homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Din nou...CANCER!-54


#1008 2009-04-15 20:46:19

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

armand a scris:

mai e asa putin pana vineri....voi afla ce va fi cu viata mea, cu copiii mei, cu sotia mea....atatea destine depind de ziua de vineri....
simt o presiune fantastica...parca sunt pus la foc mocnit.......
fizic sunt f bine....au fost zile cand am uitat de boala, m-am simtit liber....
pe masura ce trec orele....importanta zilei de vineri ma striveste, simt ca o iau razna. Aveti idee prin ce trec?

normal ca avem idee...eu una ,ma crezi sau nu dar traiesc orice rand scris de tine si simt in orice por sentimentele tale,cele pe care ni le asterni aici..
iti dai seama ca asteptam si noi cu sufletul la gura vestile de la tine si...mult a fost,putin a ramas...
tinem pumnii.


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 



#1009 2009-04-16 00:48:13

honeyica
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-04
Mesaje: 1423

Re: Din nou...CANCER!

Eu n am mai intrat pe topicul acesta pana akm...asa ca nu pot spune ca am fost alaturi de voi, armand si iris...dar akm sunt si nu stiu daca ajuta...dar sa stiti ca o sa va amintesc in rugaciunile mele.. Povestile voastre m-au impresionat enorm...eu sunt foarte sensibila din fire, nu suport sa vad cum sufera oamenii buni...asa k mi au dat cateva lacrimi knd am citit toate aceste pagini, pentru ca desi nu va cunosc , simt ca sunteti niste oameni buni si nu meritati chinurile prin care ati trecut si mai treceti.
Imi pare foarte rau ca viata v-a pus la incercarile astea...dar Doamne Doamne nu o sa va paraseasca . Armand, mai ai o zi si vei afla ...dupa ce am citit prin ce ai trecut...am sentimentul ca vineri vei afla o veste buna..Fetitele tale au nevoie de tine...si tu ai nevoie de ele...asa ca eu nu ti doresc decat sa te bucuri de viata alaturi de ele, de sotia ta si de toti cei dragi.
Iris...din cate am citit.. tu azi te internezi..imi pare rau, te cred ca nu ti plac spitalele...eu le urasc...Urasc tot ce tine de medicamente, spitale...dar uneori avem nevoie de ele pentru a ne face bine...si sunt sigura ca si tu vei fi bine...Fiica ta are nevoie de tine...probabil avem cam aceeasi varsta( si eu sunt studenta.)..si pot sa spun ca mama e cea mai importanta persoana din viata mea, mi as da viata pentru ea, pentru sanatatea ei...asa ca imi dau seama cat de greu trebuie sa i fie fiicei tale..dar nu pot sa spun ca mi dau seama cat de greu iti e tie..sau lui armand, ptr ca nu stiu..pot doar sa mi imaginez...Sunt multe persoane alaturi de voi...fetele de pe forum, prietenii, familile voastre...deci multa lume se roaga pentru voi...si sunt sigura ca Dumnezeu nu va ramane indiferent...trebuie doar sa luptati in continuare..pana castigati smile
Multa sanatate ! sa va auzim numai cu vesti bune ! armand, bafta vineri! iar tie iris....ne gandim la tine azi knd te vei interna...Inca o data imi pare rau pentru durerile pe care trebuie sa le suportati si va doresc sa va insanatoseasca Dumnezeu mai repede!
..ma scuzati ca am scris asa mult ..dar am simtit nevoia sa va impartasesc din gandurile mele smile


time is precious.....

Offline

 

#1010 2009-04-16 14:12:09

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Azi e o zi infernala....nu am dormit deloc bine azi-noapte, m-am trezit devreme...am atipit de doua ori si de fiecare data am visat ca medicul imi spune ca sunt vindecat....rau la trezire...tare rau....
Vinerea mare....cum o fi pentru mine? Sa fie ziua in care renasc?
of...nu stiu cum sa mai pacalesc gandurile astea care curg ca o avalansa.....cand aveam examene....mari emotii aveam sa aflu rezultatul....o joaca fata de acum...am dat testul vietii!

Offline

 

#1011 2009-04-16 15:00:18

alinuutza_81_23_11
Hero member
De la: vest de carpati
Inregistrat: 2008-01-14
Mesaje: 4085

Re: Din nou...CANCER!

o sa fie bine armand vei vedea. smile


Earth rotation is created by penguins running in circles around the south pole.Prove me wrong...

big_smile big_smile big_smile

Offline

 

#1012 2009-04-16 19:24:18

persifona
Vizitator

Re: Din nou...CANCER!

Si eu sunt convinsa ca asa va fi smile

 

 Publicitate


loading...

#1013 2009-04-16 19:32:38

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: Din nou...CANCER!

Doamne-ajuta Armand! Sanatate si viata lunga iti doresc.

Ultima oara a fost editat de baciu (2009-04-16 19:33:01)


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

#1014 2009-04-16 22:04:25

honeyica
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-04
Mesaje: 1423

Re: Din nou...CANCER!

mai ai putin, armand...asa ca incerca doar sa nu te mai gandesti...e greu , dar va fi bine smile
multa bafta maine ! iti tinem pumnii smile


time is precious.....

Offline

 

#1015 2009-04-16 23:29:38

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

ultima seara....poate fi ultima de speranta...sau ultima de chin. Si cand ma gandesc ca se stie de ceva timp cum este testul....Zau...e chinuitoarea asteptarea asta, mai ales ca am sperante ...mi-e si frica sa spun....foarte mari.
Am incercat sa nu fiu foarte entuziasmat dupa ce am aflat de radiografie...dar nu am reusit. Si mi-e groaza de ziua de maine, daca nu va fi cum astept....
as da timpul inainte acum....doar pentru situatia asta....e...cate nu as face eu si nu se poate....
O sa urmeze o noapte de chin. sper ca ultima!

Offline

 

#1016 2009-04-17 18:12:40

honeyica
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-04
Mesaje: 1423

Re: Din nou...CANCER!

armand,ce faci???? ce ai aflat? esti bine? anunta ne si pe noi smile


time is precious.....

Offline

 

#1017 2009-04-17 18:40:49

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Noaptea trecuta nu am dormit....asa ca azi am venit de la spital si m-am culcat....desi voiam sa va povestesc.
Asteptarea? Infernala.....In fine....cand am intrat doctorita era zambitoare...mi-a spus ca rezultatul este bun. Ce inseamana asta? Tumoarea are o dimensiune de 3,5 cm, deci s-a redus mai mult de jumate....dar activitatea canceroasa , care era de 28 de unitati inainte de transplant....s-a redus la 3 si un pic!!!! adica activitate f slaba...deci nu toata tumoarea are activitate. M-au si programat pt luni la radioterapie! Si activitatea este ce conteaza in boala asta....
Mi-au spus ca daca nu erau convinsi ca ce a ramas se arde cu radio....nu faceam radio....am intrebat special daca ce a ramas se poate arde de tot...si au confirmat. Si inca ceva: nu am decat intr-un singur loc celule rele....restul corpului e curat-curat. Concluzia a fost ca am reactionat mai bine decat sperau la autotransplant.
Sunt fericit azi, tare fericit. Sunt convins acum ca scap! Nu pot sa va spun ce somn am avut.....cand am deschis ochii mi-am dat seama ca nu mai visez....ci chiar sunt sanse f mari sa scap  cu viata!!!!!
Mai vorbim...trebuie sa savurez asa ceva.......
Mi s-a ridicat bolovanul de pe umeri....mi-a ramas ceva nisip....de care ma voi scutura in perioada urmatoare.
Luni aflu cate sedinte voi face, dupa radioterapie o pauza de o luna, pet...asteptarea mult mai usor de suportat...si....ACASAAAAA!!! Asta imi doresc si sper sa se intample.
O zi buna.....si Paste fericit tuturor! La mine va fi cu siguranta! Dumnezeu ma iubeste! La fel ca si pe voi!

Offline

 

#1018 2009-04-17 18:46:29

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Din nou...CANCER!

ce mult ma bucur, armand, ptr tine! sa dea domnu sa ai numai vesti bune de acu inainte si uite inca o data ma faci sa cred ca Dumnezeu exista!sa ai si tu un paste fericit si sa te bucuri din plin de vestea asta minunata!sanatate multa!

Offline

 

#1019 2009-04-17 19:13:15

persifona
Vizitator

Re: Din nou...CANCER!

Eram sigura ca va fi bine, armand applause Mai e asa de putin si vei fi complet vindecat big_smile
Sarbatori fericite si multa sanatate!

 

#1020 2009-04-17 19:40:21

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Din nou...CANCER!

Armand, Doamne ajuta in continuare!


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#1021 2009-04-17 20:26:20

skumpi
Vizitator

Re: Din nou...CANCER!

superrrrrrrr
God loves u  big_smile
sanatate in continuare`  smile

 

#1022 2009-04-17 20:52:34

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: Din nou...CANCER!

ma bucur mult pt tine Armand!
numai vesti bune azi si despre finuta mea.. nu mai are nici urma de cancer in corp!! Doamne-ajuta!

Offline

 

#1023 2009-04-17 20:58:23

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: Din nou...CANCER!

ma bucur asa mult armand! applause
nu mai ai mult si esti complet vindecat smile

Offline

 

#1024 2009-04-17 21:07:06

lucia05
Insomniac member
De la: tara lui Papura Voda
Inregistrat: 2008-09-13
Mesaje: 7708

Re: Din nou...CANCER!

armand, este o singura fiinta careia trebuie sa ii multumesti : Dumnezeu. te-a ajutat sa ajungi pana aici, ti-a dat putere sa mergi mai departe cand credeai totul pierdut si acum ai o noua sansa la viata!
va doresc sa fiti sanatosi toti 4, sa va vedeti fetele mari si sa iti legeni nepotii in brate!


I am who I am and I choose to be me!

He is your friend, your partner, your defender, your dog / You are his life, his love, his leader
He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart / You owe it to him to be worthy of such devotion!

Offline

 

#1025 2009-04-17 22:19:48

honeyica
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-04
Mesaje: 1423

Re: Din nou...CANCER!

felicitari, armand ! ma bucur enorm ptr tine ! Sa ti dea Dumnezeu putere si ajutor in continuare!
Un Paste Fericit alaturi de cei dragi tie....mai ales de cele doua inimioare :)Multa sanatate!


time is precious.....

Offline

 

#1026 2009-04-18 10:38:18

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

Ma bucur enorm Armand...sa dea D-zeu in continuare sa fie bine...
Iti urez sa ai un Paste fericit alaturi de iubitele tale(toate trei).
Numai bine.


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.