homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Din nou...CANCER!-55


#1027 2009-04-18 21:27:54

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: Din nou...CANCER!

Paste Fericit iti doresc Armand si tie si familiei tale ...sa te tina D-zeu sanatos si alaturii de familia ta ffff mult timp ...poop


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 



#1028 2009-04-18 21:56:25

alinuutza_81_23_11
Hero member
De la: vest de carpati
Inregistrat: 2008-01-14
Mesaje: 4085

Re: Din nou...CANCER!

Paste Fericit Armand !!!!! Multa sanatate , viata lunga alaturi de printesele tale... si felicitari inca o data , ma bucur enorm pt tine

applauseapplauseapplauseapplauseapplauseapplause


Earth rotation is created by penguins running in circles around the south pole.Prove me wrong...

big_smile big_smile big_smile

Offline

 

#1029 2009-04-19 01:43:37

ryanna22
Hero member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 4516

Re: Din nou...CANCER!

Ma bucur pt tine applause ,bineinteles ca Dumnezeu te iubeste,si ne iubeste pe fiecare in parte,iti doresc multa sanatate si sa ai parte de acum incolo doar de lucruri frumoase...
Sarbatori Fericite!

Offline

 

#1030 2009-04-19 11:02:00

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: Din nou...CANCER!

ma bucur tare mult pentru tine Armand. Iti doresc sa ai putere si credinta si sa invingi aceasta boala. Pasti fericite si sanatate. Doamne-ajuta!


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

#1031 2009-04-19 11:27:24

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: Din nou...CANCER!

Paste fericit Armand!


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1032 2009-04-19 15:51:49

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: Din nou...CANCER!

Sarbatori fericite Armand alaturi de familia ta! Multa sanatate si fericire!

Offline

 

#1033 2009-04-19 16:01:12

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

Hristos a inviat ! ... sa incerc sa scriu cateva randuri ... am fost la spital dar decat 2 zile si ma mai duc apoi... nu am facut cura ... nu o mai fac... fac decit tratament de intretinere cu mabthera la 2 sau 3 luni... am facut analizele si biochimia ... am stat la vizita apoi m a trimis acasa... m a chemat a doua zi ... mi a dat numai trimteri si acte necesare .. trebuie sa fac rmn ..dar nu sunt locuri ... programarile sunt pana la 27 aprilie si mai incolo iar trebuie sa l fac ... sa stie daca am probleme .... alti ganglioni sau altceva.. Doamne fereste ... sunt fericita si bucuroasa ca am primit si vestea ca tgo stgp au scazut aveam tgo 99/ 95 acum am 86.. tgp avea214/ 212 si am 139... deci am avut grija cu regim si mancind sanatos conform sfaturilor nutritioniste ... am reusit ... sper sa fie bine ... antigenele hepetice sunt ok.. le voi repeta ... in alta clinica ... asa sunt eu mai prudenta si stiind ca reactivii sunt ... mai putin buni ... paza buna ... trece primejdia ... dar cand esti sortit ... esti ales de Dumnezeu poti face ... orice ... m a iubit si ma iubeste Dumnezeu ... puteam face mult mai mult ... va veni o zi ... trebuie .. eu nu ma pot desparti de bunul meu Dumnezeu si de toate puterile cerurlui ... sf. necterie , sf. cuv. parascheva ... maica domnului ... mi a spus cineva sa merg la mormintul parintelui Arsenie Boca ... la spital au impartit iconite si fotografia parintelui si eu nu eram ... vedeti Dumnezeu mi a dat vestea in joia mare ca am cancer iar la unan tot in joia mare mi a transmis cam am vindecat partial ... cat de mult ii multumesc lui d umnezeu si tuturor puterilor cerului ... sunt un om pacatos ca multi altii dar vreau sa fiu un om ce ii respecta pe altii ...imi place tot ce tine de bunul simt ... corectitudinea .... perfectiune .. stiu sa iert si sa iubesc oamenii ... sunt mult mai sincera in jungla aceasta  a zilelor noastre ... stiu sa ma sacrific si sa dau sfaturi ... unii nu merita ... uneori ies eu cea sifonata ... si spun nu m ai spun nimic ... oaminii nu inteleg ...unii ... de ce sa sufar eu ... si totusi o fac... la urmaurme i totul este o legatura cu mine si Dumnezeu ... nu ma astept de la multi sa mi faca bine ... asta este ... bucurii si sanatate!

Offline

 

#1034 2009-04-19 16:49:48

andrasa
New member
Inregistrat: 2008-11-03
Mesaje: 62

Re: Din nou...CANCER!

Hristos a inviat!!
Minunea Invierii se repeta in fiecare zi pentru fiecare dintre noi. Insa nu trebuie sa uitam si sa-i multumim. Nu destinul sau intamplarea ne guverneaza viata ci totul este f bine randuit. DE ce ? F putini putem intelege noi sau intelegem prea tarziu.... Multa sanatate Armand, Iris si tuturor celor care au realizat dureros ce importanta e sanatatea si credinta si printre care umil, ma numar si eu... Sa multumim lui Dumnezeu pentru toate pentru seninul de azi, pentru rasaritul de maine si pentru incercarea de poimaine!

Offline

 

#1035 2009-04-19 17:04:55

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

Hristos a inviat !

Armand si Iris, ma bucur pentru voi, Dumnezeu  va iubeste !

Offline

 

#1036 2009-04-20 01:48:35

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: Din nou...CANCER!

deci in vine sa plang...
Doamne cat ma bucur armand! multa sanatate in continuare


hjarta

Offline

 

#1037 2009-04-20 15:57:21

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: Din nou...CANCER!

HRISTOS A INVIAT!
Felicitari Armand si Dumnezeu sa te ajute in continuare!
Ce bucurie  applause

Iris bravo, Dumnezeu sa te ocroteasca in continuare!


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 

#1038 2009-04-21 09:56:57

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Din nou...CANCER!

Bravoooo big_smile ....esti un invingator asa cum stiam ca vei fi...Multumim lui Dumnezeu


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#1039 2009-04-21 18:31:22

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Fac eforturi sa nu fie asa.....dar am cazut iar......Astazia m fost la radioterapie, unde au facut o simulare. Pentru ca voi incepe peste doua saptamani radioterapia, m-am speriat pt ca stiu ca orice secunda care trece nu e in favoarea mea. Asa ca am reusit sa vorbesc cu medicii de la hematologie. Raspunsul este ca acum ar fi prea devreme, ca maduva mea ar avea probleme daca nu mai astept cele doua saptamani. acum...cel de la radioterapie a spus ca abia atunci mi-a facut loc....cei de aici spun ca asa e bine....
Pe langa frica ca in timpul asta pana atunci sa nu se trezeasca boala, care are activitate mica acum....a mai aparut ceva. Medicul meu de transplant mi-a spus ca in general, in situatia mea, se curata ce mai am....ca asa spera....evident ca nu garanteaza nimeni, dar ca riscul reapapritiei bolii e mare, am inteles ca procentul celor care au recadere in primele 6 luni, sau dupa 6 luni, nu am inteles f bine, este mult mai mare ca a celor care nu mai au recaderi.....Mi-a spus ca ideal pt mine e transplantul de la donator, dar pana acum nu au gasit inca!
Asta m-a facut sa cred ca am sanse mari de recadere.....
Sigur, inca nu m-am vindecat acum....cum sa ma gandesc la recadere! Dar acum sper foarte mult ca radioterapia va arde ce e acolo....
As da orice sa imi recapat linistea....nu aveti idee ce importanta e linistea! Este cea mai importanta! In cazul meu, nici toti banii din lumea asta nu o cumpara....
am trait cateva zile de fericire, simteam ca plutesc, ma simteam fara griji , ma simteam vindecat , scapat de cosmarul asta. Acum insa nu mai e asa. Boala asta e rea, greu de batut.....
o doamne...se va termina cosmarul asta vreodata??????

Offline

 

#1040 2009-04-21 18:40:48

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

se va termina cu siguranta armand....nu ai luptat pana acum ca sa renunti....tocmai acum
nu ai voie...trebuie sa fii tare...noi suntem alaturi de tine


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#1041 2009-04-21 23:27:41

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

Armand, incearca sa te linisteti ... stiu ca este greu ... incearca sa gasesti linistea ... asa este este greu sa lupti cu boala ... noi stim ca te poti vindeca si apoi poti lejer sa faci recadere ... avem datoria de a lupta ... sa nu spui ca spun cu usurinta asta ... trebuie sa luptam ... si eu am trait zile de fericire amestecate cu tristeti ... ai mei incearca sa ma readuca din ghearele deznadejdiei ... lupt sa pot trai asa cum sunt ... nu am de ales ... stii ce spun eu ..sincera parere ... medicii iti lasa organismul sa lupte ... sa se adapteze ... tu insa sa nu cedezi tocmai acum ... /// am sa ti spun o poveste adevarata ... m a sunat in seara aceasta o persoana ... eu o consider prietena ... mereu m a sunat si m a incurajat ... mi a spus ca ma voi vindeca ... asta in urma cu un an ... eu stiu ca si tine ... vindecare totala nu exista ... de exemplu eu stiu ca la mine poate recidiva in orice moment ... in seara aceasta ... prietena mea m a anuntat ca in vinerea mare i a murit mama ... avea o tumoare alaturata ficatului ... nu au descoperit o decit in februarie ... in 2 luni s a stins ... interesant analizele de ficat au fost ok mereu ... doar o particica mica din ficat lupta sa dea aceste analize ok... ti am spus toate acestea sa te incurajez ca tu ai luat o din timp si nu cred ca nu vei reusi sa infrunti situatia ... asa a randuit dumnezeu programarea pentru radioterapie ...in plus trebuie sa te mai refaci ... nu te mai framanta ... aceste framintari nu iti lasa organismul sa functioneze sanatos ... te rog Armand ... iti repet ... ai doua fetite minunate ... ai o familie ..trebuieeeeeeeee sa lupti ... si eu am fost azi la spital dar numai pentru acte si miine ma programez pentru rmn... pina la 27 04 nu sunt locuri ... sper sa pot obtine o programare ca sa poata sa mi spuna ceea ce am de facut pe viitor ... raman la intretinere cu mabthera dar crezi ca eu nu ma gandesc ... sper sa nu am ascuns nici un ganglion sau sper sa nu am un alt organ afectat ... analizele sunt bunicele ...transaminazele au scazut si tin regim ... promite mi ca nu esti trist si nu te mai gandi la rau ... iti trimit o scanteie din optimismul meu...

Offline

 

#1042 2009-04-22 02:28:52

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

multumesc iris....insa e extrem de greu sa stii ca ai 35 de ani, doua fetite de 2 ani si 4 luni....o sotie minunata....si sa fii asa de aproape de nefiinta. e greu de descris ce sentimente ma incearca cand ma gandesc la fetitele mele....Este cel mai mare chin, cea mai mare palma, lectie de viata(daca scap)...sau cea mai cruda pedeapsa(daca nu scap) pe care o puteam primi. Si vad ca am avut un respiro...am simtit din nou ca traiesc, si poc, un pumn in cap si iar pe burta, cu dintii in asfalt....la cazne, din nou.....Oare e adevarat ca poti plati greseli trecute...lectii neinvatate....? sau ale rudelor? Ar fi o mare nedreptate... Ma joc tot timpul cu fetitele mele...oare cum sa le lipseasca Dumnezeu de tatal lor? De ce asa grav...de ce asa devreme? E greu sa fii optimist...stiu foarte mult despre boala asta, este adevarat ca pot scapa fara recaderi....dar si invers....Ma agat de faptul ca pot sa fiu printre cei pe care Dumnezeu le acorda o noua sansa...sansa sa imi cresc fetitele. Poate credeti ca sunt ipocrit, ca spun ca doar pentru fetitele mele vreau sa traiesc....Asta inseamana sa traiesc si pt mine ....fara ele nu am viata. Nu sunt ipocrit....nu o spun sa impresionez....viata mea sunt ele si nu pot sa concep ca tocmai eu, care trebuie sa fiu langa ele, sa am grija de ele, sa le cresc, sa le fiu aproape mereu...tocmai eu sa nu fiu?????O doamne...poti...trebuie sa imi dai timp

Offline

 

#1043 2009-04-22 16:13:32

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

am intrat sa vad ce mai faci si ce incurajeri primesti sau primesc eu ... eu am fost iar la medic ... trebuia sa iau acte semnate si sa ma programez la rmn ... mi a dat de fapt tomograf ...  azi am vazut ... nu m am uitat ceea ce mi a scris ... oricum la momentul acesta nu mi permit sa fac rmn pe cont propriu ... asa ca ... sper sa fie bine ca sa pot ...sa astept ceea ce va face ... ceea ce mi va spune dupa acest tomograf ... acesta iradiere ... la 29 sau30 aprilie trebuie sa dau telefon si apoi sa astept ca sunt a zecea pe lista de asteptare ... nu am avut puterea sa mi caut o relatie ca sa pot face mai repede ... asa ca astept ...astepterea si rabdarea ... ca pot face ... rabdare ... nu o mai ai ..o iei de la capat ...  accept ca trebuie sa vad ce pot face ... si nu pot face mare lucru ... sa incep numararea zilelor ... sa vad ce imi rezerva soarta ... Armand , sa stii ca eu am renuntat sa mai citesc despre boala mea desi am momente ... reiau iar studiu si zic nu stiu ... ce vrea dumnezeu ... regret si nu imi doream sa fiu asa alesa .. credeam ca sunt puternica ... luptam cu toate crezand ca va fi aranjate toate intr o zi ... uite ca mi a aratat dumnezeu ca suntem nimic ... ca totul este cu voia lui ... asa a vrut el ... asta este crucea mea ... si numai dragostea copilului meu si a sotului meu ma tin ... mai am si pe altii de ajutat ... ma sprijin pe mine ... si am sa trec la tine ... da la tine Armand ... nu stiu cum am intrat aici pe forum ... nu ma interesa ....anticonceptionalele ... am intrat direct pe probleme medicale ... am vazut ... din nou cancer ... am vazut   am cancer ... da dornica sa aflu ..dornica sa stiu ... dornica sa aflu povestea ta ... mi am zis ...Doamne , mintuitorule ... aici este un om ... tinar cu doua fiinte vii ... Doamne ...da i sanatate si putere sa lupte cu aceasta nemiloasa boala ... da erai tu ... mi se frange sufletul de situatia ta ... de iubitele acelea mici si dulci ... ma gandeam in clipa aceea cu ani in urma ceea ce ii ofeream noi fetitei noastre ... nuuuuuuuuu ... trebuieeeeeeee sa lupti ... stiu ca nu putem ghici soarta ta sau a mea ... sau a altuia ... dar te rog asteapta sa vedem ... trebuie sa invingi .... Armand , spune mereu ....creerul meu perfect sanatos va invinge si va distruge boala din organismul meu... sa te joci cu fetitele tale sa traiesti zilele fara clipe de tristete ... aseara prietena mea mi a spus ... nu ai voie sa fii trista si sa razi ...sa te bucurii de fiecare clipa ... Armand , noi avem timp sa ne gandim la multe ...promitem ca tu te vei gandi cum organismul tau va lupta si va invinge boala ... cum tu vei merge miine poimiine cu fetitele la scoala ... acum trec ani si tu imi vei scrie ca da am invins si ma bucur de familia mea... sa lupti sa traiesti  ca ai de ce ... sa l rogi pe Dumnezeu asa ... chiar de am gresit ..te rog dami iertare si dezlegare de toate relele ... si da mi zile si izbavire de boala acesta ... sa ti dea dumnezeu cum ti am scris si tu sa te rogi ... roaga l pe sfintul nectarie sa ti ocroteasca familia si pe tine .. roaga l sa te lase cu ei ani multi ... sanatate si multe zile senine cu pace in suflet ... fie ca linistea sa se stabileasca in sufletul tau si in mintea ta sa domneasca pacea si bucuria ca ai luptat si ai invins ...partial dar va veni ziua cand vei fi ok ... cand tu vei fi sanatos !  toate gandurile bune si sa auzim ca daznadejdea ta s a risipit si s a dus ... departe in pustii ... hai ai incredere in fortele tale si lupta lupta mereu ...sigur va bine ... asa mi spune sufletul meu gandidu ma la voi ca familie si mai ales la printesele tale !

Offline

 

#1044 2009-04-22 16:28:43

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

... am vrut sa recitesc ceea ce ti am scris ... nu mai pot ...lacrimi mari imi curg pe fata ... cu pareri de rau ... mult am suparat in viata noi pe Dumnezeu ... noi sau cine stie cei din naintea noastra ... se spune ca poti duce si crucea pentru multi din neamul ce s a dus ... nu stiu ... am incercat sa fac bine ... mult bine si uneori mi se intoarce rau ... dar tac si spun ... asta este ... trebuie ... trebuie sa indur ... asa sa faci si tu ... indura dar roaga te ...sa tii minte .... ceea ce este in urma noastra si ceea ce este inaintea noastra sunt lucruri insignifiante in comparatie cu ceea ce este in noi ,, [Emerson ]  in tine trebuie sa fie o forta mare care sa lupte ca tu sa infringi boala ... sa stergi lacrimile ...si sa te gandesti zi de zi ca trebuie sa invingi dar numai cu Dumnezeu ...  sanatate , bucurie si pace interiora! Asa cum , lumina sfinta a luminat slujba de inviere asa iti doresc tie si tuturor sa va lumineze viata si sufletele !

Offline

 

#1045 2009-04-23 14:35:34

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

Armand, ce donator trebuie ?
Vreau sa te faci bine, prietene te rog din suflet sa-ti revii, incearca pe cat posibil sa nu mai citesti despre boala, face mult rau, stiu ca-i greu ca-ti cer..insa e o solutie.
Si, ai incredere ca radio va arde de tot nenorocita de boala...si sa mai stii ca cei care au copii stiu ca nu esti ipocrit...nici eu nu mi-as putea imagina ca copilul meu sa creasca fara mine, vreau sa-l duc la scoala sa am grija de el, sa-l indrum in viata asa cum cred eu ca e mai bine...as vrea sa-ti scriu mai multe, crede-ma ca parca traiesc povestea ta...in sfarsit, sper sa-ti poti racapata sanatatea.

Iris, e cumplit ce traiesti, cum e posibil ca bolnavii nostrii sa fie tratati asa, de ce trebuie sa platesti sau sa astepti atata? Adica daca esti sarac, trebuie sa mori? Ce neam suntem? Sistemul nostru sanitar e din ce in  ce mai prost, ca sa ai servicii de calitate trebuie sa platesti...si daca nu ai?

Va doresc multa sanatate, lumina si caldura in sufletele voastre greu incercate...sper sa va ajute Dumnezeu. Am sa ma rog pentru voi, am sa aprind lumanari la biserica...Doamne Ajuta-i !!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.