homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Din nou...CANCER!-47


#875 2009-03-02 22:02:07

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: Din nou...CANCER!

Armand, experienta prin care ai trecut te-a facut sa vezi viata asa cum e ea de fapt. In felul asta te-ai apropiat de Dumnezeu.
Noi suntem asa de mici caci nu reusim sa vedem viata asa cum trebuie sa sa-i aflam adevarata valoare.
Cata dreptate ai in cuvintele tale.....

Sa-ti dea Dumnezeu sanatate si sa te faci bine, sa ne povestesti cum vezi viata acum. Experienta ta poate sa ne schimbe putin mentalitatea noastra despre viata.


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 



#876 2009-03-04 18:26:17

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

Buna seara ! Armand , am trecut pe aici sa vad ce faci ... cum te simti ... nu mi place ! As vrea sa ti schimbi total modul de gindire ... ai rezistat tu pana acum si acum nu poti sda lupti in continuare ... ai stat tu inchis 25 de zile in spital si acum cind esti langa micutele tale frumoase si dulci nu poti ....TREBUIE ... te  rog sa lupti ... promiti ? ... pentru mine a aparut o alta minune ... mi a trimis cineva ... CARTEA ,, DARUIM LUMINA SI IUBIRE PENTRU VINDECARE MENTALA SI SPIRITUALA // VINDECAREA PRIN GANDIRE   de SANDA STEFAN / VALERIU POPA / RALUCA  DUMITRACHE... deci , de aici iti scriu putin putin ...C.M.P=cauza mentala a problemei  / si N.M.G = noul model de gandire ... exact la boala ta  HODGKIN  //// ATENTIE!  C.M.P. VINA, CRITICA , FRICA CA NU ESTI SUFICIENT DE BUN . O INTRECERE NEBUNEASCA DE A TI DOVEDI TIE INSUSI, SIMULTAN CU PIERDEREA BUCURIEI VIETII IN ACEASTA CURSA INFERNALA, CA NU ESTI BUN , PANA CIND SANGELE TAU NU MAI POATE SPRIJINI FIINTA. //// acum ... ceea ce  trebuie sa ti spui ....////M.N. G.   SUNT PE DEPLIN FERICIT SA FIU EU INSUMI. SUNT SUFICIENT DE BUN ASA CUM SUNT. MA IUBESC SI MA ACCEPT PANA IN ADANCUL FIINTEI. SUNT INSASI EXPRESIA BUCURIEI SI EA MA RIDICA. DIVINITATEA MA SUSTINE. SUNT IN PACE ./// asa vreau sa spui si tu , asa imi spun eu de azi ... ma regasesc asa de bine aici ... am vrut sa schimb lumea ... nimic nu mi convenea ... sa lupt ... sa fac ... si Dumnezeu a spus .... femeie ... opreste te ... vrei sa te distrugi ... te rog ARMAND RIDICATE TE IAR ... SANATATE SI BUCURII LANGA FETELE TALE!                                          //// acum ... despre mine ... am facut cura ... am suportat o ... am analizele de ficat cam cam mari tgp214 fata de 106 restul cam ok ldh 243 lim .max 225  tgo 95 .. a scazut ...dar tot limfom malign este gr. 3 a ... ce sa fac .... ma rog ... Doamne si toate puterile cerului , nu l uit pe SF. NECTARIE  REDATI MI SANATATEA TRUPEASCA SI SUFLETEASCA ... PE CURIND .... PUTIUNA ENERGIE SI BUCURIE TI AM DAT .... HAI SA MI SPUI ...? /// VOUA TUTUROR CARE INTRATI ... SANATATE SI FACI RUGACIUNI SI PENTRU VOI SI PENTRU NOI TOTI CEI BOLNAVI ... VA FI POMANA ... SUNTEM IN POST  SI NE FOLOSESTE TUTUROR...

Offline

 

#877 2009-03-05 15:09:19

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

iris,numai bine,sanatate si putere sa mergi mai departe...


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#878 2009-03-05 15:17:48

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Din nou...CANCER!

iris ...esti ca o raza de soare plina de optimism big_smile ...o sa te faci bineeee sigurr...muulta sanatate...te imbratisez puss puss


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#879 2009-03-05 15:28:13

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: Din nou...CANCER!

iris, sanatate si tie! intr-adevar, credinta si optimismul sunt cele mai bune medicamente
armand, ma bucur nespus pt tine!! fii fericit alaturi de familia ta, iar viitorul va fi cu siguranta frumos smile


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#880 2009-03-05 15:40:10

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

... am trecut iar pe aici ... va multumesc ... tuturor ... dar nu am un raspuns si de la Armand ... oare ce face ... uite ce ... eu am grad mai mare 3a si am stat cu gaglionii la dospit cam 5 luni... si bunul DUMNEZEU  a  avut grija de mine sa nu ma ia ... ca am atitea lucruri de facut aici ...  am o analiza cam de 4 sau 5 ori mai mare ... sunt in asteptare sa fac un pet ... un rmn.. ce o rindui DUMNEZEU ...ma gindesc si eu ca de ... maligna ... deci poate dospi oricind dar eu trebuie sa lupt .... am treaba ... am aitea vise si cum sa le realizez daca nu lupt ... Armand , ce fac fetitele acelea dulci ? ...am intrat pe blogul tau ... si acolo esti in urma ... sper sa fii bine ...ok ... de multe ori iti invadez spatiul tau dar nu te superi... uyite asa mai vad una alta despre ceea ce scrii... invat ... te mai cert ... ce vreau sa lupti sa vezi fetitele domnisoare studente ... primavara asta sa va aduca tutror gingasie in suflete asemenea ghioceilor albi si plapinzi... pe curind

Offline

 

#881 2009-03-05 21:38:09

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Buna iris...iti multumesc pentru tot ce scrii.....nu am mai intrat aici pentru ca am probleme cu netul , acasa.....Inca nu ma simt chiar bine, mai vomit, am dureri de cap, sunt ravasit inca de tratament.
Cum sa imi invadezi spatiul? Nici vorba.......cum poti spune asa ceva??? Din pacate, tratamentul asta m-a cam daramat si fizic.....inca imi caut puterile sa revin la normal.....
ieri am facut analize, erau toate normale.....insa stiu ca pet-ul din 3 aprilie va arata realitatea.
Nu am par deloc.....nici macar la sprancene....si genele mi-au cazut. Pielea imi este uscata......Astazi am facut niste inhalatii de protectie a plamanilor...un medicament ciudat ca nume.
In fine.....fetitele sunt la stadiul la care invata sa isi faca nevoile la olita, e o distractie totala! cresc.....parca pe zi ce trece invata lucruri noi.
Ele sunt motorul vietii mele....sunt asa de dulci....
Timpul va trece greu.....dar nu am de ales.
Si sa stii Iris.....in cazul meu sa ma certe cineva chiar ajuta.....pt ca recunosc ca mai am momente cand mai las garda jos........ce sa fac.....de peste un an ma chinui si inca nu s-a terminat......eram prea necopt pentru o asa experienta atunci cand s-a intamplat sa aflu.
Oricum cred ca pt asa ceva niciodata nu poti fi ..copt.
Cert este ca eu nu mai sunt eu, doar carcasa e la fel.....modul in care vad viata e cu totul altul. as putea spune ....dupa ce scap.....ca am avut sansa sa am un astfel de soc in viata pentru a putea TRAI restul de viata......sunt coplesit de ..portile care mi s-au deschis in minte, de revelatii, dar si de intrebari fara numar, multe fara raspuns.......
Si peste toate....am obosit, pur si simplu am obosit.....Nu sa lupt, nu sa sper......nici un caza asta. Doar ca stiu ca doar Dumnezeu hotaraste daca voi trai sau nu.

Offline

 

#882 2009-03-05 22:44:52

alinaa_me
Full member
Inregistrat: 2008-01-06
Mesaje: 135

Re: Din nou...CANCER!

vai doamne imi dau lacrimile cand citesc grater eu sper totusi sa fii un om puternic si sa lupti in continuare,poate Dumnezeu isi va intoarce fata si catre tine...Multa sanatate iti doresc si de asemenea multa putere!

Offline

 

#883 2009-03-05 23:56:11

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

... bineinteles ca am trecut iar ... asteptam sa vad ce faci ... lupta si fii fericit alaturi de fetite si sotie .. de toti cei dragi ... iarta si iubeste te mai mult pe tine ... o sa vedem ce da Dumnezeu ... asta este ... si eu sunt altfel ... uneori spun ca de sunt aici ...astept ... dar ma bucur de fiecare zi si fac ce vreau ... ce pot face...  stii nu te mai gindi ca ti a cazut parul ... stiai ca va trebui sa cada sau se putea sa nu cada ... nici nu avea cum sa nu cada ... asa gustari de otrava necesara ... accepta
Si eu am pe 6 martie un an ... am facut atunci primul pas ... nu ma mai repet ... au trecut ceva luni in care am plimbat ganglionii cu mine ... nu aveam nici o treaba ... sa ti spun ca mie de un an  nu mi a cazut total parul ... ca am fost tunsa scurt si acum am parul la umar ... ca mi a cazut asa in trepte si a crescut tot asa ... toata lumea spunea ; ,, tunde parul ...o sa faci soc ... ,, ... ce soc ziceam ... asta e imi port un baticut cu mine si imi pun cind va cadea ... aiurea ... am tinut o asa mie nu mi cade parul si daca va cadea ce ... nu a cazut ...intradevar iau 2 suplimente cu rosmarin si schizandra si folosesc un sampon natural si un gel de dus tot natural ... dar spun clar trebuie ... am treaba aici pe pamant .. doamne nu mi da moartea ci indreptarea ca tu vrei indreptarea pacatosului nu moartea ... si imi spun oare asa multe pacate am de ai vrea sa ma iei ... te rog ...lasa ma sa mai traiesc ... sa ma fac bine ... cred ca am fost sincera si convingatoare si vreau sa fi tu cel puternic , cel ce ai salvat vieti , cel ce ai visat altceva ... familie , copii minunati ... iti dau o raza de lumina din sufletul meu ca cine poate intelege mai bine acesta suferinta... acesta strimtoare ... maine va fi soare ... maine sau in viitor noi vom sprijini pe altii ... fereasca Dumnezeu de boala ... nu o doresc nimanui... Armand , sa citesti ceea ce ti am scris ... ma accept .... sunt bine asa cum sunt... am de ce ma bucura.. nu alimenta tu ce va fi la analizarea petului / rmn ului ... tot dumnezeu stie dar roaga te asa cum poti tu .. simplu si din inima ... Doamne IISUSE HRISTOASE FIUL LUI DUMNEZEU , MILUESTE MA PE MINE PACATOSUL SI PE TOTI AI MEI , PE TOTI BOLNAVI SI DUSMANII ... REDA MI SANATATE ...

Offline

 

#884 2009-03-06 08:56:35

codrutza
Full member
Inregistrat: 2008-01-03
Mesaje: 191

Re: Din nou...CANCER!

Dumnezeu sa va aiba in paza!

Offline

 

#885 2009-03-06 15:42:34

louisse
New member
Inregistrat: 2009-03-04
Mesaje: 44

Re: Din nou...CANCER!

m-ati facut sa plang amandoi.sper din tot sufletul sa va insanatositi.noi care suntem perfect sanatosi ar trebui sa apreciem ceea ce avem,dar nu o facem.nu vreau sa trag o invatatura din suferinta voastra,pentruca nu e drept,dar o sa schimb total viziunea mea despre viata un pic superficiala ce e drept.Fiti tari.mult optimism Armand.....am vazut ca Iris are.

Offline

 

#886 2009-03-06 17:58:57

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Din nou...CANCER!

sa va ajute Dumnezeu!


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#887 2009-03-06 18:24:27

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: Din nou...CANCER!

Va doresc multa, multa sanatate si sa aveti puterea sa invingeti boala!

Offline

 

#888 2009-03-06 19:52:36

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

Mult optimism Armand si Iris,mult curaj,multa putere si multa sanatate


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#889 2009-03-07 22:02:01

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

... am intrat iar... uneori imi propun sa nu mai intru , sa nu mai spun nimic... dar ce pot ... asa cum spunea si Armand ... e greu ... este foarte greu sa stii ca esti prins ... de ghearele acestei bolii care oricind poate recidiva ... ai momente cand vrei sa nu mai lupti ... si totusi  te ridici ... aceasta este crucea ... trebuie sa o car ... nu stiu de ce dar in seara asta sunt trista ... ceva in interiorul meu imi spune sa lupt , sa alung starea aceasta care ma trage in jos ... las totul la voia intimplarii ... nu am dreptul sa ma vait , nu am dreptul sa nu lupt ...  Armand cumte simti ? Am avut si eu 2 zile asa mai cu senzatii de voma , cu probleme digestive ... dar ce ... am plecat la cumparaturi ca trebuia ... am stat citeva zile singura cu pisicutele mele nazdravane ... pisicuta imi linge mina cind vede ca sunt trista ... motanelul cind vrea sa fie iubit vine aici pe tastatura si pana nu l mingii nu pleaca ...  uite asa ... asa trec zilele ... astept si uneori nici nu mai stii ce astepti ... asteptam sa ne reparam ... cicatricele suferintei vor ramane ... dragilor sa aveti grija de voi ... tuturor ,, fericire si bucurii ... si gingasii ghiocei sa va mangiie sufletele de fiecare data cand este 8 martie ,,  Armand  , putere si ganduri bune ... dupa ploaie va rasari soarele...

Offline

 

#890 2009-03-07 22:16:35

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: Din nou...CANCER!

desi pretindem ca intelegem suferinta voastra, nu realizam si nu ne imaginam cat de greu va e voua sad
noi spunem 'vaai ce urat imi sta parul azi' sau alte tampenii fara sa pretuim sanatatea si viata grater

iris, noi suntem alaturi de tine! nu fi trista, maine e si ziua ta smile
e bine ca ai pisicutele... si eu, oricat de trista as fi, pisicile imi alina supararea...
e incredibil cum animalele pot sa ofere atata dragoste


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#891 2009-03-07 22:30:51

alinuutza_81_23_11
Hero member
De la: vest de carpati
Inregistrat: 2008-01-14
Mesaje: 4085

Re: Din nou...CANCER!

iris iti doresc o zi de 8 martie, cat mai senina si mai placuta din toate punctele de vedere , sa te ajute bunul Dumnezeu sa treci cu brio acest obstacol al vietii, ai incredere in El, si nu in ultimul rand , ai incredere in TINE. Roaga-te, rade, plimba-te , ofera dragoste , fa ce tie iti place cel mai mult .. si vei vedea ca vei reusi.....

Armand am inteles ca esti acasa . Alaturi de printesele tale...... gandeste-te la ele si traieste pentru ele, vei vedea ca vei gasi un motiv intemeiat , IN ELE , de ati continua calatoria prin aceasta viata. Gandeste pozitiv, si invingeti teama, totul va fi in regula, vei vedea.

Rugati-va zilnic, pentru voi si pentru familiile voastre , si puneti suflet in cuvintele rugii voastre , veti vedea ca veti invinge.


Earth rotation is created by penguins running in circles around the south pole.Prove me wrong...

big_smile big_smile big_smile

Offline

 

#892 2009-03-08 16:27:00

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

salutari tuturor ! O primavara plina de bucurii si realizari , asta va doresc tuturor !  ... astazi , a venit surpriza ... am primit de la fata mea , un frumos buchet de frezii si lalele ... este superb buchetul ... a trimis o pe prietena ei sa mi ofere... aceeasi persoana  , anul trecut cind mi a luat ganglionasii la biopsie , a venit sa ma vada si mi a  adus lalele rosii ... atunci cum spun ele ... le am mintit si le am ascuns adevarata mea framantare ... nu au putut afla adevarul atunci ... fata mea l a aflat in vara ... in iulie ... ce groaznica a fost clipa adevarului crud... atunci a aflat ... atunci nu stiam cu sa i explic ca am ascuns si eu si tata ca asa trebuia ... ca trebuia sa fie linistita , sa invete ... mi a adus atita bucurie in suflet prin munca ei si rezultatele obtinute ... orice mama si ar dori realizari pentru bobocul ei !    O zi placuta , multa sanatate si pace in suflete!

Offline

 

#893 2009-03-09 13:01:41

mirra
Membru
Inregistrat: 2009-03-09
Mesaje: 3

Re: Din nou...CANCER!

Curaj!!! si multa sanatate!


Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.