homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

HPV-43


#799 2009-02-24 16:45:08

ani88
Full member
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 873

Re: HPV

bubbles2683 a scris:

citeam pe prospectul de la cervugid ovule ca se pot face 3 ture de cate 12 ovule cu pauza de 7 zile. sunt curioasa daca a incercat cineva si daca da rezultate?

da rezultate wink dar eu am intrerupt nu mai stiu din ce cauza, dupa aceea iar le-am reluat
Asa ca dupa vreo 2 luni apar iar cascat


I love you. Remember. They cannot take it

Offline

 



#800 2009-02-24 17:10:03

complez
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 420

Re: HPV

imi poate raspunde cineva la intrebarea pe care am pus-o mai sus?

Offline

 

#801 2009-02-24 17:24:26

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: HPV

complez, eu cred ca sangereaza daca il zgarii/lovesti...cum ai observat sangerarea?

Ultima oara a fost editat de lady in black (2009-02-24 17:24:35)

Offline

 

#802 2009-02-24 19:11:29

complez
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 420

Re: HPV

am observat-o dupa ce m-am sters cu hartie igienica. prima tura de condiloame mi-a sangerat inainte sa treaca.astia imi sangereaza de cand iau echinacea.e cam dubios.

Offline

 

#803 2009-02-25 01:17:52

ccristina
New member
Inregistrat: 2008-07-08
Mesaje: 11

Re: HPV

buna ziua , ma tot sperii ce aud despre cancerul asta cervical , eu muncesc in anglia momentan si aum 8 luni mi a facut in tara papanicolau si mia iesit clasa 3 ascus , mi au recomandat colposcopie si m a diagnosticat cu ZT pe execol , mozaic fin pe buza anterioara la ora 1 si pe buza posterioara la ora 6 . mi a recomandat o biopsie sa o excizie , dar neavand timp a trebuit sa vin aici in anglia nu le am mai facut , ahhh.. si mi a dat tratament cerviron si spalaturi vaginale . am urmat tratamentul dar e posibil sa treaca rana sau ce a vazut ea acolo cu cerviron , pot sa dau in cancer ? si ce ar trebui sa fac acum ce analize ca nici nu stiu . le as face aici ca sa nu mai vin aks dar nu stiu ce. aici in anglia e o fata f cunoscuta in mass media ,de 27 ani JADE GOODIE , care are cancer cervical in metastaza si sunt f speriata si eu acum pt sanatatea mea . cat de grav e diagnosticul meu? pls dotoressa sa imi raspundeti . va multumesc ca mi ati ascultat offf-ul . pooop si sanatate

Offline

 

 Publicitate


loading...

#804 2009-02-25 01:35:39

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: HPV

pai in primul rand un alt pap , apoi o colposcopie si in fc de ce iese iti va spune dr ce sa faci ...sanatate


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 

#805 2009-02-25 08:55:01

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: HPV

daca nu te intorci curand acasa, ar fi bine sa consulti acolo un medic. nu amana, pt ca risti sa se agraveze. mergi la un control acolo si iti vor spune ei ce e de facut. sa speram ca sunt medici buni. sanatate!

Offline

 

#806 2009-02-25 11:09:39

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: HPV

ccristina a scris:

buna ziua , ma tot sperii ce aud despre cancerul asta cervical , eu muncesc in anglia momentan si aum 8 luni mi a facut in tara papanicolau si mia iesit clasa 3 ascus , mi au recomandat colposcopie si m a diagnosticat cu ZT pe execol , mozaic fin pe buza anterioara la ora 1 si pe buza posterioara la ora 6 . mi a recomandat o biopsie sa o excizie , dar neavand timp a trebuit sa vin aici in anglia nu le am mai facut , ahhh.. si mi a dat tratament cerviron si spalaturi vaginale . am urmat tratamentul dar e posibil sa treaca rana sau ce a vazut ea acolo cu cerviron , pot sa dau in cancer ? si ce ar trebui sa fac acum ce analize ca nici nu stiu . le as face aici ca sa nu mai vin aks dar nu stiu ce. aici in anglia e o fata f cunoscuta in mass media ,de 27 ani JADE GOODIE , care are cancer cervical in metastaza si sunt f speriata si eu acum pt sanatatea mea . cat de grav e diagnosticul meu? pls dotoressa sa imi raspundeti . va multumesc ca mi ati ascultat offf-ul . pooop si sanatate

ccristina ai avut ceva simptome? secretii mai ciudate...etc??


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#807 2009-02-25 20:48:15

oanaonuta87
New member
Inregistrat: 2008-11-21
Mesaje: 51

Re: HPV

lady in black si ce sa iau pentru imunitate? pai at de ce mi-a iesit la  testul HPV ca nu am nici tulpini cu risc scazut? ce sa iau pentru imunitate? dar sa nu ma ingrase,sau sa imi dea pofta de mancare,ceva de genul...
am zis k am avut o scurgere maronie si am fost la doctor si mi-a zis ca daca mai imi apare schimbam anticonceptionalele. Dar a fost chestie de cateva de zile si mi-a trecut,acum nu mai am ,dar mi-a spus ca nu este vorba de spotting

Offline

 

#808 2009-02-25 22:10:45

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: HPV

pt imunitate poti sa iei baraka, spirulina..sunt mai multe. s-a vorbit pe forum despre ele, dar eu nu stiu sa-ti spun exact
oana, tu ai luat antibiotic sau te confund? caci daca ai luat antibiotic scurgerea maronie poate fi de la ele. ma rog, tot spotting se numeste(spotting=sangerare redusa cantitativ). dar ce ti-a spus ca este daca nu spotting..ne incurcam in denumiri acum tongue

Offline

 

#809 2009-02-26 00:31:32

ccristina
New member
Inregistrat: 2008-07-08
Mesaje: 11

Re: HPV

nu am nici un fel de simptome doar ca sunt stresata ca mi am facut pap-ul si colposcopia acum 8 luni si n am inteles nik din diagnostic , am hpv ?e o rana ? e ceva urgent ?.....

Offline

 

#810 2009-02-26 08:25:08

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: HPV

ccristina a scris:

buna ziua , ma tot sperii ce aud despre cancerul asta cervical , eu muncesc in anglia momentan si aum 8 luni mi a facut in tara papanicolau si mia iesit clasa 3 ascus , mi au recomandat colposcopie si m a diagnosticat cu ZT pe execol , mozaic fin pe buza anterioara la ora 1 si pe buza posterioara la ora 6 . mi a recomandat o biopsie sa o excizie , dar neavand timp a trebuit sa vin aici in anglia nu le am mai facut , ahhh.. si mi a dat tratament cerviron si spalaturi vaginale . am urmat tratamentul dar e posibil sa treaca rana sau ce a vazut ea acolo cu cerviron , pot sa dau in cancer ? si ce ar trebui sa fac acum ce analize ca nici nu stiu . le as face aici ca sa nu mai vin aks dar nu stiu ce. aici in anglia e o fata f cunoscuta in mass media ,de 27 ani JADE GOODIE , care are cancer cervical in metastaza si sunt f speriata si eu acum pt sanatatea mea . cat de grav e diagnosticul meu? pls dotoressa sa imi raspundeti . va multumesc ca mi ati ascultat offf-ul . pooop si sanatate

Cristina i-am lasat link doctoressei. Iti va raspunde dansa cand va intra.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#811 2009-02-26 08:54:43

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: HPV

ccristina a scris:

nu am nici un fel de simptome doar ca sunt stresata ca mi am facut pap-ul si colposcopia acum 8 luni si n am inteles nik din diagnostic , am hpv ?e o rana ? e ceva urgent ?.....

da, ai o rana si ar tb sa mergi la doctor cat mai curand. 8 luni sunt deja cam mult. doctorul iti va spune ce tb facut, insa in mod sigur nu e indicat sa mai stai asa.

Offline

 

#812 2009-02-26 09:01:31

oanaonuta87
New member
Inregistrat: 2008-11-21
Mesaje: 51

Re: HPV

lady in black : da eu sunt cu antibiotic.pai am intrebat-o daca este de la antibiotic, a zis ca nu este.spotting nu..nu stiu...

Offline

 

#813 2009-02-27 16:21:14

complez
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 420

Re: HPV

deci nu stie nimeni de ce sangereaza?

Offline

 

#814 2009-02-27 16:55:12

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: HPV

ccristina a scris:

buna ziua , ma tot sperii ce aud despre cancerul asta cervical , eu muncesc in anglia momentan si aum 8 luni mi a facut in tara papanicolau si mia iesit clasa 3 ascus , mi au recomandat colposcopie si m a diagnosticat cu ZT pe execol , mozaic fin pe buza anterioara la ora 1 si pe buza posterioara la ora 6 . mi a recomandat o biopsie sa o excizie , dar neavand timp a trebuit sa vin aici in anglia nu le am mai facut , ahhh.. si mi a dat tratament cerviron si spalaturi vaginale . am urmat tratamentul dar e posibil sa treaca rana sau ce a vazut ea acolo cu cerviron , pot sa dau in cancer ? si ce ar trebui sa fac acum ce analize ca nici nu stiu . le as face aici ca sa nu mai vin aks dar nu stiu ce. aici in anglia e o fata f cunoscuta in mass media ,de 27 ani JADE GOODIE , care are cancer cervical in metastaza si sunt f speriata si eu acum pt sanatatea mea . cat de grav e diagnosticul meu? pls dotoressa sa imi raspundeti . va multumesc ca mi ati ascultat offf-ul . pooop si sanatate

nu avem cum stii nimic despre vreun diagnostic al tau acum...e nevoie sa repeti testul Papanicolau si eventual sa faci si investigatiile in plus, daca va fi nevoie, pentru stabilirea unui diagnostic cert si a eventualului tratament.
Clasa 3 la Papanicolau pune semne de intrebare, doar ca biopsia aceea era necesara pentru a stabili un diagnostic, si tu nu ai facut-o...oricum, sunt opt luni de atunci, asadar e bine sa o iei de la inceput


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#815 2009-03-04 19:33:05

complez
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 420

Re: HPV

ttttt vreau sa vorbesc ceva cu tine in legatura cu micomi.cand vezi mesajul te rog da-mi un mail ceva, un raspuns

Offline

 

#816 2009-03-07 19:32:12

madam00
New member
Inregistrat: 2009-03-07
Mesaje: 74

Re: HPV

Buna!Am 17 ani si in jurul datii de 1 ianuarie mi-au aparut asa zisele "conopide".Nestiind despre ce e vorba am mers la ginecolog pt a trata o candidoza mai veche.Doctorita nu a observat acele bube(!)si astfel a mai trecut o saptamana.Am revenit la control si s-a uitat mai atenta si a zis k am H P V .M-am dat cu condiline si mi-au cazut cele din exterior, dar cica pe interior sunt plina si a ramas sa mi le cauterizeze, fara sa imi faca niciun Pap, nimic nimic. A zis ca se ia NUMAI prin contact sexual,insa eu am un partener stabil de 7 luni, timp in care nu am mai facut-o cu altcineva,si de el sunt foarte sigura k nu s-a dus la altele. Imi e cam frica si as dori daca se poate sa ma sfatuiti si pe mine si sa imi raspundeti la cateva intrebari,daca se poate:
1) Se poate sa fie alta cauza decat contactul sexual ?(pt k altfel nu imi explic....)
2)Pot sa fac sex neprotejat in continuare cu partenerul meu(care acum are si el hpv)?exista vre-un risc,chiar daca amandoi suntem purtatori de hpv, dar ne-am tratat?
        Va rog din suflet sa ma ajutati pt k sunt disperata mai ales k doctorita mi-a spus k e posibil sa am cancer de col....iar la 17 ani nu e prea placuta vestea asta...Va implor si va multumesc din suflet!!


Maybe some women aren't meant to be tamed. Maybe they're supposed to run wild until they find someone, just as wild, to run with!

Offline

 

#817 2009-03-07 20:05:11

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: HPV

madam, in primul rand schimba medicul.
trebuie sa faci analiza speciala pt depistarea de hpv, sa vezi ce tulpini ai, daca sunt high risk sau low risk. nu e posibil sa ti se dea tratament fara analize, nici macar un amarat de papanicolau.

1.se ia prin contact sexual de cele mai multe ori, se poate transmite de la mama la fat (daca mama a avut condiloame in momentul nasterii), se mai zice ca se poate lua din apa, piscine, dar nu stiu zau...
2. pai cu siguranta are si prietenul tau hpv, eu as zice sa va tratati amandoi si pana trec verucile sa va protejati.
o sa ai toata viata virusul asta in organism si de aia trebuie sa ai sistemul imunitar puternic.
citeste pe forum aici, gasesti o multime de informatii despre hpv.


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.