homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Din nou...CANCER!-49


#913 2009-03-15 23:21:20

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

Armand sper sa fii bine...te rog sa fii mai optimist si cand ai timp sa mai intrii sa ne mai spui cum esti,...si poate pui si o poza cu printesele...

Iris, citesc postarile tale...ma uimeste marea ta credinta, din suflet te apreciez...sper sa invatam si noi ceilalti de la tine...

Offline

 



#914 2009-03-16 12:09:32

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

Buna !  Nu pot sa nu trec pe aici ... mi am facut un obicei ... ma simt bine cu voi ... vreau sa schimb 3 sau 5 vorbe cu voi ... Armand nu a intrat ... chiar sunt ingrijorata ... iti doresc sanatate si bucurii alaturi de fetite si sotie ... familia este foarte importanta dar si prietenii adevarati... sa intri Armand sa ne spui ce faci ... /// daria_25 nu sunt decit un om care si a pus speranta in Dumnezeu ... in toate puterile cerului ... dar sa stii ca mi e nu mi se pare ca fac mare lucru ... de accea spun... Doamne , nu ma lasa ... ajuta ma si pe mine si pe toti cei port eu in rugaciuni asa in putina credinta care o am eu... tu ai facut minuni cu mine ... te rog nu ma lasa ... in mine se da o lupta ... vreau sa merg la biserica ... ma pregatesc ... imi fac planuri si nu reusesc sa le finalizez... apare cite ceva...dar tot nu cedez .... stiu ca dumnezeu vegheaza asupra mea si a tuturor... invatati cite putin acum si nu veti regreta ceea ce ati invatat... /// animalutele voastre sunt votate de mine ... de am mai mult tip decit voi ... sa faceti petrecere... /// carmen _21 multumesc pentru sfat ... am sa incerc sa intru ..la discutii ...pe diverse.../// nu uitati ... pe 18 martie este ziua lui Armand ...

Offline

 

#915 2009-03-16 15:37:06

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Buna ziua....ce mai faceti?
pentru mine, zilele trec cu bune si rele.......bune...pentru ca am norocul sa pot sa am langa mine fetitele, rele....oho, am destule....
Inca ma doare capul dimineata, inca ma simt zdruncinat de ultimul tratament. Ieri am iesit din casa si am stat cateva ore pe afara....si asta dupa ceva timp, se fac joi 3 saptamani de cand am iesit din spital.
Asteptarea asta imi distruge incet-incet toate baricadele pe care le-am ridicat in timp pentru a putea sa nu o iau razna.
Mii de ganduri imi trec prin minte.....visez cu ochii deschisi la cum va fi dupa ce scap de povara asta imensa.....din pacate nu am cum sa nu ma gandesc uneori si ca ramane in picioare si varianta cealalta....
miercuri implinesc 35 de ani.....si chiar miercuri voi fi toata ziua la spital pentru analize.....Oricum, in jur de 8-9 aprilie aflu cum am reactionat la autotransplant. pana atunci.....Inca am momente cand parca ma trezesc dintr-un vis si atunci imi dau seama ca am o asa boala.
Mi-e teama de ziua in care ma voi duce sa aflu rezultatul testului.....mi se strange stomacul doar cand ma gandesc....va dati seama ce emotii si stres voi avea atunci? Pana atunci insa sunt rezultatele uzuale de miercuri......
Daca am rezultatele...miercuri o sa scriu sa va spun cum au fost.....sa vad ce cadou primesc de ziua mea.

Offline

 

#916 2009-03-16 15:40:51

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Din nou...CANCER!

armand tinem pumnii in continuare sa fie bine...eu am mare incredere ca asa va fi...la muuuuulti ani pentru miercuri...sa dea Dumnezeu sa primesti numai vesti bune puss


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#917 2009-03-16 16:11:08

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: Din nou...CANCER!

Sa dea Dumnezeu sa fie numai vesti bune Armand!
Te asteptam cu drag sa ni le impartasesti.  :k?ra:


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 

 Publicitate


loading...

#918 2009-03-16 16:31:27

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

Ce bucurie ai facut tuturor ... in sfarsit ai intrat sa spui si tu ca esti... existi ... etc... numai fi asa ... nu mai atrage numai ganduri ... si iar ganduri ... Armand , trebuie sa spui asa ...Doamne , te rog fa o minune pentru mine ... da mi in dar de ziua mea ... ceea ce vrei tu dar stiu ca tu ma iubesti si da mi bine ... da mi sanatate ... dami zile sa traiesc alaturi de familia mea ... vreau sa cresc fetitele mele ...minunatiile ce tu mi le ai dat in dar ... ok din puterea mea de a trai iti dau si tie putin optimism ... iti spun acum ...LA MULTI ANI , ARMAND ! Viata sa ti calauzita de Dumnezeu si Maica DOMNULUI sa te aiba in paza si pe tine si pe toti ai tai ... sanatate si izbavire de boala si de toate relele ce te au acaparat ... bucurii si multe flori de primavara sa ti mingiie sufletul... nici eu nu ma pot pune in situatia ta ... fiecare este special si forma ta de boala este speciala ... asa ca nu spun stiu Armand ... stiu prin ce treci ... ar fi nedrept sa spun asta ... cam stiu ce inseamna sa ai cancer si sa traiesti cu speranta dar vei reusi si voi reusi si eu ... vom invige ... uite , daiana , pe ea o admir si ii doresc sanatate si putere de munca ... un invingator are tot ... un invins nimic ... nu vrem nimic ... vrem sa luptam ... sa fim linga familii ... deci ...LA MULTI ANI , la urma urmei tot ceea ce este intre tine si Dumnezeu tot aceea este ... dar trebuie sa fi pozitiv ,ok? pe curind

Offline

 

#919 2009-03-16 16:44:55

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

... revin... ti am comunicat cele 7 ceaiuri folosite de catre prof.EUGEN GIURGIU pentru mama sa , diagnosticata cu cancer la san si probleme mari la ficat... daca nu le scriu aici ... eu le am spus tutror pacientelor cu care m am intilnit ... acestea sunt; menta , chimen, anason, valeriana. frunze si coji de nuc, levantica si busuioc /// aceste ceaiuri de pun in parti egale adica o lingurita la 250ml apa de izvor , deci sa fiu explicita 7ori250ml apa si 7 lingurite de ceaiuri ... se bea 2 sau 3 cani pe zi in cura de lunga durata o luna doua luni... nu are de ce sa se suprapuna cu tratamentul ... nu ti fac rau eu beau zilnic 1 sau 2 litri de ceai si mai pun si ce am cimbru de cimp, sunatoare , coada soricelului... promite mi ca cineva din tara iti trimite si bei acest amestec de ceai si in plus
salate de cruditati ...telina , sfecla rosie , patrunjel, varza alba sau rosie si morcov plus mar rosu... toate rase si maninci 2 sau3 castronele pe zi intre mese.. ok  nu uiti ceea ce ti am spus ... gandire pozitiva ... infinit de pozitiva ... iti imbratisez fetitele si le doresc o copilarie plina de bucurii...pe curind

Offline

 

#920 2009-03-16 19:55:44

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: Din nou...CANCER!

armand, iti tin pumnii si te asteptam cu vesti kram
iris, optimismul tau este extraordinar! Iti doresc sa ai in continuare puterea sa lupti cu aceasta boala! puss

Offline

 

#921 2009-03-16 22:01:51

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

Armand timen pumnii starnsi si ne rugam pentru tine....sper ca de ziua ta sa primesti in dar SANATATEA...ai grija in continuare de tine...

Iris, avem multe de invatat de la tine...nu-ti pierde speranta. Multa sanatate tie si la intreaga familie.

Offline

 

#922 2009-03-17 12:42:33

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

.... buna si eu va doresc sanatate si multe bucurii , realizari si sa aveti grija de voi ...

Offline

 

#923 2009-03-18 08:59:29

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

La Multi Ani !!

Sper ca de ziua ta de nastere sa primesti in dar sanatatea, sa fii foarte fericit si  sa te bucuri multi ani de acum inainte de intreaga ta familie.

Offline

 

#924 2009-03-18 10:10:12

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Din nou...CANCER!

la multi ani armand :!:!:!:!::!:!

Offline

 

#925 2009-03-18 10:56:36

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

Armand , inca odata ,,LA MULTI ANI ,, si sa auzim de bine ... sufletul tau sa oglideasca bucurie si veselie ...si sanatate multa multa!

Offline

 

#926 2009-03-18 12:01:14

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

multumesc mult pt urari....
acum am venit de la spital , dar dupa amiaza aflu rezultatele. Am mari probleme cu venele, azi din a treia incercare au reusit sa imi recolteze.....
Am mari emotii....ma gandesc ca la pet o sa lesin de frica.

Offline

 

#927 2009-03-18 12:22:29

ela_is_sweet
Sr. member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 1309

Re: Din nou...CANCER!

D-zeu sa-ti dea putere sa treci peste toate cu bine.La multi ani si din partea mea

Offline

 

#928 2009-03-18 12:23:41

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

Armand...LA MULTI ANI si multa ,multa SANATATE birthday  birthday  birthday  party  party


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#929 2009-03-18 13:39:35

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Din nou...CANCER!

LA MULTI ANI Armand!! Sa-ti dea Dumnezeu multa sanatate si numai bine... te asteptam cu rezultatele puss puss


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#930 2009-03-18 13:58:13

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: Din nou...CANCER!

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/15836_zi_nastere_166.jpg

Chiar daca ploua, nu sta trist! Va trece?.si va aparea soarele! ?Dupa ploaie si furtuna, va veni o zi mai buna! Soarele va straluci mai luminos!?

Multi dintre noi vrem sa vedem curcubeul acesta de pe cer, sau curcubeul vietii, sa-i zicem asa?dar nu suntem gata sa stam in ?ploaie? ?

Asa ca, azi nu sta trist!
Azi, alege sa zambesti!..alege sa te bucuri de aceasta ploaie!?e promisiunea Lui?

La multi ani, Armand! Sanatate

Offline

 

#931 2009-03-18 15:28:45

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: Din nou...CANCER!

la multi ani, armand!
dumnezeu sa te ajute sa invingi boala!
multa fericire!  birthday   birthday   birthday
                       party   party   party   party


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.