homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt nunti: organizarea de la a la z-73


#1369 2008-07-28 22:43:30

theSame_ElaElis
Hero member
De la: Winnie the Pooh
Inregistrat: 2007-10-12
Mesaje: 3707

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

ce frumoase sunt verighetele! mi se par si ieftine .... am intrebat la o bijuterie si spusese undeva la 1500 ron!!!

Offline

 



#1370 2008-07-28 22:44:49

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

pai atat ne duc amandoua..k e 7 mil una..voua care va plac?lu iuby i-a placut prima..mie mai mult imi place a doua k are pietricica aia


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#1371 2008-07-28 22:49:22

theSame_ElaElis
Hero member
De la: Winnie the Pooh
Inregistrat: 2007-10-12
Mesaje: 3707

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

mykutza a scris:

pai atat ne duc amandoua..k e 7 mil una..voua care va plac?lu iuby i-a placut prima..mie mai mult imi place a doua k are pietricica aia

mie imi plac mai mult fara pietricele! mi-a ramas mie in cap ca verigheta e fara, iar inelul e cu...

Offline

 

#1372 2008-07-28 23:00:10

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

mda...de fapt ai si u dreptate,k oricum o sa aiba inelu piatra..hmm smile


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#1373 2008-07-28 23:01:02

theSame_ElaElis
Hero member
De la: Winnie the Pooh
Inregistrat: 2007-10-12
Mesaje: 3707

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

mykutza a scris:

mda...de fapt ai si u dreptate,k oricum o sa aiba inelu piatra..hmm smile

pe verighete imi plac liniute abstracre finutze  cool

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1374 2008-07-28 23:02:28

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

da ma uitam akuma..parca arata mai finut aur alb pe mijloc si auriu pe margini decat invers..oricum pe deget se vad altfel


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#1375 2008-07-28 23:04:14

theSame_ElaElis
Hero member
De la: Winnie the Pooh
Inregistrat: 2007-10-12
Mesaje: 3707

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

incearca sa probezi , ca idee, la o bijuterie, apoi comanzi pe net ceea ce iti face o impresie mai buna!

Offline

 

#1376 2008-07-30 08:55:09

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

salutare... in sfarsit merge forumul, la mine nu s-a deschis 3 zile!!!

da, raluk_? bai, la asta nu te-am copiat intentionat, sa stii!! lol pe bune ca nu-mi aminteam cum aratau ale voastre...
las' ca noi le-am facut sablate, nu diamantate ca in modelul original (adica sunt matuite ceva mai fin). deci nu ne incurcam babrbatii  intre noi rotfl

dimensiunile ti le zic aia de acolo... eu am fost in magazin, n-am facut comanda pe net. mai exista in mag de bijuterii si un inel de plastic reglabil, marcat cu dimensiunile... dar nu-i chiar grozav, plasticul ala cedeaza si se intinde... noi l-am cam luat degeaba

nici mie nu-mi plac verighetele cu pietre.... din acelasi motiv. la fel si cele placate cu rodiu (argintii): arata bine (uneori mai bine decat cele din aur simplu), dar nu-mi arata mie a verighete

ieri (de ziua mea) asm fost in piatra neamt sa-mi iau rochita.... a iesit super, sta pe mine ca pe manechin (asta avand in vedere ca eu clar n-am dimensiuni de manechin... deci traiasca echipa de croitorese big_smile). fara sa fie reclama... vreau sa zic ca am ramas super-incantata de serviciile lor. sunt atenti la toate detaliile, de la cum vorbesc cu tine la ce-ti recomanda (f sincer... am ramas masca... era o fata mai plinuta in fata mea care tinea neaparat sa-si ia o rochie cu crinolina si fara corset... iar tipa (sefa) i-a zis clar: "nu, nu-ti lua asa, pt ca ti se vede burta". aia a aramaas masca, dar ea i-a explicat frumos ca pe ea o intereseaza sa iasa clienta "ca in revista" de la ea, pt ca asa i se face reclama "live"... si, intr-adevar5, a ales impreuna cu ea un model care ii venea mai bine). mi-au ascultat toate m,ofturile si nehotararile... mi-au placut. evident ca trebuia sa fie o imprefectiune, mi-a facut faldurile de la fusta cam prea egale si paralele, au iesit un soi de pliuri... dar mi-a fost jena de amabilitatea lor sa le cer sa desfaca si sa refaca... desi ar fi facut-o.

doar ca atelierul asta e intr-o vila... situata in mijlocul unei zone de tigani... fara firma, nimic... la mama naibii, am mers pe jos km intregi... si mi-a fost frica de buzunarele in care aveam vreo 12 mil pt rochie

mi-am luat si voal... lung, brodat.... dar nu-s ff multumita de el, nu-i ce visam eu, e cam "mileul bunicii", adica prea incarcat... dar era singurul care se potrivea cu rochia cat de cat. altele (mult  mai frumoase) nu mergeau deloc grater dar va fi ok asa....


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1377 2008-07-30 08:58:10

persifona
Vizitator

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Pozeeeeeeeee big_smile

 

#1378 2008-07-30 09:02:02

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

nici o poza acu! big_smile pozeee cu mine imbracata, mai, nu cu rochia pe umeras!!! rotfl mai asteptati fix o luna incepand de azi smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1379 2008-07-30 09:11:35

persifona
Vizitator

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Mult, mult! big_smile

 

#1380 2008-07-30 09:27:35

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

sa va dau si feed-back-ul de la nunta verisoarei mele, la care am fost duminica...

a fost frumos, o atmosfera super... ceva greseli "tehnice" legate in psecial de muzica si fotograf, dar asta e...

in schimb la cununia religioasa am aflat de la preot ca verighetele tre purtate, conform textelor bisericesti, pe mana dreapta!!! se terminase slujba si astia ramasesera cu verighetele pe dreapta... nu stiau nici ei de ce, asa ca ne-am dus noi la popa sa-l intrebam,in ideea in care "ne informam pt nunta noastra" (de fapt, sa ne asiguram ca n-a uitat sa le schimbe pe mainile lor). si el ne-a tinut o intreaga teorie, sustinuta de cartile lui, cum ca in toate textele sfinte se spune de inel pe mana dreapta.... iar asta cu stanga e o gaselnita a lumii noastre contemporane si... dreptace, a sa nu ne incurce verigheta la treaba.

noi de-acu pe stanga le-am probat, cica e diferenta intre degete la cele 2 maini... pe stangaq o vom purta. dar voi ati auzit de asa ceva pana acum?


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1381 2008-07-30 09:32:18

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

eu am vazut purtate numai pe stanga...pe dreapta stiu ca se poarta numai la logodna...si preotul care ne-a cununat nu cred ca tine el asa de mult cont de lumede azi...tot pe traditie cred ca a mers....plus ca se spune ca inelarul mainii stangi are o vena sau ceva de genul care merge direct la inima, de aceea se spune ca se pun inelele pe acest deget...


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#1382 2008-07-30 09:34:20

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

asta cu vena era la egipteni big_smile

si voua vi le-a schimbat pe stanga in timpul cununiei propriu-zise, nu? ca la ei peste asta a sarit... le-a pus pe dreapta la logodna si asa au ramas


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1383 2008-07-30 09:41:08

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

da, la logodna pe dreapta si la cununie pe stanga...eu m-am panicat la inceput...rotfl ca imi mutasem inelul de logodna de pe stanga pe dreapta ca sa fac loc la verigheta...si cand vad ca lui i-o pune pe dreapta mi-o picat fata rotfl si pe sub buchet am scos inelul de pe dreapta si l-am pus pe stanga....nici n-am apucat sa rasuflu usurata si vad ca ni le muta de pe dreapta pe stanga...a trebuit sa fac iar miscarea cu inelul pe sub buchet rotfl


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#1384 2008-07-30 09:49:57

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

nu-i mai bine ca mine... sa n-am inel de logodna? smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1385 2008-07-30 09:50:41

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

bun si-asa lol


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#1386 2008-07-30 10:30:29

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

frumoase verighetele si de abia asteptam poze de la nunta!

Offline

 

#1387 2008-07-30 10:42:50

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

verighetele noasre sunt astea, doar ca sunt din aur complet, nerodiate

http://www.coriolan.ro/v4.html      in genul http://www.coriolan.ro/v3.html  doar ca nematuite, lucioase ca la prima

Ultima oara a fost editat de nicolle_rox (2008-07-30 10:56:43)


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.