homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Din nou...CANCER!-45


#837 2009-02-20 12:18:33

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

Armand , azinoapte tirziu citeam cartea ,, ICONARUL IUBIRII DUMNEZEIESTI '' DE PARINTELE GHELASIE DE LA FRASINEI . ...citesc cam greu unele capitole ca sa pot cuprinde tot ... sigur vorbim ... tu esti pe calea cea buna ... lupta dar nu uita sa te rogi cu cuvintele tale ... simple stii si numai daca privesti o icoana dumnezeu stie ca nu l ai uitat... mie personal mi a aratat minuni ... iti scriu citeva rinduri ....pr. RAZVAN IONESCU PARIS 11,12,2003 ...spunea ;Rar mi a fost dat sa intilnesc un om asa de viu ca parintele GHELASIE .  ...Parintele Ghelasie a fost un om care stia sa trezeasca in ceilalti mecanismul profund al nevoii de Dumnezeu . ... de aceea sunt convinsa ca a ajutat si ajuta de acolo de unde se odihneste pe toti cei cer ajutor ... eu nu l am cunoscut ... de fapt l am cunoscut din carti si de la persoane ce au fost aproape de dinsul ... ei m au indemnat sa l recitesc si sa l pomenesc in rugaciune...la o secxtiune ... amintiri despre Parintele Ghelasie / pr. Flaviu todea -gross spunea ca la intrebat cum procedeaza la spovedania unui suferind .... parintele era in pat de 2 ani ... nu prea stiu exact dar a avut suferinte mari si nu a cirtit sa indure ... spunea ; Stii tu ce e suferinta ?suferinta purifica sufletul , sterge pacatele ... asa ca Armand lupta si roaga te cum poti ... in curind vei avea un an in plus ...  doamne dai  ani multi de casnicie si sa poata sa si creasca fetitele ... le am vazut de craciun ... minunatii de la dumnezeu , darul vostru cel mai de pret ... sa le ocroteasca Maica Domnului si pe voi si pe noi toti...    iti voi scrie ABC /darul scris de parintele ... ///Dimineata , hotariti sa incepeti inca o zi de Viata./// Multi nu vor sa respecte un ,,Program Strict ,, si isi fac ei obiceiuri ce sunt in general nocive si distrugatoare ./// Sa va intre bine in cap: Omul este LEGEin trup , LEGEin Suflet , ca apoi sa TREACA in HARUL cel de dincolo de LEGE.///  Incepe cu Legile firesti . Acestea sunt intime si direct Personale , dar nu se pot exclude .///SPUNEA PARINTELE:  Multi vor ride si vor strimba din nas , ca ne ocupam si de lucruru asa de ,, jos,,.Oamenii de azi au nevoie de ABC -dar al Vietii , astfel se pierd si nu incep cu insasi BAZA VIETII obisnuite , ca sa poata apoi sa se ridice si la celeSfinte./// La sculare -faceti trei inchinaciuni sau 3 plecaciuni fata de DUMNEZEU , zimbiti sa va BUCURATI ca DUMNEZEU v-a daruit inca o zi de viata./// zimbeste si umple te de ,, CREDINTA si NADEJDE,, IN MILOSTIVIREA lui DUMNEZEU. Alunga orice teama , frica , gind rau,Opreste pentru moment orice grija cu Incredintarea in PUTERA BINELUIce biruieste tot raul.Nu te gindi la ce ai facut , fa o ,, PAUZA TOTALA ,, fii ,, liber total ,, de toate grijile./// M ajoritatea au Dimineata o stare de nervozitate si o manie exagerata . Este cea mai mare nenorocire a unei autodistrugeri, autootraviri si a unei scurgeri de energie ce pur si simplu se arunca./// DIMINEATA  la multi se face o ,, explozie,, a toxinelor sufletesti si trupesti , ce distruge capacitatea deVITALIZARE, de aceea multi apeleaza la semi-droguri, ca fumatul, cafeaua sau chiar bautura alcoolica./// Silitiva sa fiti vesel, bine-dispus si nu admiteti nici o ,,enervaresau suparare,, ... Mingaie orice atingi , nu fa miscari brutale , nu raspunde rastit , cinta o RUGACIUNE SI ,, IARTA TOTUL....fii ingaduitor cu toate , nu judeca pe nimeni.. fii ,, liber,, de toate...///Primul lucru firesc este toaleta-iesitul afara.Dimineata tot circuitul Vital este in abdomen, dar cu toate reziduurile toxice , ce trebuiesc eliminate.///  Fa ,, toaleta ,, obisnuita la wc ; spala -te , curata gura si dintii si limba cu peria  de dinti si cu sare si clateste gura , , ca pe timpul noptii s au acumulat multe toxine./// Deasemeni , Dimineata , MISCAREA SUFLETEASCAeste de obicei tot in Abdomen, ca aici este ,, groapa pacatului , a placerii si a memoriilor pacatoase./// Dimineata , Abdomenul omului este ,, o bomba gata de explozie,,./// Se stie medical , ca atacurile de inima , paraliziile cerebrale si multe alte crize de boli grave , apar tocmai Dimineata./// Dimineata sunt blocajele cele mai mari ale circuitului vital Trupesc si Sufletesc. La unii, raman in cao, la altii in plamini , la altii in organe./// Repetam cu insistenta; fierberea cea mai mare este insa in Abdomen./// Unii repede aprinds tigara, dau o muzica tare, beau cafeaua... prin care se incearca o,,, supapa ,,de iesire a presiunilor toxice.///la unii Dimineata le ies pe gura ragaieli-gaze urat mirositoare ; au gura amara , limba cleioasa, incarcata cu materii toxice.///Fa ,, desfundarea ,,abdomeniului, prima ,, lucrare fireasca,,.///Fa deci si citeva ,, exercitii fizice,,, mai ales de intindere si respiratie, sa ,,desfunzi,, CIRCUITELE VITALE . Da atentie , in special ,, abdomeniului- groapa pacatului si a mortii,, noastre.///  inspira adinc si umfla la maxim tot abdomenulsi stai asa un timp... usor insa, fara sfortari... fa aceasta de 5 -10 ori sau chiar mai mult.///inspira adanc cu tot pieptul si totodata inspira tot ce tinde psihic si fizic sa se scurga in afara ... nu lasa nici o scurgere sa iasa din tine , in afara de cele de la wc../// Aduna-te in tine , umfla -te si orice miscare de CIRCUIT VITALsi psihic , reabsoarbe-l in tine .. Nu te gandi la nimic , fii doar aceasta ,, umflare si readunare ,, a propriului circuit vital ... Scurgerile vitale de dimineata sunt cele mai rele si distrugatoare. Nu le admiteti.///Deschide ochii mari , fa miscari cu bratele in lateral sa te ,, destinzi,, cat de mult...///Stai un timp 2-3 minute in pozitia de CRUCE , PANA ITI AMORTESC BRATELE ... dEASEMENEA , INTINDE SIRA SPINARII CU APLECARI IN FATA SI IN SPATE , DAR USOR , FARA SFORTARI...///  Aceste exercitiifizice sunt o ,, spalare ,, dimineata de mare importanta , mai ales pentru cei sedentari ce nu prea fac miscari fizice.///Cat de grabit ai fi , nu uita dupa spalarea gurii sa iei APA SFINTITA si ANAFURAde este posibil[uneori nu se poate ... stiti si voi ...] si apoi sa bei un pahar mai mare de apa cat mai calda , sa spele stomacul. Apa sa fie fiarta si apoi usor racita . ///Dupa o jumatate de ora , bea ceai medicinal cu fructe de sezon.Ceaiul sa fie slab si diluat , pana la o jumatate de kg.///FRUCRELE SA NU FIE ACRE SI NICI PREA DULCI , FERITI VA DE CITRICE , CA SCHIMBA BRUSC STAREA METABOLICA./// RADETI VA MERE , ZDROBITI VA CIRESE , PIERSICI , CAISE , STRUGURI, PE CIT POSIBIL CAT MAI APROPIATE DE LOCUL UNDE STATI SI FARA CHIMICALE.. E BNE SA NU AMESTECATI , SA FIE DOAR UN SORTIMENT, PESTE CARE PUNETI CEAIUL , CE SE INDULCESTE ASTFEL CU FRUCTUL ZDROBIT... EVITATI SI MIEREA SAU FOLOSITI PUTINA .    acum , va rog  sa primiti cu dragoste tot ce v am scris ... nu puteam sa nu va transmit aceste rinduri ... eram egoista... nu pot spune ca fac tot ceea ce ne a lasat parintele dar voi incerca ca am vointa... ai voita  iei putere... sa nu uitati ... sa nu uiti Armand ai vointa iei putere ... sa ai vointa sa te lupti sa invingi boala...  VDAIANA , SA FII ASA CUM TE AU PREZENTAT TOTI ..O LUPTATORE ... NU TE NECAJI DE SERVICIU SI MIE IMI FAC PROBLEME ... NU IMI MAI DAU TOTI BANII ... A AFIRMAT CA STIAM CA SUNT BOLNAVA ... MIZERII DE DOI LEI... ORICUM NU MA INTORC ACOLO ... NU AM LASSAT NIMIC SAU APROAPE NIMIC NETERMINAT ... SI TIE ITI TRANSMIT CA ASA ESTE CUM DA DUMNEZEU ... VEI REUSI... BAFTA SI SANATATE ! TOT CEEA CE AM SCRIS AM SCRIS PENTRU TOTI MEMBRII ACESTUI FORUM , PENTRU CINE VREA SA CITEASCA SI SA IA SEAMA ... NU I MERITUL MEU CI AL PARINTELUI ... SA STITI CA SUNT SI EU UN OM CU PACATE , CU CRUCEA MEA ... NU FAC PE ,,DESTEAPTA,, ... AM LUAT ATITEA SFATURI DE LA VOI  SITE , ETC PE CURIND

Offline

 



#838 2009-02-20 14:37:45

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

nu este zi in care sa nu intru si sa nu trec pe aici...
nu pot sa nu ma uit mereu peste paginile scrise
daca ar exista si in viata de zi cu zi asa o lume buna si o asa solidaritate ca aici...am fi departe...
important este ca atat Armand cat si Iris,pe langa cei dragi,ne au pe noi...noi care,ne rugam ptr ei...ptr ca nu cred ca nu exista fata de aici care,sa nu fi spus macar un ,,doamne ajuta,,ptr ei(ptr voi).

Armand,este bine ca ai facut un pic de miscare si sa stii ca ziua ta iti va aduce vesti bune,iar noi o sa sarbatorim pe aici insanatosirea ta.

Iris si la tine admir aceeasi putere de a lupta ca si la Armand si nu pot decat sa gandesc ca va fi bine,ptr amandoi..


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#839 2009-02-21 00:03:49

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Din nou...CANCER!

armand am citit cele scriese de tine...nu am mai scris si vroiam sati zic insalatosire grabnica stai linistit ai trecut printro perioada care nu toata lumea o poate suporta...eu iti doresc o viata linistita alaturi de fam ta

Offline

 

#840 2009-02-21 00:08:07

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Din nou...CANCER!

si tie iris multa sanatate...si putere sa invingi boala...tin pumni pt amandoi..

Offline

 

#841 2009-02-21 14:54:01

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

akisandra , multumesc ! sanatate si zile pline de bucurii si tie .

Offline

 

 Publicitate


loading...

#842 2009-02-21 22:57:32

alinuutza_81_23_11
Hero member
De la: vest de carpati
Inregistrat: 2008-01-14
Mesaje: 4085

Re: Din nou...CANCER!

welcome iris.23.07. puss

tinem pumnii si tie si lui armand, veti invinge boala, pentru ca amndoi sunteti niste luptatori . Armand ma bucur ca ai iesit sa te plimbi, starile astea vor disparea . vei vedea. iris.23.07. am citit povstea ta, D-zeu este cu tine si vei putea razbi , va tin pumnii si STIU CA VETI REUSI


Earth rotation is created by penguins running in circles around the south pole.Prove me wrong...

big_smile big_smile big_smile

Offline

 

#843 2009-02-22 00:04:02

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

...multumesc , va multumesc tuturor... sper ca nu v am plictisit ... poate ca ... da ... asa am simtit sa va trimit si voua din abc ul scris de parintele ghelasie de la Frasinei ... povestea mea  a redat o asa pe pasaje ... diagnosticul  de la spitalul Fundeni este ... limfom malign nonhordgkin cu celule mici difuze b -indocitom- gradul 3 a / scara este de la 1 la 4 si de la a la c / sunt 2 sisteme unul pe european si altul american . Tragedia este ca eu nu am sesizat prezenta ganglionilorde la inceput ... intr o zi , la serviciu , am ridicat un bidon de apa cumpana de 20 litri / vream sa mi fac un ness / ca eu nu prea ma menajez si am fost o persoana rezistenta , am facut putin sport dar aveam forta , eram un om care nu mi statea nimic in cale . atunci de la efort mi a aparut un gaglion sub brat / era inceputul lunii nov. 2007 . la sfirsitul lunii trebuia sa fac parastas mamei , nu avea cine face ...  desi m am invoit o zi inainte  nu m am putut ridica din pat 3 zile ... am zis e criza de fiere ... eram confuza iar sotul meu nu stia ce sa mi faca cu ce sa ma ajute ... va dati seama ca desi am facut o parte din cumparaturi nu am reusit sa ma ridic .. vomam , aveam febra , dureri de cap ff puternice ... m am tratat cu ce stiam ... no/spa, etc.. apoi la inceputul lunii decembrie 2007 am racit , raceam des  , de la prima criza ... am rezistat pina la 18 dec. a venit  vacanta de craciun... nu m am simtit grozav .. mai antibiotice mai fervex ... etc m am tratat asa cu ce stiam ...aveam serviciu la Bucuresti si zi de zi faceam naveta ... nu ma obosea dar se instalase aceasta boala si nu stiam ... acum imi dau seama ... aveam ganglioni in clavicula stinga dreapta ....apoi dupa ureche tot simetric .. nu aveam timp de medic ... au trecut asa lunile si in sfirsit , dupa 5 luni ma hotarasc sa fac analizele la 06.03 2008 . au fost dezastru...
au sunat cei de la clinica dupa mine sa vin sa le repet dar la 10 zile dupa primele analize ... cind m au contactat eram speriata si nu mi ziceau care analize nu erau bune .... toate erau dezastru si cind m a vazut dna doctor de la laborator pe picioare cu asa analize s a minunat... medicul meu de familie m a certat .... [suntem si bine cunostinte ..] uite asa era sa mor cu zile deci la17martie 2008 am aflat vestea si nu imi inchipuiam ca in 5 zile voi bate recordul la facut analize ... nu stiam ce mana sa m ai dau , nu stiam de mine .... restul v am scris mai demult ... cunm am batut spitale si clinici sa ma conving ca am cancer... va puteti imagina o persoana care facea analizele anual deci am facut analize in nov.2006 apoi in mai sau iunie 2007 ... imi ziceam am facut domnule analize ... ce le fac si pe cele de la guvern dar asa repede... ar fi trebuit sa le fac in iulie sau august 2007 .erau prea repede asa ca am decis si fortata de situatie le am facut in martie2008 si am aflat cea mai groaznica veste... niciodata nu as fi crezut ... stiiti restul... i am ascuns fetei noastre / amindoi am fost mincinosii/ pina in vara in iulie 2008 ... a fost groaznic ... nu stiam cum sa mi protejz fata ... m am gindit ca i stric vacanta dar se v a obisnui si in plus incepeam mabthera ... ce putea sa mi dea mai mult ... eram ametita de suparare , am primit repede si am aceptat la fel de repede aceasta boala ... a fost prima oara cind am spus ... daca traia mama mai deceda odata ... cu inima ei subleda  ...  sa nu credeti ca am luat o razna .. nu stiu daca ma intelegeti ... am iubit o enorm ... si pe tata meu pe care nu il am de la inceputul facultatii ...de fapt dinaite sa dau examen ... il ingrijam atunci / a avut cancer la stomac / si imi spunea : sa nu te servesti de faptul ca eu mor ... tu sa dai la facultate ... ai sa intri ... auzi...stiu ca amindoi de acolo de unde sunt ma vegheaza ...va las e tirziu ... sanatate tuturor!        Armand , sper ca esti bine , iti doresc multa sanatate si putere multa ! Vei invinge tot raul cu toate puterile cerului alaturi , asta sa nu uiti niciodata!

Offline

 

#844 2009-02-22 11:10:32

alinuutza_81_23_11
Hero member
De la: vest de carpati
Inregistrat: 2008-01-14
Mesaje: 4085

Re: Din nou...CANCER!

iris nici tu, nici armand nu ne plictisiti , din contra invatam si noi cate ceva din povestea voastra de viata .Iris stim caz de limfon malign vindecat, aici la noi , una din membrele forumului a avut asa ceva, si acum e bine. Isi vede de viata , fericita, este o tipa pe care eu personal o admir enorm, si as vrea sa o cunosc, si cu siguranta vioi ajunge sa o cunosc smile . Nu va dati batuti , nici tu nici armand , pastrati-va optimismul si starea de bine chiar daca uneori urla sufletul in voi. E greu, stim asta , dar in final veti simti ca ati renascut .


Earth rotation is created by penguins running in circles around the south pole.Prove me wrong...

big_smile big_smile big_smile

Offline

 

#845 2009-02-22 17:26:20

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

... stie cineva cum as putea citi despre diagnosticul vdaianei fara sa o deranjez... am vrut sa i scriu un mesaj dar nu pot sa intru asa ... in viata unui om care a suferit si se reface ... salutari si sanatate ...

Offline

 

#846 2009-02-23 18:51:52

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

ce mai faceti prieteni dragi?
Va doresc tot binele din lume si sper din toata inima sa va faceti bine..

Offline

 

#847 2009-02-23 19:10:12

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Din nou...CANCER!

iris.23.07. a scris:

... stie cineva cum as putea citi despre diagnosticul vdaianei fara sa o deranjez... am vrut sa i scriu un mesaj dar nu pot sa intru asa ... in viata unui om care a suferit si se reface ... salutari si sanatate ...

http://forum.anticonceptionale.ro/t9134 … estii.html
uite aici postul/povestea vdaianei


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#848 2009-02-24 00:18:31

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

In sfarsit....parca redevin om, dupa socul acestui tratament. Mi-a fost foarte rau.....
S-ar putea miercuri sa mi se dea drumul acasa.....sistemul meu imunitar si-a revenit...In continuare insa nu pot sa mananc mai nimic, am senzatii de voma.....mai rare, dar inca le am.
Astazi am implinit 1 an de cand am aflat ca am aceasta boala......sper ca acum sa nu mai existe.  Un an in care am imbatranit cu inca 20 de ani....un an ingrozitor.
Din fericire nu am facut complictii post transplant. Astazi am iesit putin pe o terasa a spitalului, am vazut si eu soarele....dupa 25 de zile de spitalizare!!!
25 de zile! Mi se pare a sunt aici de foarte mult timp!
Maine poate aflu vestea ca pot pleca acasa.......imi este asa un dor de fete!!!!!!
O seara buna tuturor....sper sa va spun maine ceva de bine!

Offline

 

#849 2009-02-24 00:26:27

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: Din nou...CANCER!

bravo armand, ma bucur mult ca esti bine smile multa sanatate in continuare

din pacate, finuta mea e rau neutral

Offline

 

#850 2009-02-24 09:08:13

tttttt
Hero member
Inregistrat: 2008-01-22
Mesaje: 4110

Re: Din nou...CANCER!

iris , mi-au dat lacrimile cand am citit postul tau , esti foarte puternica si te admir
o sa invingi , asa trebuie
imi pare rau ca nu ma pricep la cuvinte , si nu prea stiu ce sa zic sa te incurajez ... puss

Offline

 

#851 2009-02-24 11:53:35

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: Din nou...CANCER!

Armad ma bucur nespus pt tine. Sa-ti ajute Dumnezeu in continuare!

Iris suntem cu gandul la tine!

Ioana imi pare rau pt finuta ta  sad


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 

#852 2009-02-24 11:56:03

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

Armand...ma bucur ca ne dai vesti bune,sa dea D-zeu sa fie bine...sanatate multa...
Iris..si tie numai bine si multaaaaaa sanatate..


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#853 2009-02-24 12:14:57

OneOnly
Insomniac member
Inregistrat: 2008-07-14
Mesaje: 8686

Re: Din nou...CANCER!

armand multa ,multa sanatate!
ne bucuram f mult ca te simti mai bine!
ai grija de tine!


They can because they think they can.

Offline

 

#854 2009-02-24 13:30:24

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

...ma bucur ptr voi...sper sa va faceti bine.

Si eu sunt suparata...mi-a murit cel mai bun prieten din lume, 35 ani...a fost racit...s-a stins in numai 2 minute...

Va doresc tuturor multa sanatate, si sa lasam o data prostiile astea ptr care ne facem griji zi de zi...sa ne gandim la ceea ce merita cu adevarat...

Offline

 

#855 2009-02-24 14:36:43

scheherezada
Membru
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 1

Re: Din nou...CANCER!

ARMAND:"Astazi am implinit 1 an de cand am aflat ca am aceasta boala......sper ca acum sa nu mai existe.  Un an in care am imbatranit cu inca 20 de ani....un an ingrozitor.
Din fericire nu am facut complictii post transplant. Astazi am iesit putin pe o terasa a spitalului, am vazut si eu soarele....dupa 25 de zile de spitalizare!!!"

citesc , si citesc de vreo 2 zile povestea , ma ierti ca ii spun generic ..asa , si m-am hotarat sa-ti scriu .daca Dumnezeu exista? da exista de ce? pt ca tu poti spune povestea ta, pt ca poti sa te bucuri de o zi cu soare fie ea si departe de fete , si iti garantez ca lucrurile nu vor mai trece la fel pe langa tine . de ce se intampla lucrurile astea de ce la 34 de ani cancer? nu stiu .de ce ai avut parte de imbecili pana acum ? nici asta nu iti pot spune .dar iti pot spune ca Dumnezeu , iubit , hulit ,negat sau dimpotriva .. te-a ajutat sa cunosti oamenii potriviti sa te ajute in al 13-lea ceas, si ti-a dat oamenii .prieteni , familie , necunoscuti...mult a fost putin a ramas...si nu uita ca poti sa spui ca a trecut un an..rau asa cum a fost dar.. traiesti si mai mult esti in drumul spre casa, nu vreau sa fiu patetica , jur ca trebuia sa sune a incurajare, si iti doresc sa te bucuri de cat mai multe zile cu soare....

Ultima oara a fost editat de scheherezada (2009-02-24 14:38:08)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.