homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt nunti: organizarea de la a la z-140


#2642 2008-09-29 07:52:54

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

a doua rochita e de vis!prima e prea colorata parca..si coafura imi place

Offline

 



#2643 2008-09-29 08:33:07

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

prima are insa o forma superba hjarta si chiar colorata cum e arata finut

si mie imi place freza wink

e f putin 1 mil meniul.... PREA putin, mai ales pt bucuresti si pt la anul. toaca-i bine sa vezi ce ofera in asta, sa nu te trezesti cu surprize!!! si la noi, anul asta, meniul a fost 1,8 mil fara tort, prajituri, bautura! si e iasi...

Raluk_...... pozeeeeeeeeee!!!!!! si din luna de mirere daca ai! ca ne tii pe tusa de o sapt!


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#2644 2008-09-29 13:15:35

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

am zis ca este 1 mil si ceva  meniul, nu stiu suma exacta, deaceea am zis cu aproximatie..noi ne aducem tortul, prajiturile si bautura, de restul sde occupa ei.


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#2645 2008-09-29 13:26:08

anka9mai
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 2778

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

prima are insa o forma superba hjarta si chiar colorata cum e arata finut

si mie imi place freza wink

e f putin 1 mil meniul.... PREA putin, mai ales pt bucuresti si pt la anul. toaca-i bine sa vezi ce ofera in asta, sa nu te trezesti cu surprize!!! si la noi, anul asta, meniul a fost 1,8 mil fara tort, prajituri, bautura! si e iasi...

Raluk_...... pozeeeeeeeeee!!!!!! si din luna de mirere daca ai! ca ne tii pe tusa de o sapt!

katami pe tine te`a ajuns mai mult 2 mil/pers meniul,nu? bautura si tortul sunt scumpe...


pc  pc

Offline

 

#2646 2008-09-29 13:36:10

anka9mai
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 2778

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

astea sunt paharele noastre care urmeaza sa fie imbracate wink
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/12249_pahare_miri.jpg


pc  pc

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2647 2008-09-29 14:32:09

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

vreo 200 ne-a ajuns cu totul... da, poate chiar usor peste 200, n-am calculat exact smile

fainute paharele... speciale, cu sposa si sposo tongue cum le decorati pana la urma?


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#2648 2008-09-29 14:51:08

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

super paharele anka smile
imi place ca scrie in portugheza pe ele big_smile

Offline

 

#2649 2008-09-29 14:54:44

anka9mai
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 2778

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

camysh a scris:

super paharele anka smile
imi place ca scrie in portugheza pe ele big_smile

in italiana scrie ....le`am primit de la prietena mea cea mai buna care este casatorita cu un italian si stabilita in Italia wink


pc  pc

Offline

 

#2650 2008-09-29 14:55:23

anka9mai
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 2778

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

vreo 200 ne-a ajuns cu totul... da, poate chiar usor peste 200, n-am calculat exact smile

fainute paharele... speciale, cu sposa si sposo tongue cum le decorati pana la urma?

cu siret rosu cu auriu...vine mai tarziu o prietena sa ma ajute....va pun poze cand vor fi gata.... wink


pc  pc

Offline

 

#2651 2008-09-29 14:58:12

anka9mai
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 2778

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

acum hai sa va arat coronitza si pernutza pt verighete (facuta de mine ) smile
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/12249_coronitza_mea.jpg
pernutza pt verighete
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/12249_pernutza.jpg


pc  pc

Offline

 

#2652 2008-09-29 15:01:13

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Ce frumooos  applause


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#2653 2008-09-29 15:03:59

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

bai, da frumoase coronite v-ati gasit toate!!

anka, da' rochia ta e crem? ca eu stiam ca astea aurii merg mai bine cu rochii crem... ca asa si eu vazusem un model auriu super, dar aia de la mag mi-a zis sa nu iau daca am rochie alba. desi mie mi se pare exagerat... adica daca poti aur in rest, as zice ca e ok.

f dulce si "manechinul" lol

bai.... si asa, post-eveniment... la ce-s bune pernutele de verighete? lol eu n-am avut asa ceva si nici nush la ce folosesc. pt biserica sau cum? la noi a scos iubi din buzunar vergihetele si le-a dat preotului

asteptam poze... spor la treaba!


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#2654 2008-09-29 15:08:16

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

anka9mai a scris:

camysh a scris:

super paharele anka smile
imi place ca scrie in portugheza pe ele big_smile

in italiana scrie ....le`am primit de la prietena mea cea mai buna care este casatorita cu un italian si stabilita in Italia wink

mea culpa atunci lol
dar imi plac big_smile

Offline

 

#2655 2008-09-29 15:12:34

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami, pernuta de verighete e dusa, de obicei, de un copil la biserica. verighetele sunt legate usor pe pernuta, iar copilul sta pe langa preot pana cand acesta are nevoie de verighete si le ia de acolo smile
mi-ar placea ca la noi la nunta sa duca pernuta finuta noastra hjarta

Offline

 

#2656 2008-09-29 15:14:33

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

camysh a scris:

katami, pernuta de verighete e dusa, de obicei, de un copil la biserica. verighetele sunt legate usor pe pernuta, iar copilul sta pe langa preot pana cand acesta are nevoie de verighete si le ia de acolo smile
mi-ar placea ca la noi la nunta sa duca pernuta finuta noastra hjarta

aha, saru-mana, am inteles. da' asta e moda occidentala sau e traditional la noi asa?

cat despre noi... eu n-am avut copiii la nunta, asa ca oricum era moarta treaba lol

dar ankai pun pariu ca i-o duce alexandru al ei... nu, anka? sau ti-e frica sa nu trebuiasca popa sa alerge dupa el prin toata biserica? smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#2657 2008-09-29 15:14:34

capcaun
Platinum member
De la: mine pt tine :P
Inregistrat: 2007-10-11
Mesaje: 17355

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

ce faina e coronitza hjarta

Offline

 

#2658 2008-09-29 15:19:08

anka9mai
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 2778

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

bai, da frumoase coronite v-ati gasit toate!!

anka, da' rochia ta e crem? ca eu stiam ca astea aurii merg mai bine cu rochii crem... ca asa si eu vazusem un model auriu super, dar aia de la mag mi-a zis sa nu iau daca am rochie alba. desi mie mi se pare exagerat... adica daca poti aur in rest, as zice ca e ok.

f dulce si "manechinul" lol

bai.... si asa, post-eveniment... la ce-s bune pernutele de verighete? lol eu n-am avut asa ceva si nici nush la ce folosesc. pt biserica sau cum? la noi a scos iubi din buzunar vergihetele si le-a dat preotului

asteptam poze... spor la treaba!

da,rochita mea e crem wink si tocmai de asta am luat coronitza aurie, si cu perle, pt ca voi avea la gat si la mana perlutze smile...cat despre pernutza poate ca o sa o duca nepotitza sotzului meu (asa am vazut prin filme lol ) daca nu o pun pe masa langa evangelie si o sa ia preotul verighetele de pe ea....vedem noi atunci cum facem ....a ! in seara asta mergem cu nasii la restaurant sa stabilim meniul ......incep sa ma emotzii big_smile


pc  pc

Offline

 

#2659 2008-09-29 15:21:14

anka9mai
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 2778

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

camysh a scris:

katami, pernuta de verighete e dusa, de obicei, de un copil la biserica. verighetele sunt legate usor pe pernuta, iar copilul sta pe langa preot pana cand acesta are nevoie de verighete si le ia de acolo smile
mi-ar placea ca la noi la nunta sa duca pernuta finuta noastra hjarta

aha, saru-mana, am inteles. da' asta e moda occidentala sau e traditional la noi asa?

cat despre noi... eu n-am avut copiii la nunta, asa ca oricum era moarta treaba lol

dar ankai pun pariu ca i-o duce alexandru al ei... nu, anka? sau ti-e frica sa nu trebuiasca popa sa alerge dupa el prin toata biserica? smile

rotfl nu ma risc sa ii dau lui Alex pe mana pernutza rotfl sa caut pe jos verighetele...dar mai stii ce pretentzii o sa aiba sotzul meu smile
aaa ! si apropo de Alexandru i`am cumparat si lui haine de nunta ...panatalonas+sacou+camasutza alba...urmeaza sa ii iau cravata, dar intai sa isi i`a mirele ca sa ii i`au la fel si lui Alexu`wink


pc  pc

Offline

 

#2660 2008-09-29 15:21:40

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

bai... apropo de verighete.... am uitat sa va zic ca se pare ca subconstientului meu i s-a urat deja de viata de nevasta rotfl
stiti ce era sa fac? o pomana maaare vreunui boschetar.... mi-am aruncat verigheta la tomberon sapt trecuta! lol noroc ca era noaptea si ca mi-am dat seama repede ca n-o mai am pe deget... ca daca nu dusa era! si inca o bafta a fost ca nu mi-a cazut cand am aruncat gunoiul in pubela, ci era in punga mea de gunoi, impaturita intr-un ziar. eram deshidratata si am facut treaba... si nici nush cand mi-a cazut de pe mana.

de atunci nu-mi mai doresc asa disperat sa slabesc rotfl


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.