homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt nunti: organizarea de la a la z-58


#1084 2008-07-21 17:50:13

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

pai sunt nasii nostri in poza..si nu le-am cerut voie sa le pun poza tongue se vede doar un pic din sala
http://i296.photobucket.com/albums/mm198/myhaela87/IMG_1819.jpg


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 



#1085 2008-07-21 17:57:04

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

f tare, frate!! arata ok... si pare ca e spatiu destul


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1086 2008-07-21 17:58:35

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

mie imi place sala applause


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#1087 2008-07-21 17:58:43

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

mda...cik intra cam 190 de pers..dar de la  140 deja se sch modul de dispunere al meselor si nu vreau...tre sa mai vedem si in alta parte,undeva la casa armatei..


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#1088 2008-07-21 18:02:23

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

pai kti invitati ai mycutzo?kemi tot bucurestiul ?


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1089 2008-07-21 18:13:44

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

lol nu fac in bucuresti..tocmai k daca as face in buc nu ar veni multa lume...


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#1090 2008-07-21 18:15:04

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,pai oricat.mai lasa si acasa lol


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1091 2008-07-21 18:44:22

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

uitati si masa mirilor in spate
http://i296.photobucket.com/albums/mm198/myhaela87/PICT16042.jpg


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#1092 2008-07-21 19:10:41

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

mi se pare kiar frumoasa sala. smile si masa e aranjata bn


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1093 2008-07-22 09:04:25

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

mykutza a scris:

katami knd intri sa imi zici sa pun poza aia cu sala

baga smile da' de ce nu o lasi? doar e o sala...

eu as vrea sa stau doar cu nasii. mi se pare nitel stresant sa stai cu parintii si socrii... da' asta e, noi cred ca asa vom face (desi, acum ca am aflat ca se poate si altfel... big_smile imi dati idei). iar raluk_ a atuns un punct bun. intr-o situatie de asta e si mai aiurea.

plus ca la noi mai e ceva aiurea... avem fiecare cam 2-4 perechi de rude, plus vreo 4 perechi de prieteni de-ai alor mei. si e super naspa cu aranjatul meselor. nici nush cum vom face... rudele mele cu ale lui si prietenii parintilor mei... toti la o masa? asa,... daca stateau parintii cu invitatii lor, era mult mai bine.

ana, poate ca am sa cumpar ceva plicuri si am sa le las la bar. dar un nu hotarat alora de pe masa. am eu o problema cu asta smile

apropo si de masa oficiala... nu mi-e clar (inca) ceva: masa mirilor si prezidiul is tot una? ca dra mea de onoare mi-a zis ca prezidiul e o masuta mica la intrare, pe care stau sampania, piscoturile si paharele alea gatite ale mirilor... asa e? mai tre si asta ?lol

noi cred ca tot nunta de flori vom avea, raluk_ (sei recunosc ca pe voi v-am copiat)

spor la cautari, roxicutza, sa postezi aci modelul sa videm si noi smile

in primul rand buna dimineata!si`acum sa incep....
1: nu e vb de copiat katami k si noua ne`a zis cineva de mel asta k dans oficial(primul dans k sot si sotie,k familie.....uuff...m`i s`a zburlit parul pe mana smile )
2: la mese incearca sa`i asezi "bisericutze",adik :rudela socrilor mici la 1-2 mese,a socrilor mari la 1-2 mese si tot asa.sper k intelegi ce vreau eu sa`ti explic aici
3:prezidiul e masa de la intrare in rest cu sampanie si piscoturi,prajituri(ce vrei tu sa le dai inv knd vin) iar masa oficiala e masa mirilor(in cazul nostru e masa noastra si a nasilor)
4:gaina(fir`ar sa fie ea de gaina) in unele locuri ospataurl ramane asa imbracat,in altele se imbraca in tiganca si o danseaza pe o tava,in altele cineva de la nunta(de preferat femeie) o danseaza imbracata in tiganca(femeia,nu gaina lol ) la noi de exemplu se danseaza gaina aproape la fiekre nunta...nu k s`a trezit patriotismul din mine...dar se pare k nu suntem destul de...romani k sa tinem cont de datini si obiceiuri neutral pana la urma fiekre le stie pe`ale lui
5: mai domnisoarelor mirese,ati mai vazut voi fete mari?nu stiti,caprele negre si fetele mari is pe cale de disparitie big_smilebig_smile
6: mica mai pune te rog o data pozele de la nunta surorii tale k nu am apukt sa le vad plss puss

Ultima oara a fost editat de Raluk_ (2008-07-22 09:08:03)


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1094 2008-07-22 14:58:07

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

eu_vreau a scris:

katami lumea nu aduce plic de acasa ca stie ca li se da la nunta. pune plicuri macar intr-un colt sa aiba lumea unde ii pune. preferi sa ti-i puna in san? rotfl

camysh cand ati botezat ati rostit amandoi lepadarile si crezul?

nu. am rostit doar eu smile si m-a ajutat preotul, ca de emotii ce aveam, cand trebuia sa zic crezul, nu mi se auzea vocea lol abia puteam sa vb atat de emotionata am fost... si cand am suflat peste ea a fost... pffff.... extraordinar... atunci mi-am simtit cu adevarat rolul atat de special pe care l-am avut smile
iubi si taticul radeau, ca el a fost suport de lumanare lol el a tinut lumanarea aprinsa, langa mine smile si a platit apoi preotul

Offline

 

#1095 2008-07-22 14:59:19

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Chocolate22 a scris:

camysh a scris:

si acum, o intrebare big_smile
oare o fetita cam de 2 ani ar fi destul de maricica sa tina pernita cu verighete? ma gandeam la finuta noastra, care la anul va avea 2 anisori (daca ne luam la anul big_smile ), si mi-ar placea tare mult sa ne tina ea la biserica pernita cu verighetele smile

daca o poti controla, in sensul ca unde o pui, acolo sa stea, o poti lasa sa duca ea verighetele. cum ar fi sa o ia la fuga cu pernita prin biserica sau sa o lase din mana si sa se duca la joaca? rotfl

sa vedem cum va fi wink ca acum, la un anisor, e ca argintul viu, draga de ea bebe

Offline

 

#1096 2008-07-22 15:05:29

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Chocolate22 a scris:

Raluk_ a scris:

Chocolate22 a scris:


daca o poti controla, in sensul ca unde o pui, acolo sa stea, o poti lasa sa duca ea verighetele. cum ar fi sa o ia la fuga cu pernita prin biserica sau sa o lase din mana si sa se duca la joaca? rotfl

poate nu choco rotfl rotfl

eu deja o vad alergand prin biserica, cu pernita in mana. rotfl

rotfl o punem pe mami ei sa o potoleasca big_smile
desi, mi-ar placea ca mami si tati ei sa ne fie nasi la cununie, dar nush daca se poate ...


apropooooo big_smile zice iubi sambata la nunta: "auzi, iubi, la anul de luam si noi wink . la toamna fixam data" big_smile
si zic ieri catre el: "puiu, faza aia de sambata cu data nuntii, a fost o vorba zisa dupa cateva pahare? ( lol ). la care el: "adica cum, mami, asa neserios ma stii tu??" lol deci, la toamna ma cere tongue
faceam duminica misto cu mama finei noastre, ca nu are acu bani de inel si de aia asteapta pana la toamna lol

Offline

 

#1097 2008-07-22 15:08:29

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

camysh a scris:

Chocolate22 a scris:

Raluk_ a scris:

poate nu choco rotfl rotfl

eu deja o vad alergand prin biserica, cu pernita in mana. rotfl

rotfl o punem pe mami ei sa o potoleasca big_smile
desi, mi-ar placea ca mami si tati ei sa ne fie nasi la cununie, dar nush daca se poate ...


apropooooo big_smile zice iubi sambata la nunta: "auzi, iubi, la anul de luam si noi wink . la toamna fixam data" big_smile
si zic ieri catre el: "puiu, faza aia de sambata cu data nuntii, a fost o vorba zisa dupa cateva pahare? ( lol ). la care el: "adica cum, mami, asa neserios ma stii tu??" lol deci, la toamna ma cere tongue
faceam duminica misto cu mama finei noastre, ca nu are acu bani de inel si de aia asteapta pana la toamna lol

rotfl nu pot sa va cunune parintii finei,se zice k se intoarce pomana.

Ultima oara a fost editat de Raluk_ (2008-07-22 15:09:01)


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1098 2008-07-22 15:10:01

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

offffffff sad
pai oricum, daca o sa-i vrem pe ei, intrebam preotul, sa stim sigur

Offline

 

#1099 2008-07-22 15:11:42

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

camysh a scris:

offffffff sad
pai oricum, daca o sa-i vrem pe ei, intrebam preotul, sa stim sigur

da normal.sa`mi zici si mie ce iti zice preotul,eu asta stiu de la mai multi preoti k si noi am fost in situatia voastra


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1100 2008-07-22 15:15:05

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

poi, sa vedem la toamna, dupa ce ma cere rotfl

Offline

 

#1101 2008-07-22 15:20:18

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

pe scurt pe ziua de azi: big_smile

iubi nu vrea gaina sad a zis ca nu-i place si pace. asa ca nu facem... desi voi m-ati convins sa vreau sad

felicitari, camysh!!!!! smile

stiu ralu ca tre sa ii asez in bisericute... dar tocmai asta era problema... ca nu avem nici unul o bisericuta suficienta cat sa umplem o masa wink

si cel mai important.... nunta mea nu va mai fi prima la care merg smile aseara am cunoscut o verisoara de-a mea din prima casatorie a unui unchi, o fata de nota 10... si se casatoreste peste o sapt... iar ai mei au fost invitati la nunta, dar, pt ca nu merg, ne trimit pe noi delegati (cu banii lor tongue). asa ca e numai bine... facem repetitie lol si vin si ei la nunta noastra smile asa rude sa tot avem...


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1102 2008-07-22 15:47:03

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

pe scurt pe ziua de azi: big_smile

iubi nu vrea gaina sad a zis ca nu-i place si pace. asa ca nu facem... desi voi m-ati convins sa vreau sad

felicitari, camysh!!!!! smile

stiu ralu ca tre sa ii asez in bisericute... dar tocmai asta era problema... ca nu avem nici unul o bisericuta suficienta cat sa umplem o masa wink

si cel mai important.... nunta mea nu va mai fi prima la care merg smile aseara am cunoscut o verisoara de-a mea din prima casatorie a unui unchi, o fata de nota 10... si se casatoreste peste o sapt... iar ai mei au fost invitati la nunta, dar, pt ca nu merg, ne trimit pe noi delegati (cu banii lor tongue). asa ca e numai bine... facem repetitie lol si vin si ei la nunta noastra smile asa rude sa tot avem...

dak te duci de dim de la impetelat e perfect.asa te documentezi muuult mai bine
cerinte de la je pt matale:vreau pozeeeeeeeeeeeeeee....vestimentatie,coafura,gajiu...tot


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.