homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Din nou...CANCER!-38


#704 2009-02-05 09:09:14

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: Din nou...CANCER!

Armand, Dumnezeu sa te ajute sa te faci bine si sa-ti dea putere sa treci peste toate greutatile!  rugaciune
Faptul ca te-ai gandit la o fundatie si ai facut un blog, este un lucru extraordinar si citind ce scrii, ma gandesc cata putere ti-a dat Domnul sa poti face acest lucru si sa-i ajuti pe cei care sufera de aceasta boala.
Felicitari Armand pt ceea ce vrei sa faci, esti un OM cu suflet mare!
Dumnezeu sa-ti rasplateasca eforturile.


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 



#705 2009-02-05 09:25:34

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Din nou...CANCER!

Armand ...sanatate si putere pe ultima suta smile stiu ca va fi bine si abia astept sa ne povestesti impresiile din prima vacanta de refacere (vacanta pe bune big_smile ) dupa toata nebunia asta...treaba cu blogul e foarte buna...si nu cred ca se poate pune problema de tradare sau altceva smile multa bafta si cu proiectul asta! te pup si asteptam vesti de la tine


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#706 2009-02-05 10:25:56

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

Armand..ce ai scris mai sus mi-a ajuns pana la suflet...esti un om extraordinar. Stii, ca eu ti-am mai spus in multa postari ale mele despre faptul ca esti ,,norocos" ca te aflii acolo..la asta ma refeream, la sistemul sanitar de la noi. Medicii care sunt dedicati meseriei nu au cu ce, nu sunt ajutati...si cai care intr-adevar pot..fac asta doar pentru bani si in schimb nu primesti prea multe...paote doar minciuni pana-n ultima clipa...

Sper sa ne poti da adresa si sa ne adunam cati mai multi, poate reusim sa schimbam ceva...

Armand ceea ce faci tu zilele astea se numeste autotransplant? Nu stiu ce inseamna de asta intreb...
Sper sa te acomodezi si sa-ti fie din ce in ce mai bine, apoi sa primesti vestea cea mare...sa ne spui ca tumora s-a retras de tot...
Nici nu mai stiu ce sa spun...vorbim mai tarziu.

Offline

 

#707 2009-02-05 10:49:45

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: Din nou...CANCER!

Armand, felicitari din suflet pt ceea ce vrei sa faci! Ai tot respectul meu si al tuturor celor care iti citesc topicul, sint convinsa. Nu cred ca se va supara nimeni daca vei scrie aici adresa blog-ului tau, dimpotriva :k?ra:

Ultima oara a fost editat de rh (2009-02-05 13:58:07)

Offline

 

#708 2009-02-05 11:21:15

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

iata inca un exemplu....http://www.evz.ro/articole/detalii-articol/838583/Inca-un-om-a-murit-din-neglijenta-medicilor/,,,astept si parereamoderatorilor.
acum vin sa ma intepe iar in coloana.......mi-e o fRICA........

Offline

 

 Publicitate


loading...

#709 2009-02-05 11:22:36

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Din nou...CANCER!

fii calm...din pacate se intampla si nenorociri...dar tu trebuie sa-ti pastrezi un oarecare echilibru...


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#710 2009-02-05 14:06:50

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

In sfarsit....am scapat. din prima au reusit, a trebuit sa stau o ora intins, nemiscat.
Adresa de blog este www.amcancer.blogspot.com

Offline

 

#711 2009-02-05 15:49:27

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

...ma bucur ca ti-au reusit din prima..erai asa de speriat ieri...mai vb..acum intru pe blog sa vad si eu depre ce e vb..si eu as vrea sa ajut cumva.

Offline

 

#712 2009-02-05 15:50:58

tttttt
Hero member
Inregistrat: 2008-01-22
Mesaje: 4110

Re: Din nou...CANCER!

si ce trebuie sa facem pe blog , ca sa te ajutam , ai zis ceva de trafic? adica , doar sa il vizitam sau sa scriem ? la ce trafic se refera?

Offline

 

#713 2009-02-05 16:41:29

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

eu am intrat pe blog,am vrut sa scriu...si cum nu prea ma pricep la astea(ce iti cere pe acolo) m-am blocat in detalii...am renuntat..insa sunt aici mereu...alaturi de Armand


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#714 2009-02-05 17:21:22

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Trebuie sa vizitati cat mai des blogul, eventual sa postati comentarii....dar in special sa povestiti intamplari nefericite cu medici, cu amanunte.
Va multumesc mult!
Astazi am dormit aproape incontinuu, simt ca mi se inchid ochii chiar si acum, desi m-am trezit dupa 2 ore de somn. Imi este clar ca in sfarsit (glumesc) au si ei un tratament care sa ma doboare....
Ma doare spatele destul de rau, acolo unde mi-au facut punctia...
Stiti ca singurul lucru care ma mobilizeaza este sa ma ridic din pat si sa scriu? Parca a trecut mult mai mult timp de cand sunt aici.....si nu mai am decat in jur de trei saptamani.....
Aseara, dupa 4 luni, mi-au scos cateterul din mana. Ma simt parca eliberat.......va dati seama dupa ce ma vindec cum ma voi simti??? Nici nu pot sa imi inchipui.
Ma bag la somn iar....cum am vesti va anunt.
Multumesc pentru tot!
p.s. fac autotransplant, adica chimioterapie f puternica, care distruge atat boala(sa sper ca toata), cat si sistemul imunitar. Pr a-mi reveni, se vor introduce celule stem(recoltate acum ceva timp in urma tot de la mine) in organism, si se asteapta refacerea mea. Totul in jur de 3 saptamani sau mai mult.

Offline

 

#715 2009-02-05 17:26:05

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: Din nou...CANCER!

Mult succes Armand!
Poti sa-ti pui blogul la semnatura, asa il vor vedea cat mai multi si vor intra.


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 

#716 2009-02-05 20:13:35

pink_butterfly
Insomniac member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 8371

Re: Din nou...CANCER!

cred ca suntem constienti cu toti de lipsa de profesionalism (asta ca sa ma exprim in termeni foaaaarteee decenti) a sistemului sanitar din Romania...chiar mai devreme am vazut la stiri cazul cu batrana bolnava de inima,pasata de la o sectie la alta o noapte intreaga...si apoi trimisa acasa ca in cele din urma sa moara...din cauza inconstientei unor monstri...pentru ca altfel nu ii pot numi pe aceste specimene care pretind a fi oameni...cum e posibil sa existe atata cruzime,atata indiferenta???...cum e posibil sa nu te impresioneze nici macar putin disperarea unui om batran,bolnav si neputincios???...normal,daca nu avea bani de spaga sau relatii nu prezenta interes...in fine...probabil nu ar trebui sa scriu aici despre asta...dar sunt prea intrigata la ora asta,incat sa ma pot controla...imi este efectiv sila acklad de acesti indivizi,care sper ca mai devreme sau mai tarziu sa ajunga sa isi plateasca pedeapsa pentru ca isi bat joc de vietile oamenilor!


http://www.youtube.com/watch?v=mwMdO3HK_ws our song hjarta
em todas as ruas do amor seras meu e eu serei tua hjarta
http://www.youtube.com/watch?v=DDuLPHsIuTg

Offline

 

#717 2009-02-06 01:45:33

still_dreaming
Full member
De la: Yes we can!
Inregistrat: 2006-11-28
Mesaje: 488

Re: Din nou...CANCER!

armand a scris:

Pe scurt, mi-am facut un blog, unde incerc sa exprim altfel prin ce am trecut, un blog unde vreau sa subliniez ca medicina nu e pentru toti, ca trebuie sa schimbam ceva.....acolo vreau sa atrag si pe altii care au avut experiente asemanatoare mie.
Am marele avantaj ca acest blog a fost deja promovat pe fatada aceea mare de pe magazinul Cocorul si va fi mereu asa.....
Scopul si visul meu este ca la un moment dat sa am un trafic care sa atraga si sponsori.....bani ce vor intra intr-o fundatie pe care vreau sa o fac pentru a ajuta pe cei ce nu au sansa mea de a fi tratati omeneste. Nu e un vis.....pot sa fac asta, am sprijin real in asa ceva. Ieri a fost prima aparitie la magazinul Cocorul.....si deja am vazut o miscare a traficului .....
Pot sa urmaresc cati citesc ce scriu acolo.
E o arma neascutita neletala....dar daca vom fi ca mine multi...poate copiii nostri vor avea alta viata. Eu nu stiu ce se va intampla cu mine.....insa simt ca fac ceva. Si pentru mine conteaza. .....................
E o idee, o incercare, vreau sa stie cat mai multi prin ce am trecut eu si intr-un fel, daca reusesc.....sa atentionez asupra unor realitati. Si asta pentru ca nu stiu daca traiesc sau mor. Ma simt dator sa incerc ceva
Multumesc mult

ma bucur sa vad esti pozitiv si plin de initiativa, sa ajuti si pe altii.

as vrea si eu sa inteleg cum vezi tu ca ii ajuti si pe altii daca ai trafic pe blogul tau?

ce vrei sa spui cu

au avut experiente asemanatoare mie

experiente cu o boala asemanatoare tie sau au beneficiat tratament mizerabil in spital romanesc?

eu te-am mai intrebat dar nu mi-ai raspuns tu cum ai ajuns sa ai posibilitatea sa fi tratat acolo?

poate asta ii va ajuta si pe altii sa stie ca exista posibilitatea aceasta atita timp cit tratementul romanesc lasa de dorit.

am auzit de un formular FORMULARUL E 112 care se pare ca se aplica numai la tarile din EU.
http://www.cnas.ro/default.asp?id=296&a … %20e%20112
http://ec.europa.eu/employment_social/s … ons_ro.htm


iti doresc suuces cu blogul tau si sper sa iti indeplinesti visul.
multa sanatate!

Ultima oara a fost editat de still_dreaming (2009-02-27 19:12:24)


To accomplish great things, we must not only act, but also dream; not only plan, but also believe.
All our dreams can come true, if we have the courage to pursue them.

Offline

 

#718 2009-02-06 03:22:24

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Poate nu judec bine pt ca sunt ametit si mi- e putin rau .....dar ce ai scris suna .....nu stiu, ma simt de parca mi-a luat cineva jucariile...suna critic. Si nu e cazul.'Se poate sa nu reusesc sa fac ce mi-am propus, pentru ca nu tot ce vrei se realizeaza. Beneficiez de o mediatizare serioasa....asta e diferenta care ma face sa sper ca se poate. Eu cred ca am explicat destul de clar ce e cu blogul asta.
Ce e cel mai important, si are efect imediat, este ca pe mine ma tine in priza, mai ales ca acum imi va fi cel mai greu......
Fundatia , daca ia fiinta, inseamana bani. Banii inseamna tratament in afara tarii. Formularele lui peste prajit.......
Un transplant afara costa 150000 euro, statul roman da cam 50000. Si dureaza pana iti aproba, si daca iti aproba.....deja unii fac pomana de nu stiu cate saptamani.
Deci, ai bani, pleci afara, nu.....cum iti e norocul. Trafic pe un blog inseaman ca multi il citesc. Daca atasezi reclame ale unor firme....ele vor plati pentru ca prin intermediu blogului mai pot castiga eventuali clienti. Mediatizarea pe fatada acelui magazin e mare lucru....asa ca e un mic proiect care poate sa se realizeze.
Banii , eventualii bani intra in fundatie, si de acolo.....unde e nevoie. E un vis, dar ma tine treaz....se poate sa mor foarte repede....insa cumva ideea asta ma face mandru putin de mine.
Experiente asemanatoare mie.....normal ca nu ma refer doar la cei cu boala mea, daca ai fi retinut, am spus de multe ori ca boala mea a f rara in lume...deci nu aveam cum sa ma refer asa. E vorba de experiente de tot felul din spitalele si cu meicii romani.
Acum ai inteles?
Problema medicilor romani? Nu stiu cum sa se rezolve, dar sunt convins ca cei ce vor citi ce voi scrie despre acei medici care m-au tratat pe mine in ROMANIA, se vor gandi de mai multe ori daca se mai duc acolo. Asa , poate, unii imi vor datora o bucatica din salvarea lor, mergand la altii.Nu crezi?
Ma culc, imi plezneste capul.....
Insa daca fiecare dintre noi, cei care pot intr-un fel sau altul, ar lua atitudine, se poate ca peste zeci de ani.....lucrurile sa fie normale. Daca nu....oricum de undeva trebuie inceput. Nu sunt eu ala....normal, dar simt ca pun putin umarul in rasturnarea sistemului medical de la noi, un pic poatesa elimin pe  nesimtitii astia care isi spun oameni si sunt medici cica....pete tot in ziare si la tv aud astfel de lucruri.....
mai vorbim....desi sunt dezamagit
Poate gresesc, insa cer clementa...sunt un om care nu stie daca traieste sau moare...asa ca....

Offline

 

#719 2009-02-06 08:52:30

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

Hai mai armand, capul sus...te simtim putin cam trist...acum cand esti pe ultima suta de metrii trebuie sa fii cat mai increzator in sansa ta...o sa te faci bine ...

Referitor la Still...nu te supara ca a intrebat doar, intr-adevar putin cam dur...dar nu a vrut asta..sigur...sa ne mai scrii cand te simti ceva mai bine si bineinteles daca nu e prea mare efortul...

Offline

 

#720 2009-02-06 10:29:00

tttttt
Hero member
Inregistrat: 2008-01-22
Mesaje: 4110

Re: Din nou...CANCER!

armand a scris:

Poate nu judec bine pt ca sunt ametit si mi- e putin rau .....dar ce ai scris suna .....nu stiu, ma simt de parca mi-a luat cineva jucariile...suna critic. Si nu e cazul.'Se poate sa nu reusesc sa fac ce mi-am propus, pentru ca nu tot ce vrei se realizeaza. Beneficiez de o mediatizare serioasa....asta e diferenta care ma face sa sper ca se poate. Eu cred ca am explicat destul de clar ce e cu blogul asta.
Ce e cel mai important, si are efect imediat, este ca pe mine ma tine in priza, mai ales ca acum imi va fi cel mai greu......
Fundatia , daca ia fiinta, inseamana bani. Banii inseamna tratament in afara tarii. Formularele lui peste prajit.......
Un transplant afara costa 150000 euro, statul roman da cam 50000. Si dureaza pana iti aproba, si daca iti aproba.....deja unii fac pomana de nu stiu cate saptamani.
Deci, ai bani, pleci afara, nu.....cum iti e norocul. Trafic pe un blog inseaman ca multi il citesc. Daca atasezi reclame ale unor firme....ele vor plati pentru ca prin intermediu blogului mai pot castiga eventuali clienti. Mediatizarea pe fatada acelui magazin e mare lucru....asa ca e un mic proiect care poate sa se realizeze.
Banii , eventualii bani intra in fundatie, si de acolo.....unde e nevoie. E un vis, dar ma tine treaz....se poate sa mor foarte repede....insa cumva ideea asta ma face mandru putin de mine.
Experiente asemanatoare mie.....normal ca nu ma refer doar la cei cu boala mea, daca ai fi retinut, am spus de multe ori ca boala mea a f rara in lume...deci nu aveam cum sa ma refer asa. E vorba de experiente de tot felul din spitalele si cu meicii romani.
Acum ai inteles?
Problema medicilor romani? Nu stiu cum sa se rezolve, dar sunt convins ca cei ce vor citi ce voi scrie despre acei medici care m-au tratat pe mine in ROMANIA, se vor gandi de mai multe ori daca se mai duc acolo. Asa , poate, unii imi vor datora o bucatica din salvarea lor, mergand la altii.Nu crezi?
Ma culc, imi plezneste capul.....
Insa daca fiecare dintre noi, cei care pot intr-un fel sau altul, ar lua atitudine, se poate ca peste zeci de ani.....lucrurile sa fie normale. Daca nu....oricum de undeva trebuie inceput. Nu sunt eu ala....normal, dar simt ca pun putin umarul in rasturnarea sistemului medical de la noi, un pic poatesa elimin pe  nesimtitii astia care isi spun oameni si sunt medici cica....pete tot in ziare si la tv aud astfel de lucruri.....
mai vorbim....desi sunt dezamagit
Poate gresesc, insa cer clementa...sunt un om care nu stie daca traieste sau moare...asa ca....

eu am vazut in mesajul tau armand un lucru extraordinar !! nu cred ca iti dai seama , vad dorinta de a lupta , pana acum nu ai avut niciodata impulsul asta , sa dai replica , sa te zbati , sa raspunzi , eu cred ca este extraordinar , ai revenit printre noi , nu mai gasesc atitudinea aceea de om abandonat , care se vrea ajutat , acum tu vrei sa ajuti , sa lupti , sa faci o schimbare  applause
sa o tii tot asa , si nu cred ca esti dezamagit , nu ....abia acum incepe adevarata lupta  goodluck

Offline

 

#721 2009-02-06 11:28:59

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Azi mi-au venit rezultatele de la analiza lichidului din coloana si a iesit in regula.....adica nu am boala acolo.

pt still...."daca ma uit ca e ora 3AM cind scrii as zice ca e mai intelept sa te odihnesti la ora asta, dar e alegerea ta ce vrei sa faci"-nu inteleg de ce vorbesti asa cu mine...nu alegerea mea in a aface ceva acum....nu dormeam pentru ca ma durea spatele de la punctie foarte rau, nu dormeam pentru ca ma durea capul, nu dormeam pentru imi venea sa vomit, nu dormeam pentru acelasi motiv pentru care dorm foarte putin de ceva vreme: senzatia ca poate nu mai am mult timp...si nu il pot pierde dormind. E suficient sa intelegi ca acum nu pot face alegeri?

Offline

 

#722 2009-02-06 11:33:20

Jessie
Platinum member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 21403

Re: Din nou...CANCER!

Ma bucur pentru tine ca analiza a iesit bine.
Sa iti dea Dumnezeu putere pentru a merge mai departe si sa iasa totul bine!

Multa sanatate si CURAJ!!!!!!!!


"Excelenta morala este un rezultat al felului in care traim. Devenim corecti, facand fapte corecte, devenim temperati comportandu-ne temperat si devenim curajosi facand acte curajoase." - Aristotel

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.