homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Din nou...CANCER!-46


#856 2009-02-24 15:08:28

codrutza
Full member
Inregistrat: 2008-01-03
Mesaje: 191

Re: Din nou...CANCER!

ma infior ,si plang de fiecare data cand anung la acest topic.acum insa am plans de bucurie!
Doamne Dumnezeule  Mare,ajuta sa  ne fie bine ,noua tuturor oamenilor!

Offline

 



#857 2009-02-24 16:23:41

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

Am luptat cu mine sa nu mai intru asa de des ... poate va plictisesc ... poate sunt prea lungi povestioarele mele ... de citeva zile sunt acasa cu sotul meu si bineinteles cu pisicutele mele dulci ... sunt ale fetei mele dar acum sunt proprietatea mea ... nu va v a veni sa credeti dar am o pisicuta care sta numai cu mine ... cum  ma asez vine pe mine ... cind sunt trista uneori ma linge pe mina ... daca stau prea mult la calculator se suie pe tastatura iar daca il bat pe motan care este mult mai mic ma musca ... fac o terapie ... nu nu am luat o rasna ... cine iubeste animalutele stie... /// miine nu mai pot sa stau mult la calculator ... imi astept fata si mi fac bagajelul sa merg la ... statiune... la spital ... perfuzii si inainte analize ... dar nu vreau sa ma pling ... va multumesc tuturor ... sanatate si bucurati va de orice ... /// nu pot sa nu va spun o poveste... titrul ei   O musca !...Ce importanta poate avea ,pentru om , o musca?... Niciuna , am fi inclinati sa raspundem !Dar oare, pentru noi toti oamenii , sa fie la fel?... Separe ca pentru unii dintre noi , importanta ei este foarte mare...Incercati intr o zi , atunci cand s ar intimpla ca o musca sa se aseze pe fata dumneavoastra sa o lasati cateva clipe sa se plimbe in voie pe obraz, pe frunte...Veti constata indata , cat de neplacut este. Aceasta mica insecta va poate enerva la culme , va poate face sa va manifestati in fel si chir furia , aproape va poate scoate din minti...Nu am dorinte , imi marturisea prietenul meu Stavros.[ a fost paralizat ]Nu ma plang pentru situatia in care ma gasesc .O indur cu perseverenta .Cred in Dumnezeu .Cateodata insa , omul cel trupesc se trezeste inlauntrul meu si imi vin tot felul de dorinte omenesti. Cam ce fel de dorinte ? l-am intrebat. Ma asteptam sa spuna ca si ar dori cine stie ce lucru placut; sa poata dansa , sa poata dansa , sa poata inota sau alerga , ori altele . Dar nu. Mi a raspuns ; uite , de exemplu , sa mi pot si eu ridica mana , ca sa alung o musca , ce nu ar inceta sa se plimbe pe obrazul meu. Cata fericire simte cineva care poate sa faca macar si aceasta simpla miscare , dupa ani de paralizie totala . DIN PACATE , OAMENII SANATOSI NU POT SA -SI DEA SEAMA CU ADEVARAT CE FERICIRE ESTE SA TE POTI MISCA LIBER ... tuturor am transcris aceasta povestioara pag. 102 si 103 din SINTUL NECTARIE TAUMATURGUL... A  fost o mica povestioara din viata unui om bolnav de tetraparalizie vindecat cu ajutorul sf N ectarie si a puterilor ceresti . A trecut la cele vesnice pe 2011996. la 73 ani . in anul 1941 , a fost ranit intrun accident aviatic [avea 18 ani  ] ... cumparati va cartea aceasta ... veti citi multe minuni ale sf. NECTARIE IZBAVITOR DE CANCER. ... DECI VA TRANSMIT SANATATE SI MII DE MULTUMIRI TUTUROR ... SANATATEA SA V O PASTRATI , ESTE CEA MAI MARE BOGATIE DATA DE DUMNEZEU ...

Offline

 

#858 2009-02-24 16:30:57

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

Armand , sanatate si ginduri bune !ma bucur  mult pentru tine si nu vreau sa te plictisesc ! ... si eu sper sa aflu lucruri bune... intii analizele ... apoi controalele necesare pentru a putea pune perfuziile ... 3 zile ... prima este asa ... de lunga .. pun 3 perfuzii la rind ... dar multumesc lui Dumnezeu ca le pot primi , ca le pot pune , ca am aprobarea mabtherei...  tutror si sotiei si piticilor tai si parintilor si socrilor ... rudelor ce te ajuta ... sanatate si putere sa te sprijine refacere... grabnica refacere... sa fii luptator . sa ai un inger pazitor puternic ... roaga l sa te ajute ...

Offline

 

#859 2009-02-24 19:38:04

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

iris,iti urez si tie numai bine....sanatate si putere...si asteptam vesti si de la tine...vesti bune


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#860 2009-02-25 16:57:28

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

Buna ! voi incepe cu daria _25 . imi pare sincer rau de prietenul tau. Dumnezeu sa l odihneasca in pace . Tu sa dai 40 de sfinte liturghii pentru el [ sa te le dai de duminica ca apoi incepe postul ... dai 1kg. de zahar , 1kg de apracas , o piine , luminari daca poti dai 40 dar pe rind cind mai treci pe la biserica si ii dai lui scriind pentru sufletul lui... cum il chema  , 40 sfinte liturghii/ poti da la o manastire daca nu intereseaza te si tu
e primit oriunde.  multumesc ella nicegirl !  Am fost la comisie , abia am venit ... obosesc ... am mai discutat cu medicul de la comisie ., m a incurajat ca si voi dar nu stii ce va fii ... as vrea sa stiu de ce s a declansat aceasta boala , as vrea sa stiu multe despre ea... de miine la analize si la perfuzii ... dar imi vine fata mea acasa ... ura ... nu am vazut o de la 3 ian 2009 ... imi va da puteri si ea si voi toti si tot ceea ce imi ofera dumnezeu... dumnezeu nu vrea moartea pacatosului ci indreptarea lui ... doamne tine ma in viata si reda mi sanatatea ca sa pot sa te bucurii de mine pacatoasa ca m am indreptat ... la revedere ... sanatate ...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#861 2009-02-25 20:28:23

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

multumesc Iris...sper sa fii bine...maine il inmormantez...nu as fi crezut ! asta e viata.
In legatura cu liturghiile...daci dau la cineva cele scrise de tine mai sus si lumanarile cui? asta sa fac o sg data sau de 40 ori. Nu ma pricep, vad ca tu esti tare credincioasa...e bine...

Armand oare cum mai e?
Sper ca ziua de nastere ce va urma in martie sa-i aduca sanatatea mult visata...

Offline

 

#862 2009-02-25 22:21:52

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: Din nou...CANCER!

Iris, armand, va doresc sanatate si toate cele bune..sa aveti putere sa luptati cu aceasta boala
iris, nu ne plictisesti, pe mine m-au impresionat inca de la inceput posturile tale si astept cu nerabdare vesti de la voi!

Offline

 

#863 2009-02-26 01:52:22

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

daria dai o singura data un biletel pe care scrii 40sfinte liturgii pentru persoana decedata... dai ce ti am spus odata si 40 de luminari sa fie pt fiecare slujba . sa dai tamiie cit poti un pliculet 5 sau cum poti tu deci biletul , banii cam20ron maxim nu stiu intrebi , luminari tamiie , dai si ce ti am spus eu ca e pomana pt el . te rogi si tu asa cum stii tu in timpul acesta ca 40 de zile se vor face pomeniri de unde esti tu
. daca estui din bucuresti du te la piata unirii la minastirea radu voda unde sunt moastele sf, nectarie , daca nu la orice biserica faci asta...la cernica oriunde vrei ... eu am luat notite ... nu stiam nimic ... dar am invatat putin din fiecare ... ce minunate erau sf, maslu si slujbele de dezlegari pe care le facea parintele lavritie de la manastirea frasinei. dumnezeu sa l odihneasca in pace . cumpara colectia ,, ne vorbeste parintele cleopa,, sunt 16 volume dar ia pe rind ce poti ... e tirziu ... dar bucuria ca vine fata noastra acasa ma tine treaza ... in5 ore suntem impreuna ... sanatate si izbavire de boala tutror celor aflati in suferinte ... prietenul tau cred ca a avut o raceala la plamini sau un virus ..meningita ...poate ..
numai acestea secera asa de  repede... eu stiu l am avut pe fratele meu in 2005 cu o raceala la plamini de numai dumnezeu stie cum a scapat cu zile ... am trecut cu el in 7 zile 3 spitale in coma in 3 terapii intensive ... avea transaminaze de 580 si 350 . infectie de nu stiau de unde... nu vreau sa mi amintesc ce am trecut cu el ... din 1 ian pina in seara de sf,ion credeam ca ma pregatesc de alta inmormintare ca decedase mama in urma cu o luna si ceva ... doamne i am cerut parintelui staret sa mi dea binecunvintare sa i dau aghiazma mare ca era boboteaza ... si minune a inviat din morti  ca zile in sir era la septici la terapie intensiva ... multumesc acum tuturor medicilor care l au salvat dar dumnezeu a lucrat pentru el... am intilnit si medicii care nu prea m au sprijinit dar nu am cedat ... nu am plecat de linga el ... acum e bine dar nu lupta pentru viata lui ...  nici nu stie ca am cancer ... ar claca urgent ... maica domnului sa l tina in paza si sa l ocroteasca ... e tirziu ... sanatate tuturor ... sa fiti fericiti si cu inimile deschise si vesele ... eu promit ca voi lupta si voi crede in dumnezeu ...el face minuni iar noi nu ne oprim din pacate mici si mari care se aduna ... devin ocean ... salutari si doamne ajuta ne pe toti dupa rinduiala si voia ta .

Offline

 

#864 2009-02-26 13:06:14

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Din nou...CANCER!

ce-o mai fi cu armand ..?


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#865 2009-02-26 13:07:44

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

o fi acasa...zicea ca miercuri(adica ieri)poate ii da drumul....
sper sa fie bine si sa ne dea vesti bune


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#866 2009-02-26 15:05:16

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: Din nou...CANCER!

Offf Daria, Dumnezeu sa-l ierte pe prietenul tau!

Eu de ex pt tatal meu am dat la doua manastiri (Radu Voda si Antim de aici din Bucuresti) pt o pomenire de 40 de zile asa: cate o punga de arpacas, cate o punga de zahar, cate o sticla de vin si ulei, zahar vanilat, esente aromate si o foaie cu numele lui de botez.
Daca nu poti ajunge la o manastire, mergi la biserica. Stiu ca aveti catedrala Domneasca Sf. Gheorghe.

Si mai stiu ca este bine sa fie pomenit si la Liturghie (atunci cand se pomenesc mortii) macar 40 de zile, la o biserica care vrei tu.


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 

#867 2009-02-26 16:11:38

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: Din nou...CANCER!

Armand, sper ca iti merge mai bine. Iti doresc sanatate. Nu uita ca esti puternic si prin ajutorul bunului Dumnezeu vei reusi sa invingi boala si sa fi multi, multi ani de-acum inainte alaturi de fetitele tale dulci si de sotia ta.

Iris iti doresc si tie sanatate si toate cele bune.

Condoleante Daria, Dumnezeu sa-l odihneasca-n pace pe prietenul tau.


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

#868 2009-02-27 16:29:44

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

De ieri sunt acasa.....m-am trezit azi in paradis.....
Inca nu mi-am revenit complet, am inca dureri de cap, inca nu simt gustul mancarii, decat vag.....
Ce sa spun.....cred ca doua saptamani am fost semiinconstient. Tratamentul a fost dur, zilele au trecut ffoarte greu.....
Am slabit 10 kg in perioada asta....ma simt bine .....miercuri ma duc la spital pt analize si sa fac niste inhalatii pt plamani, sa previn nu stiu ce fel de complicatii.
Tumoarea avea  7cm lungime si 3cm latime inainte de transplant......sper sa se reduca la jumatate aceste dimensiuni si atunci radioterapia o sa spulbere tot.....din cauza asta am fost cam speriat ieri....speram sa fie mai mica dupa atatea cure, mai ales dupa ultimele doua care au fost puternice.
Dar calculand asa.....raman sanse mari in continuare. O sa fie o perioada grea de asteptare, pana pe 3 aprilie, atunci cand fac examenul acela special.

Offline

 

#869 2009-02-27 16:34:13

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: Din nou...CANCER!

Armand ma bucur nespus ca ai ajuns acasa, sa te bucuri din plin de familie!
Succes la radioterapie daca va fi nevoie de ea.
Doamne ajuta in continuare!


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 

#870 2009-02-27 17:38:05

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Din nou...CANCER!

armand ma bucur ca esti ok...si ai incredere in continuare ca va fi bine puss


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#871 2009-02-27 17:39:10

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

Armand,ce vesti bune...ca esti bine,ca esti acasa,ce mai...e de bine!
sanatate in continuare si salutari familiei si pupici ptr cele mici


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#872 2009-02-27 17:55:22

adryana grygo
Full member
De la: Ardeal...univers fatal
Inregistrat: 2008-07-18
Mesaje: 382

Re: Din nou...CANCER!

dumnezeu nu doarme...roaga-te sfantului nectarie,ai sa vezi cat de mult te poate ajuta...


Cea mai mare intelepciune nu sta in a nu cadea niciodata, ci in a te putea ridica de fiecare data cand ai cazut...

Offline

 

#873 2009-03-01 22:32:29

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Mii de ganduri imi trec prin minte.....legate de viata, de sensul ei, de atat de multe  lucruri ca ma coplesesc.
Stau si ma gandesc si acum ca traiesc o experienta suprema.....imi dau seama cat de multe schimbari s-au produs in mine in acest an de groaza....Oare voi avea sansa sa traiesc, sa pot spune si altora cum vad viata acum? Imi dau seama ca viata noastra e plina de atatea nimicuri, ca ne anima atat de multe lucruri marunte, ambitii fara sens.......toti alergam dupa partea materiala si nu ne gandim catusi de putin ca suntem atat de putin pe lumea asta, ca nimic material nu conteaza....Cati dintre noi se gandesc la asta? cati isi dau seama real ca noi suntem aici pentru cu totul altceva decat pt ceea ce facem in mod frecvent...?
Sunt convins ca tot ni se intampla pentru ca trebuie sa ni se intample....nu mai cred deloc ca ne putem controla soarta, ca o putem influenta.....
Ma simt asa de obosit, atat de.....la mana destinului.....am incetat sa inot impotriva curentului abia in acest ultim an. Imi doresc sa mai am timp, simt ca mai am atatea de facut si de descoperit.
Suntem atat de mici ....oare cum putem fi mai tot timpul atat de aroganti si prosti in a crede ca noi suntem stapanii nostri, ca putem se ne controlam viata, ca depinde de noi sa ni se intample si bune si rele? Cum?
Avem atatea intrebari fara raspuns.....
Sper din tot sufletul sa ma vindec....si atunci voi putea spune ca sunt un privilegiat ca am trait o asa experienta, pentru ca am putut sa imi deschid porti la care nu as fi batut niciodata.
Da-mi, Doamne, timp!
Mai vorbim.......

Offline

 

#874 2009-03-02 17:26:02

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

Armand,sa nu spui tocmai acum ca ai obosit...nu ai voie...gandeste-te ca D-zeu deja ti-a dat timp,timp sa-ti pui ordine in ganduri,in viata ta si a altora...faptul ca esti aici si ne impartasesti experienta prin care treci,ca ai devenit mai bun si ca ai atatia prieteni...asta poate fi de la D-zeu...si el nu te-a lasat si nu te lasa.
Iti urez sanatate in continuare si curaj sa lupti mai departe


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.