homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Din nou...CANCER!-57


#1065 2009-05-05 11:25:25

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

... am fost plecata in calatorie ... mi a prins bine aceasta plimbare ... acum trebuie sa ma duc sa mi iau rezultatul tomografului ... cind vin va scriu... Armand , multumesc pentru tot ceea ce mi ai scris . Stiu ca era bine sa fac pet-ct... dar nu am posibilitatea ...cel putin acum ... nu stiu apoi ... am aproape un an de cind nu mi primesc decit 1/2 din salariu ... adica aveam 2000. ron primesc 1000ron... cel mai tare ma deranjeaza ca daca ies la pensie voi avea o pensie de ... si de ca inginer fost sef de serviciu ma deranjeaza enorm... dar voi vedea... daca imi dadea toti banii si datoriile mele la rate le puteam da si faceam un flexicredit sa ma pot ocupa de ... pet-ct  .. fara sa cer ...ceva la casa de asigurari... sau prin alta metoda ..nu stiu nimic nu am nici o solutie ... o sa vad ce fac ... ma las in voia lui Dumnezeu ... /// o intimplare adevarata este ca ... anul trecut am cunoscut o doamna ... de 52 ani ... nu mai primea decit singe ... acesta era tratamentul ei ... si uneori astepta... nu mai stiu ce grupa avea ... da spun bine avea ... ca a decedat ... nu i au descoperit la timp o tumoare ascunsa in spatele splinei ... nu se vedea la ecografii si tomografie sai rmn ... au vazut o de 3 sau4 ori in Bucuresti si de 2 ori Clujul ... nu au vazut nimic toti ii spuneau ca alta solutie nu este ... sa primeasca singe si ... de la singe ... facuse un  surplus de fier in ficat ... avea 5 sau6 ani de cind aparuse boala ... inainte cu 5 sau6 luni ... a primit o recomandare pentru plamini ... o suspecta de localizarea la plamini .. acolo de la perfuzie ... a facut o infectie .. de s a dus medicul ce o trata si a luat o ... le a facut pe acelea de 2 bani ... si a stat sa o opereze pe loc la mina ... apoi a trimis o la Bucuresti iar ... banuia ceva si nu i au depistat tumoarea sau era prea tirziu ... a plecat de acolo la Cluj ... acolo a decedat ...cam in aceeasi perioada cu Ion Dolanescu ... nu stiu data .. nu are importanta ... /// eu ma gindesc ca daca intru in remisie .. sigur nu totala ... nu cred ca s a distrus tot ... dar nu am ce face .... si daca stiu ... nu sunt nimic ... Dumnezeu sa ma izbaveasca de boala si de relele stiute si nestiute ... si voi vedea... stiu ca iti da de trait 5 ani cu tratament ... poate si am incredere in puterile cerului si in IISUS HRISTOS ca nu ma va lasa sa plec de pe acest pamint ca am de facut multe ... ii sprijin pe toti ... si ei pe mine ... am un copil reusit si sensibil ... vreau sa l ajut ... un sot cum multe femei si ar dori ... pentru asceasta ii multumesc lui Dumnezeu ... pentru tot ... pentru viata mea ... imi spun ... creerul meu sanatos va putea sa invinga boala ... si uneori cad ... ma ridic ... si tu Armand sa lupti , sa te rogi ... sa spui am 2 printese si o sotie pe care o iubesc si ma iubeste ... trebuieeeeeeee sa traiesc .. sa inving cu tine Doamne ... cu puterile cerului ...cu tine sf, Nectarie ... cu tine ,sf .cuvioasa Paraschiva ... sanatate ..../// pretiuti sanatatea ... voi ceilalti si multumesc ca va rapiti din timpul vostru sa ne sprijiniti ..pe noi cei bolnavi ... pe curind .... merg acum sa primesc rezultatul tomografului ...

Offline

 



#1066 2009-05-05 11:58:59

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

Iris Doamne ajuta, sper sa iasa bine. Sa ne spui si noua, te asteptam.

Offline

 

#1067 2009-05-05 12:45:56

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

iris...cunosc o femeie care are de 11 ani limfom.....si face tratament cand face recadere....nu stiu ce forma are exact....
iti tin pumnii pt ct
eu inca nu am inceput radioterapia

Offline

 

#1068 2009-05-05 12:48:24

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

armand,iti tinem pumnii
si tie iris..
sanatate multa


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#1069 2009-05-05 14:36:12

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

Tinem pumnii la amandoi..

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1070 2009-05-05 20:47:06

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

Tuturor va spun ,, buna seara,, ... am plecat cu o oarecare teama in suflet ... pe drum imi faceam educatie ... sa infrunt cu putere ,, comunicarea rezultatului ...,, ...am vesti bune si rele ... am sa va va scriu imediat rezultatul concret ... Armand , pe tine te rog sa mi raspunzi ceea ce stii tu ... si nu numai pe tine ... incep cu cele bune ... rezultatele mele nu sunt o urgenta ... la urgenta scrie - nu.. ficat de dimensiuni moderat marite fara procese localizate intraparenchimatos/// pancreas, rinichi, glande suprarenale ==normale ct /// splina ax lung 11,2 cm [ am avut la depistarea bolii 15,8cm si luna trecuta 12cm ... acum este aproximativ ok 11,2 cm ... care este valoarea normala..? 8cm ?]///aici este mai rau ... adenopatie paraaortica stinga [diam.16 mm]... deci ori a fost mare ori a aparut ulterior... inclin sa cred ca a fost mare dar am facut ecografii pe organe la inceputul curei ... poate nu au vazut ganglionul acolo... /// fara colectii lichidiene abdominale /// fara procese inlocuitoare de spatiu intraparenchimatos pulmonar ///fara adenopatii mediastinale cu caracter patologic /// atit ... acesta este verdictul... dupa mine este remisie partiala ...sau poate o stationare ... a bolii ... i am trimis rezultatul fetei mele ... as fi vrut sa nu stie dar daca anul trecut am ascuns ...aflind ulterior ... acum nu am putut sa o fac ... as fi fost ...  /// cine ce poate sa mi spuna ... numai tu Armand ... si oricine altcineva care i documentat ... eu repet ... este o stationare a bolii sau remisie partiala ... am fost la medic hematolog.. nu m a putut primi ... era full .. aglomeratie ... cazuri multe ... am vazut o pe mihaela fata paralizata ce ia fost afectat sistemul nervos ... 21 ani ... ea nu a lucrat in mediu toxic .. sunt cadre didactice ce nu au lucrat ca mine in mediu toxic ... eu da am lucrat primi 10 ani cu adezivi , cu solventi , ... eram insarcinata si nu aveam nici o protectie... desi erau controale stricte ... aveam instalatii de ventilatie ... eram la inceputul carierei si ce puteam face ... nu mi explic de ce ... de ce apare ... aceasta boala ... este o enigma ...  ///Armand , stiu si eu persoane ce au de 13 sau10 sau mai putin timp limfom nonhodgkin ... dar stiu si atitia ce nu au trecut de 5sau 6 ani ... toti au fost cu mine la tratament ... unii nu mai sunt... asta este ... va spuneam dimineata .... ma las in voia lui Dumnezeu... am discutat cu medici [ cunostinte vechi ... ce anul trecut au refuzat sa creada ca eu sunt bolnava... unii mi au vazut numele dar au spus ca nu au realizat ca sunt eu [ ma refer la 4 sau5 cunostinte = medici si cadre medicale ] ... nici eu nu pot crede cum s a dus inca un an din viata mea... dar lupt ... trebuie... i am intrebat de pet ct ... sa pot sa l obtin ... sa fac alta investigatie... sa stiu.... mi au spus ... de ce ... daca stii ... tratamentul este acelasi ... de operat nu te poti opera ... si in afara de mabthera ce ai putea face ... nu ai ce ... nu m am gindit la celule stem sau transplant de maduva... eu nu ma vad asa grav dar stiu ca nu ma mai fac bine... trebuie doar sa ma intretin... sanatatea =pretul cel mai de pret ... totusi incerc sa respect programul de nutritie ... miine merg la curs... acolo este o atmosfera de bine ... multa energie pozitiva ... ma simt ok... incep sa fac ceva ... miine iar la medic ... m a chemat ... apoi functie de ce mi spune merg la fata mea ... ma duc sa stau si cu ea putin putin ...  va astept cu vesti ... cu ideei ... cu suflete curate ... este un loc unde vin mereu ... ma bucur de orice cuvintel ... de orice incurajare ... pe miine ...

Offline

 

#1071 2009-05-06 14:16:22

tttttt
Hero member
Inregistrat: 2008-01-22
Mesaje: 4110

Re: Din nou...CANCER!

eu vreau sa iti zic doar o vorba buna , imi pare rau ca nu ma pricep la altceva . iris cred ca esti  o persoana extraordinara.
o sa fie bine o sa vezi , doamne ajuta !

Offline

 

#1072 2009-05-06 15:44:46

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Din nou...CANCER!

iris..sunt alaturi de tine si o sa te amintesc in rugaciunile mele si pe tine si pe armand!!sa fiti tari!iris, nu vreau sa te necajesc, facandu te sa-ti aduci aminte lucruri neplacute, dai ar putea spune care au fost simptomele??

Offline

 

#1073 2009-05-06 15:49:47

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

iris...din pacate nu stiu ce sa spun. Adenopatia stii ca inseamna in cazul nostru un ganglion marit...insa din ce spui tu....mi se pare ca stai f bine....si nu inseamna ca ai activitate. Nu te mai lega de ficat,  el oricum se mareste si este gras din cauza chimioterapiei.....despre splina ...nu stiu ce sa spun...parca citisem ca de obicei se scoate daca este afectata.....dar repet.....ce am citit eu se referea strict la particularitatea mea.
nu am inteles ce au zis medicii cand le-ai zis de pet.....
ma repet....dar:
inainte de a incepe tratamentul trebuie facut un pet.Este obligatoriu! mie nu mi-au spus in tara de asa ceva.....dupa fiecare etapa de tratament se face iar pet, pt ca doar asa se face valuarea corecta a situatiei....in tara au cascat ochii cat cepele ca de ce fac...de ce nu astept radioterapia......
Tot timpul mi s-a spus ca nu conteaza dimensiunea tumorii...ci activitatea ei....si asta doar pet-ul o da! Mi-au spus ca din cauza ca am avut tumoarea f mare...o sa ramana ceva ca o pruna uscata....dar fara activitate(daca reusesc sa scap de boala) .
Deci....parerea mea este ca in tara acest tip de boala se trateaza pe nimerite....in mai toate cazurile. se face tratamentul si daca ai noroc sa scapi de boala......bine, daca nu .....asa cica a fost soarta ta! sigur...cand asta ti-e soarta nu ai ce face, dar de ce credeti ca diferenta intre cei care se vindeca in tarile vestice si romania este asa de mare???? Tratamentul nu inseamna doar a iti administreaza medicamentele corecte....aici e vorba si de frecventa si de doze...daca va aduceti aminte la mine le-au facut gresit in tara....

ganditi-va si la Dana Deac..care a patit ce a patit si a avut sansa sa plece la viena....dar mai ales sa sansa sa poata repara ce i-au facut gresit in tara.

Daca faci mabhtera....inseamna ca ai o forma f lenta...care se tine sub control.Faci la 2-3 luni parca......stii ca daca eu nu scap acum, dupa radioterapie,...in 2-3 luni mor? Doar daca am noroc sa gasesc donator, pt un alt transplant.....
In fine.....sper ca ma vindec dupa radio.
Am o amica care are limfom ca si tine si are 8 ani de cand a descoperit...face mabhtera si este f bine. Deci iris...poti sa mai traiesti inca minim 10 ani de acum incolo....in caz ca nu scapi definitiv de celulele alea.....si in 10 ani pot apare atatea!
Si apoi....cred ca orice an dupa 60 de ani e un dar intr-adevar....spun asta pt ca eu am doar 35 de ani.....sa imi spuna cineva ca as trai pana la 60 de ani acum....as fi foarte fericit.....
deci...am citit de multe ori ce ai scris.....nu ai motive sa fii speriata! Esti sub control si stai f bine! Nu ai nici un motiv sa nu iti reiei viata, serviciul.....
Eu m-am dus la treaba si cand faceam din 2 in 2 saptamani chimio......dar tu la asa interval!
Cauza....stii si tu ca nu se cunoaste....nu te mai gandi ca este din cauza mediului in care ai muncit. Eu am facut sport toata viata mea, nu am muncit sau trait decat in medii normale.....deci cauza, oricat ai cauta-o, nu o sa o stii.
Alimentatia.....nimic nu spune ca are legatura cu astfel de boala. E bine sa mananci sanatos...ca orice om sanatos. Organismul are nevoie de tot ca sa fie puternic in lupta cu boala, deci nu il priva de ce are nevoie.
Am o intrebare pt tine, iris, in special....dar si pt voi toti : ce ati prefera?
1. sa stiti ca puteti trai si 10 ani, dar cu frica in san ca poti muri mult mai repede.....sau
2.sa joci totul pe o carte, sa te poti vindeca definitiv sau sa mori imediat?
Ce ati alege? posibila viata de 10ani, fara liniste.....sau totul sau nimic?
cam asta cred ca e diferenta intre boala mea si a lui iris....desigur....iris are si varianta vindecarii fara discutie! Insa puneam varianta mai putin buna....pt ca discutam cu sotia mea si nu stiam ce ar fi fost mai bine.....
Stiti cum e.....daca scap de boala o sa zic ca asa a fost mai bine.....daca nu...o sa spun ca era mai bine sa mai atata timp in fata......chiar si chinuit psihic.

Pe mine inca nu m-au chemat....insa am doar o luna de la pet....cu ldh ala asa bun de joi.....nu are cum sa se intample ceva cat sa nu intru cum trebuie la radioterapie.
o zi buna!

Offline

 

#1074 2009-05-06 17:58:57

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

... am venit acum ... sper sa pot scrie ... azi nu vream sa ma duc ... la medic ... am fost ieri sa duc rezultatul tomografiei ... nu m a putut primi ... mi a spus sa vin azi ... era aglomerat nu aveam programare .... etc credea ca sunt in remisie ... nu sunt ... inca nu m am vindecat ... stiam ca am gr. 2 a apoi am vazut ca a trecut 3a ... azi am observat pe trimitere gradul 4a ... ma sperie si nu ... asta este evolutia intrun an de zile... poate a gresit ... am o problema ... am fost trimisa la Bucuresti la Institutul Oncologic ... va trebui sa fac radioterapie... mi a ramas un ganglion de 16mm... daca era sub 10mm scapam dar ... acest ganglion a rezistat chimioterapiei... si mabtherei ... trebuie sa plec miine de urgenta sa incep sau sa ma programez ... nici aici nu sunt locuri... este 0a


















































































































































































... am venit ... am scris si din greesala am sters tot... cam va imaginati cum sunt...m a trimis la Bucuresti la Istitutul de oncologie ... adenopetia paraaortica de1,6mm ... inseamna un singur ganglion ce nu a vrut sa cedeze ...deci mi a trecut si gradul 4a ... poate a gresit ... stiam de 2a apoi am vazut trecut 3a .. acum 4a ... nu am intrebat... miine plec ... am trimiterea pe urgenta si d na doctor nu m a lasat sa intirzii... ganglionul de 1,6mm poate produce nu il poate lasa asa ... eu am limfom malign nonhodgkin agresiv ... am citit ceea ce mi ai scris Armand ... asa sa fie ... cum zici tu ... dar medicul meu a vorbit la Bucuresti si s au consultat asupra starii mele ... a bolii mele ... m a chemat acolo ... vream sa plec la fata mea ... daca ma programeaza tot ma duc ...este posibil sa fiu programata ... nu sunt locuri ... credeam ca s a terminat ... nu s a terminat nu este remisie ... sunt asa de intoarsa ...

Offline

 

#1075 2009-05-06 18:54:47

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

gradul 4 inseamna sa ai in mai multe statii ganglionare, in organe si cred ca si in maduva! Pe cand tu ai doar un amarat de ganglion!! sunt f curios ce o sa iti spuna la Bucuresti.
Sa te incurajez....tu stii ca tumoarea mea are acum 4,5cm cu 4 cm ? nu mm! Si tot se asteapta arderea cu radioterapie!....Si daiana la fel a avut si a ars-o cu radio.....

Offline

 

#1076 2009-05-06 22:45:35

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

Malta sanatate la amandoi, am citit tot. iris si Armand sper sa va vindecati.

Offline

 

#1077 2009-05-06 23:19:27

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

... acum am vazut ce am facut .. am scris .. am plins ... au sunat telefoanele ... cred ca am dat din greseala postarea in sus ... spatiu gol ... un dezasru am fost ... Armand , multumesc pentru tot ce mi ai scris... ai dreptate .. la tine este mai rau ... ma rog pentru tine ... va fi bine ... asa este cum spui tu ... voi multumi lui dumnezeu ... am citit destul despre boala mea si parca nu mai stiu nimic ... daca nu stii ceva te sperii... stiu ... ma gindesc la tine mereu ca fetitele tale sunt mici ... daca eu imi doresc sa sprijin fata si pe ai mei .. cu toti ... mai slabi decit mine ... de tine ce sa zic ... normal ... ma doare pe mine sufletul de situatia asta limita in care esti dar pe tine de fetite ... nu nu trebuie sa gindim rau ... va fi bine vei invinge ... puteresi sanatate! /// ... ai intrebat ce spun medicii... ce sa spuna .. prostii ... ca si tomograful arata tot ... stiu ... se gindesc sa nu faca cheltuieli mari ei pe spitale si case de asigurari ... nu se gindesc sa salveze oameni ... oamenii au fost buni sa cotizeze... incerca cineva sa ma convinga ca este costisitor si ce daca stiu ... il fac degeaba ... ce nu stii ce urmeaza... eu stiam de la tine si din ce am citit despre pet/ct... am intrebat o si pe daiana... iar spun multumesc... pentru tot ceea ce scrii.../// am citit  undeva despre stadii dar de aceea m am alarmat ... ca sunt un multe zone... si eu am avut de 2,6 si 3 cm asta masurati la ecograf dar se stie ca daca erau masurati la tomograf erau de fapt de 3,6 si 4cm ... deci unul din aceea multi ... multi ... s a micsorat la 1,6 cm / 16mm ... mi a spus ca trebuie sa fie sub 1 cm ... sunt ingrijorata ca au trecut 41 de zile de cind am facut ultima cura ... de ... nu sunt fonduri pentru tomograf ... mai stai ...etc ...daca se urgenta faceam la distanta mai mica ...nu ma lasa sa se inmulteasca iar ... forma este tot agresiva ... nu este lent ...indolent ... dar asa i este mai usor la mine ... iti doresc sanatate si sa suporti cu usurinta radioterapia . Am sa intru sa va scriu ... si eu astept sa vad ce mi spune la Bucuresti .

Offline

 

#1078 2009-05-07 13:31:41

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

Iris, din ce scrii ma inspaimanti...in sensul ca-mi dau tot mai mult seama in ce tara traim. As pleca si nu m-as mai intoarce..aici mori cu zile, adica te omoara ei...Eu stiu ca nu sunt fonduri si bla, bla, bla...dar daca s-ar purta si ei mai frumos..te plimba, te amana, vorbesc urat, sunt scarbiti...asta poate si din cauza sistemului, salariul fiind mic, s-au invatat cu spagi...sunt chiar revoltata. Dar sa stii ca nici in clinici particulare nu e mai bine. Eu asta toamna am facut 3 drumuri pana la bucuresti, la o clinica particulara renumita pentru un amarat de ecograf..si aceea dr. tot de 3 ori nu a venit. Pana la urma am facut la altcineva si a fost bine. Nici nu stiu ce sa mai zic, decat, sanatate si noroc.

Offline

 

#1079 2009-05-07 14:57:01

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Problema si mai grava este ca nici nu iti spun ca nu sunt capabili sa te ajute.....cum sa spui ca un ct da acelasi rezultat ca un pet????? prostie, nesimtire, nepasare! Cum ii tine pamantul pe astfel de oameni? de ce nu spun macar ca trebuie sa mergi altundeva, sau ca ai nevoie de alte analize?

Offline

 

#1080 2009-05-07 17:31:43

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

Asta e problema. Ar trebui sa recunoasca ca nu e de competenta lor, sau ca nu au aparatura necesara...bla, bla.
Am fost anut trecut cu nepotica de un an, la spital in stare grava...facuse o pneumonie, un virus puternic, era deshidratata...M-am dus exact la medicul care o vazuse cu cateva zile in urma (doar 2...si care a spus sa plecam linistiti ca trece cu Norofen). Bineinteles ca nu a fost asa...in fine. Vreau sa spun ca nu recunostea ca a vazut-o, spunea mare si tare: Pai daca o vedeam eu, o internam de mult. Si atunci eu i-am spus ca am fost la dansul si se facea ca nu stie nimic. Am luat-o si am tratat-o la Bucuresti ... asta nu inseamna ca generalizez...sunt si medici foarte buni, poate ajung asa si din cauza salariilor pe care le au...o mizerie a statului roman. ... Am observat ca studentii cu burse ajung vanzatori de medicamente si cei 'cu pile' mari doctori...

Armand, te-au mai sunat de la spital? Cand incepi radio? Te interneza din nou, sau te duci doar la tratament?
Ce mai fac micile printese? Sotia?

Iris, Doamne ajuta sa te faci bine...si sa ai parte de ceva mai mult noroc..cu bine

Offline

 

#1081 2009-05-07 17:39:19

gogoneata
New member
Inregistrat: 2009-05-07
Mesaje: 16

Re: Din nou...CANCER!

Iris si Armand va doresc multa sanatate si putere sa treceti peste aceste momente grele. Si sora mea are cancer stadiul 4 b depistat in urma cu 2 ani si ceva, acum la ultimele investigatii toti ganglionii sunt inflamati, ea se simte uneori f rau alteori mai bn. A facut citostatice, radioterapie, cobaltoterapie, reflexoterapir, bioenergie totul in zadar, boala nu intra in remisie. Are doar 27 de ani,  si multa incredere in Dumnezeu, cci pe ea doar o minune o mai poate salva. Multa sanatate, aveti incredere in Dumnezeu, rugati-va zilniC, incercati si metode naturiste, o alimentatie cat mai naturala si multa miscare

Offline

 

#1082 2009-05-07 17:54:28

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

gogoneata a scris:

Iris si Armand va doresc multa sanatate si putere sa treceti peste aceste momente grele. Si sora mea are cancer stadiul 4 b depistat in urma cu 2 ani si ceva, acum la ultimele investigatii toti ganglionii sunt inflamati, ea se simte uneori f rau alteori mai bn. A facut citostatice, radioterapie, cobaltoterapie, reflexoterapir, bioenergie totul in zadar, boala nu intra in remisie. Are doar 27 de ani,  si multa incredere in Dumnezeu, cci pe ea doar o minune o mai poate salva. Multa sanatate, aveti incredere in Dumnezeu, rugati-va zilniC, incercati si metode naturiste, o alimentatie cat mai naturala si multa miscare

Doamne ajuta !! rugaciune

Offline

 

#1083 2009-05-08 00:15:41

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

... am venit tirziu ... la 21 30 ... mi a vazut tomograful ... a facut urit ca de ce nu am tomografie .. ct  de inceput... de ce ... de ce ... ca nu m a trimis nimeni ... cind am auzit eu ca am analize de speriat mi am facut ecografii pe toate organele ... analize de singe ... simple .... compuse ... biopsii ... repetari si iar repetari de analize ... am viata mea in 2 volume ... noroc ca aveam un ecograf comlet si a vazut cam pe unde aveam ... am vazut ca undeva scria pe el recomandare urgenta ct ... s a enervat si pe mine si pe dr. mea ... dar cred ca atunci cu analize de biopsii si altele a considerat ca nu are sens sa fac... treaba era clara... daca se vedeau la ecograf si mi a facut ecografii de 3 ori si pe fiecare organ ce mai era neclar .. biopsia spunea clar ca am .. eu nu am stiut ... eram  terminata... un om ce nu a fost bolnav niciodata ... asa raceala ... pojar... sinuzita ... prostii... a vazut tomografia imi face plan de lucru si marti dau telefon sa mi faca analize nu stiu de care de singe si otomografie cerviacala ... ca de nu mi dat ... si merg la internare de zi ... apoi pe18 mai incep radioterapie... nu este remisie ... presupune ca i partiala dar vorbim marti dupa analize si cinestie ce minuni de alte investigatii imi face... mi e frica mi e teama ... imi este groaza ...eram fericita asa cum eram grasa cu micul meu regim alimentar ...cu analizele bunicele dar ... ct nu stiam ce surpriza imi da ... va da ti seama pet ct ... ce ar reda
fiecare particica ... /// este adevarat ca mi a pierit tot cheful ... nu stiu ce mi face .... ce raze ... ca m a luat repede... ma las pe mina lui ... alta varianta nu am ... am un singur ganglion ... sper ca ,, politia radioterapie ,, sa il distruga ... este cuplit sa stii ca traiesti dar tot vei muri ... dar nu mai comentez ... ma gindesc la Armand si la altii... azi m am ingrozit ce am vazut si ceea ce am auzit.. astept marti sa mi confirme ziua cind pot veni la analize ... investigatii ... alte ...alte ... proceduri... apoi radioterapia pe 18mai timp de o luna si o saptamina... nu ma interneaza .. nu stiu unde voi sta... estefff scump.... nu ma lasa sa vin acasa zi de zi ... nu sunt locuri decit tirziu si cind sunt locuri pierd programarea radioterapiei... nu vreau sa stau la rude cu fite ca ma scirbeste... nu pot suporta parveniti si oameni cu ifose .. cu caractere modificate ... /// am uitat ... s a enervat doctorul ca de ce nu am facut tomograful dupa 21 zile si ca se distanteaza ultima cura de prima sedinta de radio prea mult ... m a certat ... credeam.. speram ... ca i remisie ... nu ma mai fac bine ... stiu ... citi va ani traiesc ... asa cum zicea Armand ...5 sau10 sau ... stie Dumnezeu ... in voia lui sunt ... sanatate si ocrotire de la Dumnezeu sa aveti !

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.