homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Casuta mea-97


#1825 2011-12-19 00:14:46

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Casuta mea

Pot sa-ti raspund eu?
La parintii mei e un mare spatiu deschis: bucataria e unita cu sufrageria si cu living-ul, care e deschis care camerele de sus. Nu stiu cat de clar am explicat dar ideea e ca (,) casa e chiar deschisa, si totusi noi nu ne-am plans niciodata de miros.
Acuma depinde foarte mult cat de tare de deranjeaza si ce anume gatesti. Mama nu face prajeli decat fff rar, sarmale deloc, oparit gaini - never  rotfl2  . Iar despre cuptor - crede-ma ca mi-e dor sa ma trezesc duminica cu miros de strudel proaspat care-mi vine in camera.
Ce mi se pare mie esential - si vad importanta de cand nu am - este hota. Cu cat mai puternica(,) cu atat mai bine.
Dar, cum ziceam, depinde si cat de tare te deranjeaza. Sunt care nu suporta delon sa miroase in casa a niciun fel de mancare, cat o fi ea de buna. Dar pe mine, de ex, nu ma deranjeaza sa miroase asa, putin, in casa a mancare, pt ca imi da sentimentul de acasa, de camin. Iar hainele stau in dulapuri, nu miros a nimic.

Cel mai nasol e cand vin musarifi care fumeaza, ca pe aia nu pune hota si parca mirosul trece mai greu din camere.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 



#1826 2011-12-19 00:45:52

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: Casuta mea

Daca vin musafiri care fumeaza ii trimiti afara sa fumeze big_smile Sau pe balcon cu geamul deschis daca stai la bloc. Ai mei asa fac si oamenii prefera sa nu fumeze . Nu mi se pare normal sa isi imputa nimeni casa ca unu sau altul vrea sa fumeze.

Offline

 

#1827 2011-12-19 01:34:03

bia_loves_giulian
Full member
De la: Cuibushoru` nostru
Inregistrat: 2010-10-10
Mesaje: 185

Re: Casuta mea

subcriu in totalitate! urasc atat de mult mirosul de fum de tigara in par(colectat din baie, ca unora le place CHIAR si acolo sa fumeze), incat la anul cand ne facem casuta, cred ca o sa pun avertizare "nu se fumeaza pe raza de 50 de metri" lol
God, unii chiar nu isi dau seama de ceea ce fac!
scz pt offtopic, iarasi m-am turat neutral


I like the way you shake your ass around me  partydance

Offline

 

#1828 2011-12-19 08:59:37

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: Casuta mea

Eu am ceva cu musafirii nesimtiti care desi stiu ca e casa de nefumatori isi aprind tigara sa intrebe in sufragerie si dupa tre sa stai o lluna u geamul deschis sa scoti mirosul din apartament.

Ma rog, bucataria deschisa mi se pare o idee buna:
1. daca ai o hot super
2. daca nu gatesti nimic care sa miroasa
3. daca nu isi lasi prietenii sa fumeze in casa ca mi se pare tare aiurea sa mearga tot fumul de tigara la bucatarie.

Eu personal nu mi-as face bucatarie deschisa, dar mi-ar placea un living deschis la camera de luat masa. Sau un living foarte mare unde sa invapa si canapea fotolii etc si o masa cu scaune.

Eu personal nu sufar mirosul de mancare in principiu asa ca nu as vrea sa miroasa nici macar putin in sufragerie a mancare.

Offline

 

#1829 2011-12-19 09:01:41

daenarys
Vizitator

Re: Casuta mea

Monica999 a scris:

Eu am ceva cu musafirii nesimtiti care desi stiu ca e casa de nefumatori isi aprind tigara sa intrebe in sufragerie si dupa tre sa stai o lluna u geamul deschis sa scoti mirosul din apartament.

Ma rog, bucataria deschisa mi se pare o idee buna:
1. daca ai o hot super
2. daca nu gatesti nimic care sa miroasa
3. daca nu isi lasi prietenii sa fumeze in casa ca mi se pare tare aiurea sa mearga tot fumul de tigara la bucatarie.

Eu personal nu mi-as face bucatarie deschisa, dar mi-ar placea un living deschis la camera de luat masa. Sau un living foarte mare unde sa invapa si canapea fotolii etc si o masa cu scaune.

Eu personal nu sufar mirosul de mancare in principiu asa ca nu as vrea sa miroasa nici macar putin in sufragerie a mancare.

tummenupp
asa si eu smile

 

 Publicitate


loading...

#1830 2011-12-19 10:56:52

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Casuta mea

capca, iti raspund si eu.
eu gatesc destul de mult si destul de des prajeli smile si nu miroase in casa.
am luat o hota cu turbina, cea mai mare capacitate pe care am gasit-o si face fata cu brio. totul e sa fie montata asa cum trebuie (nu mai sus de 60 de cm fata de aragaz) si e totul ok.
noi ne-am dat seama cat e de buna cand am vazut ca dupa ce merge hota 30 de minute se face vid in casa lol adica iti smulge usa sau geamul din mana cand incerci sa le deschizi.
la noi in casa nu se fumeaza, sau daca e prea frig ca sa se iasa afara, se fumeaza sub hota. si nu fumeaza niciun musafir in living, pt ca eu NU pun scrumiera pe masa. smile
n-o fi frumos cum fac eu, dar stiu cum se imput peretii de la fumul de tigara si nu am niciun chef sa zugravesc in 2 ani pt ca mi se innegresc colturile si tavanul.


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#1831 2012-06-16 22:27:34

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: Casuta mea

am si eu nevoie de ajutorul vostru...
am un pat canapea aproape ca in poza asta, putin mai mare si parca si galbenul e mai aprins : http://srvimg11.mercador.ro/images_merc … e-arad.jpg
ce mobila as putea sa cumpar sa se potriveasca? ma refer la sifonier, birou si masa de tv sau ceva de genul asta nustiu
si peretii ce culoare?


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#1832 2012-06-16 22:38:53

_Summer_
Platinum member
Castigatoare a concursului de MissParticipant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2010-01-27
Mesaje: 20919

Re: Casuta mea

Avand in vedere ca e o nuanta destul de aprinsa eu as merge pe un alb murdar/ crem deschis pe pereti si mobila lemnul asta: http://www.staer.ro/produse/2/20/353/Dormitor-EDY.html Mie-mi place foarte mult nuanta asta hjarta

Offline

 

#1833 2012-06-16 23:11:36

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: Casuta mea

sa stii ca imi place!!! big_smile sa vad daca gasesc ca o sa-mi fac mobila la comanda... alte sugestii?


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#1834 2012-06-16 23:27:26

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: Casuta mea


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

#1835 2012-06-16 23:50:02

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: Casuta mea

1. daca esti mai indrazneata pe pereti sau doar un perete - verde padure var sau tapet cu ceva model doar pe un perete, iar mobila maro ceva ce imita lemnul copacilor, spre wenge sau alba si accesorii verde-galben, gen: http://www.hotelroyaltabiano.it/imgpage/intverde.jpg

2. galben mai merge cu mov/purpuriu. te poti juca cu un perete http://image.shutterstock.com/display_p … 248835.jpg

3.  te poti indrepta spre stilul grecesc ca si combinatie de culori (alb, albastru marin) insa nu prea se potriveste canapeaua: http://luxury-interior.org/wp-content/u … edroom.jpg

4. pentru lejeritate poti opta pentru alb si o pata de culoare prin accesorii intr-o culoare mai tare care sa intretina galbenul canapelei


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#1836 2012-06-17 01:07:20

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: Casuta mea

da, sunt de acord cu voi ca sunt multe frumoase, dar as avea canapeaua aia noua si n-as vrea sa dau banii pe alta...
oare merge cu pereti mov cum are maje la pagina 58? dar nu prea stiu cum sa combin mobila, adica mi se pare prea mult galben cu crem/bej/maro si mov pe perete...

mobila toata alba cu accesorii galbene? de ex manerele de la dulapuri. + canapeaua galbena + pereti mov?

am nevoie si de un birou, daca fac sifonier+masa tv/cafea+birou alb parca e prea mult sad

mie mi-ar fi placut la nebunie mobila alba sad

Ultima oara a fost editat de blackberry (2012-06-17 01:09:35)


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#1837 2012-06-17 10:54:03

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: Casuta mea

daca mergi doar pe un perete mov/verde, restul peretilor albi, poti face mobila wenge si accesorii (gen pernute, chestii deco) galbene si mov in nuanta canapelei, respectiv a peretelui colorat.
mobila alba merge f bine cand ai o culoare mai tare pe pereti. sau poti incerca o dunga orizontala/verticala pe fiecare perete sau doar pe 2, care sa fie destul de lata, sa dea culoare impreuna cu canapeaua si lasi mobila alba. iti poti face un dressing incastrat in perete cu usi glisante, margini albe si oglinzi intr-o parte, restul lemn alb.
nu e prea mult alb daca accesorizezi locul cu culori puternice gen: http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/707_877861491_etiey-o.jpg

idee de bioru incastrat in dressing: http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/707_hdts2602_full-home-office-wide-shot_s4x3_lg.jpg


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#1838 2012-06-17 11:07:21

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: Casuta mea

dar daca fac toti peretii mov e prea mult? sincer, nu pot sa-mi imaginez care perete l-as face mov si cum as pozitiona mobila astfel incat sa se vada bine


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#1839 2012-06-17 11:35:26

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: Casuta mea

nu e mult din punctul meu de vedere. pentru toti peretii. atata timp cat ai maxim 2 culori puternice care merg combinate, in cazul tau mov (poti incerca un mov purpuriu, puternic pe un perete) si canapeaua galbena. da foarte bine capaneaua in combinatie cu movul puternic. restul mobilei  ramane alba ca sa deschizi astfel spatiul si poti accesoriza prin ceva pernute albe, alb-mov si tot felul de deco in aceste culori. parchetul ar fi ok sa fie deschis la culoare, gen crem-alburiu daca folosesti un mov mai inchis.
  sau cum e in imaginea de sus cu dormitorul:
1.  unde pui canapeaua varuiesti peretele intr-o culoare puternica/tapet alb cu negru, restul mobilei albe, jos un covor in nuanta peretelui sau combinatie cu alb/galbenul canapelei si apoi te joci pe mobila/lustra/ asternuturi cu culorile puternice prin decoratiuni, asta ca sa fie camera mai deschisa.
2. lasi cum e in poza, peretii albi, mobila alba si adaugi la decoratiuni o culoare puternica gen mov purpuriu, albastrul marin spre turcoaz, sau chiar negru

ps:  fa intai un plan al mobilei, cu tot cu dimensiunile aproximative ca sa te joci putin cu aranjatul camerei si sa alegi  cel mai bun mod.

Ultima oara a fost editat de green_fairy (2012-06-17 11:41:29)


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#1840 2012-06-17 19:07:12

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: Casuta mea

da, da, o sa incerc asa. ms mult


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#1841 2012-07-11 17:54:37

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Casuta mea

nu ai cum sa scoti din vopsea alba vopsea rosie .. de ce nu ai luat direct rosu?
Din pacate niciun pigment nu e destul de puternic incat sa iti iasa rosie vopseaua sad


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#1842 2012-07-11 18:04:04

dudu.f
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-09-01
Mesaje: 1863

Re: Casuta mea

Desi pare roz cand se uscuca pe perete se inchide la culoare..devine rosu.
Daca vrei sa nu dai gresi tu duci la bricostore si ii spui aluia de la masina de amestecat vopseluri ce nuanta vrei si aia o sa iasa pe perete.


“Happiness is when what you think, what you say, and what you do are in harmony.” - Gandhi

Offline

 

#1843 2012-07-11 20:01:06

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Casuta mea


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.