homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Preturi la avorturi-4


#58 2008-10-14 22:40:19

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: preturi la avorturi

Cam asa e neutral


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 



#59 2008-10-15 12:08:30

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: preturi la avorturi

valy_creata2000 a scris:

love_t a scris:

Ce-o fi in capul vostru mai fetelor?? Si ma refer la minore in mod special dar nu numai... cu atatea metode de contraceptie, voi alegeti avortul??

pai cum sa nu ....ne place tare sa facem avorturi  neutral  ....asta i se poate intampla oricui si nu putem judeca pe nimeni ....unul stie mai putin , altul mai mult ....nu cred k exista cineva ..sunt sigura k nimeni nu vrea sa treaca printr-un avort intentionat  :f?rbryllad:

Draga Valy, me refer in mod strict la acele domnisoare si doamne care nu se protejeaza deloc si apoi recurg la avort.
Ca mai sunt si cazuri nefericite, unde se mai rupe un prezervativ... asta e altceva. Acum intelegi la ce m-am referit?  neutral


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#60 2008-10-15 16:07:48

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: preturi la avorturi

am inteles de prima data love_t .....dar in cele mai multe cazuri cum spui si u avortul este prima varianta la care se gandesc......pt k nu au alta optiune din mai multe pcdv.....


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 

#61 2008-10-15 17:02:42

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: preturi la avorturi

Ceea ce e foarte gresit din punctul meu de vedere... adica atunci cand e chiar o greseala, ok... se intelege ca s-a rupt prezervativul sau mai stiu eu ce... Dar daca nu e o greseala, de ce sa nu ne gandim la o metoda de contraceptie inainte sa se ajunga la avort? Asta nu inteleg eu... adica decat sa iei niste pastile sau sa folosesti un amarat de prezervativ, preferi sa treci prin chinuri psihice si fizice?
Nu stiu... sper sa se schimbe gandirea asta, sa fim si noi mai educati ca pana la urma cred ca si de asta tine, in mare parte.


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#62 2008-10-16 14:12:28

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: preturi la avorturi

valy_creata2000 a scris:

dar dar vezi u oricat de mult ai spune si mai ales cat de mult se vb pe forum despre metode contraceptive ...parca degeaba ...nu tine de noi ...tine de fiecare in parte ....pt k ceva se zice si altceva se face ...dak ma intelegi

degeaba e accesul la informatie pt ca pe multi nu intereseaza
iar la sc n-am facut o ora de educatie sexuala

Offline

 

 Publicitate


loading...

#63 2008-10-16 16:39:04

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: preturi la avorturi

Da, asa este, din pacate... dar asta nu inseamna ca trebuie sa ne oprim... ar trebui sa scriem in contiunuare despre metode contraceptive, despre riscurile unui avort, poate candva vor intelege ca TREBUIE sa se protejeze.


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#64 2008-10-16 22:51:48

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: preturi la avorturi

daia zik , fiecare face cum il duce capu ...chiar dak stie la ce se expune ,chiar dak nu ....si eu nu sunt de acord cu inceperea vietii sexuale la varste fragede....pt k din cauza asta a si crescut nr de avorturi in randul minorelor....


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 

#65 2009-11-25 16:18:25

boehmeagica
New member
Inregistrat: 2008-01-26
Mesaje: 17

Re: preturi la avorturi

buna,
se poate sa imi spuneti un medic bun din timisoara pentru o intrerupere de sarcina? multumesc


lucrurile bune li se intampla celor care stiu sa astepte

Offline

 

#66 2010-01-25 13:14:06

ioana_elena
New member
Inregistrat: 2010-01-25
Mesaje: 9

Re: preturi la avorturi

cine stie cat mai costa un avort in bucuresti si cine imi poate recomanda un doctor bun?eu am auzit de doctorita craciun de la marie stopes si ca ar fi cam 2 mil jumate cu totul.

Offline

 

#67 2010-01-25 13:21:15

elle_24
Full member
Inregistrat: 2008-05-05
Mesaje: 286

Re: preturi la avorturi

Ioana, esti sigura de decizia pe care ai luat-o?
Medic bun ( nu stiu daca pentru avort) e dr Tarkosvan Rodica, clinica Doris, lucreaza si la Spitalul Municipal ( nu vreau sa fac reclama, daca e sterg). Poti suna si sa te interesezi de preturi.

Sfatul meu: mai gandeste-te.

Ultima oara a fost editat de elle_24 (2010-01-25 13:21:53)


un sufletel e cu mine din noiembrie 2011

Offline

 

#68 2010-01-25 13:30:49

ioana_elena
New member
Inregistrat: 2010-01-25
Mesaje: 9

Re: preturi la avorturi

da..m-am gandit foarte bine..consider ca nu pot face un gest de egoism si sa aduc pe lume acum un bebe caruia sa nu ii pot oferi tot ce ii este necesar pentru o existenta decenta.

Offline

 

#69 2010-01-25 13:35:31

elle_24
Full member
Inregistrat: 2008-05-05
Mesaje: 286

Re: preturi la avorturi

Stiu ca esti intr-0 situatie delicata afectiv vorbind insa daca decizia a fost bazata pe convingerea baiatului ca nu doreste un copil, eu zic sa te gandesti si sa nu te lasi influentata.

Orice decizia ai lua, ideea este sa o iei pe cea buna pentru tine si sa o iei pe termen lung, astfel incat sa nu ai regrete in viitor.

Vis-a vis de egoism: eu as alege sa fiu egoista!


un sufletel e cu mine din noiembrie 2011

Offline

 

#70 2010-01-25 13:55:17

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: preturi la avorturi

si eu te sfatuiesc sa te mai gandesti ioana...un copil e o binecuvantare si nu se stie niciodata in viata care ii este norocul;
sunt convinsa ca Dumnezeu nu o sa te paraseasca si o sa te ajute sa il cresti daca o sa iei decizia sa il pastrezi...si daca nu sper sa fii destul de puternica sa te impaci cu gandul acesta de avort;

multa intelepciune si putere!!


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#71 2010-01-25 14:24:05

ioana_elena
New member
Inregistrat: 2010-01-25
Mesaje: 9

Re: preturi la avorturi

ma voi duce intai sa fac o ecografie de depistare a sarcinii..apoi voi lua o decizie finala desi partial ea este luata..pt elle_24 draga mea nu e vorba de prietenul meu..amandoi ne dorim un bebe dar nu este acesta momentul

Offline

 

#72 2010-01-25 14:37:57

AyraBlack
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-29
Mesaje: 1068

Re: preturi la avorturi

ioana_elena a scris:

ma voi duce intai sa fac o ecografie de depistare a sarcinii..apoi voi lua o decizie finala desi partial ea este luata..pt elle_24 draga mea nu e vorba de prietenul meu..amandoi ne dorim un bebe dar nu este acesta momentul

Daca ai mai multicei bani pentru avort, iti recomand sa il faci la o clinica particulara si in vid. Riscurile sa patesti ceva sunt mult mai mici, te refaci in cateva zile si totul este mult mai igienic.

Stiu pentru ca am fost cu o prietena sa faca avort si tot la aceeasi solutie am ajuns - ca dai un ban in plus, dar ca merita pentru reducerea efectelor post-traumatice.

Numai ca ajunge cu totul undeva pe 450-500. Ma rog, in cu totul alte conditii decat in spital.

@ x_ynna: Dumnezeu iti da bani sa cresti un copil? (asta off-topic).

Offline

 

#73 2010-01-25 20:22:59

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: preturi la avorturi

mda...iar tu...chiar nu o sa imi mai bat gura si la topicul asta...
in fond tu esti o femeie de succes, hotarata, care nu se teme si nu crede decat in ea, iar Dumnezeu nu ajuta niciodata pe nimeni pentru ca nu exista nu?
ne invartim in acelasi cerc vicios si nu o sa iti schimbe nimeni parerea ca tu si bunastarea ta sociala, si banii si luxul sunt pe primul loc si ai face orice ca sa ii ai...ma si amuza faptul ca in conceptia ta asta inseamna sa fii o femeie de succes si implinita ...
daca ti-as mai raspunde ar insemna lipsa de inteligenta din partea mea...asa ca iti urez mult succes acolo in lumea ta...


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#74 2010-01-25 22:32:11

LaviG
Insomniac member
Inregistrat: 2009-08-13
Mesaje: 5631

Re: preturi la avorturi

ma bag si eu aici, dar trebuia sa spun ce simt.....ioana sa te gandesti ffffffffff bine la ce vei face, e un moment important, trebuie sa te gandesti ca ai un sufletel acolo in tine, care mai apoi iti va zambi, si iti va spune mama, oricum ar fi situatie eu sunt convinsa ca nu vei regreta cand iti vei tine copilul in brate, il vei mirosi, il vei tine la pieptul tau, sunt lucruri frumoase si poate mai incolo vei dori cu tot dinadinsul sa vine un bebe si nu va veni si sufletul tau cred ca va fi sfasiat...hai ca ma opresc si iti doresc multa intelepciune si putere sa faci asa cum trebuie rugaciune


Mamica fericita de bebe Raul Mihai din 8.11.2010 hjarta

Offline

 

#75 2010-01-25 23:25:12

mrn
Full member
Inregistrat: 2009-12-21
Mesaje: 381

Re: preturi la avorturi

extra...hai sa nu o luam chiar asa..suna destul de urat..intr-adevar practic asta e..dar nu ai fost in locul acelor fete asa k nu vad rostul sa le judecati sau lucruri de genu'. eu nu am fost pusa in situatia asta..si sper din suflet sa nu se ajunga, dar asta nu-mi da dreptu sa le judec pe fetele kre sunt in situatia in kre isi doresc sau sunt nevoite sa faca avort!


Impreuna suntem magnifici..separat insa suntem banali.. hjarta

Offline

 

#76 2010-01-25 23:34:15

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: preturi la avorturi

extra cand ai de gand sa te calmezi totusi???
m-am saturat sa te urmaresc peste tot

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.