homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Idei despre majorat !-3


#39 2009-06-22 00:54:30

lessu
Membru
Inregistrat: 2009-06-22
Mesaje: 2

Re: idei despre majorat !

hellow people...sunt noua pe aici...
Eu maine (22.06.09) imi tin majoratul ... am emotii sunt stresata sa iasa bine sa se simta lumea bine...am inchiriat o sala nu ii cine stie ce dar numa buna...am avut noroc ca nu am platit mult...eu m'am ocupat de tot...o saptamana am alergat in colo si in coace ... mama imi pregateste un bufet suedez si nu multa mancare ca nu se prea mananca am cumparat bautura si am comanda tort...tinuta e cam eleganta...si eu am la fel un pic peste 30 de invitati iar suma cheltuita se ridica la 15-16 milioane...sper macar sa merite toata agitatia...wish me luck:-s


Say I need you like the moon need the moon to shine,
yeah every second you depon my mind.
Say I need you like the moon need the moon to shine,
yeah every second you depon my mind say,

Offline

 



#40 2009-06-22 01:01:58

un_gandacel
Full member
Inregistrat: 2008-11-18
Mesaje: 918

Re: idei despre majorat !

La multi ani, lessu! si have fun!

Offline

 

#41 2009-06-23 13:31:07

lessu
Membru
Inregistrat: 2009-06-22
Mesaje: 2

Re: idei despre majorat !

iti multumesc...aseara a fost totul bine...m'am distrat, a dansat...bineinteles ca inevitabilul nu a putut fi inevitatau aparut 2 pers dintr'o data ...crezusem ca a venit impreuna cu cineva cand spre sfarsit a vrut sa se ia la harta cu fratele meu. am resuit sa calez apele reusind sa ma si enervez ceea ce nu vroiam sa se intmple la ziua mea...dar se mai intampla.in rest totul a fost bine.iar azi imi sarbatoresc ziua de nastere, fiind nascuta pe 23.06. birthday


Say I need you like the moon need the moon to shine,
yeah every second you depon my mind.
Say I need you like the moon need the moon to shine,
yeah every second you depon my mind say,

Offline

 

#42 2009-06-26 15:17:40

Ene Alexandra
New member
De la: Galati
Inregistrat: 2009-01-16
Mesaje: 7
Site

Re: idei despre majorat !

Buna....ziua mea e pe 20 Decembrie...implinesc 18 roll  ....parintii mei nu au bani ca sa-mi organizeze o petrecere, eventual sa invite niste rude de Craciun, dar nu o sa primesc mare lucru grater .....Totusi e iarna si mie imi place tare mult sa merg la patinoar, din pacate aproape nimeni din prietenii mei cei mai buni nu merg grater si apoi eu vreau sa primesc multe surprize si urari, dar nu ma astept la asta decat din partea prietenilor mei cei mai buni neutral Mia=ti da vreo idee, ceva? sad


Iubesc un print:kära

Offline

 

#43 2009-06-26 15:19:33

Ene Alexandra
New member
De la: Galati
Inregistrat: 2009-01-16
Mesaje: 7
Site

Re: idei despre majorat !

Apropo... La multi ani lessu!


Iubesc un print:kära

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2009-06-26 18:51:47

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: idei despre majorat !

ce v-ati agitat voi pt majorat...

eu tin minte ca "la vremea mea" am scos prietenii la o bere si atat... ne-am simtit bine, am ras... am facut planuri pentru muntele care avea sa vina (fara leg cu majoratul meu)... si cam atat...


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#45 2009-06-28 00:22:52

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: idei despre majorat !

ene, stai linistita ca mai e pana in decembrie big_smile poti sa chemi cativa prieteni la tine si sa va distrati
eu majoratul mi l am facut acasa si a fost asa frumos hjarta


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#46 2009-06-28 20:24:14

Alex2
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-11
Mesaje: 1593

Re: idei despre majorat !

si eu tot acasa.. dar fara pretentii... ca la o zi obisnuita.. am ras am glumit.. bine, eu nu am vrut sa fie ceva cu totul si cu totul special. a fost ca orice alta zi de nastere.. nu aveam atunci nici 15 mil sa ii dau pt o seara si nici 40 de invitati nu aveam.. asa ca m`am rezumat la 10 pers mai apropiate.. niste bautura si niste chestii de rontait. fara tort, fara lumanari, fara chestii "specifice" majoratului. nu mi se pare un pas foarte important lol

Offline

 

#47 2009-07-25 17:27:40

girl_18
New member
De la: ButterflyTown
Inregistrat: 2009-07-25
Mesaje: 11

Re: idei despre majorat !

Buna... sunt noua pe aici... vad ca se discuta despre majorate... cesafac... pe 7 august fac si eu 18 ani... si nu prea stiu ce sa fac... nu dispun nici de mult prea multi bani sad.

Eu m-am gandit sa adun vreo 10-15 persoane maxim (cei mai apropiati) si sa-l fac la padure, o noapte cu cortul hjarta. Nu vreau sa fac nici prea mare "chef", tinute elegante sau cine stie ce. Vreau ceva mai simplu, iesit din comun. Voi ce parere aveti, ma puteti ajuta cumva?


Dacă vrei să zbori asemeni unui fluture, mai întâi trebuie să înveţi să te târăşti ca omida.

Offline

 

#48 2009-07-25 17:31:50

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: idei despre majorat !

eu am chemat acasa la mine si am dansat si mancat.bufet suedez si in nici un caz nush ce tinuta fancy

Offline

 

#49 2009-07-25 17:37:31

girl_18
New member
De la: ButterflyTown
Inregistrat: 2009-07-25
Mesaje: 11

Re: idei despre majorat !

uhm... am uitat sa zic ca nici acasa nu am cum ca tata a inceput curatzenia... si in + nu am sanse, am venici batrani in bloc... si copii mici... cum ti se pare ideea cu cortul? big_smile


Dacă vrei să zbori asemeni unui fluture, mai întâi trebuie să înveţi să te târăşti ca omida.

Offline

 

#50 2009-07-25 17:47:34

lala20
Hero member
Inregistrat: 2009-03-07
Mesaje: 2809

Re: idei despre majorat !

Mie mi-ar placea sa merg cu cortul mai mult decat mi-ar placea o nu-stiu-ce petrecere in nu-stiu-ce locatie selecta. Chestia asta se face cam pe la orice majorat, deci nu e nimic nou, pe cand o noapte cu cortul e mai inedita. Asa ca go for it tummenupp.


The wise man said just find your place
In the eye of the storm
Seek the roses along the way
Just beware of the thorns.

Offline

 

#51 2009-07-25 17:58:51

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: idei despre majorat !

super cu cortul.eu de ziua mea nu prea pot face asta ca e in plina iarna lol dar voi acum vara..trebuie sa iasa super

Offline

 

#52 2009-07-25 18:21:39

girl_18
New member
De la: ButterflyTown
Inregistrat: 2009-07-25
Mesaje: 11

Re: idei despre majorat !

uhm... inseamna ca e o idee buna! hjarta treaba e ca m-am apucat sa fac o lista asa la plesneala si nu am decat 8 persoane pana acum... neutral dintre care decat 2 fete [ una sunt eu lol] chestie care ma cam deruteaza ... neutral

a... si-am facut un calcul si cu vreo 3 milioane maxim ma scot cu un majorat pe cinste. big_smile hjarta 8->


Dacă vrei să zbori asemeni unui fluture, mai întâi trebuie să înveţi să te târăşti ca omida.

Offline

 

#53 2009-07-25 18:35:08

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: idei despre majorat !

girl_18 a scris:

uhm... inseamna ca e o idee buna! hjarta treaba e ca m-am apucat sa fac o lista asa la plesneala si nu am decat 8 persoane pana acum... neutral dintre care decat 2 fete [ una sunt eu lol] chestie care ma cam deruteaza ... neutral

a... si-am facut un calcul si cu vreo 3 milioane maxim ma scot cu un majorat pe cinste. big_smile hjarta 8->

3 mil? lol ce sa faci cu asa mult la o iesire cu cortu? lol stai calma, eu toate zilele de nastere aproape mi le-am facut cu cortul... si iesea muuult mai putin. acu nah... depinde si ce vrei sa iei...

singura pb pe care ar tb sa o ai in vedere e daca toata lumea are cort (sau posibilitatea de a-si procura).....


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#54 2009-07-25 19:03:00

girl_18
New member
De la: ButterflyTown
Inregistrat: 2009-07-25
Mesaje: 11

Re: idei despre majorat !

aa... si mai tare lol. pi eu ma gandeam sa iau mai multa bautura... neutral.. ca de... sunt mai multi baietzi. + daca ar fi vreo 15 persoane eu zic ca mi-ar ajunge banii. big_smile

uhm.. de cort nu-mi fac problema.. prietenul meu are unul, un tovaras mai are unul (de 2 persoane aman2) si... o sa imi puna tata la dispozitie un cort imeeeens.. adica d'ala de armata big_smile lol sa doarma lumea cum vrea. big_smile


Dacă vrei să zbori asemeni unui fluture, mai întâi trebuie să înveţi să te târăşti ca omida.

Offline

 

#55 2009-07-25 19:15:54

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: idei despre majorat !

aaa, pai in cazu asta va tre masina sa-l carati. da' e misto asa... tummenupp "unii peste altele" tongue

noi mergeam fiecare cuplu cu cortu lor... da' carat in spate, cu rucsacu, pana la un loc ceva mi izolat... unde sa ne putem manifesta fara sa deranjam pe nimeni. si la noi se lua mai mult bautura... in rest mancare aducea fiecare si se punea la gramada.... ar merge luati cartofi si facuti in jar... sau ceafa de porc de facut pe tzepusa... seminte, alune, chestii dintr-astea... si tu sa iei si ceva dulce sa tina loc de tort (daca e cazu... la noi niciodata n-a fost, da' ma gandesc ca nu toti or agrea tocanita la ceaun facut apt 30 de insi lol )


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#56 2009-07-25 19:43:00

andreeat
New member
Inregistrat: 2007-08-02
Mesaje: 41

Re: idei despre majorat !

parerea mea este sa te gandesti bine daca cei pe care vrei sa ii inviti sunt de acord cu asa ceva...eu personal nu m-as duce in ruptul capului la un astfel de majorat.  big_smile

Offline

 

#57 2009-07-25 20:47:03

girl_18
New member
De la: ButterflyTown
Inregistrat: 2009-07-25
Mesaje: 11

Re: idei despre majorat !

katami a scris:

aaa, pai in cazu asta va tre masina sa-l carati. da' e misto asa... tummenupp "unii peste altele" tongue

noi mergeam fiecare cuplu cu cortu lor... da' carat in spate, cu rucsacu, pana la un loc ceva mi izolat... unde sa ne putem manifesta fara sa deranjam pe nimeni. si la noi se lua mai mult bautura... in rest mancare aducea fiecare si se punea la gramada.... ar merge luati cartofi si facuti in jar... sau ceafa de porc de facut pe tzepusa... seminte, alune, chestii dintr-astea... si tu sa iei si ceva dulce sa tina loc de tort (daca e cazu... la noi niciodata n-a fost, da' ma gandesc ca nu toti or agrea tocanita la ceaun facut apt 30 de insi lol )

da... asta mi-a placut. big_smile tongue




nu o sa iau numai cupluri... o sa fim maxim 3 cupluri restul cred ca or sa fie separati + or sa fie mai multi baieti asta e sigur. buna ideea cu cartofii in jar, sunt super buni. eu ma gandeam la niste mici, dar asta pe seara si a doua zi chestii gen roshii, castravetzi si alte cele lol.

oricum tre sa stau sa ma gandesc bine ce le dau sa manance si cum o sa organizez totul pentru ca am de gand sa plec de dimineatza (si o sa fie mai multi) si sa ma intorc a 2a zi seara ( pentru ca o sa ramanem vreo 10 persoane peste noapte cu cortul). de transport nu imi fac probleme ca il am pe tati la dispozitzie big_smile

aaa.. si tortul! o sa ma mai gandesc lol oricum tot o sa am tort! big_smile  party

mie imi place ideea la nebunie pentru ca o sa ma pot manifesta cu gasca cum vrem noi cu "urlete si tzipete" fara sa ne stie nimeni lol storstark   punk   music   shopping  big_smile


Dacă vrei să zbori asemeni unui fluture, mai întâi trebuie să înveţi să te târăşti ca omida.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.