homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Virgina la 25 de ani


#1 2008-05-21 05:29:05

andrara25
New member
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 17

virgina la 25 de ani

probabil ca multe dintre voi o sa rada...si nu o sa critic pe nimeni.in fine...nu sunt straina de tot ceea ce tine contactul sexual,mai ales ca sunt si cadru medical.dar am temeri.mi e frica de durere si niciodata nu las partenerul sa si duca treaba pana la capat.offff....ce sa fac oare sa las deoparte aceste temeri?mi e si jena...pt ca nu stiu cum voi reactiona in timpul actului sexual....As vrea daca se permite acestui site,sa ma ajute si pe mine cineva.grater

Offline

 

#2 2008-05-21 07:16:29

Tinutza
Sr. member
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 1085

Re: virgina la 25 de ani

orice om ajunge la un moment dat sa fie pregatit pentru sex. unii mai repede, altii mai tarziu. poate ca tu nu esti inca pregatita sa faci sex. spuneai ca ti-e frica de durere. nu e obligatoriu ca durerea sa insoteasca primul act sexual din viata unei femei. unele chiar au orgasm de prima data. nu ai de unde sa stii cum vrei reactiona, dar ai incredere in prietenul tau? daca da fii sigura ca va fi atent si nu va sta sa studieze cum reactionezi, doar daca te doare / iti place. vorbeste cu el despre asta. cat timp aveti impreuna?

Offline

 

#3 2008-05-21 07:21:22

ankuzza
Hero member
De la: Ploiesti
Inregistrat: 2006-02-18
Mesaje: 3330

Re: virgina la 25 de ani

eu cred ca te gandesti prea mult la momentul ala si d`aia iti faci atatea griji..nu te mai gandi,si cand se va intampla ai sa vezi ca n`o sa ai timp sa te gandesti la alte prostii..o sa fie bine,..


Unii oameni vorbesc din experienta, altii, din experienta, nu vorbesc!

Offline

 

#4 2008-05-21 10:19:13

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: virgina la 25 de ani

andrara25 a scris:

probabil ca multe dintre voi o sa rada...si nu o sa critic pe nimeni.in fine...nu sunt straina de tot ceea ce tine contactul sexual,mai ales ca sunt si cadru medical.dar am temeri.mi e frica de durere si niciodata nu las partenerul sa si duca treaba pana la capat.offff....ce sa fac oare sa las deoparte aceste temeri?mi e si jena...pt ca nu stiu cum voi reactiona in timpul actului sexual....As vrea daca se permite acestui site,sa ma ajute si pe mine cineva.grater

andrada...si eu la inceput am avut niste dureri...frica a existat ce i drept dar am fost constienta ca daca nu trec peste ea nu voi reusi niciodata...sper sa nu ma consideri deplasata dar te-ai gandit sa vb cu un psiholog...poate mai degraba un sexolog...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#5 2008-05-21 11:28:56

anda23
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-09-12
Mesaje: 556

Re: virgina la 25 de ani

de ce ti-e frica de durere daca nici macar nu ai incercat? eu  nu am avut nicio problema, nicimacar nu am sangerat..dar eram bine lubrifiata si partenerul ff atent..  este posibil sa ti se intample si tie si o sa razi apoi de frica ta smile

mai ales ca esti cadru medical..vezi atatea grozavii in spital si ti-e frica de sex?  andrara25  fii barbata!! smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-05-21 11:30:22

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: virgina la 25 de ani

eu zic ca daca stie cum sa te ia si te atrage cu adevarat numai la durere nu te mai gandesti... sigur vrei s-o faci cu tipul respectiv sau vrei doar sa scapi de o grija ?

Offline

 

#7 2008-05-21 11:56:04

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: virgina la 25 de ani

Inceputul e mai greu smile Dar se merita big_smile

Offline

 

#8 2008-05-21 21:16:45

cornflower
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 2053

Re: virgina la 25 de ani

ti-e frica de durere, dar nu cred ca asta e problema ci problema e actul sexual in sine .., ti-e firca de ce o sa zica partenerul daca afla ca la varsta pe care o ai esti virgina , (din id tau inteleg ca ai 25 de ani)

Offline

 

#9 2008-05-21 21:24:33

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: virgina la 25 de ani

heimdall a scris:

eu zic ca daca stie cum sa te ia si te atrage cu adevarat numai la durere nu te mai gandesti... sigur vrei s-o faci cu tipul respectiv sau vrei doar sa scapi de o grija ?

subscriu...si stai linistita, pe mine prima data nu m-a durut deloc si nici nu mi-a curs sange, si mie mi-a fost teama, dar cand a venit momentul numai la durere nu m-am gandit tongue


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#10 2008-05-21 21:27:58

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: virgina la 25 de ani

adevarul e ca daca iti incepi viata sexuala de mai  micuta esti mai inconstienta....te inteleg ca la varsta ta te gandesti la tot felul de chestii..are dreptate crys...discuta cu un psiholog..sau lasa-te purtata de val..


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#11 2008-05-21 21:52:34

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: virgina la 25 de ani

free...fara suparare dar ai warn...ea poate accepta ironiile de genul asta...dar eu nu...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#12 2008-05-21 23:54:43

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: virgina la 25 de ani

eu una nu consider varsta de 25 ani inaintata...poate nu a fost sa fie pana acum,dar daca mai capeti ceva incredere in tine si in partenet sunt sigura ca va fi bine.

Offline

 

#13 2008-05-24 07:57:12

andrara25
New member
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 17

Re: virgina la 25 de ani

''Draga''free,stii intr adevar sa invarti cutitul in rana...si esti si f ironic(a).Ms oricum;dar de asa zisele tale sfaturi kiar nu aveam nevoie.Si....ce spuneai?Ca unde e iubire nu exista intrebari de genul asta......?Sunt de acord cu tine...dar daca eu pana la 25 de ani n am iubit,ce sa fac?Sa mai astept 25...poate poate oi iubi si eu pe cineva?Imi doresc si eu sa iubesc..nu numai sa fiu iubita.Sa iubesti si sa ti se raspunda la fel....cu aceeasi iubire,e ceva frumos.Nu fiecare avem parte de asa ceva.Unii sunt iubiti,dar nu iubesc,cum e cazul meu,iar altii iubesc si sufera...Nu e cum vrem noi.Fiecare primeste ceea ce merita probabil.In fine.Eu multumesc oricum tuturor care m au mai incurajat cat de cat.pusspuss*

Offline

 

#14 2008-05-24 08:17:44

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: virgina la 25 de ani

daca esti iubita, dar tu nu iubesti, asa cum ai zis, atunci nici nu are rost sa-ti incepi viata sexuala smile de ce? doar ca sa fie himenul rupt si gata? asteapta sa-ti gasesti iubirea, este imposibil sa nu vina! si atunci cand o sa-l doresti cu adevarat pe cel de langa tine, cu siguranta durerea o sa fie ultimul lucru la care o sa te gandesti in clipele alea... ai rabdare, nu e mare smecherie sexul asta daca nu e facut cum si cu cine trebuie wink


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

#15 2008-05-24 08:35:57

andrara25
New member
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 17

Re: virgina la 25 de ani

Nu ma supar crys...s ar putea sa ai dreptate in ceea ce priveste psihologul.Referitor la intrebarea pe care  mi a adresat o heimdall,daca sunt sigura ca vreau s o fac cu prietenul meu sau doar vreau sa scap de o grija.....cred ca are dreptate.Cred ca aici e problema,sau una din problemeSper sa nu plictisesc pe nimeni,dar in mare o sa scot in evidenta cateva aspecte.Am o relatie de vreo 3 ani jumate...La inceputul rel a fost frumos,a fost atractie...am incercat sa ne simtim bine in pat..dar toate erau bune si frumoase,pana in momentul in care eu trebuia sa ''suport'' durerea.Prietenul meu intelegandu mi temerile,m a inteles si m a lasat sa decid eu cand sunt pregatita sa trec de acest hop.Am mai petrecut momente placute in pat..am mai incercat un alta,dar cand ajungeam la...stiti voi...smile(nu mi permit sa intru in detalii,pt ca nu vreau sa par vulgara),dadeam inapoi pt ca ''nu suport deloc durerea si ma durea''.In fine...eu am avut o per de vreo 2 ani cu 2 servicii....si numai la sex nu ma mai gandeam...Anii au trecut si la ora actuala priet meu nu ma mai atrage deloc,(dpdv sexual ma refer).Mai tin putin la el,dar....In fine...daca m as desparti de el,am impresia ca orice barbat as mai intalni in viata mea,ar rade de mine ca sunt virgina la 25 de ani...Si am 25 acum,dar zilele trec,timpul trece si cine stie la ce varsta ajung  si probabil ca voi ajunge mai complexata.Scuze daca v am obosit cu povestea mea.va pup si va multumesc oricum de incurajari si sfaturi:)

Offline

 

#16 2008-05-24 08:49:34

andrara25
New member
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 17

Re: virgina la 25 de ani

doamne ivy...inteleg perfect ce spui!dar cat oare sa astept?cand voi gasi iubirea,nu voi fi oare criticata ca am ajuns la varsta la care am ajuns si ink sunt virgina?cred ca trebuie sa merg la un sexolog si sa discut cu el.o sa las rusinea la o parte si o sa discut face to face cu sexologul:)

Offline

 

#17 2008-05-24 11:46:28

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: virgina la 25 de ani

pai daca nu te mai atrage, atunci cauta altul, important este sa te atraga, si crek e mai important sa te atraga dpdv sexual, decat sa il iubesti.

parerea mea e k nu tre neaparat sa iubesti k sa faci pasu, dar sa sti k se merita wink adica k o sa fie si bine pt tine, si o sa fie o experienta care sa o ti minte, si sa iti aduci aminte cu placere, nu tre neaparat sa iubesti k sa traiesti din plin momentu, trebuie doar sa iti doresti cu adevarat wink


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#18 2008-05-24 12:34:44

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: virgina la 25 de ani

andrada, nu vor rade alti barbati de tine, se vor bucura. orice barbat are in el o doza de... nush, de "cocos", le place ideea de a fi primii care "cuceresc teritoriul" unei femei. chiar daca asta nu e esential si ne pot iubi foarte bine si fara... viginitatea poate fi un mare avantaj al unei femei. daca x te place si afla ca mai esti si virgina, va fi un punct in plus pt tine. deci nu te teme de asta.

cat despre prietenul tau... pai daca tu esti in stare sa recunosti aici ca "mai tii putin la el"... atunci e clar... fa-ti curajul, RESPECTA-TE si RESPECTA-L (pt ca ai zis ca te iubeste si e pacat sa iti bati joc de asta) si DA-I PAPUCII. fara scandal... nu stiu care e situatia la voi, cum va impacati etc.... dar gandeste-te ca lungesti un inevitabil sfarsit. imi inchipui ca n-ai de gand sa te mariti cu el, avand in vedere ca "tii putin" (si nu ma refer doar la atractia sexuala, ci si la iubire in sine... eu n-as putea sta cu un om pe care sa nu-l iubesc si alaturi de care sa nu ma vad - macar pe moment - alaturi toata viata, cu familie si copchii). asa ca... repet... din respect pt iubirea lui si pt demnitatea ta de femeie si om... vorbeste cu el, fa-l sa inteleaga si... du-te pe drumul tau.

aaa... si nu fa dragoste cu el... daca nu-i dragoste. parerea mea...


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#19 2008-05-24 13:03:16

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: virgina la 25 de ani

katami a scris:

andrada, nu vor rade alti barbati de tine, se vor bucura. orice barbat are in el o doza de... nush, de "cocos", le place ideea de a fi primii care "cuceresc teritoriul" unei femei. chiar daca asta nu e esential si ne pot iubi foarte bine si fara... viginitatea poate fi un mare avantaj al unei femei. daca x te place si afla ca mai esti si virgina, va fi un punct in plus pt tine. deci nu te teme de asta.

exact wink si atata timp cat nu esti vreo ciudata (adica vreo speriata de bombe tongue, dar pari f ok) nu o sa rada nimeni de tine wink iar un barbat sufiecient de matur va sti sa aprecieze chestia asta, si sa te respecte si sa se poarte exemplar wink

cat despre prietenul tau... daca nu e, nu e, si nu are sens sa tragi aiurea de timp. pt k nu cred k de durere ti-e frica, cred k nu te atrage k lumea


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.