viata pacientului e mai importanta ca plicul...dar sunt f rari

Offline

 

#2930 2009-04-13 15:42:10

fleurette
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-29
Mesaje: 3111

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici

nici nu-i poti numi pe unii oameni dr...sunt animale...dar uite ca din pacate se inrampla sa ne lovim de ei....bine ca ai trecut peste aceasta experienta neplacuta si ca nu va treb sa dai ochii cu dr ala kram
mary inseamna ca ai noroc, se mai intampla si minuni, bine ca nu ai probl  puss


mamica de gemeni: Darius si Clarisa al9leacer

Offline

 

#2931 2009-04-13 16:14:00

Joo
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-08-12
Mesaje: 394

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici

nu stiu ce conditii sunt la maternitate sau cum sunt saloanele de nou nascuti in sa recunosc ca ce am vazut acolo mi s-a parut culmea nesimtirii. pe peresti se scurgea rugina de la tevi, o laveta cu apa (nu zic Cif sa alteproduse) ar fi rezolvat tot
nu sufar de lux si poate ca aceste conditii nu mi s-ar mai fi parut nu stiu cum daca medicul era un om cum trebuie sa fie. imi venea sa ii dau cu banii peste ochi. ii era teama sa nu cumva sa imi dea vreo informatie  gratis.
si evident ca a avut mult de comentat ca ce dr incompent pot avea si cum mi-a prescris numai acid folic
el in shimb mi-a facut o reteta de 2 pagini printre care si metoclopramid, desi i-am spus in nenumarate randuri ca nu am greturi si ca varsaturile sunt de la stomac. evident ca reteta se duce direct la cos
ma intreb daca veneam pe targa la camera de garda, si eram singura, cine imi mai cumpara ce am avut nevoie pt perfuzie? sau ma trimitea acs asa cum am vnt?

PS: am vrut sa imi fac o echo si mi-a spus: nu avem ecograf, aici nu se fac ecografii?

box

Ultima oara a fost editat de Joo (2009-04-13 16:16:43)


Are mami 2 papusele, Emma si Natalia hjarta hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2932 2009-04-13 16:41:28

maryland
Sr. member
De la: New York
Inregistrat: 2008-12-05
Mesaje: 1774

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici

ba se fac ecografii si chiar au un ecograf f performant...e la etajul 1 in stanga cum urci pe scari (tot scarile din stanga...alea mari nu alea de cum intri in maternitate)...fac si inatrvaginal si abdominal...chiar nu pot sa inteleg de ce s-au purtat in halul asta cu tine...sunt niste idiotii...
acum daca stai sa te gandesti doctori rai sunt peste tot...pacat ca ai dat tu de unul dintre ei  sad

Ultima oara a fost editat de maryland (2009-04-13 16:43:16)

Offline

 

#2933 2009-04-13 17:01:57

Joo
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-08-12
Mesaje: 394

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici

nu am obiceiul sa dau de un medic prost intr-un spital si sa fug pe veci de acel spital
dar..medic nu, ecograf cica nu au (deh, erau Floriile poate ca 50 lei nu i=au ajuns,desi tot in buz lui au intrat) pt perfuzie a trebuit sa imi cumpar singura, pe asistenta a uitat-o D-zeu pe unde a uitat-o, saloane mizere (nu ma ref la lux ci la igiena, strict igiena) etc
si eu m-am nascut la Bucur si nu am avut nici o problema


Are mami 2 papusele, Emma si Natalia hjarta hjarta

Offline

 

#2934 2009-04-13 17:02:32

Crssy85
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 4934
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici

fetelor, am fost la doc si e totul ok, bb are aproape 2 cm si ii bate inimoiara vesel smile

am fost si eu la bucur... e urat rau, ce sa-i faci...

joo, d c nu mergi la filantropia? acolo sunt numai oameni draguti, asistentele, doctorii... e f curat si azi era fff multa lume acolo, dar pe bune dak am vz vreun colorat...; si e curat de lingi pe jos, kiar si in camera de garda.


Fericita mamica de
Davidutz, din 19.11.2009
                si
Cezarel, din 29.10.2011

Offline

 

#2935 2009-04-13 17:07:05

Joo
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-08-12
Mesaje: 394

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici

bravi crssy, ma bucur ca te-ai lin, sa inteelg ca si al meu are cam 2 cm tongue am mers la bucur la camera de garda pt ca nu era mare urgenta si pt ca e aproape de mine. ma asteptam la o parere si un mic tratament. mai mult sa imi confire daca e toxi infectie alimentara. pt ca asa mergeam la Giulesti si stiam o treaba

Ultima oara a fost editat de Joo (2009-04-13 17:08:00)


Are mami 2 papusele, Emma si Natalia hjarta hjarta

Offline

 

#2936 2009-04-13 17:08:13

maryland
Sr. member
De la: New York
Inregistrat: 2008-12-05
Mesaje: 1774

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici

eu sunt nascuta la filantropia  big_smile
la bucur tre sa inchizi ochii and intri...asta e adevarul..daca doctorita asta a mea nu era acolo nici nu ma gandeam sa nasc acolo...iar colorati....sunt ciorchine...parca s-ar da ceva gratis acolo

Offline

 

#2937 2009-04-13 17:11:57

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici

Bravo Mary!
Ai vazut ca te ingrijorai degeaba?
Nu e nimic in neregula cu tine, esti doar norocoasa ca nu ai stari aiurea  chicot   puss

Pupici la burtici!!  hjarta


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#2938 2009-04-13 18:00:40

Crssy85
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 4934
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici

cred ca la mine te referi, love rotfl, mc puss


Fericita mamica de
Davidutz, din 19.11.2009
                si
Cezarel, din 29.10.2011

Offline

 

#2939 2009-04-13 18:50:32

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici

da da, la tine ma refeream  rotfl
Oboseala isi spune cuvantul  big_smile


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#2940 2009-04-13 22:51:03

alina 28
Full member
Inregistrat: 2008-09-14
Mesaje: 105

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici

voi simtiti cand sughite bebelu,pt ca eu il simt in fiecare seara.oare e normal?
gravida AMR 6 sapt

Offline

 

#2941 2009-04-14 00:28:59

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici

Am citit ca e normal... dar pana acum nu am simtit... sau nu mi-am dat seama... ce simti?  big_smile


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#2942 2009-04-14 09:39:55

lili pala
Sr. member
Inregistrat: 2007-06-17
Mesaje: 1061

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici

alina 28 a scris:

voi simtiti cand sughite bebelu,pt ca eu il simt in fiecare seara.oare e normal?
gravida AMR 6 sapt

daaaa, imi amintesc cu drag cum fetita mea sughita dupa ce mancam pepene rosu... in fiecare zi.
erau miscari ritmice de sughit, clare!
miscari comparative cu sughitul nostru!
era comic!


Mami de Stefanici si Mirunica -pentru poze vizitati blogurile
http://stefanici.blogspot.com
http://emiruna.blogspot.com
59.7 kilograme afurisite! Hai inca - 3 kile !

Offline

 

#2943 2009-04-14 09:58:42

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici

pe bune?!?! Deci simti ca si cum cineva ar sughita inauntrul taul?!?!
Ce tareee! Abia astept sa simt si eu  majoreta  majoreta


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#2944 2009-04-14 10:12:34

maryland
Sr. member
De la: New York
Inregistrat: 2008-12-05
Mesaje: 1774

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici

vreau si eu sa simti cum sughita  big_smile
cred ca trebuie sa fie f amuzant  chicot

Offline

 

#2945 2009-04-14 10:29:22

alina 28
Full member
Inregistrat: 2008-09-14
Mesaje: 105

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici

da si se vede si burtica cum se misca depinde de sughit cu cat e mai puternic.Eu m-am speriat pt ca nu stiam ca poate face asa in fiecare zi ,pt ca si un om normal nu sughite in fiecare zi ,de aia ma gandeam ca nu ar fi normal, dar dc voi spuneti ca asa ati simtit  si voi m-am mai linistit.de obicei il simt seara si il tine destul de mult, si tot timpul beau apa ca sa ii treaca pt ca si mie imi trece de la apa. rotfl
gravida AMR 6 sapt

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.