homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pentru cine are pisica... Putin ajutor!-4


#58 2008-07-26 12:51:34

asim
Full member
Inregistrat: 2008-06-23
Mesaje: 307

Re: Pentru cine are pisica... Putin ajutor!

puss

carcotasa01 a scris:

buna fetelor!
in primul rand felicitari pentru site arata fff bine (eu nu am mai intrat de mult timp)
am si eu 2 pisicuti de dat sunt cenusii si inca 3 sunt birmanezi corciti cu ceva...
deocamdata ii cresc ca sunt micuti (au ochisorii inchisi) au fost abandonati in fata unui cabinet veterinar din Craiova ... acum eu si cu inca o voluntara ii crestem sa ii facem maricei, dar mai avem cateva sufletele de care avem grija...ca daca nu ii luam noi ar fi fost eutanasiati ... sad
daca e cineva din Craiova care si-ar dori sa iubeasca si sa ofere o sansa la viata unui pisicut va rog sa ma contactati... adresa mea de mail este carcotasa01@yahoo.com
Multumesc

buna
pacat ca suntem la asa mare distanta!!!
asa as vrea un pisi cenusiu, din totdeauna mi-am dorit
eu am acasa o pisica vargata, este fetitza si este f. "harnica"
stau la casa dar isi face datoria pe cinste
in 5 iunie a fatat 5 pisoiasi tot asa ca ea
acum mai am 3
eu sunt din cluj
poate este cineva tot din cluj si are asa pisoiasi cenusii (deci mai pe inteles gri curat sa nu fie vargat)s-au tot asa birmanezi corciti, mi-ar trebui unul indiferent de sex
poate ma ajuta cineva
imi plac la nebunie !!!
ms. mult 
puss

Offline

 



#59 2008-07-26 15:33:38

iasmin
Full member
Inregistrat: 2007-04-16
Mesaje: 265

Re: Pentru cine are pisica... Putin ajutor!

iaurtul cu fructe e bun pt pisici?! sau cel simplu?   big_smile


Ich will Gewalt in deinem Herzen schlichten.
Ich will erkennen, dass deine Schönheit nicht nur eine Maske ist.
Ich will die Dämonen aus deiner Vergangenheit austreiben.
Ich will die ungenannten Sehnsüchte in deinem Herzen erfüllen.

Offline

 

#60 2008-07-26 17:50:02

iasmin
Full member
Inregistrat: 2007-04-16
Mesaje: 265

Re: Pentru cine are pisica... Putin ajutor!

al meu il adora!!  hjarta de aceea am intrebat...oricum nu i dau mult.....


Ich will Gewalt in deinem Herzen schlichten.
Ich will erkennen, dass deine Schönheit nicht nur eine Maske ist.
Ich will die Dämonen aus deiner Vergangenheit austreiben.
Ich will die ungenannten Sehnsüchte in deinem Herzen erfüllen.

Offline

 

#61 2008-07-29 19:09:42

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: Pentru cine are pisica... Putin ajutor!

iaurtul simplu e bun...cel cu fructe nu stiu. daca daca vrea, si-i place...nu cred sa fie vreo problema.
motanul meu vrea smantana. smile


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#62 2008-07-30 09:40:28

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Pentru cine are pisica... Putin ajutor!

Katalyna2311 a scris:

pisoiul meu cel putin nu mananca iaurt cu fructe si am observat ca nu le place iaurtul cu fructe animalelor

mai putin animale degenerate ca a mea... asta mananca tto ce-i "chimic" si mai nik natural

stiu ca odata ramasesem seara fara crochete si i-am dat pe o farfuriuta niste branza de vaci si, alaturi, crema de aia de branza rama, cu verdeata si muuulte e-uri. pe care credeti ca a limpait-o ras si pe care a lasat-o? lol iar cand mai mananca iubi iaurt cu fructe (eu nu-l suport), stie ca staniolul de deasupra, cu ce s-a prins de el, revine matzei.......

dati, mai, smantana si iaurt la animaluri, doar sunt mancarea lor naturala!! iaurtul stiu ca face bine si la nivelul calciului din organismul lor, fara sa le strice la burta ca laptele, de ex!


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

 Publicitate


loading...

#63 2008-07-30 13:29:21

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: Pentru cine are pisica... Putin ajutor!

si branzica de vaci e buna...acum nu neaparat cu E-uri (ca alea nu-s bune nici pt noi).


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#64 2008-07-30 22:39:53

oanaflori
Full member
De la: tastatura
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 783

Re: Pentru cine are pisica... Putin ajutor!

tomita al meu mananca cate putin din fiecare.dar ii place foarte mult laptele si iaurtul cu fructe in general,de cel simplu nici nu se atinge.nu cred ca are vreo problema daca mananca iaurt cu fructe.ce ii place aia ii dau.si pestele ii place foarte mult(se linge pe botic o zi intreaga) lol


O femeie desteapta Saruta dar nu iubeste, Asculta dar nu crede si Pleaca inainte de a fi dezamagaita.....

Offline

 

#65 2008-08-15 15:38:14

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Pentru cine are pisica... Putin ajutor!

mai, am si eu urmatoarea problema. pisica noastra, in urma beneficierii din partea mea de un tratament ceva mai uman decat era obisnuita (o las sa faca orice, sa se urce in pat, sa doarma pe perna, nu o cert pt nimic, ma joc mult cu ea, o alint  etc - fata de iubi, care nu-i permitea multe si nici n-o prea alinta), plus o vaga urma de caldurici... a prins urmatorul obicei: cum nimereste langa mine, mai ales in pat (dar acu e in brate la mine pe scaunul de la comp), imi linge mainile... dar nu de 2-3 ori, cum face orice animal in semn de recunostinta/bucurie.... ma "spala" sistematic, daca o las cred ca si o ora e in stare (vreo jum de ora m-a lucrat pe maini in timp ce ne uitam la un film... limpaie bucatica cu bucatica...

e normal asa ceva? acu poate sunt paranoica... dar sa nu fie vreo lipsa pe care o resimte ea... de puiuti, poate (n-a avut niciodata)... vreo dereglare, ceva... ma sperie insistenta si perseverenta cu care face asta. si ea nu a lins niciodata timp de 4 ani si ceva pe nimeni, zice iubi. vreun an nici pe mine... venea, torcea, dormea cu mine... dar asta e obicei noi, de vreo 2 sapt...


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#66 2008-08-15 15:40:03

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: Pentru cine are pisica... Putin ajutor!

e normal te iubeste

Offline

 

#67 2008-08-15 15:40:22

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Pentru cine are pisica... Putin ajutor!

eu nu prea ma pricep, dar stiu ca pisicile se spala intre ele, in semn de afectiune... daca ai tratat-o ca pe egala ta sa nu creada acum ca esti pisica smile
stiu ca pisicutele daca n-au fost intarcate de mama lor au obiceiul sa molfaie textile lol si sa toarca... da' nu cred ca e acelasi lucru

Offline

 

#68 2008-08-15 15:41:01

theSame_ElaElis
Hero member
De la: Winnie the Pooh
Inregistrat: 2007-10-12
Mesaje: 3707

Re: Pentru cine are pisica... Putin ajutor!

te iubeste! e semn de afectiune si posesiune! adica vrea sa zica faptul ca tu ii apartii! am citit chestia asta despre comportamentul pisicilor pe undeva!

Offline

 

#69 2008-08-15 15:50:00

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Pentru cine are pisica... Putin ajutor!

heimdall a scris:

eu nu prea ma pricep, dar stiu ca pisicile se spala intre ele, in semn de afectiune... daca ai tratat-o ca pe egala ta sa nu creada acum ca esti pisica smile
stiu ca pisicutele daca n-au fost intarcate de mama lor au obiceiul sa molfaie textile lol si sa toarca... da' nu cred ca e acelasi lucru

ba e posibil, cand a cumparat iubi matza ea era mica tare, nici nu stia sa manance singura, o baga el cu botul in lapte ca sa o invete sa limpaie. si are obiceiul sa mai roada textile... cel mai crancen a fost cu tullul pt marturiile de nunta, stateam cu dra de onoare cu ochii ami mult pe ea decat pe ce lucram, pt ca una-doua sarea la molfait materialul lol (ne era si sa nu se inece, dar si sa nu mozoleasca materialul in care le punem oamenilor bomboane de mancare big_smile)

deci ziceti voi ca e normal? totusi insista... jumate de ora ar fi in stare sa ma spele si pe dinti, cred rotfl

si dimineata ma trezeste... imi da cu labuta pe fata pana incep sa misc, apoi vine, se lipeste si isi incepe programul... tors, lins... muscat (am uitat sa va zic, mai si musca... dar afectuos, fara sa bage coltii... imi tine mana intre dinti, uneori ma si "roade" usor... asta stiam si eu ca e posesivitate)

daca e normal e bine... mie imi era sa n-o fi luat razna hormonal de la zaharul anti-calduri (nu i-am mai dat de m ult... dar imi faceam idei)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#70 2008-08-15 15:51:27

theSame_ElaElis
Hero member
De la: Winnie the Pooh
Inregistrat: 2007-10-12
Mesaje: 3707

Re: Pentru cine are pisica... Putin ajutor!

esti a ei! proprietate personala! nu mai ai scapare! pisicutzele sunt posesive!

Offline

 

#71 2008-08-15 15:53:18

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Pentru cine are pisica... Putin ajutor!

rotfl mai grav e ca si iubi cred ca are gena de motan... ca e cam gelos cand vede ca eu si matza ne oferim atata atentie reciproca lol


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#72 2008-08-15 15:54:13

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Pentru cine are pisica... Putin ajutor!

ce dragut hjarta
o prietena de-a mea avea o pisicuta care se urca pe tine si in semn de salut incepea sa te linga pe nas.. si apoi iti purica sprancenele lol adica rodea asa incetisor la ele
chestiile astea anti-calduri sunt cu hormoni ? sad ca daca e asa nu cred ca e bine sa-i dai, mai bine o castrezi

Offline

 

#73 2008-08-15 16:02:15

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Pentru cine are pisica... Putin ajutor!

pai banuiesc ca sunt cu hormoni, altfel cum sa aiba efect? sad

ei, eu tot sper sa avem locul nostru, ca sa o lasam sa aiba puiuti macar o data (cica asa e bine). mi-e pur si simplu mila sa o duc la cutit sad

la mine tocmai asta era chestia, ca are o varsta destul de venerabila si nu s-a manifestat asa niciodata... iar acum uneori nu mai scap de ea smile

bine fetelor, hai ca nu va mai stresez, m-am mai linistit. ms puss


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#74 2008-08-15 16:03:33

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Pentru cine are pisica... Putin ajutor!

stiu ca pastilutele astea pot sa provoace cancer... deci e mai bine pentru ea s-o castrezi, asta cu puiutii e un mit
oricum, pup-o pe pisi din partea mea hjarta

Offline

 

#75 2008-08-15 16:05:10

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Pentru cine are pisica... Putin ajutor!

cu placere big_smile tu cand iti iei matza? ca stiu ca aveai de gand... (nu era vorba de discutia aia cu babe cu casa plina de pisici... nu lol )

am sa incerc altfel... inainte facea un vaccin, ala tinea mult, se facea rar, cam de 2 ori/an... dar in ultimul timp am recurs la pastile pt ca o apucau brusc (si nu se face vaccinul cand e deja in calduri). iar cand ii treceau... nu o mai duceam noi. cautam noi alta solutie..

Ultima oara a fost editat de katami (2008-08-15 16:07:43)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#76 2008-08-15 16:31:57

micicutza
Banat
Inregistrat: 2007-10-25
Mesaje: 11922

Re: Pentru cine are pisica... Putin ajutor!

da da vrea sa arate ca esti bunul ei personal lol


N. Iorga: "Unii oameni au demnitatea ambitiei lor, altii a situatiei lor, cei mai putini au demnitatea persoanei lor."
Eu le am pe toate trei...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.