homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Din nou...CANCER!-51


#951 2009-03-27 10:09:39

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Din nou...CANCER!

doamne am citit aproape mesajele voastre si am plans!!iti doresc armand sa te faci sanatos si sa te bucuri de fetitele tale!!

Offline

 



#952 2009-03-27 10:19:57

alinuutza_81_23_11
Hero member
De la: vest de carpati
Inregistrat: 2008-01-14
Mesaje: 4085

Re: Din nou...CANCER!

ce ma bucur armand, ca analizele tale sunt bune . Lasa pesimismul, si cand te apuca gandul rau, uita-te la printesele tale si il alunga, trebuie sa gandesti pozitiv. De ce traim unii mai putin si altii mai mult? asta numai bunul D-zeu stie , si daca stai sa te gandesti si un om sanatos poate azi sa fie si maine ba..... atat de multe pot fi intamplarile vietii incat daca stai sa analizezi tot , si sa gandesti negativ , vei fi intr-o continua depresie .

Ce adevarat spune cristina elena , trebuie sa ai incredere in fortele proprii , si sa mergi mai departe .

ce o mai fi facand iris? Iris cum mai esti ???

Ultima oara a fost editat de alinuutza_81_23_11 (2009-03-27 10:20:34)


Earth rotation is created by penguins running in circles around the south pole.Prove me wrong...

big_smile big_smile big_smile

Offline

 

#953 2009-03-27 10:53:06

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: Din nou...CANCER!

Cristina, sa-ti dea Dumnezeu sanatate in continuare!


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 

#954 2009-03-28 21:56:16

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

Buna seara tuturor ! Nu am vrut sa va plictisesc ... uneori am senzatia ca deranjez ... nu vreau sa deranjaz  pe nimeni ... ceea ce scriu ... o fac cu inima curata si imi pun tot ce pot dinenergia mea ... am fost incurajata si incurajez pe toti ce au nevoie ... uneori iti raspund cu dispret sau te ignora ... am lasat ... am lasat sa primeasca Armand , multe urari .. sa simta ca este ziua lui ... apoi am vazut ca intram doar eu ... poate o faceam prea des ... de lipsa de ocupatie... nevoia de a primi noi informatii despre boala de Armand sau alte persoane ca mine ... ce au invadat aici ...asa ... dar nu ma pot desparti de voi ... mi ati raspuns ... voi v ati rapit din timpul vostru sa ma incurajati ... /// acum sunt acasa ... dar marti merg iar ... am fost  la cura 3 zile din 20 martie am fost reprogramata ... nu a venit medicamentul ... pe 25 martie m am internat dar eu vin acasa ca ma internez cu foaie la zi ... imi si permite organismul ... am terminat curele ... nu mi au gasit la ecografiile pe organe decit ficatul gras si un inceput de gastrita ... nu mai am nici un gaglion nici abdominal unde erau multi...multi si de 2,6 si 3 cm... am invins partial ... astept sa mi faca tomograf sau rmn sau pet /ct ... cum voi putea ... asta financiar ... cred ca dupa sf, sarbatoare de pasti ... atunci voi vedea daca nu am ceva tumoral alt undeva ... splina o am de la 15,8 la 12.1 ... intrun an a mai scazut ... trebuie sa tin putin regim de grasime ... mancam unt si ou cam ... mult ... acum trec pe urzici , spanac , stevie... mi e mi a cazut putin parul si am parul la umar ... am fost tusa scurt ...  ce este drept v am spus ca iau schizandra si rose ox de la herbalife si in plus ma spal cu sampon de la hemel ... nu vreau sa fac reclama gratuita dar chiar sunt clietul lor ... deci sunt fericita ... putin ... ce sa fac ... lupt ... astept sa treaca si asta si sarbatorile si sa vad unde si cum fac rmn... si apoi da ... am de facut intretinere cu mabthera din mai sau iunie la 2 sau 3 luni ... sper sa fie intrun ceas bun ... intrun an au decedat destule persoane dar mult mai multe traiesc ... deci cum spunea Cristina sa ne gindim la viata ... Armand, spune mi ce faci ? va multumesc tuturor care nu m ati uitat ... am sa va spun din cind in cind ce fac ... sper ca ganglionii sa nu fie pititi prin alte locusoare ale organismului meu ... astept ... astepterea este grea ... dar trebuie ... rabdare ... cind nu o mai ai ... o iei de la capat... cu rabdare ... sanatate si zile senine .

Offline

 

#955 2009-03-29 13:24:55

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

iris...nu plictisesti pe nimeni...nu deranjezi pe nimeni...si nimeni nu se supara,nici macar Armand sunt sigura...
vorbele sunt de prisos,iar eu una personal intru nu in fiecare zi,dar ma uit sa vad daca a mai postat armand noutati sau chiar si tu...sa scriu aiurea in fiecare zi,nu mi se pare ok,ptr ca este un topic special si nu vreau sa-l transform in discutii
mereu ma gandesc ce mai face si el si tu si cand mai postati,atunci..hop si eu
ma bucur ca iti este bine atat cat poate de bine sa-ti fie,ca esti  si gandesti pozitiv
voi sunteti exemple de viata si atunci nu pot decat sa ma inclin in fata voastra.
Iris,iti urez  multa sanatate si zile fericite alaturi de cei dragi.

Armand,te rog sa gandesti pozitiv asa cum ai facut-o si pana acum...noi suntem alaturi de tine..dar tu stii asta deja,o sa vezi totul va trece iar tu te vei,, trezi ,,si vei constata ca totul nu a fost decat ,,un vis urat,,
multa sanatate si asteptam vesti pozitive,ptr ca asa trebuie sa fie...pupa fetitele din partea noastra


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#956 2009-03-29 19:18:29

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: Din nou...CANCER!

ne bucuram mult pt tine iris si te asteptam cu vesti!
nu ne plictisesti niciodata, dimpotriva; mie imi face placere sa citesc ce spui tu smile
sanatate multa!


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#957 2009-03-30 02:52:54

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

ma gandeam.....se apropie momentul in care voi afla ce soarta am......e coplesitor!!!
Ati jucat vreodata la ruleta? Pariezi pe o culoare, din doua.....una singura castiga....ma simt ca si cum viata mea s-a jucat la o ruleta cereasca....si se apropie momentul sa aflu care imi va fi destinul.
E ingrozitor sa costientizezi astfel de lucruri....ma uit in jur buimac si nu pot crede ca despre mine e vorba...Nu aflu rezultatul de la vreun examen......voi afla daca traiesc sau nu.
Nu am varianta de mijloc...va\fialb sau negru.....Ce departe mi se parea de mine o astfel de situatie, atunci cand auzeam sau vedeam la tv cazuri similare.....Noi, oamenii, suntem consumabile.....suntem suflete care primim carcase, caroserii.....Fiecare dupa cum are destinul.....
Uit de multe ori in ce situatie sunt....ma entuziasmez dupa anumite discutii....mai ales despre ce urmeaza sa fac dupa ce ma intorc in tara......si cand imi dau seama ca exista posibilitatea sa nu mai exist in perioada respectiva........depresia musca din mine.....
incerc sa fiu cart mai departe de realitatea asta.....adica de boala.....
E imposibil sa uit, e imposibil sa nu ai ganduri negre.....o, doamne,....fa sa ma trezesc din nou dimineata si sa am parte de liniste......
Fetele mele  cresc....deja sunt omuleti...ma inteleg cu ele, comunicam, le lipsesc atunci cand ies fara ele din casa....extrem de rar, evident.....dar deja constientizeaza cine e tati.....
Miercuri voi fi la spital pt inhalatiile de protectie a plamanilor.....vineri este examenul ce va decide viata mea.....apoi cel putin 10 zile pana aflu cum este.....
Stiu ca nu se poate.....dar cum fac sa nu trec prin asa ceva?????

Offline

 

#958 2009-03-30 12:18:33

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

gandeste-te doar ca NU ESTI SINGUR
ai alaturi de tine oameni minunati si o gramada de prietene pe aici
cu ajutorul lor si al nostru,poti trece peste si sa fii optimist


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#959 2009-03-30 13:25:28

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

Armand , nu ... nuuuuuuuuuuuuu... de ce ... asa ... nu vreau sa gindesti ... asa ... viata ta este data de DUMNEZEU ... atunci cand ai fost zamislit... din pacate ... ca noi toti ... de ce ... ai vazut ca si eu ma simt uneori in plus ... asa cred eu ...dar vezi ... avem multi prieteni aici ....este un spatiu .. special ... pe care tu l ai creat ... unde am aflat ca esti un luptator ... unde am strigat disperata... si eu am cancer ... hai sa luptam ... azi m au lasat acasa ... dupa cultima cura ... miine merg la analize ... vor fi ok cele de sange ... asa doresc eu ... ce ... dar cele ce arata ... ficatul meu ... nu vor fi ... dar eu sa stii ca sper sa nu am ghinionul sa fac ceva la ficat ..sau in alte parti .. vreau sa traiesc ... te rog sa gandesti ca mine ... desi sunt mai in varsta ca tine ... te rog sa dai tot la o parte ... sa stii ca printesele au nevoie de tati lor ... sa te gandesti asa .../// voi fi ok... am sa fac tratament si am sa fiu o persoana in regula ... de regula noastra ... cat va da Dumnezeu ... nu ai fi putut sa faci mai mult decit atit ... esti intr o clinica ok... lupta si te rog... deznadejdia nu este buna... sanatate si optimism ... sa mi raspunzi ..da?

Offline

 

#960 2009-03-30 13:27:12

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

iris... buga  puss  puss


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#961 2009-03-30 14:04:56

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

... ELLA_NICEGIRL... multumesc ... vezi ... am invins partial... maine merg la analize si la concediu medical ... acum voi incerca sa tin seama de nutritionist ... incerc sa maninc numai verdeturi ... sa o faceti si voi .. macar de 2 ori pe saptamana sa beti zeama de urzici si ... spanac sau stevie cu carne fiarta eu iar voi cu ou dar este bine fiert... am kg... bune 23 kg in 10 luni si miscare am facut putina... vreau sa dau jos grasimea de pe mine si de pa ficat ... am facut si greseli ... mancam multe fructe si mai putine legume ... sa nu va lipseasca salata de cruditati dar fara maioneza daca este posibil ... sfecla . varza rosie . telina . patrujel. morcov . mere si cine poate frunze de ovaz pe care le poti pune in ghivece in casa si mai ales salata dar salata ce se gaseste in comert este crescuta cu ingrasaminte ... sanatate voua tuturor si lui Armand si Cristinei ... voua tuturor

Offline

 

#962 2009-03-30 14:07:36

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

multumesc Iris...
din pacate,eu nu pot manca legume care contin fier,imi este f rau cu stomacul,nu le suporta..dar in rest,e ok


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#963 2009-03-30 16:58:32

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

.. m am intors aici ... sa postez ceva ... boala este o atentionare... ne semnaleaza ca incalcam armonia universala si ne arata in ce mod si in ce privinta o facem. Nu este o pedeapsa nemeritata ci consecinta faptelor si atitudinilor noastre.Ne oglindeste defectele noastre. Ne pune fata in fata cu noi insine. Nu este un accident , nu este un strain , ci ne reprezinta .Ne indeamna sa ne sesizam neajunsurile si sa ne ascultam imboldurile profunde ale sufletului.Vindecarea este posibila doar in momentul cand neconstientizam hibele si ne mobilizam sa le transformam in calitati corespondente.BOALA NU ESTE UN DUSMAN CI UN PRIETEN CA ARE CURAJUL SA NE SPUNA VERDE IN FATA UNDE GRESIM. /// Am postat pentru tine Armand dar si pentru voi toti ... si eu imi spun la fel ca sunt vinovata.. necazurile mele sunt ...defectele mele ... si spun ca trebuie sa ma schimb... ne gasim defectele le acceptam si luptam ... scriind aici ma autoimpulsionez ...

Offline

 

#964 2009-04-01 15:49:02

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

... ce faci , Armand ? ... trebuie sa comunici ... nu astepta sa vina 3 sau 4 aprilie ... asteptarea este grea ... eu sunt ok sau aproape ok dar voi fi... merg la curs azi ... sa devin nutritionist... sunt asa de grasa cu plusul acesta si inca ceva de nu ar fi ficatelul meu asa de gras nu mi ar pasa...la 17 gata merg sa vad daca ma mai duce creierasul .... retinere notiuni... iti doresc sa fi pozitiv si puternic... ce fac printesele ... le doresc untatic fericit si sanatos asa cu se poate si trebuie sa le cresti ... lupta sa traiesti ca eu si altii facem la fel .. promite ... te rog pina vin diseara sa mi spui ce este in sufletelul tau ... ce face sotia ta ... intr o zi ne vom vedea... sanatate si tuturor celorlati sa aveti grija de sanatatea voastra ... noi nu am avut ... am crezut ca rasturnam pamantul ... si nu i asa ...

Offline

 

#965 2009-04-02 14:57:47

alinuutza_81_23_11
Hero member
De la: vest de carpati
Inregistrat: 2008-01-14
Mesaje: 4085

Re: Din nou...CANCER!

cum a fost la curs iris? foarte fain ca ai decis sa faci lucrul asta , te tine ocupata , si in plus inveti ceva foarte util ..

armand? cum mai esti ?

Ultima oara a fost editat de alinuutza_81_23_11 (2009-04-02 14:58:14)


Earth rotation is created by penguins running in circles around the south pole.Prove me wrong...

big_smile big_smile big_smile

Offline

 

#966 2009-04-02 16:03:37

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

... a fost ok ... cu unele deficiente ... trebuie sa ies si sa slabesc .. am ficat gras ... si nu se stie de unde ... poate de la medicamentatie... testele de hepatita sunt ok... poate de la mancare si lipsa miscarii ... am 23kg plus si am grasime pe organe.. .
sunt cam ... asa ... asta duce la hepatita apoi la ciroza ... asta i procesul de derulare la boala mea.... dar ma ridic si zic ... ma fac nutritionist .. ma pun pe regim ... si vad eu ... trebuie sa traiesc...

Offline

 

#967 2009-04-02 16:09:11

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: Din nou...CANCER!

Ai grija Iris cu ficatul gras. Nu faci hepatita si ciroza repede, dar trebuie avut grija. La tine presupun ca e mai greu caci posibil ca tratamentul sa fi influentat totul.
Sanatate si ai grija de tine!

Armand te asteptam sa ne dai vesti bune. Sunt sigura ca vor fi bine  :k?ra:


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 

#968 2009-04-02 18:14:11

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

maine fac pet-ul.....dar va mai dura intre 5-10 zile sa aflu.....Din fericire, ma simt bine fizic, nu am semnele pe care le stiu de boala...asa ca am sperante ca tratamentul a functionat si ca tumoarea s-a redus destul cat sa o arda radioterapia ce urmeaza...
Emotiile sunt coplesitoare si vor creste.....din pacate aici ploua de cateva zile si trebuie sa stau in casa.....voi uri sau voi iubi acesti pereti pe care imi\fixez parca din ce in ce mai des ochii....
asa ca....tineti-mi pumnii pt maine....e ultimul pas spre a afla ce va fi cu mine. Am un sentiment de bine.....data trecuta a fost invers.....

Offline

 

#969 2009-04-02 18:19:15

skumpi
Vizitator

Re: Din nou...CANCER!

tzinem pumniiiiii
sanatate

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.