homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Din nou...CANCER!-83


#1559 2009-10-17 19:55:15

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

Doamne...nu pot sa cred...n-am mai intrat de cateva zile....acum cand citesc sunt pur si simplu socata...nu pot sa cred...inca mai erau sperante, de ce??? de ce oare a cedat?
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace..

Offline

 



#1560 2009-10-17 19:59:18

Minodora
New member
Inregistrat: 2009-10-17
Mesaje: 7

Re: Din nou...CANCER!

Luni va fi ridicat de la Institutul de Medicina Legala si cel mai probabil, marti va fi incinerat.

Offline

 

#1561 2009-10-17 20:01:01

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

minodora si lazi..va multumim ca ne tineti si pe noi la curent


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#1562 2009-10-17 20:05:22

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

As putea sa umplu pagini intregi daca as incepe...si nu e cazul sa ma enervez si mai mult...politicienii ar trebui pur si simplu omorati pentru ca fac doar jocuri politice pentru bani...si nu sunt in stare sa faca un amarat de centru de donatori...Doamne, mor oamenii in tara asta de nimic, pentru ca si armand a fost omorat tot de ei!!   si maine am putea sa fim noi in locul lui...

Condoleante familiei !

Ultima oara a fost editat de daria_25 (2009-10-17 20:05:40)

Offline

 

#1563 2009-10-17 20:07:25

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

am si uitat,cat de socata am fost....

CONDOLEANTE FAMILIEI! fiti tari de dragul lui...


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1564 2009-10-17 20:11:58

andrasa
New member
Inregistrat: 2008-11-03
Mesaje: 62

Re: Din nou...CANCER!

A fost cea mai proasta alegere!!! Cu repecursiuni grave asupra copiilor lui care, vor trebui sa depaseasca lipsa raspunsului la DE CE ???? Toti cei care stati acum in preajma lor, a sotiei, a mamei si a fetelor incurajati/le  si fiti alaturi de ele. Pentru familie si cei ramasi durerea lor e cu mult mai mare pentru ca efortul atator luni de suferinta a fost cu totul in zadar. E pacat ca a inteles libertatea data de Dumnezeu atat de gresit. Rugaciunile noastre trebuie sa se indrepte asupra familiei, mangaierile celor de aproape le vor face cu mult mai bine. Pacat ca nu a putut invinge in primul rand ... raul care s/a cuibarit in inima lui. Sa speram ca Bunul Dumnezeu ii va ierta acest ultim gest cu totul pripit si necugetat. Ma rog ca parintii lui sa fie intariti, pentru ca nimic nu e mai cumplit pe lumea asta decat sa iti ingropi copilul, ma rog pentru sotia lui care cu nemarginita dragoste i-a fost mereu alaturi , ma rog pentru fetele lui sa aiba taria de a trece in viata lor peste acest stigmat si sa isi aminteasca mereu cu drag de cel ce le-a iubit atat de mult.
E incredibil... Inca sper ca suferinta psihica i/a luat mintile si nu si-a dat seama ce face. Pacat, mare pacat! Indemn din nou pe toti care le sunteti aproape de cei dragi ai lui, sa fiti langa fetele lui, langa mama lui si langa sotia lui cat puteti, cu rugaciunea, nadejdea si prezenta voastra calda. Ne/ar fi de ajutor daca sotia lui ne/ar pune din cand in cand aici, in memoria lui, ganduri... framatari.... si de ce nu realizari ale ei sau ale fetelor. Iris unde esti? Stiu ca te/a marcat acest nesperat eveniment dar nu te da batuta!! Lupta! Esti o curajoasa! Asteptam vesti de la tine.

Offline

 

#1565 2009-10-17 20:17:17

wra_blu
Banat
Inregistrat: 2008-08-31
Mesaje: 9276

Re: Din nou...CANCER!

...nu-mi vine sa cred  sad  ...imi pare asa rau!
Odihneste-te in pace, Armand!

Offline

 

#1566 2009-10-17 20:18:07

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

nadina...nimeni nu il judeca pe Armand...
eu l-am cunoscut pe acest site...dar azi...azi am plans..si lacrimile curgeau fara sa le pot opri,am lasat totul si am stat lipita de calculator,sa aflu,sa stiu sa inteleg....
incerc sa inteleg,refuz sa cred,dar este adevarat...ARMAND  nu mai este aici,insa in sufletele noastre fi sigura ca va fi...
printesele lui,au fost si ale noastre...cum putem sa il judecam???incercam doar sa intelegem gestul lui...de OM DEMN,in ,,fata,, caruia ,virtual,eu m-am inclinat.
pentru mine personal, ARMAND este inca o lectie de viata...
numai bine nadinab


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#1567 2009-10-17 20:31:46

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: Din nou...CANCER!

Dumnezeu sa il odihneasca ..


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#1568 2009-10-17 21:03:33

lucia05
Insomniac member
De la: tara lui Papura Voda
Inregistrat: 2008-09-13
Mesaje: 7708

Re: Din nou...CANCER!

imi pare rau pentru el, pentru sotia lui si pentru fetitele lui.
imi dadusem seama de mult timp ca starea lui psihica este mult mai proasta decat lasa sa se vada printre randurile scrise aici...nu credeam ca va ajunge insa la asa ceva, speram ca fetele lui nu il vor lasa sa aiba puterea asta...
cateodata suferinta e prea mare, cateodata te doboara....poate era aproape de salvare sau poate nu....nu va mai sti niciodata.
eu l-am mai "dojenit" si speram ca va vedea mai departe, speram ca va reusi sa se ridice psihic...poate l-ar fi ajutat ceva consiliere, de fapt, bolnavii de cancer au nevoie de consiliere psihologica! stiu si, din pacate, stiu de la mama mea....ea si-a scos perfuzia si oxigenul si cum era internata cu indicatie de "fara resuscitare"....

Dumnezeu sa il odihneasca! si vreau sa cred ca exista un preot atat de destupat incat sa ii faca o slujba!


I am who I am and I choose to be me!

He is your friend, your partner, your defender, your dog / You are his life, his love, his leader
He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart / You owe it to him to be worthy of such devotion!

Offline

 

#1569 2009-10-17 21:24:24

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: Din nou...CANCER!

Oh, Doamne fereste sa se ajunga la asa ceva sad

lucia, un fel de slujba o sa i se faca, dar nu o ceremonie obisnuita, nu o slujba obisnuita de inmormantare, cu toate etapele impuse.


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#1570 2009-10-17 21:34:43

taisia
New member
Inregistrat: 2009-05-07
Mesaje: 95

Re: Din nou...CANCER!

Dumnezeu sa-l ierte!  rugaciune  rugaciune
iris nu va poate scrie este in spital si-a fracturat ieri piciorul, este destul de grav, trebuie operata, imi pare rau ca nu este cu voi.

Offline

 

#1571 2009-10-17 21:38:42

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

off Doamne...asta ii mai trebuia...

Offline

 

#1572 2009-10-17 21:41:20

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Din nou...CANCER!

ne rugam si pt ea, sa se refaca repede! of, ziua de azi numai cu probleme a fost....

cat despre armand... Dumnezeu sa il ierte si sa aiba grija de familia lui.... ar fi bine, totusi, ca cei apropiati sa caute un preot dispus sa faca o slujba.......


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1573 2009-10-17 22:02:40

alinuutza_81_23_11
Hero member
De la: vest de carpati
Inregistrat: 2008-01-14
Mesaje: 4085

Re: Din nou...CANCER!

Dpamne . nu se poate grater(( grater(( grater(((


Earth rotation is created by penguins running in circles around the south pole.Prove me wrong...

big_smile big_smile big_smile

Offline

 

#1574 2009-10-17 22:17:09

Moonsh
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-05
Mesaje: 341

Re: Din nou...CANCER!

citeam topicul insa nu am scris niciodata.imi pare foarte rau pentru ce s-a intamplat..speram intr-o minune insa...
nu vreau sa ma intreb de ce ,pt ca stiu ca nu voi gasi nici un raspuns, doar Dumnezeu ne va putea raspunde la aceasta intrebare la momentul potrivit .
Condoleante si Dumnezeu sa il ierte ...  supa

Offline

 

#1575 2009-10-17 22:18:31

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Din nou...CANCER!

Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace!  supa


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#1576 2009-10-17 22:22:33

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: Din nou...CANCER!

Dumnezeu sa-l ierte


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#1577 2009-10-17 22:37:39

Alex36
Membru
Inregistrat: 2009-10-17
Mesaje: 2

Re: Din nou...CANCER!

Nu am scris miciodata pe acest forum dar am citit mereu tot ce s-a scris. Va multumesc tuturor in numele si memoria lui Armand pentru tot. Mereu si-a dorit sa se vindece si sa se vada cu voi pentru a va multumi. ACUM nu mai poate face asta asa ca o fac eu in locul lui. Exista momente in viata cand cuvintele sunt de prisos si asta e unul dintre ele. Orice am spune nu-l putem aduce inapoi. Dar ce putem face este sa ne rugam bunului Dumnezeu sa-l ierte de toate pacatele lui si sa-l odihneasca in pace. Este trist ce s-a intamplat dar as vrea sa va aduceti aminate mereu de OMUL care a trait printre noi. A fost un tip extraordinar care in ultimele lui clipe a devenit si mai bun . Poate de aceea Dumnezeu l-a luat la el sa-l faca inger. Nu stiu cati dintre voi ati cunoscut pe cineva atat de bun in realitate. Eu am fost un norocos ca am invatat atatea de la el. Poate ca unul din scopurile lui in viata a fost sa ne faca sa intelegeam ca trebuie sa fim mai buni sa apreciem  mai mult ce avem. Dumnezeu sa-l odihneasca in pace! Va multumesc inca o data pentru ce ati facut pentru el.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.