homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Virgina la 25 de ani-3


#39 2008-07-25 15:43:36

Tinutza
Sr. member
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 1085

Re: virgina la 25 de ani

citystar nu vad de ce posibilitatea ca un om virgin sa se sinucida este mai mare decat cea ca  un om "nevirgin" sa o faca ... aaa stai, depinde care om virgin lol

Ultima oara a fost editat de Tinutza (2008-07-30 10:50:49)

Offline

 

#40 2008-07-25 16:25:14

mika
Insomniac member
Inregistrat: 2006-06-17
Mesaje: 9256

Re: virgina la 25 de ani

citystar a scris:

andrara25 a scris:

probabil ca multe dintre voi o sa rada...si nu o sa critic pe nimeni.in fine...nu sunt straina de tot ceea ce tine contactul sexual,mai ales ca sunt si cadru medical.dar am temeri.mi e frica de durere si niciodata nu las partenerul sa si duca treaba pana la capat.offff....ce sa fac oare sa las deoparte aceste temeri?mi e si jena...pt ca nu stiu cum voi reactiona in timpul actului sexual....As vrea daca se permite acestui site,sa ma ajute si pe mine cineva.grater

ti-a facut cineva vraji; sunt 90 % sigur. Nu ramane nimeni singur pana la 25 de ani fara sa-i faca cineva vraji.
Daca ai rude care ti-au vrut raul, sau iti vor raul, nu ai ce face. Doar dupe 30 de ani daca mai e o sansa (cei afectati de vraji nu pot face nimic pana la 30 de ani, oricat s-ar stradui).
Lumea buna nu crede, li se parea amuzanta povestea cu vrajile, lumea buna are "vedere limitata", vad lucrurile numai la suprafata.  Si diavolul profita de asta  (de naivitatea lumii bune) si isi face de cap. Ca oricum nu crede nimeni;

vraji yikes yikes yikes yikes yikes

Offline

 

#41 2008-07-25 16:31:30

anytza
Hero member
De la: ploiesti
Inregistrat: 2007-08-07
Mesaje: 3338

Re: virgina la 25 de ani

ralluka a scris:

ce glumetz e CityStar

Welcomme back

love ya

rotfl rotfl rotfl rotfl


Trebuie sa fii schimbarea pe care doresti sa o vezi in lume!

Offline

 

#42 2008-07-25 16:41:22

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: virgina la 25 de ani

lol rallu si tu esti tare
bay citystar de unde limite dinastea de varsta? dragostea poate aparea in premiera si la 50 de ani si atunci sa simti ca vrei sa se intampla...am o vecina virgina pana la 29 ani...pur si simplu pana atunci nu a vrut..sau n'a simtit ca merita....
acum e maritata cu respectivul(dezvirginator),are o fetitza..care e problema? nu inteleg?


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#43 2008-07-25 18:31:31

mika
Insomniac member
Inregistrat: 2006-06-17
Mesaje: 9256

Re: virgina la 25 de ani

la el sunt multe probleme din cate vad eu......... neutral

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2008-07-25 19:01:01

persifona
Vizitator

Re: virgina la 25 de ani

Uf, hai nu-l mai bagati in seama, pls angel Ca sa nu ajunga si topicul asta ca al lui.

 

#45 2008-07-26 14:07:15

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: virgina la 25 de ani

jj cum suna dezvirginator lollol


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#46 2008-07-26 14:23:03

ericka
New member
Inregistrat: 2008-01-17
Mesaje: 35

Re: virgina la 25 de ani

eu zic intro seara ..cand esti relaxata invitati prietenul sau go u la el...si beti cva alchool impreuna...si o sa fie mult mai usor...credema..merita..vb fetelor prima oara e mai greu... de asta nu visa la ceva romantic ...vor fi seri muuult mai romantice decat prima seara...in care esti concentrata la total alte kestii decat romantism....fii curajasa..sau daka nu...get married si in noaptea nuntii esti obligata sa i oferi sotului tau cea ce merita:P


sex is a drug! and i like it :>

Offline

 

#47 2008-07-26 14:26:30

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: virgina la 25 de ani

andrada, asteapta cat vrei tu... pana simti tu din tot sufletul ca esti cu omul POTRIVIT. atunci tot ce credeai tu ca exista ca "retineri" o sa cada... da, de la sine!!!!

citystar, welcome back! smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#48 2008-07-30 00:18:42

tajitu
Membru
Inregistrat: 2008-07-29
Mesaje: 3

Re: virgina la 25 de ani

Azi am descoperit si eu forumul asta, mai exact topicul lui citystar, si pot spune ca ma regasesc in mare parte in cele spuse de el. Cu diferenta ca eu sunt din Bucuresti (daca am retinut eu bine el este din Iasi), si ca am aprope 25 de ani, sunt virgin si exact ca si el nu am sarutat nici o fata. Partea proasta e ca nu ma incalzeste cu nimic sa aflu ca mai sunt altii in aceeasi situatie smile
Dar in mare parte ce a scris citystar pe topicului lui mi se pare destul de real si obiectiv, chiar daca multi au incercat sa il contrazica. Nu vreau sa ii dau apa la moara dar ii dau dreptate in legatura cu concluziile la care a ajuns.
Probabil va intrebati cum am reusit acest record aici in Bucuresti, fiind nascut in Bucuresti, dar nu as putea sa dau un raspuns concret chair daca am incercat de multe ori sa fac o analiza obiectiva. Nu am citi chiar tot topicul lui, sper sa nu gresesc, in plus fata de el pot spune ca am iubit si inca mai iubesc o fata (acum deja fosta colega de facultate) dar care ma vede doar ca pe un amic, si chair am iesit la o intalnire cu o alta(dar culmea e ca avea prieten, si probabil s-a prins ca nu sunt prea experimentat cu fetele...ideea e ca dupa ma evitat, si am inteles ca trebuie sa o als in pace);...As putea umple si eu pagini cu ideile si "dramele" mele, dar nu stiu cine ar fi interesat. Nu vreau sfaturi de genul sa merg la "fetite", pentru ca nu lipsa sexului ma deranjeaza, ci mai mult faptul ca nu am cu cine sa ies la o plimbare in parc, la un film, etc. Spre exemplu deja a inceput maicamea sa ma intrebe de ce nu gasesc si eu o "gagica". Ma opresc aici cu lamentarile, ca sa nu va plictisesc, oricum imi dau seama ca singurul vinovat sunt eu, dar ca o ironie a sortii ma imprieteneam foarte usor cu fetele (spun ma imprieteneam pentru ca de ceva timp am inceput sa ma port mai rece cu ele, pe fosta mea colega de facultate chiar am scos-o din lista de mess, pentru ca mai mult imi faceam mie rau- apela la mine cand avea nevoie de ajutor cu PC-ul). Ma enerveaza ca toti au o parere buna (nu beau, nu fumez) si ma considera destept, cu ce ma incalzeste daca fata de care imi place are un prieten care si bea si fumeaza, e si agresiv (nu cu ea)- masculul alpha tipic (dupa cum zice citystar). Si nu-i vorba ca nu ar fi o fata cuminte sau inteligenta, pana sa fie cu el era virgina, adica pana la 22-23 de ani (nu intru in detalii de unde stiu, dar e 100% sigur). Acu o sa spuneti ca sunt obsedat de ea, poate ca da, nu va contrazic, doar incercam sa exemplific ca din pacate teroia lui citystar e destul de reala...oricum am zis ca nu ma lungesc. Numai bine!
P.S: Imi cer scuze ca am scris pe topicul acesta si nu pe cel al lui citystar, dar m-am gandit sa nu il mai aduc in actualitate.

Ultima oara a fost editat de tajitu (2008-07-30 00:21:57)

Offline

 

#49 2008-07-30 01:49:30

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: virgina la 25 de ani

tajitu...ai incercat vreodata sa i spui ce simti cu adevarat?...sa "make a move" cum spun americanii tongue ...nu esti obsedat...esti pur si simplu indragostit (sau cel putin crezi ca esti indragostit)...nu aveam de gand sa mi spun povestea dar hear it goes...iubitul meu nu se incadreaza in tipologia alpha male...dimpotriva...e cam ca tine...baiat destept (chiar f destept as putea spune)...nu bea nu fumeaza si ma insala doar cu calculatorul tongue (e programator)...pana la el am umblat aproape doar cu baieti de baietii lol alpha male cum le spui tu (el pana la mine nu trecuse mai departe de sarutari si nici nu a avut o iubita)...nu ii vanam...pur si simplu asa era...el din start nu avea nicio sansa singura mea intentie fiind sa l ametesc (sper sa nu par rea dar vroiam doar sa ma joc)...oricum ideea e ca nu s a dat batut si incet incet m a cucerit (sa fim seriosi...nu in fiecare zi intalnesti un baiat care ti deschide de fiecare data cand intri in masina usa tongue )...nu a ascuns niciodata faptul ca ma place si a facut tot ce a putut (chiar daca eu aveam alt iubit) pt a mi arata cine e cu adevarat...ideea e ca nu conteaza cine esti ci conteaza ce faci...daca el nu ar fi insistat si s ar fi dat batut nu am avea azi mai bine de 2 ani impreuna si multe planuri de viitor (printre care se numara si o nunta big_smile ) e f usor sa stai sa dezbati problema si sa-ti plangi de mila (nu spun ca asta e cazul tau dar citystar asta face)...se pare ca e mai greu (cel putin teoretic) cu actionatul...data viitoare cand vezi o fata care ti place abordeaz o...care e cel mai rau lucru care ti se poate intampla? sa te refuze...chiar si atunci...ai pierdut ceva? NU...poate ego ul ti a fost umpic scuturat dar isi revine el...si un mic sfat in legatura cu EA...spune i ce simti...chiar daca nu ti va mai vorbi din acel moment...e mult mai sanatos (d.p.d.v psihic) pt tine si din nou...nu ai nimic de pierdut...caci sa fim seriosi...nu mai suntem la scoala  smile


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#50 2008-07-30 01:54:00

still_dreaming
Full member
De la: Yes we can!
Inregistrat: 2006-11-28
Mesaje: 488

Re: virgina la 25 de ani

nu am stiut ca in Romania sint atitia barbati virgini care sufera din cauza asta.

se pare ca sexologii si psichologi daca stiu cum sa lucrezee ar face bani frumosi in Romania.

- nu inteleg ce este un "alpha dominant" roll

chiar nu exista o pare buna a faptului ca sint oameni virgini si la virste mai inaintate?
nu ma refer la conservatorism, dar cred ca ar trebui sa fie acolo ceva care avantaje.
asa se va simti toata lumea bine pina apar schimbari.

Ultima oara a fost editat de still_dreaming (2008-07-30 01:57:16)


To accomplish great things, we must not only act, but also dream; not only plan, but also believe.
All our dreams can come true, if we have the courage to pursue them.

Offline

 

#51 2008-07-30 02:00:38

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: virgina la 25 de ani

din pacate still e mai greu cu mersul la psiholog...cel putin deocamdata...si bineinteles ca exista si parti bune...doar ca exista o tendinta de conformare al normele (nescrise) ale societatii si daca acest lucru nu este posibil (in acest caz actul sexual) apare ceea ce psihologii numesc disonanta cognitiva...si de aici tot felul de alte probleme...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#52 2008-07-30 03:05:22

still_dreaming
Full member
De la: Yes we can!
Inregistrat: 2006-11-28
Mesaje: 488

Re: virgina la 25 de ani

nu sint familiara cu termenii dar am gasit pe internet textul urmator

Disonanţa cognitivă a fost explicată pentru prima oară ?n 1957 de către profesorul de psihologie de la Universitatea Standford, Leon Festinger. Disonanţa cognitivă este un disconfort psihologic produs de existenţa a cel puţin două elemente cognitive (informaţii, comportamente, opinii, senzaţii etc.), care se neagă reciproc. Ipotezele lui Festinger au fost foarte simplu de ?nţeles: existenţa disonanţei presupune un disconfort psihologic, care determină persoana respectivă să ?ncerce reducerea acestuia şi, ?n final, să ?ncerce revenirea la starea de armonie interioară. Pentru a reduce această nelinişte căutăm foarte multe informaţii.... Totuşi, pentru reducerea disonanţei cognitive, vom evita informaţiile şi situaţiile care ar putea conduce la creşterea acesteia şi vom căuta cu mult interes informaţiile care să fie ?n consonanţă cu alegerea noastră. Nu-i aşa că ne simţim mai bine c?nd demonstrăm că avem dreptate? Festinger demonstrează că atunci c?nd există contradicţii ?ntre convingeri, păreri, aşteptări, pe de o parte, şi acţiune, pe de altă parte, noi ne modificăm convingerile, părerile şi aşteptările pentru a ne argumenta acţiunile ?ntreprinse şi pentru a ajunge la o consonanţă.

sa inteleg ca virginii isi se simt bine daca isi denosntreaza ca au probleme din cauza carora mai sint inca virgini?


To accomplish great things, we must not only act, but also dream; not only plan, but also believe.
All our dreams can come true, if we have the courage to pursue them.

Offline

 

#53 2008-07-30 10:39:19

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: virgina la 25 de ani

nu neapara ca au probleme dar cauta tot felul de explicatii (mai mult sau mai putin adevarate...de obieci sunt mai putin) pt a diminua aceasta disonanta (intre "cerintele societatii" si "starea" lor)...uita te la posturi lui citystar...nu ti se pare ca prin tot ce zice doar isi "intareste" statutul si astfel credintele sale...mie nu mi se pare nici ca si bate joc de noi...nici ca are o problema...doar ca el incearca sa ne demonstreze noua cand de fapt isi demonstreaza lui ceva...si anume ca exista 10 mii de motive pt conditia sa (care e f posibil sa o vada ca pe o boala) lasand afara motivul principal...si anume "el"...nu e tot timpul mai usor sa credem ca altceva/altcineva e vinovat pt ceva ce ni se intampla decat noi?


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#54 2008-07-30 12:09:00

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: virgina la 25 de ani

still dreaming nu cred ca e vorba de probleme. pur si simplu nu au gasit persoana potrivita.eu sincer daca as fi virgina nu cred ca as face-o numai de dragul sa fie facuta treaba.nu stiu dac a murit cineva virgina pana acum( ma refer la persoanele in varsta)


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#55 2008-07-30 21:03:29

tajitu
Membru
Inregistrat: 2008-07-29
Mesaje: 3

Re: virgina la 25 de ani

crys_ty_na a scris:

tajitu...ai incercat vreodata sa i spui ce simti cu adevarat?...sa "make a move" cum spun americanii :...nu ai nimic de pierdut...caci sa fim seriosi...nu mai suntem la scoala  smile

Nu am stat sa citesc si restul reply-urilor, am sa ma uit pe ele mai tarziu. Dar referitor la ce ai spus tu...i-am spus ca o iubesc (poate prea tarziu, poate prea devreme, nu stiu si oricum daca as sta sa spun toata povestea as fi subiectiv, poate prin ochii ei totul se vede altfel), a zis ca ma vede doar ca prieten, am rezistat o perioada dupa care am preferat sa nu mai vorbesc deloc cu ea (ma rog decat saluturi, etc.), dar nu am putu sa fac asta prea mult timp si am inceput iarasi sa discutam. Ce ma deranjat era ca desi stia ca o iubesc, si imi era greu sa o refuz cand imi cerea ceva, parea ca nu ii pasa. Mai exact, daca eu as fi fost in locul ei, pai atunci nu as mai fi sunat la 11-12 noaptea, doar ca sa il intreb cum sa fac nush ce la o problema, sau cum sa pun subtitrarea la un film, etc...ar fi mai multe, dar poate doar sunt eu subiectiv. Nu stiu, poate gandesc eu diferit de restu...din cauza asta am hotarat sa intrerup brusc orice contact cu ea, dar dupa vreo 2 saptamani iarasi m-a sunat...sa ma intrebe direct cum sa seteze ceva la PC, nici un "buna ce mai faci, mai traiesti, ce ai patit, unde ai disparut?...doar: buna, scuze de deranj, cum setez si eu(...)" si era aproape 23:30 (m-a intrebat cei drept daca dormeam). Ma rog, e clar dupa cum am mai zis ca singuru vinovat sunt eu, si ca nimeni de aici nu are cum sa ma ajute, doar ca asa am simtit, sa scriu aici. (mda...tocmai cand am terminat de scris a inceput in winamp lady in red,   si a dat si vasluiul gol...lucky me). Numai bine!

Offline

 

#56 2008-08-02 02:02:34

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: virgina la 25 de ani

tajitu a scris:

crys_ty_na a scris:

tajitu...ai incercat vreodata sa i spui ce simti cu adevarat?...sa "make a move" cum spun americanii :...nu ai nimic de pierdut...caci sa fim seriosi...nu mai suntem la scoala  smile

Nu am stat sa citesc si restul reply-urilor, am sa ma uit pe ele mai tarziu. Dar referitor la ce ai spus tu...i-am spus ca o iubesc (poate prea tarziu, poate prea devreme, nu stiu si oricum daca as sta sa spun toata povestea as fi subiectiv, poate prin ochii ei totul se vede altfel), a zis ca ma vede doar ca prieten, am rezistat o perioada dupa care am preferat sa nu mai vorbesc deloc cu ea (ma rog decat saluturi, etc.), dar nu am putu sa fac asta prea mult timp si am inceput iarasi sa discutam. Ce ma deranjat era ca desi stia ca o iubesc, si imi era greu sa o refuz cand imi cerea ceva, parea ca nu ii pasa. Mai exact, daca eu as fi fost in locul ei, pai atunci nu as mai fi sunat la 11-12 noaptea, doar ca sa il intreb cum sa fac nush ce la o problema, sau cum sa pun subtitrarea la un film, etc...ar fi mai multe, dar poate doar sunt eu subiectiv. Nu stiu, poate gandesc eu diferit de restu...din cauza asta am hotarat sa intrerup brusc orice contact cu ea, dar dupa vreo 2 saptamani iarasi m-a sunat...sa ma intrebe direct cum sa seteze ceva la PC, nici un "buna ce mai faci, mai traiesti, ce ai patit, unde ai disparut?...doar: buna, scuze de deranj, cum setez si eu(...)" si era aproape 23:30 (m-a intrebat cei drept daca dormeam). Ma rog, e clar dupa cum am mai zis ca singuru vinovat sunt eu, si ca nimeni de aici nu are cum sa ma ajute, doar ca asa am simtit, sa scriu aici. (mda...tocmai cand am terminat de scris a inceput in winamp lady in red,   si a dat si vasluiul gol...lucky me). Numai bine!

tajitu...aparent e o lupta pierduta...asa ca incearca sa treci peste asta...nu e nici singura si nici ultima fata de pe lumea asta...si faptul ca esti virgin nu ar trebui sa te tina inapoi...din experienta iti spun ca sunt fete carora nu le pasa (si unora care chiar le place big_smile )...e si persoana pt tine undeva acolo asa ca nu te impiedica de una...cauta in continuare wink


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#57 2008-08-02 19:13:25

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: virgina la 25 de ani

Katalyna2311 a scris:

crys_ty_na a scris:

tajitu...aparent e o lupta pierduta...asa ca incearca sa treci peste asta...nu e nici singura si nici ultima fata de pe lumea asta...si faptul ca esti virgin nu ar trebui sa te tina inapoi...din experienta iti spun ca sunt fete carora nu le pasa (si unora care chiar le place big_smile )...e si persoana pt tine undeva acolo asa ca nu te impiedica de una...cauta in continuare wink

rock
eu una mereu spuneam ca nu vreau un virgin si exact de asta am avut parte si nu regret ca l-am ales pe el. eu virgina, el virgin si tot ne-am descurcat tongue

same here lol


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.