homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Fuck budddies (?)


#1 2008-04-30 01:51:56

Melody
Full member
De la: mine din camara...
Inregistrat: 2006-12-15
Mesaje: 594

Fuck budddies (?)

Prin ianuarie m am despartit destul de dureros de prietenul meu...dupa 2 ani de relatie,pe motiv ca...sunt prea mica pentru el. ma rog , nu asta e problema. dupa ce ne am vorbit destul de urat,ne am impacat (ca amici). apoi,dupa 2luni in care abia daca am vb de vreo doua ori, am reluat legatura (de amicitie) + inca o mica chestie...sex!
asta se intampla cam in fiecare saptamana...uneori mai dorm la el, vorbim, ne sarutam...dar nu suntem impreuna.nu pot sa zic ca ma deranjeaza, dar ma simt cam ciudat.nu stiu cum ar trebui sa reactionez...la o adica e mai bine cu el decat cu altii (nu vreau oricum un prieten acum ,am bac ul de dat).nu ma consider folosita in masura mai mare decat cea in care il 'folosesc' eu pe el. e normal sa fim asa? ati mai fost in situatia asta?


Cocorosie!

Offline

 

#2 2008-04-30 03:02:17

LoveChocolate
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 1240

Re: Fuck budddies (?)

daca tu personal te simti okay, care ar fi problema? eu am trecut prin ceva similar cu tine eram tot in perioada cu bacul si admiterea. insa dupa o perioada am simtit ca totusi nu e in regula si ca ar trebui totusi sa gasesc echilibrul pentru ca eram tulburata, noi avusesem si o relatie tumultoasa cu multe certuri-impacari, parintii nu erau de acord cu relatia noastra etc.
intr-un final am decis ca cel mai bine e sa scap cu totul de el si sa imi vad de viata mea. a fost greu, dar sanatos pentru mintea si sufletul meu.
multa bafta si multi pupici! cred ca stiu prin ce treci

Offline

 

#3 2008-04-30 03:29:15

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: Fuck budddies (?)

offtopic chiar ma gandeam k nu te-am mai vazut demult tongue

daca va e ok pentru amandoi nu vad de ce nu tongue si mai multe cred k se vor clarifica mai incolo, in special dupa bac. acu mai bine ai grija sa inveti si toate cele, si dupa discutati voi ce si cum wink


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#4 2008-04-30 13:43:55

pink_butterfly
Insomniac member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 8371

Re: Fuck budddies (?)

acum mi-a picat fisa:cred ca asta vrea si el de la mine..sa fim fuck buddies big_smile...desi ultima data nu s-a intamplat nimic...dar probabil ca el asta asteapta hmm


http://www.youtube.com/watch?v=mwMdO3HK_ws our song hjarta
em todas as ruas do amor seras meu e eu serei tua hjarta
http://www.youtube.com/watch?v=DDuLPHsIuTg

Offline

 

#5 2008-04-30 14:21:15

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: Fuck budddies (?)

ane_mona a scris:

daca tu esti multumita de situatie nu vad care ar fi problema, atata timp cat tu te simti bine asta e tot ce conteaza.

De acord cu ane_mona. Insa ai grija sa nu iti faci mai mult rau decat bine.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-04-30 15:13:21

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: Fuck budddies (?)

da si eu cred ca face rau intr-un aspect...ptr ca mereu vei fi legata de el.

Offline

 

#7 2008-04-30 20:29:26

SonneAle
Addicted member
De la: balamuc
Inregistrat: 2006-12-14
Mesaje: 10519

Re: Fuck budddies (?)

Melody, bine ai revenit tongue

hmmm... mie una nu mi se pare ca iti faci un bine, e binele ala de moment, dupa care, poate-ti pui speranta ca veti ajunge sa va impacati si ar fi pacat sa fii iar dezamagita...   incearca, daca tot ati hotarat sa va despartiti, sa te desprinzi de tot. iti va fi greu, dar abia atunci iti vei face bine cu adevarat smile   asa vad eu lucrurile...  ma indoiesc ca suporti gandul ca el mai are si altele pe langa tine... macar asta sa te tina departe de el, ideea ca s-ar folosi de tine.  curaj! smile


There ain't no sunshine now that he's gone

Offline

 

#8 2008-04-30 21:31:12

somebody's me
Hero member
De la: casuta mea
Inregistrat: 2008-01-06
Mesaje: 2536

Re: Fuck budddies (?)

momentan cam peakolo is si eu..desi noi avem sperante k ne impacam duce ce rezolvam situatia...atata timp cat stiu ca sunt ok...el e ok...om vedea mai incolo daca va face bine sau nu toata treaba asta ...

Offline

 

#9 2008-04-30 21:39:30

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: Fuck budddies (?)

daca nu te deranjeaza poti continua asa insa va veni vremea cand o asemenea "relatie" nu te va mai multumi si atunci il vei parasi. Nu are rost sa te amagesti gandindu-te ca va veti impaca. Nici nu trebuie sa te simti folosita din moment ce si tu la randul tau il folosesti. Insa sa nu confuzi sentimentele si sa te trezesti ca il iubesti si nu mai poti fara el iar el sa spuna ca intre voi e doar o relatie de prietenie cu mici scapari "ca intre prieteni".


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

#10 2008-04-30 21:57:39

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: Fuck budddies (?)

si fostul meu prieten e asa... dar cred ca a vazut prea multe episoade din Sex and the City...
mie chiar mi se pare too much cateodata o chestie de genul asta

Offline

 

#11 2008-04-30 23:05:18

Ellutza
New member
Inregistrat: 2008-04-23
Mesaje: 68

Re: Fuck budddies (?)

eu cred ca cel mai bine ar fi sa incerci sa te indepartezi de el si sa iti vezi de viata ta.ai grija sa nu fie prea tarziu cand iti vei da seama ca ceea ce faci acuma nu este bine, cu atat mai mult , poate iti va fi mai usor daca ai de dat bacu pt ca te vei axa pe invatat si asta va deveni o prioritate si vei putea sa te indepartezi de el! succes la bac...! avem nevoie ca variantele sunt cam nasoale smile pupici


Viata e simpla... noi o complicam lol

Offline

 

#12 2008-05-01 09:19:05

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Fuck budddies (?)

eu n-as fi de acord cu situatia asta. ma refer eu pt mine. adica vad un fel de lipsa de responsabilitate intr-o astfel de relatie... daca cineva itit place ca om si ca partener sexual... de ce sa nu fiti impreuna pe bune? genul asta de relatie fara implicare poate aduce satisfactie si libertate in momentul in care ar exista o intreaga societate bazata pe principiile astea (se considera ca cele mai implinite sexual persoane sunt in societatile de tip tribal in care nu exista familie si fiecare poate schimba partenerii dupa bunul plac - dipsar gelozia, divorturile si altele...) dar, in cazul nostru si al "setarilor" primite de acasa... s-ar putea sa aduca multe frustrari la un moment dat...

repet, nu m-as baga in asa ceva... cu un om care nu ma iubeste destul incat sa-si asume responabilitati pt mine (si invers, normal)... nu m-as culca.


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#13 2008-05-01 09:30:26

LadyInRed
Hero member
De la: _________
Inregistrat: 2007-06-07
Mesaje: 3261

Re: Fuck budddies (?)

hm...si eu dak m`ash desparti de "fraierica gieamantan"  DE TOT tot numai k sa`l ph*t m`ash duce si`ntre timp mi`ash face p`altcineva rotfl si knd ma satur de asta ... raman numai cu no.2 big_smile
Free nu`i mica deloc...avand in vedere k pushtoaicele din ziua de azi (ma refer la 13-14 ani ) cunosc mai multi baieti decat cunosc eu la 20 si ceva [anii si banii nu se spun rock ] .In plus dak nu`si face acum de cap...cand???

Offline

 

#14 2008-05-01 11:23:01

ana maria21
New member
Inregistrat: 2007-08-01
Mesaje: 19

Re: Fuck budddies (?)

ralluka a scris:

si fostul meu prieten e asa... dar cred ca a vazut prea multe episoade din Sex and the City...
mie chiar mi se pare too much cateodata o chestie de genul asta

rotfl rotfl rotfl

Offline

 

#15 2008-05-02 01:16:25

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: Fuck budddies (?)

pai nu cred ca e vorba de sprijinit aici si nici de judecat.plus ca eu una nu o sfatuiesc sa faca asa...si vorbeste experienta din mine tongue.mereu vei fi legat de el...chiar daca nu il vei mai iubii.mai bine intalnesti pe altcineva si esti pe bune cu ala chiar daca te culci din prima seara cu el...da macar stii o treaba: ca nu esti doar fuck buddies

Offline

 

#16 2008-05-02 10:39:41

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: Fuck budddies (?)

Si eu am avut un fuck buddie dar in speranta ca va fi ceva mai mult. Si a fost smile si inca este smile
Pentru o fata, cred eu, ca e mai greu sa ai o astfel de relatie, pentru ca fara s vrei pui sentimente.
Ai grija!! Motivul lui "ca esti prea mica" sa nu fi fost de fapt "vreau sa am si alte femei". Esti prea mica pentru o relatie, dar nu indeajuns de mica sa faca sex cu tine?!? Sfatul meu sincer ar fi s-o rupi cu el definitiv. Gaseste-ti un baiat care te merita! smile


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#17 2008-05-02 12:00:38

Ellutza
New member
Inregistrat: 2008-04-23
Mesaje: 68

Re: Fuck budddies (?)

ai dreptate, _alexa_! sper sa ai curajul si puterea sa te desparti de el. succes puss


Viata e simpla... noi o complicam lol

Offline

 

#18 2008-05-02 18:11:26

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: Fuck budddies (?)

Melany1 a scris:

pai nu cred ca e vorba de sprijinit aici si nici de judecat.plus ca eu una nu o sfatuiesc sa faca asa...si vorbeste experienta din mine tongue.mereu vei fi legat de el...chiar daca nu il vei mai iubii.mai bine intalnesti pe altcineva si esti pe bune cu ala chiar daca te culci din prima seara cu el...da macar stii o treaba: ca nu esti doar fuck buddies

eu cred k el este doar o modalitate de eliminare a stresului dinainte bacului tongue dupa bac o sa fie distractie peste distractie, si la o adica va avea mintea mult mai limpede (si fara sa se gandeasca la ce varianta a ajuns tongue) incat sa iasa la pescuit si sa aiba energia necesara pentru e eventuala relatie wink


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#19 2008-05-13 09:42:12

daniela-ioana
Full member
Inregistrat: 2008-04-25
Mesaje: 131

Re: Fuck budddies (?)

te rog sa ai mare grija cu astfel de relatii. iti spun din propie experienta. am lungit-o asa aproximativ 6 ani, ba eram impreuna ba nu eram ba ne intalneam ca sa....
acum regret, pt ca in acesti 6 ani as fii putut fii iubita , as fii putut fii fericita cu adevarat...


"You give me strenght cu carry on......."

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.