homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt nunti: organizarea de la a la z-42


#780 2008-07-10 12:12:01

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

pitzipoank a scris:

tomina a scris:

da pitzi, arata super smile . nu ne spui cum le-ai facut, eu imi dau greu seama ce material e, cu ce e prin... sunt cinci bombonele inauntru?

da sunt 5 bomb. pai am cump 2 feluri de tull crem si grena. am facut un patrat mai mare din ala crem si unu mai mic din ala grena. le-am suprapus,am bagat bomb, le-am legat cu snuruletul ala cu grena pe care am bagat hartiutele alea taiate cu un foarfec cu zimti cump d la librarie( inauntru am scris numele nostru), si pe deasupra am infasurat trandafirul k are sarmulita ( cump tot din siraj) .. si gata.. cred.. dak am omis ceva, revin smile

cat de mari ai facut patratele de material? adica de cat material am nevoie in total, pt o nunta de aprox 60-65 invitati?

aaa...si inca ceva: o tipa dintr-un magazin de accesorii pt nunti a zis ca daca punem marturii nu mai e nevoie si de cocarde (floricele de alea artificiale in piept)... voi ce ziceti? mie nu-mi plac alea deloc... as pune doar la nasi, mire si parinti... iar restul sa ramana cu marturiile drept "amintire".... e ok?

Ultima oara a fost editat de katami (2008-07-10 12:15:35)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 



#781 2008-07-10 12:28:19

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

pitzipoank a scris:

tomina a scris:

da pitzi, arata super smile . nu ne spui cum le-ai facut, eu imi dau greu seama ce material e, cu ce e prin... sunt cinci bombonele inauntru?

da sunt 5 bomb. pai am cump 2 feluri de tull crem si grena. am facut un patrat mai mare din ala crem si unu mai mic din ala grena. le-am suprapus,am bagat bomb, le-am legat cu snuruletul ala cu grena pe care am bagat hartiutele alea taiate cu un foarfec cu zimti cump d la librarie( inauntru am scris numele nostru), si pe deasupra am infasurat trandafirul k are sarmulita ( cump tot din siraj) .. si gata.. cred.. dak am omis ceva, revin smile

cat de mari ai facut patratele de material? adica de cat material am nevoie in total, pt o nunta de aprox 60-65 invitati?

aaa...si inca ceva: o tipa dintr-un magazin de accesorii pt nunti a zis ca daca punem marturii nu mai e nevoie si de cocarde (floricele de alea artificiale in piept)... voi ce ziceti? mie nu-mi plac alea deloc... as pune doar la nasi, mire si parinti... iar restul sa ramana cu marturiile drept "amintire".... e ok?

am facut cam 16 ala mare si 14 ala mic. dar vezi u. depinde de marimea kre vrei sa o faci. si cate bomb pui inauntru.ai nevoie km de 2 m. o cul 2 m cealalta....nu mai stiu c latime avea mat... k sa iti zic exact.. oricum nici nu e scump si  t ajuta si femeia care vinde.


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#782 2008-07-10 12:33:16

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

maha... mersi wink


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#783 2008-07-10 12:34:46

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

pentru nimic puss


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#784 2008-07-10 12:59:24

copilu
Sr. member
Inregistrat: 2007-10-05
Mesaje: 1000

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

cat de mari ai facut patratele de material? adica de cat material am nevoie in total, pt o nunta de aprox 60-65 invitati?

aaa...si inca ceva: o tipa dintr-un magazin de accesorii pt nunti a zis ca daca punem marturii nu mai e nevoie si de cocarde (floricele de alea artificiale in piept)... voi ce ziceti? mie nu-mi plac alea deloc... as pune doar la nasi, mire si parinti... iar restul sa ramana cu marturiile drept "amintire".... e ok?

ma bag si eu ca musca-n lapte cu o idee :">.. incearca sa tai in loc de patrat rotund.. poate iti plac mai mult asa cum ies.. asa au facut mama si cu sormea pt nunta ei.. eu nu m-am bagat ca nu aveam rabdare nu stiu de ce si mi-a placut mai mult cele taiate rotund..

asa stiam si eu ca marturiile tin locul floricelelor din piept.. sormea a avut la nasi , parinti si mire cate un trandafir natural si atat.. in rest marturii wink


fericita mamica de Teodora din 11.02.2012

Offline

 

 Publicitate


loading...

#785 2008-07-10 13:07:50

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

eu am avut si de una si de alta. florile de pus in piept mi le-a facut o matusa din "marita-ma mama" - floricele mici albe care se pun de umplutura la buchetele de flori. mama zice ca se cheama "bodaproste c-am scapat" rotfl

noi le-am facut 15/15 cm patratele ca erau mari bomboanele


mami de minuni hjarta

Offline

 

#786 2008-07-10 13:28:49

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

eu_vreau a scris:

eu am avut si de una si de alta. florile de pus in piept mi le-a facut o matusa din "marita-ma mama" - floricele mici albe care se pun de umplutura la buchetele de flori. mama zice ca se cheama "bodaproste c-am scapat" rotfl

noi le-am facut 15/15 cm patratele ca erau mari bomboanele

rotfl bodaproste c-am scapat???

si nu s-au ofilit? ca asa naturale mi-ar placea si mie... dar stiam ca alea nu tin deloc... ma gandeam la levantica lol

copilu... e m ai usor sa le faci patrate... iar eu nu tin sa inventez o noua arta smile vreau doar sa fie decente si dragute

mai... si parura de care ati avut? ca eu ce-am vazut pe piata... nik nu-mi place (e clar, am mofturi). si nici strassuri de alea de pus la gat nu vreau...


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#787 2008-07-10 13:40:38

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

eu am avut niste trandafiri albi care aveau si agrafa de siguranta si de agrafa aia am prins voalul big_smile la gat nu am avut nic ca aveam flori pe rochie in dreptul decolteului. poti gasi si ceva finut si dragut care sa nu fie stras tongue  tin florile alea...levantica mi se pare si mai cute...daca gasesti smile


mami de minuni hjarta

Offline

 

#788 2008-07-10 13:50:20

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

stiu eu niste campuri pe care sigur gasesc wink de unde vreau sa iau si floricelele de "umplutura" pt aranjamentele pt masa

chiar am sa cumpar niste flori de alea sa vad cat tin... nu ca nu te cred, dar ma gandesc ca poate au fost tratate cu ceva, pt ca in toata buchetele pe care le-am avut cu dintr-alea mureau primele... si asta cu apa cu tot


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#789 2008-07-10 13:58:45

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

marturii cred k fac si eu.pt 150 de invitati,150 de bucati,nu?sau o marturie/familie??
o sa le fac knd vine mamica mea aksa...k ea are o gramada de idei...e cool la faza asta
sa vad kt de cool o sa fie la capitolul rochie de soacra mica...crek o sa umblu cu ea pana pe 19 sept,k pe 20 e nunta rotfl Doamne ferste,atat imi mai trebuie


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#790 2008-07-10 14:01:30

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

stiu eu niste campuri pe care sigur gasesc wink de unde vreau sa iau si floricelele de "umplutura" pt aranjamentele pt masa

chiar am sa cumpar niste flori de alea sa vad cat tin... nu ca nu te cred, dar ma gandesc ca poate au fost tratate cu ceva, pt ca in toata buchetele pe care le-am avut cu dintr-alea mureau primele... si asta cu apa cu tot

f bine faci k iti iei din timp sa vezi dak rezista sau nu.eu tre sa imi iau material crem si grena hjarta k asa e rochia,sala si invitatiile
cum se numeste materialul ala?oare din voal iese?sau nu prea?
katami,bafta la cules!!


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#791 2008-07-10 14:10:40

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

eu_vreau a scris:

eu am avut niste trandafiri albi care aveau si agrafa de siguranta si de agrafa aia am prins voalul big_smile la gat nu am avut nic ca aveam flori pe rochie in dreptul decolteului. poti gasi si ceva finut si dragut care sa nu fie stras tongue  tin florile alea...levantica mi se pare si mai cute...daca gasesti smile

ana,pune te rog poze dak ai...chiar sunt curioasa cum venea voalul prin cu florile alea


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#792 2008-07-10 14:25:33

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

relax, raluk_!!! puss

merge f bine si din voal. materialul celalalt de cheama tull

ce-as fi vrut si eu sala cu rosu/grena sad dar n-am gasit... a noastra e tare aiurea la combinatia de culori... adica ea arata bine, dar e greu de facut ceva "in ton. mai exact, avem o mocheta albastra, perdelecream, iar draperiile si scaunele au un material intr-un soi de dungi (dar nu "de puscarie", e un model) in alabastru si portocaliu. in ansamblu arata f bine... dar  e greu sa combini albastru cu portocaliu la servetele, flori, marturi... fara sa iasa ca la clovni sad stiu ca am sa am ceva bataie de cap cu asta...


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#793 2008-07-10 14:51:13

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

relax, raluk_!!! puss

merge f bine si din voal. materialul celalalt de cheama tull

ce-as fi vrut si eu sala cu rosu/grena sad dar n-am gasit... a noastra e tare aiurea la combinatia de culori... adica ea arata bine, dar e greu de facut ceva "in ton. mai exact, avem o mocheta albastra, perdelecream, iar draperiile si scaunele au un material intr-un soi de dungi (dar nu "de puscarie", e un model) in alabastru si portocaliu. in ansamblu arata f bine... dar  e greu sa combini albastru cu portocaliu la servetele, flori, marturi... fara sa iasa ca la clovni sad stiu ca am sa am ceva bataie de cap cu asta...

km nasoala combinatia asta de culori sad cer parerea cuiva care sa vada sala...sa iti dea idei...nuj...ma mai gandesc si yo ce ai putea face si iti zic pusspuss


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#794 2008-07-10 15:07:36

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

in sala nu e deloc nasoala, crede-ma... modelul fiind marunt nu iese nimic tipator in evidenta. dar marturiile, de exemplu... cred ca le fac crem, ca perdelele, cu snur albastru sau portocaliu. pt ca daca le combin... iese cam tipator. in schimb am sa pun ambele culori in aranjamentele florale, acolo chiar cred ca va iesi dragut. iar servetelele, cel mai probabil, portocalii... in timp ce cartoanele de pe mese, cu numele familiilor, pe albastru cu ceva crem la scris sau asa ceva...

ce putin asta mi-a trecut prin cap pana acum... still searching big_smile

cat dsepsre "parere autorizata"... sa vedem... as vrea pe cineva care sa imi faca aranjamentele din servetele (nu le fac astia de la restaurant sad ) si un aranjament mai mare pt masa noastra... dar atat. ori nush care firma se deranjeaza doar pt atat


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#795 2008-07-10 16:54:22

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

in sala nu e deloc nasoala, crede-ma... modelul fiind marunt nu iese nimic tipator in evidenta. dar marturiile, de exemplu... cred ca le fac crem, ca perdelele, cu snur albastru sau portocaliu. pt ca daca le combin... iese cam tipator. in schimb am sa pun ambele culori in aranjamentele florale, acolo chiar cred ca va iesi dragut. iar servetelele, cel mai probabil, portocalii... in timp ce cartoanele de pe mese, cu numele familiilor, pe albastru cu ceva crem la scris sau asa ceva...

ce putin asta mi-a trecut prin cap pana acum... still searching big_smile

cat dsepsre "parere autorizata"... sa vedem... as vrea pe cineva care sa imi faca aranjamentele din servetele (nu le fac astia de la restaurant sad ) si un aranjament mai mare pt masa noastra... dar atat. ori nush care firma se deranjeaza doar pt atat

buna ideea...dar eu una cer parerea nasei de multe ori k e tanara si cu mintea deschisa spre orice e bun,nou si acceptabil la prwet k sa fim seriosi acuma...ne gandim si la scoruri,adik eu una...


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#796 2008-07-10 17:25:20

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

au fost 5 trandafiri - 3 deasupra cocului care nu aveau decat rol decorativ si 2 sub coc de care am prins voalul

http://i40.servimg.com/u/f40/11/60/88/44/pict0011.jpg

http://i40.servimg.com/u/f40/11/60/88/44/pict0113.jpg


mami de minuni hjarta

Offline

 

#797 2008-07-11 08:00:37

persifona
Vizitator

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

eu_vreau a scris:

eu am avut si de una si de alta. florile de pus in piept mi le-a facut o matusa din "marita-ma mama" - floricele mici albe care se pun de umplutura la buchetele de flori. mama zice ca se cheama "bodaproste c-am scapat" rotfl

noi le-am facut 15/15 cm patratele ca erau mari bomboanele

Eu stiu ca se numeste miresica rotfl

 

#798 2008-07-11 09:39:47

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

ce frumoasa esti ana!!!eu acuma te vad mai bine in poze....rochia e hjartahjartahjarta  ptiu ptiu sa nu fie de deochi k frumusei mai sunteti.are cu cine semana domnisoara voastra! pusspuss


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.