homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

2 iubiti in acelasi timp... vi s-a intamplat?-2


#20 2008-05-04 15:19:45

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: 2 iubiti in acelasi timp... vi s-a intamplat?

poate-s indiscreta dar ai relatii sexuale cu ei?sau doar cu unu?

Offline

 

#21 2008-05-04 15:27:16

claudia78
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-05
Mesaje: 6876

Re: 2 iubiti in acelasi timp... vi s-a intamplat?

da,mi s-a intamplat...in anul 2 de facultate,deci aveam vreo 20 de ani...si stiau f bine unul de altul,dar nicunul nu renunta la mine...au vrut sa ma lase sa aleg eu....a fost f greu  pt mine.dar cu unul din ei am fost cum sa zic ,nuc hiar iubiti,pt ca nu faceam sex,mergeam doar d emana,ne sarutam,ieseam impreuna etc etc....cu celalalt(adica actualul meu sot)eream deja de 2 ani iubiti,faceam dragiste etc etc.deci era asa oficial....a fost f dificil....de ales....dar acum sunt convinsa ca am facut alegerea buna ! totul a durat in jur de jumate de an.eu ma mir cum au rezistat baietii astia....

Offline

 

#22 2008-05-04 15:39:59

pink_butterfly
Insomniac member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 8371

Re: 2 iubiti in acelasi timp... vi s-a intamplat?

se pare ca si eu intru intr-un joc din-asta vicios...doar ca la mine e mult mai confuza si complicata situatia...


http://www.youtube.com/watch?v=mwMdO3HK_ws our song hjarta
em todas as ruas do amor seras meu e eu serei tua hjarta
http://www.youtube.com/watch?v=DDuLPHsIuTg

Offline

 

#23 2008-05-04 15:46:15

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: 2 iubiti in acelasi timp... vi s-a intamplat?

mi s-a intamplat cand eram prin clasa a 8a dar s-a terminat repede povestea adica unul a aflat si nu a mai vb cu mine si lui celelet i-am dat papucii dupa o saptamana lol


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#24 2008-05-04 16:00:06

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: 2 iubiti in acelasi timp... vi s-a intamplat?

n-as putea sa fac asta. n-as avea 2 relatii in paralel sub nici o forma. minciuna are picioarele scurte wink

eu zic sa hotarasti cine/ce e mai important pentru tine. kestia asta cu relatiile paralele nu o sa mearga prea mult... si ai grija sa nu cumva sa ramai singura. unii barbati lupta pentru o femeie, in situatii din astea, altii isi iau jucariile si pleaca sa isi caute "una care merita".  mai bine fa alegerea cea buna (tu stii care) si bucura-te de viata...

Ultima oara a fost editat de adina84 (2008-06-08 23:01:14)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2008-05-04 16:06:33

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: 2 iubiti in acelasi timp... vi s-a intamplat?

depinde....... daca merita persoana de langa mine mai mult decat ii ofer eu, atunci m-as simtii vinovata, daca nu nu m-as simtii.


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#26 2008-05-04 16:07:00

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: 2 iubiti in acelasi timp... vi s-a intamplat?

katalyna,eu inainte s fiu cu iuby nu puteam s fiu cu un singur baiat mai mult d o saptamana..ii inselam p toti..si akuma facem 3 ani si o luna si nu l-am inselat nici makr in gand...


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#27 2008-05-04 16:09:37

kiddow
New member
Inregistrat: 2008-05-04
Mesaje: 48

Re: 2 iubiti in acelasi timp... vi s-a intamplat?

pink_butterfly a scris:

se pare ca si eu intru intr-un joc din-asta vicios...doar ca la mine e mult mai confuza si complicata situatia...

Adica?? poveste-ne...


Enjoying every aspect of life... tongue

Offline

 

#28 2008-05-04 16:14:41

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: 2 iubiti in acelasi timp... vi s-a intamplat?

eh nici chiar asa sentiment de vinovatie....stai linistita ca o sa ai timp sa fii fidela toata viata.
ptr 2-3 pupici nu ma simt vinovata,m-as simtii daca as avea vreun inel pe deget

Offline

 

#29 2008-05-04 20:34:49

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: 2 iubiti in acelasi timp... vi s-a intamplat?

cel mai bine e unul si bun...am trecut si eu prin faze dublo-intermediare si nu m-am ales cu nimic.

Offline

 

#30 2008-05-04 21:36:06

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: 2 iubiti in acelasi timp... vi s-a intamplat?

ralluka a scris:

cel mai bine e unul si bun...am trecut si eu prin faze dublo-intermediare si nu m-am ales cu nimic.


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#31 2008-05-04 23:17:55

hely hely
Full member
Inregistrat: 2008-04-12
Mesaje: 195

Re: 2 iubiti in acelasi timp... vi s-a intamplat?

asta nu-i nimk k ai 2 iubiti...dar ce faci knd esti cu cineva care e casatorit...si care sincer te iubeste? sa renunti sau nu la el...(desi il iubesti)? pls raspuns

Offline

 

#32 2008-05-05 00:00:08

kiddow
New member
Inregistrat: 2008-05-04
Mesaje: 48

Re: 2 iubiti in acelasi timp... vi s-a intamplat?

hely hely a scris:

asta nu-i nimk k ai 2 iubiti...dar ce faci knd esti cu cineva care e casatorit...si care sincer te iubeste? sa renunti sau nu la el...(desi il iubesti)? pls raspuns

Depinde de ce anume iti doresti tu si numai de asta...daca il vrei cu totul si se pune problema unei relatii foarte serioase finalizata eventual cu o casatorie da, cere-i sa divorteze.
Daca insa tu nu vezi un astfel de viitor cu el si este doar o iubire a momentului la ce bun sa renunte omul la familia lui ca sa ramana singur in final? Simtiti-va bine impreuna atata timp cat va iubiti si cand love is gone....asta e!
Dar orice ai face nu uita ca tu esti cea mai importanta si ca ceea ce iti doresti tu este singura chestie care conteaza!

Si da, acuzati-ma de egoism ca poate asa suna...desi nu este pentru ca pana la urma daca noi nu avem grija de noi si de ceea ce ne dorim, chiar nu o vor face altii diablo


Enjoying every aspect of life... tongue

Offline

 

#33 2008-05-05 09:14:04

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: 2 iubiti in acelasi timp... vi s-a intamplat?

alexia a scris:

hely.. renunti spunandu-i ca nu te mai vede pana nu divortzeaza.... daca chiar te iubeste o va face no matter what... dar deja m-am saturat de povestile cu barbati casatoriti care "urmeaza" sa divorteze..

eu nu cred in povesti cu barbati casatoriti care o sa divorteze 4 real

Offline

 

#34 2008-05-05 10:02:55

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: 2 iubiti in acelasi timp... vi s-a intamplat?

ralluka a scris:

alexia a scris:

hely.. renunti spunandu-i ca nu te mai vede pana nu divortzeaza.... daca chiar te iubeste o va face no matter what... dar deja m-am saturat de povestile cu barbati casatoriti care "urmeaza" sa divorteze..

eu nu cred in povesti cu barbati casatoriti care o sa divorteze 4 real

ba mai exista si cazuri reale....

parerea mea e sa NU ii ceri sa divorteze. daca cumva nu va merge bine impreuna, vei regreta pe veci amin ca i-ai despartit... si el la fel. iar daca il iubesti TU cu adevarat, stai cu el oricum. normal, daca dupa 1-2 ani tot n-are nici o intentie de a intemeia ceva serios cu tine, atunci, da, poti sa incepi sa-i reprosezi sau sa-i ceri. dar pana atunci, daca il iubesti.... lasa-i timp si lasa-i LUI alegerea 100%. e o cale foarte, foarte grea pt tine, tu vei suferi foarte mult (cel mai mult, poate) din asta.... dar eu cred ca asa este corect fata de el, fata de ea (cealalta) si, in final, si fata de constiinta ta, care va fi mai linistita stiind ca nu i-a impus nimic. va trebui sa inghiti multe si sa treci prin multe. iar barbatii nu sunt mereu mari viteji referitor la chestiiile astea, asa ca mare parte din lupta ai s-o duci singura. daca tu crezi ca merita.. atunci sa stii ce te asteapta si, daca ai puterea... inainte, cu iubire.....


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#35 2008-05-05 10:08:24

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: 2 iubiti in acelasi timp... vi s-a intamplat?

eu ma gandesc cum ar fii sa mi se intample mie asta,...ca femeie casatorita
deci as considera-o pe aia ........... (n-am cuvinte) si pe el ...........+++

Offline

 

#36 2008-05-05 10:38:25

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: 2 iubiti in acelasi timp... vi s-a intamplat?

din pacate lucrurile sunt mult, mult, mult mai complexe decat ai spus tu, ralluka. chestii care se refera la implinirea ta/a sotului ca om. da, ai dreptate si, probabil, oricare femeie ar gandi la fel in locul celei inselate... dar, daca tot e vorba de scenarii fictive, pune-te si in situatia celuilalt, a celui care inseala/pleaca. esti casatorita si iubesti un alt barbat... ai de ales intre a-ti salva "reputatia" de familista si persoana serioasa (dar de a ramane cu un om pe care nu-l mai iubesti si de a suferi si a tanji o viata dupa o posibila (niciodata sigura) sclipire de implinire afectiva in altul) sau a pleca, a avea curajul sa recunosti in fata ta, a sotului si a lumii ca "gata, decat sa stau cu tine fara sa fiu cu adevarat a ta, mai bine plec si-mi caut implinirea in alta parte". poate ca suna ciudat.... dar te-ai gandit ce simte o femeie care stie ca este inselata, dar ramane cu sotul ei din varii motive (copii, salvat aparente etc)? poate fi ea numita fericita? nu are si ea DREPTUL, mai degraba, sa o ia de la capat si sa primeasca si ea de la cineva iubirea adevarata pe care sotul ei o ofera alteia (sau, de complezenta, refuza s-o ofere alteia, dar nici sotiei de acasa nu mai poate s-o dea)?

poate e un mod dubios de a gandi.... dar stiu sigur ca, oricat il iubesc pe viitorul meu sot, daca s-ar ivi situatia asta, i-as zice categoric sa plece.... si nu cu nervi, ci constienta fiind ca, daca s-a ajuns la asta... nu as mai putea fi fericita cu el. inima lui n-ar mai fi cu mine... la ce-mi trebuie prezenta lui fizica? prefer o durere scurta si acuta decat agonie toata viata....

deci, ralu... e multe si e grele.. s-ar mai putea continua. dar nu te grabi sa judeci...... cine stie, maine ai putea fi tu in situatia celei pe care acum o dispretuiesti (Doamen fereste, nu doresc nimanui dar... e o realitate).


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#37 2008-05-05 13:52:44

andrutza
Vizitator

Re: 2 iubiti in acelasi timp... vi s-a intamplat?

Eu sunt de acord cu raluca...sa fim seriosi cati nu sunt care au casnicii, copii si au si amanta, o adolescenta....si omul daca are intentii serioase dc n-o ia pe tanara si n-o lasa pe sotie?
Pt ca in majoritatea cazurilor ala tot cu sotia ramane si cealalta fata e doar o victima probabil...sau un capriciu, sau cum sunt ei barbatii de la o anumita varsta vor sa se testeze " hai sa vad pot sa o cuceresc pe asta?" unii se simt f bine in compania fetelor mai tinere pt ca simt ca traiesc, e o alta experienta...dar barbatii astia sunt nicte nemernici..
Si eu ca fata de 22 de ani niciodata n-as putea fi cu unul casatorit, m-as gandi in primul rand la familia lui si as fugi cat as vedea cu ochii daca as stii ca e insurat....uneori si fetele astea care se implica in relatie distrug familii pt ca nu se gandesc si la restul, se gandesc doar la ele si atat.

 

#38 2008-05-05 14:18:48

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: 2 iubiti in acelasi timp... vi s-a intamplat?

eu am o prietena care a divortat si are un copil.
si facea sex la greu cu vecinul de la etajul 1...si el insurat si cu o bebelina frumoasa foc... ala astepta sa adoarma sotia lui si copilul sa vina la asta. a vrajit-o vreo 2 anic a divorteaza si ca o iubeste. si pixu...a  lasat-o cu ochii-n soare cand s-a plictisit. nici sotia lui nu stie nimic...copila nici atat...dar ea se simte extraordinar de naspa (prietena)

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.