homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ajutor....pisoi mic de cateva ore-2


#20 2008-06-20 17:11:32

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: ajutor....pisoi mic de cateva ore

carmen_21 a scris:

am luat pisica de langa el...si il parasise dinainte sa pun eu mana pe el.....
pipeta n am si nici n am d unde sa fac rost..........

pipeta gasesti la farmacie si nu escumpa deloc. nu-l lasa sa moara...

Offline

 



#21 2008-06-20 17:14:34

deyacrs
Hero member
Inregistrat: 2008-06-06
Mesaje: 2439

Re: ajutor....pisoi mic de cateva ore

pai asa sunt pisoi cand sunt abia fatati... si eu stau la curte si am avut multi ani la rand matzi mici. eu vara trecuta am avut un pisoi care nu mai stiam ce sa fac cu el pt k avea vreo saptamana si maiksa nu-l mai baga in seama deloc si nu stiam ce sa fac cu el. l-am dus la prietena mea cea mai buna care pisica ei fatase exact in aceeasi saptamana cu pisica mea si l-a acceptat fara probleme. dupa vreo luna cand a invatat sa se descurce l-am adus acasa si era foarte vioi si jucaus. am avut noroc pt ca nu orice proaspata mamica de pisici accepta alt pisic in afara celor fatati de ea. incearca sa-l mai hranesti cu pipeta.cel putin din2 in 2 ore.
daca te ingrijoreaza marimea lui, poti posta o poza cu el... am putea sa te lamurim intr-un fel
multa bafta si ai grija de matzu tau

Offline

 

#22 2008-06-20 17:32:33

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: ajutor....pisoi mic de cateva ore

n as vrea sa i fac poza k nu pot dekt la web sh mi-e k il chinui...cred l are maxim vro 5cm dar e f slab...incape intr un pumn de al meu...si eu am mana mica...
sh in familie nu ma ajuta nimeni...cik eu il chinui degeaba k el oricum moare.......
am intrebat pe l vecini si prieteni daca au pisici cu pisoi dar cine are, are pisoii prea mari...
of.....nu stiu ce sa fac...nu ma lasa inima sa il las sa moara dar si cand il vad k nu mananca si e asa mic.......


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#23 2008-06-20 17:47:36

GreenBubbles
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 8211

Re: ajutor....pisoi mic de cateva ore

asculta de ce a zis andreea!! off te rog nu-l lasa sa moara...mie mi-a murit catelushu acum cateva zile,poraspat fatat,si stapanu l-a hranit cu lapte praf si tot a murit...si ma doare k nu am putu face nik pt el...asa k nu-l lasa sa moara,e si el un sufletzel mik grater
ia o pipeta cat mai repede,ti-el la cald,fa-i vitaminele alea si supravegheaza-l permanent!


i love my King!! the most beautiful leonberger ever hjarta

Offline

 

#24 2008-06-20 18:59:14

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: ajutor....pisoi mic de cateva ore

carmen, daca vrei poti sa intri pe http://www.animalutze.com/forum/index.php si mai intrebi la topicul de pisici mai multe detalii....sunt si crescatori de pisici si multe fete care au crescut pisicii de mici si poate stiu ele exact daca e normal sa fie atat de mic si sa-ti mai dea alte sfaturi...ce mai poti face sa-l ajuti. Iti dai seama ca e greu, dar cu putin noroc si ajutor din partea ta, poate supravietui.

http://www.animalutze.com/articole/hran … pisica.php  citeste si pe aici, poate te ajuta, despre hranirea puilor de pisica.


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2008-06-20 19:08:02

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: ajutor....pisoi mic de cateva ore

din cate zici u nu e chiar rau. a facut kk, iar de mancat oricum nu trebui sa mance mult


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#26 2008-06-20 19:09:54

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: ajutor....pisoi mic de cateva ore

hai te rog nu renunta la el indiferent ce-ti zik cei din familie..iti dai seama ce satisfactie ai avea daca ar trai...el o sa prinda incredere in tine....ajuta-l putin...insista tu sa-si formeze instinctele akum!!!


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#27 2008-06-20 19:14:12

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: ajutor....pisoi mic de cateva ore

nu conteaza ca e micut...asa sunt toti puii de pisica...mici, roz si fara ochi. Primele 4-5 zile sunt cele mai grele...daca supravietuieste acum va fi totul ok. Trebuie sa incerci sa-l ajuti. Daca cu seringa nu vrea sa manance, incearca cu pipeta....macar putin pe botic poate se linge... Apoi ia-l in casa, pune 2 sticle cu apa calda langa el, inveleste-l si poate reuseste sa doarma putin.


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#28 2008-06-20 19:15:43

skumpi
Vizitator

Re: ajutor....pisoi mic de cateva ore

offf salacutzu pui sad

 

#29 2008-06-20 19:15:49

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: ajutor....pisoi mic de cateva ore

eu am gasit unul in ploaie,tot asa micut si l-am incalzit cu fenul


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#30 2008-06-20 19:22:02

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: ajutor....pisoi mic de cateva ore

tummenupp
a stat pisica sa suga de le ea si l-a lins...
bine k e cam mare ea asa parca se pune peste el daca nu sunt atenta...
acum n as vrea sa ma mai bag...k sa aibe ea grija de el...
cum sa fac?

a...nu garantez asa suta mie k gata, il iubeste dar eu zic k e mai bn asa...macare o are pe ea aproape..

Ultima oara a fost editat de carmen_21 (2008-06-20 19:22:53)


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#31 2008-06-20 19:24:42

greeneyes
Full member
De la: mine de acasa
Inregistrat: 2008-05-24
Mesaje: 768

Re: ajutor....pisoi mic de cateva ore

l-a acceptat pisica??


viseaza ca si cum ai trai pentru totdeauna, traieste ca si cand ai muri azi
http://www.trilulilu.ro/Luminita2007/9f7a2b405416f6

Offline

 

#32 2008-06-20 19:25:55

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: ajutor....pisoi mic de cateva ore

super daca a supt de la mamica lui applause


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#33 2008-06-20 19:29:21

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: ajutor....pisoi mic de cateva ore

carmen, e foarte bine daca l-a acceptat mamica. Mai urmareste-i...sa vezi daca are grija de el in continuare...daca ii da sa suga destul (daca nu poti sa-i mai dai si tu suplimentar niste laptic, cu pipeta sau seringa...sa nu-l lasi sa-i fie foame)... poti sa-i mai dai si mamicii mancarica, sa aiba lapte destul si sa nu fie nevoita sa se duca ea in cautare de mancare si sa lase puiutul singur.
Si da....e foarte bine ca are mamica aproape...laptele ei are anticorpi care nu se gasesc in laptele artificial...e mult mai bine si mai sanatos pentru el sa suga de la pisica...daca ea il lasa.


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#34 2008-06-20 19:30:34

skumpi
Vizitator

Re: ajutor....pisoi mic de cateva ore

pai stai langa el cat suge...sa nu cumva sa`l bata iar sad

 

#35 2008-06-20 19:31:27

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: ajutor....pisoi mic de cateva ore

greeneyes a scris:

l-a acceptat pisica??

signof10
aproximativ...acum am inchis-o ca sa stea cu el...adica i am bagat pe amandoi intr o cutie sh i-am astupat cu ceva...bine, k au lumina...
sper sa nu cumva sa se razgandeasca si sa plece iar... signof10
va multumesc mult pt preocupari...pisiku simte chestiile astea wink


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#36 2008-06-20 19:33:36

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: ajutor....pisoi mic de cateva ore

poate o fi plecat sa caute mancare...cine stie. dar bine ca s-a intors. smile tinem pumnii la puiut sa se faca mare mare si grasun. big_smile


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#37 2008-06-20 19:37:14

GreenBubbles
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 8211

Re: ajutor....pisoi mic de cateva ore

vai ce bine k l-a acceptat hjarta applause
ma mir,mai ales dak ai pus mana p el...toate pisicile isi "reneaga" puii dak au fost atinsi...ii bine k inseamna k il iubeste tare hjarta sa ne zici ce s-a mai intamplat,oricum stai cu ochii pe ei,sa nu se intample ceva

Ultima oara a fost editat de GreenBubbles (2008-06-20 19:37:38)


i love my King!! the most beautiful leonberger ever hjarta

Offline

 

#38 2008-06-20 20:35:56

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: ajutor....pisoi mic de cateva ore

acum dorm amandoi.... big_smile
va tin la curent..


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.