homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Din nou...CANCER!-37


#685 2009-02-02 20:37:30

Marlyn
Full member
Inregistrat: 2006-06-21
Mesaje: 504

Re: Din nou...CANCER!

Citesc demult acest topic. Cu inima stransa, cu speranta ca doua fetite vor avea multa vreme printre ele pe tatal lor!

Mama mea tocmai s-a internat la Timisoara, face radioterapie. Are cancer de col uterin, stadiul 1 B. Inca nu imi revin.

Offline

 



#686 2009-02-02 20:45:40

ryanna22
Hero member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 4516

Re: Din nou...CANCER!

Capu' sus Marlyn,nu e usor kand cineva apropiat trece prin momente de astea,fii optimista si roaga te mult o sa vezi ca o sa te ajute.La fel ii doresc si lui armand multa sanatate si multa bafta!

Offline

 

#687 2009-02-02 21:21:29

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

...multa sanatate mamei tale si tuturor oamenilor de pe acest pamant...sa ne fereasca Dumenzeu ...

Offline

 

#688 2009-02-02 22:17:09

persifona
Vizitator

Re: Din nou...CANCER!

Tinem pumnii foarte stransi, armand. Sa dea Dumnezeu sa fie bine!

 

#689 2009-02-02 23:30:47

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: Din nou...CANCER!

Doamne ajuta!
kram
sa te faci bine!


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#690 2009-02-04 09:54:00

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

Asteptam vesti de la tine prietene drag.
Sper sa te simti bine...Doamne ajuta-l sa se faca bine, sa stea multi ani langa familia lui...
Mai vorbim...

Offline

 

#691 2009-02-04 10:08:08

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Din nou...CANCER!

Marlyn a scris:

Citesc demult acest topic. Cu inima stransa, cu speranta ca doua fetite vor avea multa vreme printre ele pe tatal lor!

Mama mea tocmai s-a internat la Timisoara, face radioterapie. Are cancer de col uterin, stadiul 1 B. Inca nu imi revin.

Marlyn fii linistita mama ta sigur o sa fie bine...e nevoie de timp si rabdare ...dar va fi bine ...sunt sigura.
Multa sanatate!!

P.S Daca nu te deranjeaza as vrea sa stiu cum i s-a detectat...daca a avut simtome...cum au iesit analizele...stii cum e...de astea tre sa ne ferim toate...si cu cat stim mai multe cu atat e mai bine


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#692 2009-02-04 13:09:16

Marlyn
Full member
Inregistrat: 2006-06-21
Mesaje: 504

Re: Din nou...CANCER!

deliav a scris:

Marlyn a scris:

Citesc demult acest topic. Cu inima stransa, cu speranta ca doua fetite vor avea multa vreme printre ele pe tatal lor!

Mama mea tocmai s-a internat la Timisoara, face radioterapie. Are cancer de col uterin, stadiul 1 B. Inca nu imi revin.

Marlyn fii linistita mama ta sigur o sa fie bine...e nevoie de timp si rabdare ...dar va fi bine ...sunt sigura.
Multa sanatate!!

P.S Daca nu te deranjeaza as vrea sa stiu cum i s-a detectat...daca a avut simtome...cum au iesit analizele...stii cum e...de astea tre sa ne ferim toate...si cu cat stim mai multe cu atat e mai bine

A avut o hemoragie in urma cu putin timp. A mers la medic, i-a descoperit o rana pe col, a luat o proba pentru biopsie si a descoperit cancer stadiul 1B.

Offline

 

#693 2009-02-04 14:55:26

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Din nou...CANCER!

aha...imi pare rau ca trebuie sa treaca prin asta dar cu siguranta va fi bine puss


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#694 2009-02-04 16:29:16

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

In sfarsit......nu am avut net pana cum. Ce-am facut pana acum? Parca sunt destinat sa fiu chinuit.....
Astazi la ora 16 incep tratamentul...se da startul!
Pana acum m-au supravegheat.....Ieri insa , pe seara, mi-au facut punctie in plamani sa imi scoata lichidul....si ca de obicei, cum nimic nu imi iese din prima, m-au intepat de doua ori. A durut rau....ca atare am si lesinat. cred ca erau cel putin 5-6 persoane in camera, speriati....cu aprate pt inima, tensiune.....dar nu a fost decat ce mi se mai intampla . Imi spunea sotia, care astepta afara, ca alerga cineva de la cardiologie disperat......dar s-a linistit repede.
In fine...am dormit f bine.....fara presiune in piept.
Si...dimineata m-au luat la sala de operatie sa imi puna cateterul. Frica...sa nu va mai spun......dar culmea.....nu m-a durut nici cat o injectie si a durat nici 10 minute. la ce ma asteptam....a fost minune.
Dar nu s-a terminat, pt ca au venit sa imi spuna ca trebuie sa imi bage un medicament in coloana....iarasi punctie. Si ce nu am patit la operatie de dimineata, am tras acum la punctia lombara. M-au intepat de 4 ori si nu au reusit sa nimereasca unde trebuie...cica din cauza masei musculare. Si nu numai....ca la 101 kg.......Au renuntat ca iar ma facusem palid, mai incearca maine, si daca nici maine nu reusesc, poimaine la sala de operatie, sub anestezie.
Tumoarea s-a mai micsorat de la ultima radiografie, analiza aceea ce arata boala, LDH, e aproape normala.....insa la intrebarile mele privind sansele sa scap dupa acest tip de tratament......au spus ca nu stiu nimic, trebuie sa asteptam sa vedem cum reactionez, avand in vedere trecutul meu ca si boala, care e agresiva.
Ziua sunt in regula, dar noaptea cam ma coplesesc gandurile.....
Chimioterapia va dura 7 zile.....si inca 15 zile recuperarea sistemului imunitar. Deci, la 16, incep cele 7 zile care vor hotari soarta mea.
7 zile.....in 7 zile Dumnezeu a facut lumea......mie or sa imi redea viata.
Va mai scriu.

Offline

 

#695 2009-02-04 17:04:29

pink_butterfly
Insomniac member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 8371

Re: Din nou...CANCER!

Doamne ajuta! rugaciune


http://www.youtube.com/watch?v=mwMdO3HK_ws our song hjarta
em todas as ruas do amor seras meu e eu serei tua hjarta
http://www.youtube.com/watch?v=DDuLPHsIuTg

Offline

 

#696 2009-02-04 17:06:25

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Din nou...CANCER!

Sa te ajute Dumnezeu, armand!


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#697 2009-02-04 19:20:23

andrasa
New member
Inregistrat: 2008-11-03
Mesaje: 62

Re: Din nou...CANCER!

Sapte e un un numar divin, deci crede din suflet ca te vei vindeca. Si cum la inceput a fost Cuvantul, intareste-te prin rugaciune si speranta.

Offline

 

#698 2009-02-04 19:40:14

dojo
Full member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2007-07-08
Mesaje: 276
Site

Re: Din nou...CANCER!

SANATATE si bafta. Sa auzim totusi si vesti bune, ca parca e destula suferinta asta.

Offline

 

#699 2009-02-04 19:54:27

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: Din nou...CANCER!

multa sanatate, armand!
noi ne rugam pt tine, iar cand mai multi oameni se roaga, Dumnezeu indeplineste cu siguranta rugamintile!
gandeste'te cat de mandre si puternice vor fi fetitele tale peste cativa ani smile au in tine cel mai bun model pe care l-ar putea avea cineva!


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#700 2009-02-04 21:37:26

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

Sanatate Multa !!

Offline

 

#701 2009-02-04 22:16:48

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: Din nou...CANCER!

Multa sanatate, armand si numai bine! Sa nu iti pierzi speranta si sa te gandesti cate persoane sunt alaturi de tine
asteptam cu nerabdare vesti de la tine smile

Offline

 

#702 2009-02-04 22:21:36

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Am facut prima doza de chimio......ma doare capul ingrozitor si simt ca ma doare pieptul parca....mi-au zis ca baga doze mari si puternice. Cred ca de data asta o sa simt si eu ca fac tratament de chimio, de acela care te doboara.......Glumeam si eu.
Asistenta imi ia tensiunea din 10 in 10 minute......
Azi le-am aratat poze cu fetitele mele, pt ca le-au vazut pe laptop.....se umpluse de asistente aici. Sunt tare draguti oamenii in spitalul asta, incredibil!
incerc sa dorm acum...mai vorbim.

Offline

 

#703 2009-02-05 03:33:56

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Ma codesc de cateva zile sa va spun ceva.....si acum ma refer la moderatori. As vrea sa cer permisiunea de a face ceva , aici, pe forum. Inainte de asta....sa stiti ca acest forum mi-a devenit indispensabil, am nevoie ca de aer de toti cei care citesc povestea mea.....sunt profund impresionat si ma face sa ma simt mai puternic cand vad cati citesc acest topic.
Despre ce e vorba? Un prieten bun mi-a propus un proiect.....stimulat fiind de ce patesc eu si de chinurile nepotului lui, care a suferit din cauza aceluiasi personal medical din spitalul unde m-am tratat si eu.
Pe scurt, mi-am facut un blog, unde incerc sa exprim altfel prin ce am trecut, un blog unde vreau sa subliniez ca medicina nu e pentru toti, ca trebuie sa schimbam ceva.....acolo vreau sa atrag si pe altii care au avut experiente asemanatoare mie.
Am marele avantaj ca acest blog a fost deja promovat pe fatada aceea mare de pe magazinul Cocorul si va fi mereu asa.....
Scopul si visul meu este ca la un moment dat sa am un trafic care sa atraga si sponsori.....bani ce vor intra intr-o fundatie pe care vreau sa o fac pentru a ajuta pe cei ce nu au sansa mea de a fi tratati omeneste. Nu e un vis.....pot sa fac asta, am sprijin real in asa ceva. Ieri a fost prima aparitie la magazinul Cocorul.....si deja am vazut o miscare a traficului .....
Pot sa urmaresc cati citesc ce scriu acolo.
E o arma neascutita neletala....dar daca vom fi ca mine multi...poate copiii nostri vor avea alta viata. Eu nu stiu ce se va intampla cu mine.....insa simt ca fac ceva. Si pentru mine conteaza. Arma mea e scrisul...si am sprijin important de acasa.
Intrebarea este daca pot sa pun aici adresa de blog........as avea nevoie de trafic, adica de multe vizualizari.
Orice raspuns mi-ati da.....eu aici mi-am pus sufletul, aici voi scrie tot timpul pana la finalul povestii mele. Blogul e ceva....altceva. Are un scop......si poate fi mediatizat.
Va rog sa nu va suparati daca am gresit, nu tradez pe nimeni. E o idee, o incercare, vreau sa stie cat mai multi prin ce am trecut eu si intr-un fel, daca reusesc.....sa atentionez asupra unor realitati. Si asta pentru ca nu stiu daca traiesc sau mor. Ma simt dator sa incerc ceva
Multumesc mult

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.