homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Din nou...CANCER!-84


#1578 2009-10-17 22:47:09

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: Din nou...CANCER!

Nu am cuvinte sad


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 



#1579 2009-10-17 23:01:26

dreamer
Sr. member
Inregistrat: 2008-05-05
Mesaje: 1567

Re: Din nou...CANCER!

sad Dzeu sa-l ierte..offfffffff


Dance like nobody is watchin....

Offline

 

#1580 2009-10-17 23:39:22

maryu
Hero member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2007-08-27
Mesaje: 3672

Re: Din nou...CANCER!

Dumnezeu sa te ierte Armand! Si sa ai grija de familia ta, de acolo de unde esti  supa


În fiecare om sunt doi oameni: unul e treaz în întuneric, celălalt doarme în lumină. chicot
What will it take for us to realize,
The more we provoke, winter will come twice...

Offline

 

#1581 2009-10-17 23:43:08

ryanna22
Hero member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 4516

Re: Din nou...CANCER!

Cuvintele sunt de prisos... sad sad   Dumnezeu sa`l odihneasca in pace si sa aiba grija de familia lui rugaciune

Offline

 

#1582 2009-10-17 23:53:20

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: Din nou...CANCER!

Dumnezeu sa te odihneasca armand!
nu-mi vine sa cred, nu vreau sa cred, nush ce sa zic..


hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1583 2009-10-17 23:57:48

cvf
Membru
Inregistrat: 2009-10-17
Mesaje: 1

Re: Din nou...CANCER!

...duminica seara l-am vizitat la spital.avea o stare de spirit buna.am vorbit diverse.chiar si despre meciul romania serbia.glumea cu un prieten la telefon ca-l invita miercuri sa vada cum romania e batuta de feroe, la el in camera de spital.ne-a spus ceva ce n-o sa uit.era mama lui acolo impreuna cu fratele lui si prietena fratelui sau."daca eu ma voi duce la El, s-ar putea ca eu sa fiu cel fericit iar voi cei care ve-ti suferi pentru vremurile aceste crunte in care omenirea se degradeaza pe zi ce trece".

...am aflat acum o ora ca el s-a dus la EL.cineva mi-a spus ca stia (aflase) de faza de metastaza in care se afla.sunt socat.

de fiecare data cand l-am intalnit imi spunea ca si-ar dori ca ceea ce i se-ntampla sa fie o lectie pentru noi ceilalti...ca si-ar dori prin experienta lui sa poata trezi la realitate oameni ce se cufunda in morcila vietii si uita cel mai important lucru de care avem nevoie in viata: SANATATEA!

oameni buni, uitati de grijile banale ale vietii (bani putini sau multi, tratament uman sau inuman la servici,iubiri implinite sau neimplinite, preteni sau dusmani.....ETC) bucurati-va atat timp cat sunteti sanatosi de orice din aceasta viata, inclusiv de aceste griji banale.bucurati-va de ceea ee Alin  va spunea sa va bucurati:de o frunza galbena care cade din copac,de o pasare care ciripeste, de ploaie, de soare, de lucruri banale.D-zeu  ni le-a dat si noi am uitat de ele.
poate ca acum el chiar este fericit.nu putem sti,dar fiecare dintre noi il vom urma la un moment dat.el a plecat  mult prea devreme si a purtat o povara pe care multi dintre noi n-ar fi putut-o duce decat cateva luni.a dovedit mai multa putere decat ne putem imagina.avea din ce mi-a povestit cea mai agresiva forma de limfom.un om obisnuit probabil ca ar fi rezistat cateva luni.el a rezistat 20 de luni.ce dovada mai mare de putere vreti de la un om aflat in situatia lui?

e prima oara cand scriu pe acest forum desi l-am citit cu regularitate in ultima vreme de cand alin se afla in situatia lui tragica.daca vreti sa-l faceti fericit acolo unde este acum, luati seama de ceea ce el a scris de-a lungul timpului, si anume (sintetizand) :daca dragoste nu nimic nu e! iubiti-va si iubiti tot ce-in jurul vostru, cu bune si cu rele.nu va mai consumati pentru lucruri lumesti.dragostea vine de acolo de unde este el acum si ea ne poate salva pe toti.


SA FI FERICIT ALIN ASA CUM CREDEAI CA VEI FI ACUM CATEVA ZILE CAND NE SPUNEAI ASTA!

Offline

 

#1584 2009-10-18 00:11:03

ryanna22
Hero member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 4516

Re: Din nou...CANCER!

cvf a scris:

...duminica seara l-am vizitat la spital.avea o stare de spirit buna.am vorbit diverse.chiar si despre meciul romania serbia.glumea cu un prieten la telefon ca-l invita miercuri sa vada cum romania e batuta de feroe, la el in camera de spital.ne-a spus ceva ce n-o sa uit.era mama lui acolo impreuna cu fratele lui si prietena fratelui sau."daca eu ma voi duce la El, s-ar putea ca eu sa fiu cel fericit iar voi cei care ve-ti suferi pentru vremurile aceste crunte in care omenirea se degradeaza pe zi ce trece".

...am aflat acum o ora ca el s-a dus la EL.cineva mi-a spus ca stia (aflase) de faza de metastaza in care se afla.sunt socat.

de fiecare data cand l-am intalnit imi spunea ca si-ar dori ca ceea ce i se-ntampla sa fie o lectie pentru noi ceilalti...ca si-ar dori prin experienta lui sa poata trezi la realitate oameni ce se cufunda in morcila vietii si uita cel mai important lucru de care avem nevoie in viata: SANATATEA!

oameni buni, uitati de grijile banale ale vietii (bani putini sau multi, tratament uman sau inuman la servici,iubiri implinite sau neimplinite, preteni sau dusmani.....ETC) bucurati-va atat timp cat sunteti sanatosi de orice din aceasta viata, inclusiv de aceste griji banale.bucurati-va de ceea ee Alin  va spunea sa va bucurati:de o frunza galbena care cade din copac,de o pasare care ciripeste, de ploaie, de soare, de lucruri banale.D-zeu  ni le-a dat si noi am uitat de ele.
poate ca acum el chiar este fericit.nu putem sti,dar fiecare dintre noi il vom urma la un moment dat.el a plecat  mult prea devreme si a purtat o povara pe care multi dintre noi n-ar fi putut-o duce decat cateva luni.a dovedit mai multa putere decat ne putem imagina.avea din ce mi-a povestit cea mai agresiva forma de limfom.un om obisnuit probabil ca ar fi rezistat cateva luni.el a rezistat 20 de luni.ce dovada mai mare de putere vreti de la un om aflat in situatia lui?

e prima oara cand scriu pe acest forum desi l-am citit cu regularitate in ultima vreme de cand alin se afla in situatia lui tragica.daca vreti sa-l faceti fericit acolo unde este acum, luati seama de ceea ce el a scris de-a lungul timpului, si anume (sintetizand) :daca dragoste nu nimic nu e! iubiti-va si iubiti tot ce-in jurul vostru, cu bune si cu rele.nu va mai consumati pentru lucruri lumesti.dragostea vine de acolo de unde este el acum si ea ne poate salva pe toti.


SA FI FERICIT ALIN ASA CUM CREDEAI CA VEI FI ACUM CATEVA ZILE CAND NE SPUNEAI ASTA!

applause  Foarte frumos spus! Mi`au dat lacrimile...Ce nedreapta e soarta asta neutral

Offline

 

#1585 2009-10-18 00:16:07

lucia05
Insomniac member
De la: tara lui Papura Voda
Inregistrat: 2008-09-13
Mesaje: 7708

Re: Din nou...CANCER!

armand spusese ceva de metastaze in organe...stiam ce inseamna si ca donatorul nu mai era o solutie in situatia asta...probabil a realizat si el...
chiar ma uitam: armand a aparut aici acum 1 an, 6 luni si 2 zile...si noi il asteptam in fiecare zi sa apara, sa spuna ceva, ca e bine sau pur si simplu ce mai simte... o sa ne lipseasca! imi aduc aminte ca am discutat cu el si pe email ( era inca in Barcelona ) si mi-a lasat impresia unui om puternic si plin de viata, spunea tuturor ceea ce invatase el de la viata dar o facea cu un entuziasm deosebit, parca zambea din spatele literelor


I am who I am and I choose to be me!

He is your friend, your partner, your defender, your dog / You are his life, his love, his leader
He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart / You owe it to him to be worthy of such devotion!

Offline

 

#1586 2009-10-18 00:29:14

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: Din nou...CANCER!

armand a scris:

dar este clar ca la anul pe vremea asta to[icul acesta va fimprimit cruce, final de subiect, indiferent cum va fi cu mine.
E ciudat sa constientizez ca acum imi plimb degetele pe taste si peste un timp mnu voi mai fi in spatele laptopului...

ce valoare sa mai aiba cuvintele acum? ce poti sa mai spui gandindu-te la ce s-a intamplat si ce ramane in urma?  supa
n-am scris niciodata aici, dar am mai citit din cand in cand povestea acestui om atat de incercat de soarta  grater
ma duc sa-mi strang sotul in brate si sa-i spun cat il iubesc,chiar daca doarme, si sa-i mai spun inca o data cat suntem de norocosi ca ne avem unul pe altul, ca suntem SANATOSI, si putem sa ne bucuram in fiecare zi de lucrurile atat de simple si de frumoase in care sta ascunsa fericirea adevarata!

Offline

 

#1587 2009-10-18 02:40:35

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: Din nou...CANCER!

Propun ca topicul asta sa fie inchis, sa fie numai al lui sad


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#1588 2009-10-18 03:07:32

skumpi
Vizitator

Re: Din nou...CANCER!

pai oricum va fi doar a lui dar dc sa`l inchidem ? sad o sa ne mai amintim de el si o sa vrem sa ne "descarcam" aici nustiu
Amintirea lui va ramane mereu vie...

 

#1589 2009-10-18 08:44:58

andrasa
New member
Inregistrat: 2008-11-03
Mesaje: 62

Re: Din nou...CANCER!

Ar fi bine totusi sa nu inchideti acest topic. In primul rand de la cap la coada ar trebui recomandat sa fie citit de multi altii care cred ca nimeni si nimic nu ii poate invinge. Poate fi scrisa si o carte.... De regula cand aflam asa ceva despre unul dintre apropiati suntem socati, compatimim si cu timpul revenim la ale noastre. Putini sunt cei care astern in scris framatarile si suferinta zilnica intr-o astfel de incercare. Armand a facut-o pentru ca in noi sa renasca sentimentele si atitudinile ce ne impodobesc sufleteste: credința, nadejdea si dragostea. Multi sunt cei care vorbesc despre acestea ca de niste concepte utopice ce tin mai mult de religios si mai putin lumesc. Nimic mai fals! Intr-adevar exista in aceste timpuri o rasturnare a valorilor , banul bogatia materiala primează in detrimentul celei spirituale facandu-ne niste roboti care petrec 80% din viata lor in birou sau la servici, iar cand ajung acasa gandul lor e tot acolo, uitand de cat de putin ne trebuie sa avem in jurul nostru pentru a fi fericiti. Ar trebui ca oricand sa multumim lui Dumnezeu pentru grija Sa si sa nu alergam la El numai cand suferim.
Nu cred ca e vorba de a gasi un preot ... destupat ca sa ii faca o slujba, oricum din cate stiu eu se fac niste rugaciuni simple speciale in astfel de cazuri, spre mangaierea familiei insa deznodamantul ramane .....
Sa ramana in amintirea noastra ca acel ilustru necunoscut care si/a impartasit gandurile si suferinta pentru ca noi sa invatam ceva din ele.

Offline

 

#1590 2009-10-18 09:01:18

lucia05
Insomniac member
De la: tara lui Papura Voda
Inregistrat: 2008-09-13
Mesaje: 7708

Re: Din nou...CANCER!

daca e sa vorbim despre acest topic, eu ma gandeam aseara ca ar fi bine sa il lasam deschis si sa nu il lasam sa se piarda printre paginile forumului, sa-l mentinem pe prima pagina. stie de el sotia lui, prietenii lui...poate din cand in cand vor sa se simta mai aproape de armand si vor intra aici. este ultimului lui an si jumatate de viata pus in paginile astea, gandurile, sperantele si momentele lui de descurajare...ar fi prea "abrupt" sa fie inchis. iar in ceea ce ne priveste, ar trebui sa recunostem ca armand nu a insemnat doar o alta persoana de pe acest forum, armand era mai special, cel putin pentru unele dintre noi.


I am who I am and I choose to be me!

He is your friend, your partner, your defender, your dog / You are his life, his love, his leader
He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart / You owe it to him to be worthy of such devotion!

Offline

 

#1591 2009-10-18 09:24:50

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: Din nou...CANCER!

lucia05 a scris:

armand era mai special, cel putin pentru unele dintre noi.

cu siguranta.
si cu siguranta a reusit sa schimbe gandirea catorva, si nu doar pentru urmatorul minut dupa ce citeam vreun post de-al lui, ci definitiv. a reusit ce si-a dorit cel mai mult daca e sa moara.. sa faca, macar cateva persoane, sa inteleaga ce e cu adevarat important in viata asta.


hjarta

Offline

 

#1592 2009-10-18 10:10:24

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

si eu sunt de acord cu ce zice lucia...
sa fie mereu prezent acest topic si nu inchis...
eu nu mi-am mai revenit de ieri de cand am citit ce a scris lazi,incerc sa ma adun si sa realizez,ca,asa cum sunt cu micile mele probleme..sunt SANATOASA
as fi dorit asta si pentru Armand,dar asa cum spuneam,poate ca acum ii este mult mai bine....


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#1593 2009-10-18 10:38:45

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Din nou...CANCER!

Doamne, nu-mi vine sa cred...
Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace....
Multa putere familiei si celor apropiati.

Offline

 

#1594 2009-10-18 10:44:36

LadyDeeDee
Full member
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 385

Re: Din nou...CANCER!

Dumnezeu sa-l ierte.

Offline

 

#1595 2009-10-18 10:45:30

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Din nou...CANCER!

Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace....

Offline

 

#1596 2009-10-18 11:15:42

alina_alina
Hero member
Inregistrat: 2008-08-03
Mesaje: 2398

Re: Din nou...CANCER!

Dumnezeu sa-l ierte!Sunt convinsa ca Armand se simte liber si fericit si ca e sus,la Dumnezeu!De acolo va veghea asupra familiei lui.
Eu il inteleg de ce a recurs la aceasta solutie si nu-l condamn nici macar o secunda!La cat a suferit trebuia sa vina si momentul in care se termina totul!Imi pare foarte rau pentru familia lui,pentru prieteni..Condoleante..
Vorbele nu mai au in momentul acesta pentru mine nici o valoare,nu exprima nici pe departe regretul pe care-l poarta toata lumea in suflete!Dar Armand va ramane mereu in amintirea noastra si ar fi pacat sa nu invatam din tragica lui existenta!Acum imi pare rau ca nu scriam,ci doar citeam la topicul asta dar pur si simplu vedeam atata suferinta incat nici nu stiam ce trebuie sa spun...
Ne vom aminti mereu de tine si nu stiu de ce dar cred ca vorbele noastre ajung la tine oriunde esti!Ne simti gandurile si zambesti,pentru ca nu te mai doare nimic,esti ca odinioara si stii ca suferinta s-a terminat!grater grater grater grater grater grater grater grater

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.