homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt nunti: organizarea de la a la z-39


#723 2008-07-07 15:37:21

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

oki.... sad


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 



#724 2008-07-07 17:33:40

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

micanarcisa a scris:

1200 pe rochie si 600 pe voal plus bolero...o vinde dupa nunta insa lol

chiar crezi? rotfl adica.... CUI? mie mi se pare enorm... poate ca e o zi unica bla bla... iar rochia e sincer superba... dar....tre sa si ai banii astia.... iar cine ii are, in general, cauta rochia direct la "sursa", nu la "second"...

oricum, cu siguranta ea va fi o mireasa minunata....

noi am dat comanda de invitatii... vin vineri. am ales ceva simplu... daca nu gasesc similare pe net, va fac poze cand vin ale noastre. am dat 4,2 lei cu tot cu imprimat... stiu, mai mult decat speram....


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#725 2008-07-07 17:35:27

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

am pierdut ceva cred...ti mariti katami? fa un rezumat ca nu pot citi 25 de pagini rotfl unde cand de ce cu cine rotfl


mami de minuni hjarta

Offline

 

#726 2008-07-07 17:42:18

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

rotfl da, mai... hey, felicitari pt dra cea mica!!! hjarta sa va traiasca!
si welcome back... ti s-a simtit lipsa pe aci!

pai cu iubitzoiu meu, pe 30 aug, pt ca il iubesc si ma iubeste si el (cel putin asta declara tongue), la pensiunea majestic cheful, la Biserica Sf 40 de mucenici (copou) cununia....

cam atat pe scurt big_smile ne-am hotarat repede... nu, nu asteptam bebe rotfl (multi au suspectat asta cand le-am dat brusc vestea) smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#727 2008-07-07 17:51:21

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

wow rotfl felicitari copii smile de Sf. Alexandru smile

intreaba si iti spun din ce mai tin minte smile fiind de-a locului poate te mai ajut cu cate ceva. ma bucur pt tine...stiu ca iti doreai mult puss


mami de minuni hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#728 2008-07-07 17:59:01

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

yap, imi doream... pai cand urmeaza alte intrebari voi aplea sigur. ca pana acum... am umplut cu succes cele 25 pag rotfl ce e funny e ca nunta mea va fi si prima la care merg... deci iti dai seama cate intrebari au fost paan acum rotfl si pe bune ca as fi vrut o parere mai "de-a locului", adica u=inca una pe langa cea a roxanei

ms smile intrebarea 1: nu veniti? smile (si nu-i "politete gratuita"... serios. daca aveti timp cu cea mica)

pai da... de Sf. Alexaandru...... iubi e si el alexandru ca al 2 lea nume (dar am aflat ca e sfantul lui pe 30 abia anul asta, cand cautam in calendar sa nu fie sarbatoare cu rosu in data aia rotfl )

si un pic offtopic... unde faceti botezul? ca restaurnant... ca nush daca se considera reclama, sper ca nu... dar pe noi astia de la ramada (fostul hotel orizont, proaspat renovat acu) ne-au bombardat cu oferte si discounturi... daca nu dadeam deja avans la majestic merita... e de calitate totul si-s disperati tare ca nu au clienti pe vara asta, abia s-au deschis. cedeaza mult la negociere... noi am ramas masca... lui iubi inca ii pare rau dupa locul ala

Ultima oara a fost editat de katami (2008-07-07 18:01:39)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#729 2008-07-07 18:10:18

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

ana...felicitari pt cea mik...puss big_smilebig_smile ma bucur tare mult pt voi...mai ales knd ti`am vazut ce`ai scris...sa de`a Dumnezeu sa fiti sanatosi si fericiti kte zile veti avea!!! katami are f mare dreptate tzi s`a simtit lipsa aici...katami...zilele astea pun si eu poze cu invitatiile!!sa va fie de bine...
katami imp e k va iubiti...restul sa vina de la sine cu rest kre l`ati ales deja pusspuss


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#730 2008-07-07 18:18:10

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

de ce sa nu venim? mai ales ca si voi veniti la botez big_smile noi facem la Sf Nicolae Domnesc si acum ma duc sa vb la theatro la luceafaru. fiind in zona ma bag si la orizont big_smile bun pont sar'na puss

multumim puss


mami de minuni hjarta

Offline

 

#731 2008-07-07 18:22:03

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/10538_invitatie.jpg

exact asta e invitatia noastra... nu se vede f bine, partea aia aurie e cu niste inimioare finute si un model... snurul ala ma cam enerveaza... erau pe net mult mai frumoase, dar iubi a tinut neaparat sa le "pipaim" ianinte... asa ca am mers in mall... si cu asta am venit smile acu vad ca era si pe net... la acelasi pret

aoleu, ana, ne pui la cheltuieli inainte de nunta lol... pai sa vorbesc cu iubi... daca vorbesti serios... mai tinem legatura pe mess...


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#732 2008-07-07 18:22:05

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

ptiu ptiu sa nu fie de deochi k tare frumusele mai sunteti...se vede k esti happy happy happy pana la Doamne Doamne si inapoi  puss


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#733 2008-07-07 18:26:38

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

http://forum.anticonceptionale.ro/uploa … itatie.jpg

exact asta e invitatia noastra... nu se vede f bine, partea aia aurie e cu niste inimioare finute si un model... snurul ala ma cam enerveaza... erau pe net mult mai frumoase, dar iubi a tinut neaparat sa le "pipaim" ianinte... asa ca am mers in mall... si cu asta am venit smile acu vad ca era si pe net... la acelasi pret

aoleu, ana, ne pui la cheltuieli inainte de nunta lol... pai sa vorbesc cu iubi... daca vorbesti serios... mai tinem legatura pe mess...

e frumoasa invitatia katami.si ale noastre tot cu snuruletz sunt si sa stii k e de efect...nu regreta nimic din ce ai facut pt nunta tah...e doar o data in viatza puss


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#734 2008-07-07 18:27:07

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

cum sa nu vb serios? ce cheltuiala fimeie? stati flex smile

big_smile raluk suntem f happy smile


mami de minuni hjarta

Offline

 

#735 2008-07-07 18:38:49

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

pusspuss kram


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#736 2008-07-07 18:39:32

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

pai nu regret nimic, raluk_, imi plac invitatiile, mai ales culoarea... care se potriveste cu ce e la crasma (portocaliu cu albastru e acolo). dar maine am sa caut si alea care m-au dat gata pe net... alea erau cam 5 lei/buc.

ana... eu chiar nu pot sa promit, dar de vrut vreau... eu vreau lol vorbim. sa-mi zici pana cand tre confirmat. acu ies, dar te citesc maine. pup la bebe mic


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#737 2008-07-07 20:34:43

micicutza
Banat
Inregistrat: 2007-10-25
Mesaje: 11922

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

micanarcisa a scris:

1200 pe rochie si 600 pe voal plus bolero...o vinde dupa nunta insa lol

chiar crezi? rotfl adica.... CUI? mie mi se pare enorm... poate ca e o zi unica bla bla... iar rochia e sincer superba... dar....tre sa si ai banii astia.... iar cine ii are, in general, cauta rochia direct la "sursa", nu la "second"...

oricum, cu siguranta ea va fi o mireasa minunata....

noi am dat comanda de invitatii... vin vineri. am ales ceva simplu... daca nu gasesc similare pe net, va fac poze cand vin ale noastre. am dat 4,2 lei cu tot cu imprimat... stiu, mai mult decat speram....

pai nu o va vinde cu aceeasi bani normal...oricum de abia astept sa o vad mireasa...ea a estimat cheltuielile in jur de 30 de mii de euroi...ca are 200 de perechi invitate si care vin la sigur...si nunta va fi in padure printre copaci dar super super eleganta...de abia astept


N. Iorga: "Unii oameni au demnitatea ambitiei lor, altii a situatiei lor, cei mai putini au demnitatea persoanei lor."
Eu le am pe toate trei...

Offline

 

#738 2008-07-07 20:38:04

persifona
Vizitator

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Cattttttttttttttttttttt???????????????????????
O iau eu de nevasta pe sora-ta, mica rotfl
Belea de tot rochia, daca nu ne pui poze de la nunta cu ea, te mancam big_smile


Katami, imi plac f mult invitatiile, simplutze si cu o forma mai deosebita smile

 

#739 2008-07-07 20:39:28

micicutza
Banat
Inregistrat: 2007-10-25
Mesaje: 11922

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

pe sormea?...pai pe el trebuie sa-l iei rotfl

normal ca pun ppoze dupa nunta


N. Iorga: "Unii oameni au demnitatea ambitiei lor, altii a situatiei lor, cei mai putini au demnitatea persoanei lor."
Eu le am pe toate trei...

Offline

 

#740 2008-07-07 21:18:50

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

knd te duci sa iti ceri nasii ( tongue ) tre sa le duci ceva,nu?noi ne-am dus cu mana in fund..ma rog am luat suc,papa da nici flori nu am luat..ne-am dat seama dupa..sad


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#741 2008-07-07 21:20:16

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

theSame_ElaElis a scris:

ce frumoaseeee rochii!

hai mai fetelor, cele maritate, fiti mai concrete, ce cadou sa le iau???? ca e nunta sambata! adica ce ii place unui cuplu sa primeasca pt casa ???

noi am luat cuiva o vamera web...pt k d-alea de bucatarie ia toata lumea.si intr-adevar..au primit 5 sandvich maker si aku nu au ce face cu ele..wink


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.