homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

2 iubiti in acelasi timp... vi s-a intamplat?-3


#39 2008-05-05 15:50:45

taisha
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2008-01-17
Mesaje: 2199

Re: 2 iubiti in acelasi timp... vi s-a intamplat?

cred ca depinde foarte mult de la un caz la altul
sunt situatii cand poti da circumstante atenuante unui barbat care insala.. poate l-as ierta daca l-as iubi foarte mult si as stii ca regreta si ca a fost doar ceva de scurta durata, o aventura
dar cu siguranta nu l-as ierta daca ar avea o relatie serioasa, de lunga durata cu o alta femeie

Offline

 

#40 2008-05-05 20:46:08

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: 2 iubiti in acelasi timp... vi s-a intamplat?

dar de ce esti atat de sigura ca te iubeste? eu stiu ca atunci cand iubesti faci tot posibilul sa fii alaturi de persoana iubita.


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#41 2008-05-05 21:33:53

hely hely
Full member
Inregistrat: 2008-04-12
Mesaje: 195

Re: 2 iubiti in acelasi timp... vi s-a intamplat?

mersi mult fetelor pt sfaturi....faza e k da il iubesc si stiu la fel de bine k si el ma iubeste mi-a demostrat asta de multe ori.dar e greu sincer....knd stiii k mai exista si alcineva adik (ea).dar nu pricep de ce naiba mai sta cu ea.mi-a zis k de iubit.....mai mult obisnuita....uffffffff greu


nu nu are copiii. da e genul de persoana care nu poate rani pe cineva asta am observat eu.

nu ea nu stie si da cred k dak ar afla l-ar lasa.(nu sta in romania) doar el sta aici cu serviciu

Ultima oara a fost editat de hely hely (2008-05-05 21:39:03)

Offline

 

#42 2008-05-05 21:36:31

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: 2 iubiti in acelasi timp... vi s-a intamplat?

pai si ea stie de situatia asta??? daca nu stie s-ar putea sa il paraseasca ea pe el daca ar afla wink


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#43 2008-05-05 22:43:09

hely hely
Full member
Inregistrat: 2008-04-12
Mesaje: 195

Re: 2 iubiti in acelasi timp... vi s-a intamplat?

ms katalyna....l-a inceput mi-a zis k nu o sa divorteze.....dar cine stie niciodata sa nu zici niciodata......dar poate cu timpul se va razgandi....pt k va spn sincer nu e fericit de loc

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2008-05-06 09:30:30

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: 2 iubiti in acelasi timp... vi s-a intamplat?

alunecoasa treaba, hely... si-i greu de dat sfaturi intr-o situatie de asta, pt ca noi nu cunoastem omul... si e diferit de la caz la caz. el e roman sau strain de loc? ca daca e strain venit doar cu serviciul aici... oricand poate pleca in alta parte cu acelasi/alt servici... e cam aiurea, nu cred, in cazul asta, ca va divorta vreodata pt tine. repet.... totul depinde de cat de mult il iubesti.... daca esti in stare s-o duci asa, fara pretentii. ca daca i-ai spus o data: "divorteaza pt mine".... nu prea cred ca vei avea o viata prea fericita, in cazul in care o face. ai mare grija sa nu iesi tu cea mai ranita din toata povestea. pt ca, din pacate, oamenii astia "care nu-s in stare sa raneasca pe nimeni" sunt si cei care, de fapt, ranesc exact pe cel care ii ofera mai multa incredere si ami multa iubire dezinteresata. din pacate asa e si iubi meu... deic cam stiu cum sta treaba. in cazul tau, daca asta e tipul de personaj cu care ai de-a face... scenariul arata cam asa (in capul meu): daca ea afla si pune bot sau vrea sa se desparta de el, el (chiar daca in sinea lui isi doreste sincer ca ea sa-i dea papucii, sa scape el de responsabilitatea asta si sa fie liber) va alerga la ea, o va vraji si-i va cere mii de iertari, astfel incat, daca ea se tine tare pe pozitie si-i da papucii, tot ea sa iasa aia rea, iar el cel bun cu toata lumea, "victima". iar de sentimentele tale in toata schema va avea destul de putina grija... pt ca tu "oricum il iubesti" si-l "intelegi", orice ar fi.

asta e... dar nu-ti zic sa-l lasi, pt ca stiu ce greu poate fi sa renunti la omul iubit. doar sa ai grija... vei avea mult de tras... si nu din cele mai placute situatii... si stii care ar mai fi un alt scenariu nasol? ca, indata ce te poate avea legal, sa-si schimbe atitudinea... din pacate, pe multi, foarte multi barbati (inclusiv dintre cei ami buni) ii atrage "interzisul". suna urat... dar dup-aia.... mulora la trece.

eu iti doresc sa se rezolve... asa cum e mai bine.

aa... si cati ani aveti (tu si el)? si de cat timp sunteti impreuna?


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#45 2008-05-06 09:38:54

hely hely
Full member
Inregistrat: 2008-04-12
Mesaje: 195

Re: 2 iubiti in acelasi timp... vi s-a intamplat?

mai da el nu e roman......dar na tu zici k ar putea pleca oricand...de multe ori imi zice k ar vrea sa fiu acolo cu el (austria) isi doreste mult lucru asta...dar e greu tre sa ne gandim cum sa facem.
el are 34 eu 23...nu suntem de foarte mult timp din dec

am momente in care zic: ok azi ma duc la el si o sa ii zic k totul s-a terminat...am  fost hotarata odata dar knd sa dechid gura sa vb nush parca mutisem zau nu puteam sa scot un cuv.si am inceput sa plang, de nu ma opream ziceai ca is bocitoare. dar cred ca daca i-asi spune asta .....aproape ar muri il cunosc acum cam cum e. sincer nicodata nu mi s-a intamplat ca in fata mea sa planga un barbat si el a facut-o knd iam zis " ce ai face daca te-as lasa, te-ai resemna?a zis k nu k ar incerca sa ma convinga chestii de astea.acu nush k a plans sa ma impresioneze pe mine...hm pacatul lui.

Ultima oara a fost editat de hely hely (2008-05-06 09:49:14)

Offline

 

#46 2008-05-06 21:07:22

oana16
Sr. member
De la: capitala culturara
Inregistrat: 2007-04-21
Mesaje: 1326

Re: 2 iubiti in acelasi timp... vi s-a intamplat?

eu, in urma cu 8 luni big_smile ex-ul ma tot cautat, eu aveam o rel c un alt baiat, ma simteam f bne cu el da pe exu il mai iubeam, si pt ca cu exu am mai incercat ink 2 d ori am zs NU big_smile si biune am facuyt ca era prea copil pt me, si acum sunt cu iubi de 9 luni si ne iubim si nu ma mai gandesc la exu si ne e fff bine:Xhjartahjarta:


Iubirea e un lux ce nu si-l permite toata lumea

Offline

 

#47 2008-05-06 21:19:38

oana16
Sr. member
De la: capitala culturara
Inregistrat: 2007-04-21
Mesaje: 1326

Re: 2 iubiti in acelasi timp... vi s-a intamplat?

eh ... poate greseam si eu , dar iubi actualul ...a fost in situatia de a se impaca cu fosta si pt me a zis NU si intr-un fel ma simteam si obligata si cand am vazut ca exul facea fite si asa... m-am decis si nu regret nicio clipa asta, si poate cu exu nu eram happy adik sunt sigura


Iubirea e un lux ce nu si-l permite toata lumea

Offline

 

#48 2008-05-07 09:49:17

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: 2 iubiti in acelasi timp... vi s-a intamplat?

hely... eu iti doresc tot binele din lume si sa nu fie amageala toata povestea asta... pt ca se poate. puss iar daca e vrajeala... atunci sa treci peste cu bine.


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#49 2008-05-07 18:10:07

oana16
Sr. member
De la: capitala culturara
Inregistrat: 2007-04-21
Mesaje: 1326

Re: 2 iubiti in acelasi timp... vi s-a intamplat?

katami a scris:

hely... eu iti doresc tot binele din lume si sa nu fie amageala toata povestea asta... pt ca se poate. puss iar daca e vrajeala... atunci sa treci peste cu bine.

mie:D?

Ultima oara a fost editat de oana16 (2008-05-07 18:10:19)


Iubirea e un lux ce nu si-l permite toata lumea

Offline

 

#50 2008-05-08 09:30:00

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: 2 iubiti in acelasi timp... vi s-a intamplat?

oana16 a scris:

katami a scris:

hely... eu iti doresc tot binele din lume si sa nu fie amageala toata povestea asta... pt ca se poate. puss iar daca e vrajeala... atunci sa treci peste cu bine.

mie:D?

si tie big_smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#51 2008-05-08 20:23:00

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: 2 iubiti in acelasi timp... vi s-a intamplat?

s-a intamplat.acum 3 ani.eram cu actualul si din razbunare l-am inselat cu unu care era in clasa cu mine.oricum a fost o prostie,nu s-a numit relatie.bine ca s-a terminat cu bine.


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#52 2008-05-09 00:27:14

Lilyushkiss
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 339

Re: 2 iubiti in acelasi timp... vi s-a intamplat?

am o colega kre a fost si cu 7 deodata...si se descurca... rotfl


Din 6.08.2010 mamica de fetita  bebe

Offline

 

#53 2008-05-09 14:36:20

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: 2 iubiti in acelasi timp... vi s-a intamplat?

yikes 7 odata ???? rotfl2


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#54 2008-05-09 14:46:34

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: 2 iubiti in acelasi timp... vi s-a intamplat?

iti dai seama cat de greu e sa-ti faci programul in cazul asta... asta daca nu cumva are fiecare o zi din saptamana rotfl

Offline

 

#55 2008-05-10 14:09:30

Lilyushkiss
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 339

Re: 2 iubiti in acelasi timp... vi s-a intamplat?

pai cam asa se intampla,,ii programa pe fiekre in cate o zi..si se despartea deobicei de ei dupa vre-o sarbatoare sau ceva gen 1 martie 8 martie 14 feb DUPA ce primea cadouri smile)))


Din 6.08.2010 mamica de fetita  bebe

Offline

 

#56 2008-05-10 19:47:17

dy*
New member
De la: sibiu
Inregistrat: 2008-05-10
Mesaje: 12

Re: 2 iubiti in acelasi timp... vi s-a intamplat?

big_smile chiar nu... eu nu sunt genu care sa umlbe cu mai multi in acelasi timp.consider ca unul singur ma poate face fericita si in plus, ce ii cer lui vreau sa fiu rasplatita la fel. asa ca nu mias dori sa fiu inselata. e mai frumoasa o relatie serioasa in care sa ai incredere..!!kram


pastreaza din tot ce iti ofera viatza doar ceea ce iubesti cu adevarat si vei vedea ce inseama FERICIREA

Offline

 

#57 2008-05-26 21:26:00

Deea07
New member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2007-01-07
Mesaje: 24

Re: 2 iubiti in acelasi timp... vi s-a intamplat?

io rodnar am avut, dar f putin pt ca i-am dat papucii unuia, si-am ramas cu unu.am zis sa fiu fair rock ca nu ma simteam in regula cu doi big_smile acu, nush daca as mai face asta.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.