homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt nunti: organizarea de la a la z-51


#951 2008-07-18 11:42:49

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

Raluk_ a scris:

katami a scris:

sambata? sa vedem... vorbim maine...

da dragutza.eu la 12 is in iasi pt cauterizare.mai dupa amiaza poate...sa vad si cum imi este
suntem off si ne spanzureishen
mikutza v`ati intors inelele p poza de la avatar?chiar katami,ati luat verighetele?tzi le`am aratat pe ale noastre?
am plecat aksaaaa....vorbim maine gagici!!! pusspusspuss kram kram

multa sanatate...

faza e ca sambata (exact sambata!) are si iubi o operatie urata... stomatologica, dar f urata. sad si de aia nu pot sa promit nimic. dar si eu as vrea

dupa verighete ne-am uitat, dar inca nimic stabilit smile urmeaza. pe ale voastre tin minte ca le-ai postat... ma uit maine in urma, azi tre sa inchid si eu smile

f frumos, ana...

sad sanatate! stiu cum is op astea k si eu am avut parte de asa ceva si stiu cum e... kram


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 



#952 2008-07-18 11:47:45

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

mykutza a scris:

eu o sa fiu maritata cu juma de populatie rotfl2 k eu vreau d-alea clasice,vechi de care are si mamaie.. lol

este o vb....draga mea si`a satului rotfl


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#953 2008-07-18 17:12:25

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

mykutza a scris:

mie nu neaparat k imi plac ..da am auzit k nu e bine sa iei cu modele big_smile asa sunt eu superstitioasa..

da di ci? ce se intampla?  (eu nu-s superstitioasa... daor curioasa tongue)

mie imi plac simple (inclusiv modele simple), neaparat convexe (nu-mi plac alea "tip saiba", cum zice iubi, taiate drept big_smile) si sa nu fie prea late (eu am degete mici si am vazut verighete care-mi erau cat toata falanga lol ). stilul clasic... plus o dunga ceva, un model finut...

am vazut insa in mall unele care nu erau simple, dar mi-au placut... cu model de ala grecesc (am vazut si la coriolan, dar alea erau aiurea). problema e ca le-am exclus pt simplul fapt ca min santuletele alea fine de la model eu una as aduna toata mizeria de pe lume... am un deosebit talent de a ma murdari pe maini/picioare... asa ca mai bine nu big_smile

pai ana, tot la cip z cred ca mergem si noi... la coriolan am fost deja... sa vedem ce gasim. tre sa incepem sa ne preocupam serios si de asta.

aa... si mi-e ciuda rau ca eram cu iubi in piatra... si am vazut niste verighete simple, cu o linie pe mijloc, care ne-au palcut la amandoi (minune adica lol )... dar erau 85 lei/gram fata de 75 cat e in iasi... si eu (proasta) i-am zis lui iubi ca n-are rost sa ne uitam, ca gasim si in iasi ceva asemanator... uufff, bien era sa fi rezolvat... parca maare afacere am facut sad blonda lol

raluk_, iti trimit mail cu nr meu de tel... dacavrei sa ne vedem sambata, suna-ma cand poti si-ti zic si eu dak pot sau nu... bun asa? smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#954 2008-07-18 17:15:48

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

nu stiu..cik nu e bine...
voua vi se pare normal k daka nu avem bani pt nunta ssa ne imprumutam si sa ii dam dupa nunta?mie nu..da iuby zice k altfel nu avem cum ..sad


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#955 2008-07-18 17:17:42

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

da, mykutza, de ce nu ? numai sa puteti sa-i dati inapoi dupa...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#956 2008-07-18 17:19:58

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

pai nu e vb de mult..k la restaurant dam avans 5 mil din kte am inteles..formatia o platim dupa k sunt prieteni...hai sa zic 50-60 de mil..1000 maxim...banuiesc k tot ne ies la nunta...adica sper sad da mie nu mi se pare normal sa facem nunta cu bani imprumutati..doamne ce orgolioasa sunt sad


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#957 2008-07-18 17:20:30

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

heimdall a scris:

da, mykutza, de ce nu ? numai sa puteti sa-i dati inapoi dupa...

da... voi nush ce planuri aveti, cate persoane chemati si cat de bine "dotate" la buzunare... dar noi cam iesim in pierdere rotfl (asta calculat la o medie de 6 mil de cuplu... ori suntem constienti ca avem o gramada de studenti amarati care n-or sa aiba suma asta.... deci........... )

in concluzie la fel zic si eu... de ce nu? sunt care fac si credite pt asta (asta n-as face)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#958 2008-07-18 17:22:30

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

heimdall a scris:

da, mykutza, de ce nu ? numai sa puteti sa-i dati inapoi dupa...

da... voi nush ce planuri aveti, cate persoane chemati si cat de bine "dotate" la buzunare... dar noi cam iesim in pierdere rotfl (asta calculat la o medie de 6 mil de cuplu... ori suntem constienti ca avem o gramada de studenti amarati care n-or sa aiba suma asta.... deci........... )

in concluzie la fel zic si eu... de ce nu? sunt care fac si credite pt asta (asta n-as face)

yikesyikesyikesyikes da unde faceti mama la palatul stirbey? la noi meniul o sa fie de 129 ron ..kam asa..deci daca ne-ar da kte 6  mil de cuplu cred k e mai mult decat suficient...iar invitait..deocamdata avem km 70 pusi asa la repezeala...sper sa fie 150-200


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#959 2008-07-18 17:24:22

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

mykutza a scris:

pai nu e vb de mult..k la restaurant dam avans 5 mil din kte am inteles..formatia o platim dupa k sunt prieteni...hai sa zic 50-60 de mil..1000 maxim...banuiesc k tot ne ies la nunta...adica sper sad da mie nu mi se pare normal sa facem nunta cu bani imprumutati..doamne ce orgolioasa sunt sad

noi dion noiembrei strangem salariile pe card.nu vrem sa fim ajutati financiar...smile


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#960 2008-07-18 17:25:49

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

mykutza a scris:

katami a scris:

heimdall a scris:

da, mykutza, de ce nu ? numai sa puteti sa-i dati inapoi dupa...

da... voi nush ce planuri aveti, cate persoane chemati si cat de bine "dotate" la buzunare... dar noi cam iesim in pierdere rotfl (asta calculat la o medie de 6 mil de cuplu... ori suntem constienti ca avem o gramada de studenti amarati care n-or sa aiba suma asta.... deci........... )

in concluzie la fel zic si eu... de ce nu? sunt care fac si credite pt asta (asta n-as face)

yikesyikesyikesyikes da unde faceti mama la palatul stirbey? la noi meniul o sa fie de 129 ron ..kam asa..deci daca ne-ar da kte 6  mil de cuplu cred k e mai mult decat suficient...iar invitait..deocamdata avem km 70 pusi asa la repezeala...sper sa fie 150-200

asa am patit noi:nu vrem nunta mare,sa fie clar!!! asta in decembrie.acum tre sa mai dam comanda de invitatii,km 20...cu 160 de acum 3 sapt...180 invitatii...unde o sa`i bag nuj...


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#961 2008-07-18 17:26:42

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

nici eu nu as vrea...da daca nu avem de unde..eu nu o sa mai lucrez k o sa fiu cu licenta si doar din salariu lui nu putem sale facem pe toate sad of abia ast sa term fac asta k sa m pot angaja si eu k omul sad


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#962 2008-07-18 17:28:10

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

mykutza a scris:

mie nu neaparat k imi plac ..da am auzit k nu e bine sa iei cu modele big_smile asa sunt eu superstitioasa..

da di ci? ce se intampla?  (eu nu-s superstitioasa... daor curioasa tongue)

mie imi plac simple (inclusiv modele simple), neaparat convexe (nu-mi plac alea "tip saiba", cum zice iubi, taiate drept big_smile) si sa nu fie prea late (eu am degete mici si am vazut verighete care-mi erau cat toata falanga lol ). stilul clasic... plus o dunga ceva, un model finut...

am vazut insa in mall unele care nu erau simple, dar mi-au placut... cu model de ala grecesc (am vazut si la coriolan, dar alea erau aiurea). problema e ca le-am exclus pt simplul fapt ca min santuletele alea fine de la model eu una as aduna toata mizeria de pe lume... am un deosebit talent de a ma murdari pe maini/picioare... asa ca mai bine nu big_smile

pai ana, tot la cip z cred ca mergem si noi... la coriolan am fost deja... sa vedem ce gasim. tre sa incepem sa ne preocupam serios si de asta.

aa... si mi-e ciuda rau ca eram cu iubi in piatra... si am vazut niste verighete simple, cu o linie pe mijloc, care ne-au palcut la amandoi (minune adica lol )... dar erau 85 lei/gram fata de 75 cat e in iasi... si eu (proasta) i-am zis lui iubi ca n-are rost sa ne uitam, ca gasim si in iasi ceva asemanator... uufff, bien era sa fi rezolvat... parca maare afacere am facut sad blonda lol

raluk_, iti trimit mail cu nr meu de tel... dacavrei sa ne vedem sambata, suna-ma cand poti si-ti zic si eu dak pot sau nu... bun asa? smile

e ffffffffffffffff bine asa.take care de yubi tau sambata...nu e prea placuta op la dinti,gingie...sad


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#963 2008-07-18 17:29:10

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

mykutza a scris:

nici eu nu as vrea...da daca nu avem de unde..eu nu o sa mai lucrez k o sa fiu cu licenta si doar din salariu lui nu putem sale facem pe toate sad of abia ast sa term fac asta k sa m pot angaja si eu k omul sad

eu fac fac si lucrez.iar yubi are 2 joburi...suntem rupti de oboseala...dar tragem kt putem de tare aman2...dar seara pikm k din avion


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#964 2008-07-18 17:30:46

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Raluk_ a scris:

mykutza a scris:

nici eu nu as vrea...da daca nu avem de unde..eu nu o sa mai lucrez k o sa fiu cu licenta si doar din salariu lui nu putem sale facem pe toate sad of abia ast sa term fac asta k sa m pot angaja si eu k omul sad

eu fac fac si lucrez.iar yubi are 2 joburi...suntem rupti de oboseala...dar tragem kt putem de tare aman2...dar seara pikm k din avion

da voi macar stati amandoi..la fac mea nu imi permit sa lucrez..am lucrat pana akuma si am ramas in urma..iar la anul cu licenta nici atat k vreau nota mare..iar iuby saracu este prea epuizat pt 2 joburi..abia il mai duce p asta..k sa nu mai zic dde soacra-mea..


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#965 2008-07-18 17:34:50

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

ai primit? eu am trimis smile

offtopic cu iubi meu e urat... nici nu vreau sa ma gandesc... ideea e ca are un dinte rupt (chiar in fata) din cauza unei infectii pe care o are in os de mai bine de 10 ani. a facut pana acum 2 rezectii... la ultima era sa dea coltul acolo, pt ca nu a prins anestezia si l-a taiat in os pe viu... si a facut ca un soi de criza de calciu, si-a pierdut cunostinta, era sa-si inghita limba.... se "plimba" deja pe deasupra lui si a medicilor, zicea ca o vedea pe asistenta cum incerca sa-i scoata limba de pe gat.  asta a fost demult... dar a iesit traumatizat din cabinet... si acum are groaza de stomatolog, groaza care-i va amplifica maine problemele. infectia tot acolo e, n-au rezolvat-o... doar ca intre timp a cedat si dintele. maine urmeaza alta rezectie... apoi incearca sa-i puna lucrare, sta cu el asa din octombrie... sad Doamne ajuta

tot offtopic: tu ce cauterizare ai? si al ce medic?

mykutza, acu am citit: 6 mil am presupus ca se DA, mai, nu atata e meniul!! rotfl meniul e 160 ron. si am calculat estimativ cam cat ne ajunge toata povestea si cam cat scoatem... si suntem usor in pierdere, considerand 6 mil/cuplu bani primiti la nunta (asa am auzit ca se da, de aia am pus suma asta). meniu de 6 mil.... d-apai cred ca nici bani de avans n-aveam rotfl

Ultima oara a fost editat de katami (2008-07-18 17:37:21)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#966 2008-07-18 17:46:16

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

ai primit? eu am trimis smile

offtopic cu iubi meu e urat... nici nu vreau sa ma gandesc... ideea e ca are un dinte rupt (chiar in fata) din cauza unei infectii pe care o are in os de mai bine de 10 ani. a facut pana acum 2 rezectii... la ultima era sa dea coltul acolo, pt ca nu a prins anestezia si l-a taiat in os pe viu... si a facut ca un soi de criza de calciu, si-a pierdut cunostinta, era sa-si inghita limba.... se "plimba" deja pe deasupra lui si a medicilor, zicea ca o vedea pe asistenta cum incerca sa-i scoata limba de pe gat.  asta a fost demult... dar a iesit traumatizat din cabinet... si acum are groaza de stomatolog, groaza care-i va amplifica maine problemele. infectia tot acolo e, n-au rezolvat-o... doar ca intre timp a cedat si dintele. maine urmeaza alta rezectie... apoi incearca sa-i puna lucrare, sta cu el asa din octombrie... sad Doamne ajuta

tot offtopic: tu ce cauterizare ai? si al ce medic?

grater imi pare sincer rau :smilesmilesmile(
cauterizarea e pt o rana pe col sad mi`e frik..dar o sa treaca...in seara asta knd ma rog pt mine/noi,o sa ma rog si pt voi,in special pt yubi tau...stai linistita k totul va fi bine....cu credinta se rezolva...Doamne Doamne are grija de toti pusspuss
la Aursulesei am programare,la 12

Ultima oara a fost editat de Raluk_ (2008-07-18 17:47:57)


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#967 2008-07-18 17:47:40

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami, bafta multa iubitului tau, tin pumnii sa fie totul ok puss

Offline

 

#968 2008-07-18 17:54:30

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

dak ai citit sterg acu... pls sterge-l si tu din citat wink


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#969 2008-07-18 17:55:51

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

gata
ti`am tr sms cu nr meu de tel kram puss

Ultima oara a fost editat de Raluk_ (2008-07-18 17:56:25)


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.