homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Doctori ginecologi (pe orase)-3


#39 2008-09-08 15:38:26

roxanajust4you
Full member
Inregistrat: 2008-08-25
Mesaje: 259

Re: doctori ginecologi (pe orase)

super informati
toti sant o apa si un paman.
din cauza acestor medici incompetenti nu am inca un diagnostic corect.
constanta e pe ultimu loc la capitolul medicina
nu am pe cine sa recomand( am fost aproape la toti) sad

Offline

 



#40 2008-09-08 20:33:22

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: doctori ginecologi (pe orase)

dar ce probleme ai avut de nici un medic din cta nu e bun?
eu pot sa spun ca sunt multumita.
si am observat ca si andrutza ,care e tot din ct ,e multumita de medicul ei

Offline

 

#41 2008-09-08 20:53:51

andrutza
Vizitator

Re: doctori ginecologi (pe orase)

roxanajust4you a scris:

super informati
toti sant o apa si un paman.
din cauza acestor medici incompetenti nu am inca un diagnostic corect.
constanta e pe ultimu loc la capitolul medicina
nu am pe cine sa recomand( am fost aproape la toti) sad

poate nu ai fost tu multumita si poate n-ai dat de un medic bun...eu nu sunt de parere ca in Cta sunt cei mai incompetenti medici...
la cine ai fost si ce pb ai de nimeni nu ti-a dat diagnostic?

 

#42 2008-09-08 21:22:06

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: doctori ginecologi (pe orase)

da si eu stiu ca avem cativa buni

Offline

 

#43 2008-09-10 14:17:32

ralu_h28
Full member
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 284

Re: doctori ginecologi (pe orase)

in iasi, ce doctori buni recomandati?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2008-09-10 14:38:45

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: doctori ginecologi (pe orase)

in suceava ce medici ginecologi buni sunt?


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#45 2008-09-10 14:40:12

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: doctori ginecologi (pe orase)

pag anterioara ai citit-o ralu?


mami de minuni hjarta

Offline

 

#46 2008-09-10 14:43:00

ralu_h28
Full member
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 284

Re: doctori ginecologi (pe orase)

mi-a cazut netul

Offline

 

#47 2008-09-11 15:38:35

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: doctori ginecologi (pe orase)

Brasov:
     Dr. Moga Marius - nu-l recomand! Mi-a prescris un "tratament" care mi-a agravat boala in loc sa o vindece. In plus, are o atitudine apatica, vb destul de urat si e mereu pe fuga, nu are rabdare cu pacientele.

    Dr. Podasca Cezar - nu-l recomand pt tratamente. Multe fete/femei il recomanda, insa eu nu am o parere buna despre el. Poate o fi bun la nasteri si pt supravegherea sarcinilor, insa eu n-am fost multumita de tratamentul pe care mi l-a prescris. Pt o inflamatie a colului mi-a prescris fara niciun fel de analize Doxicilina si Cervucid si mi-a zis ca o sa-mi treaca daca urmez tratamentul, nici macar sa nu revin la control. Dupa tratament am fost la alt medic care mi-a zis ca inflamatia e tot acolo. Multe femei il apreciaza pt felul in care se poarta cu pacientele. Eu una ma simt foarte jenata in prezenta lui. In plus, eu apreciez un doctor dupa eficienta tratamentelor prescrise; conteaza mai putin cum se poarta cu pacientele.

    Dr. Badea Valeria - inclin sa cred ca este o doctorita buna. Am fost o singura data la ea. Nu mi-a placut ca mi-a prescris un tatament fara analize in prealabil, tratament care nici nu a fost eficient. Mi-a placut insa ca a avut rabdare si mi-a explicat despre ce este vb in cazul meu. Mi-a lasat impresia ca stie medicina, dup ce mi-a spus lucruri de a caror veridicitate m-am convins pe propria piele, dupa ce la alti ginecologi incompetenti mi-au prescris tratamente gresite (a se vedea cei mentionati mai sus). Desi are un stil de "hai, ma lasi", cu mine a avut rabdare si mi-a explicat tot ce vroiam sa stiu. Mi-a lasat impresia ca se implica in meseria ei; ca tratament m-a prescris niste ovule dupa o reteta proprie, nu ceva din comert. Pana la urmatoarele vizite, am o parere buna despre ea.

    Dr. Apostu Petrina - nu o recomand. E tanara, fara experienta si fara competente ecografice (a se vedea postul http://forum.anticonceptionale.ro/viewt … 84#p687884).

Ultima oara a fost editat de anca9 (2008-09-11 15:51:14)

Offline

 

#48 2008-09-11 15:52:42

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: doctori ginecologi (pe orase)

anca9 a scris:

Brasov:
     Dr. Moga Marius - nu-l recomand! Mi-a prescris un "tratament" care mi-a agravat boala in loc sa o vindece. In plus, are o atitudine apatica, vb destul de urat si e mereu pe fuga, nu are rabdare cu pacientele.

    Dr. Podasca Cezar - nu-l recomand pt tratamente. Multe fete/femei il recomanda, insa eu nu am o parere buna despre el. Poate o fi bun la nasteri si pt supravegherea sarcinilor, insa eu n-am fost multumita de tratamentul pe care mi l-a prescris. Pt o inflamatie a colului mi-a prescris fara niciun fel de analize Doxicilina si Cervucid si mi-a zis ca o sa-mi treaca daca urmez tratamentul, nici macar sa nu revin la control. Dupa tratament am fost la alt medic care mi-a zis ca inflamatia e tot acolo. Multe femei il apreciaza pt felul in care se poarta cu pacientele. Eu una ma simt foarte jenata in prezenta lui. In plus, eu apreciez un doctor dupa eficienta tratamentelor prescrise; conteaza mai putin cum se poarta cu pacientele.

    Dr. Badea Valeria - inclin sa cred ca este o doctorita buna. Am fost o singura data la ea. Nu mi-a placut ca mi-a prescris un tatament fara analize in prealabil, tratament care nici nu a fost eficient. Mi-a placut insa ca a avut rabdare si mi-a explicat despre ce este vb in cazul meu. Mi-a lasat impresia ca stie medicina, dup ce mi-a spus lucruri de a caror veridicitate m-am convins pe propria piele, dupa ce la alti ginecologi incompetenti mi-au prescris tratamente gresite (a se vedea cei mentionati mai sus). Desi are un stil de "hai, ma lasi", cu mine a avut rabdare si mi-a explicat tot ce vroiam sa stiu. Mi-a lasat impresia ca se implica in meseria ei; ca tratament m-a prescris niste ovule dupa o reteta proprie, nu ceva din comert. Pana la urmatoarele vizite, am o parere buna despre ea.

    Dr. Apostu Petrina - nu o recomand. E tanara, fara experienta si fara competente ecografice (a se vedea postul http://forum.anticonceptionale.ro/p6878 … ml#p687884).

As putea sa adaug:

Dr. Antonya Livia - o recomand. E tanara, dar cu multa experienta, la ea ma duc de vro 2 ani, nu mai am absolut nici o problema ginecologica.

Dr. Badea Ileana - nu o recomand. A fost prima doctorita la care m-am dus. Virgina fiind, a zis ca prefera sa-mi faca un avort decat un tuseu rectal si a facut misto de mine pentru ca eram inca virgina la 20 de ani... La anexita pe care o aveam in vremea aia (si din cauza careia m-am dus la control la ea) mi-a prescris enoooorm de multa medicatie, doctora de familie s-a crucit cand a vazut reteta si mi-a taiat jumate din medicamentele zilnice...


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#49 2008-09-11 16:15:56

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: doctori ginecologi (pe orase)

blueeyes, eu nu am auzit de Badea Ileana... sigur nu e vorba de Badea Valeria, nu? Unde are cabinet? Mi-e teama sa nu fie vorba de doctorita la care am fost eu (Badea Valeria) si de care eu am impresie buna... Daca ar fi aceeasi persoana se cam schimba lucrurile hmm

De Antonya Livia am auzit si eu, dar nu am fost la ea. Mama mea a fost la ea si i-a prescris un tratament de care nu a fost multumita. Am citit insa multe pareri bune despre ea pe forumuri, dar am fost intotdeauna sceptica in ceea ce o priveste.

Sunt in cautarea unui doctor ginecolog bun in Brasov. Si cand spun bun, ma refer la un doctor capabil sa trateze afectiunile pacientelor. Multe femei recomanda medicii ginecologi din prisma felului in care le-au monitorizat sarcinile sau cum s-au purtat cu ele. Eu caut un doctor competent, care sa stie sa puna un diagnostic corect si sa dea un tratament adecvat si eficient.

Spune-mi te rog daca  la dr. Antonya Livia ai fost numai pt controale de rutina sau si cu probleme? Daca ti-a prescris vreodata tratamente, spune-mi te rog daca au avut rezultate bune.

Multumesc frumos.

Offline

 

#50 2008-09-11 16:45:54

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: doctori ginecologi (pe orase)

Anca, o chema Badea Ileana, nu stiu daca o cheama si Valeria, insa are cabinetul in Racadau, langa Parcul Trandafirilor.

Despre Dna. Dr. Antonya pot sa spun ca m-a ajutat muuult in gasirea anticonceptionalului cu care ma potrivesc si m-a vindecat de o candida infernala. Pe mama insa a ajutat-o cu probleme mult mult mai mari, ei nu i se mai oprea sangerarea menstruala de aproape o luna si a avut multe alte probleme pentru care alti medici recomandau operatie (indepartarea uterului). Antonya insa a rezolvat-o tot cu medicatie, a facut tratamentul ei si acum e sanatoasa...

In consecinta eu o recomand cu draga inima smile


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#51 2008-09-11 17:35:42

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: doctori ginecologi (pe orase)

Cred ca sunt totusi doctorite diferite, pt ca Badea Valeria nu stiu sa aiba cabinet in Racadau. Multumesc frumos pt ce mi-ai spus de dr. Antonya, cred ca o sa-mi fac o programare.

Offline

 

#52 2008-09-12 08:37:43

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: doctori ginecologi (pe orase)

anca9 a scris:

Cred ca sunt totusi doctorite diferite, pt ca Badea Valeria nu stiu sa aiba cabinet in Racadau. Multumesc frumos pt ce mi-ai spus de dr. Antonya, cred ca o sa-mi fac o programare.

Cu placere. Sanatate multa! puss


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#53 2008-09-12 16:43:38

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: doctori ginecologi (pe orase)

tirgu Mures- Doctor Garbovan (Clinica Top Med)

Offline

 

#54 2008-09-25 12:05:02

catalina_21
New member
Inregistrat: 2008-07-30
Mesaje: 15

Re: doctori ginecologi (pe orase)

un medic ginecolog bun in oradea  , unde as putea sa gasesc?...scriu deoarece cel care arata pentru oradea nu are nici adresa nici nimic... big_smile

Ultima oara a fost editat de catalina_21 (2008-09-25 12:08:33)

Offline

 

#55 2008-10-02 13:32:51

gogo
New member
Inregistrat: 2007-06-19
Mesaje: 30

Re: doctori ginecologi (pe orase)

Am fost si eu la doamna doctor Degeratu si mie nu mi-a placut deloc. Nu am putut sa vorbesc deloc cu ea. Pe langa faptul ca trebuie sa ridici vocea ca sa te auda, nu sta sa-ti dea detalii prea multe despre boala. Am intrebat-o dar parea f grabita si eu am fost si cu plata(fara trimitere de la medicul de familie,pentru ca sunt din provincie si nu am medicul de fam in Bucuresti).Am fost la dansa dupa ce am citit recomandarile de pe site.Nu-mi place ca trebuie sa cer si nu sa intreb, despre ceea ce vreau sa stiu in legatura cu sanatatea mea.Nu mi s-a parut deloc deschisa si da,poate ca ajungi sa nu-ti mai arda de povesti la cati pacienti vezi pe zi.
Dar nu sunt aici pentru a o vorbi de rau pe dansa, poate ca altor persoane le-a fost placuta.
Ce vreau sa stiu este daca imi puteti recomanda o domna doctor care are timp si chef sa vorbeasca cu pacientii si care ma poate ajuta cu problemele mele.
Am fost la spitalul studentesc, pe Splai, la o doamna doctor(momentan nu-mi amintesc numele).Mi s-a parut foarte accesibila, fosrte deschisa, dar un singur lucru mi-a dat de gandit:faptul ca dupa o ecografie, si descoperirea unei anexite cronice mi-a spus ca numai pot face nimic pentru ea ci doar sa iau anticonceptionale, sa nu racesc mai tare si sa am probleme mai grave.

Astept parerea voastra.
Multumesc!

Offline

 

#56 2008-10-02 14:35:08

anka9mai
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 2778

Re: doctori ginecologi (pe orase)

recomand si eu o dr ginecolog f buna din Iasi, cel putzin eu am fst fmultzumita de cum s`a purtat cu mine pe toata perioada sarcinii si la nastere : Dr. Ciupilan Irina, nr tel. 0745.092.948

Ultima oara a fost editat de anka9mai (2008-10-02 14:36:24)


pc  pc

Offline

 

#57 2008-10-08 19:49:44

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: doctori ginecologi (pe orase)

In Miercurea-Ciuc - dr. Camelia Voicu - un medic competent, de nota 10.


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.