homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Va rog sa ma ajutati sunt disperata..-8


#134 2009-07-02 12:19:36

fleurette
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-29
Mesaje: 3111

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

ce bombonica de fetita....merita toate voturile  majoreta


mamica de gemeni: Darius si Clarisa al9leacer

Offline

 



#135 2009-07-02 12:44:21

lili pala
Sr. member
Inregistrat: 2007-06-17
Mesaje: 1061

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

fetelor, am nevoie de un raspuns urgent!!!!! ma tem de mor....
ma doare burta in partea stanga, in treimea inferioara. pe o suprafata de aprox 10 cm2.
asa de tare ma .. taie...incat nu pot respira.
durerea e continua, fara pauze, de nu ma pot misca!
burta nu se intareste, nu cred ca ssunt contractii (de fapt habar nu am cum sunt contractiile de nastere...)
ma doare de vreo 20 minute. ce sa fac? dr mea nu raspunde la telefon, eu sunt absolut singura (maica-mea, soacra-mea sunt plecate din oras, george e la bucuresti...frati n-am....).
am masina dar ma tem sa ma urc asa la volan ca sa ma duc la echo....
a mai patit cineva asa ceva? e normal sa ma doara?


Mami de Stefanici si Mirunica -pentru poze vizitati blogurile
http://stefanici.blogspot.com
http://emiruna.blogspot.com
59.7 kilograme afurisite! Hai inca - 3 kile !

Offline

 

#136 2009-07-02 12:47:38

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

lili, eu zic sa chemi salvarea, nu sta asa!

Offline

 

#137 2009-07-02 13:41:20

pipacslany
Hero member
De la: Kolozsvar
Inregistrat: 2008-12-09
Mesaje: 2895

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

si eu zic la fel lili....cheama salvearea ca te duc ei la spital si vezi ce-i cu tine.
hai curaj ca va fi bine...piticul ala se bazeaza pe tine puss

Ultima oara a fost editat de pipacslany (2009-07-02 13:41:42)

Offline

 

#138 2009-07-02 15:00:17

lili pala
Sr. member
Inregistrat: 2007-06-17
Mesaje: 1061

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

Am luat un no-spa si am stat in pat... vad ca mi-a trecut (mai am o miiica jena).
Burtica mi-a coborat mult, intre fundul uterului si sani imi incape bine palma.
Soacra-mea (care a nascut 4 copii) zice ca nu duc pana pe 22, ca cica nasc mai repede...
Doamne fereste!
Oricum, pt linistea mea, m-am programat la echo pt ora 16. Ma duc sa vad ce se intampla...


Am fost la echo. se pare ca ... golanul ma apasa pe colonul descendent si de asta ma doare. Cica e bine, are intre 2762+-442 gr si 3300+-482 gr. (deci o medie de 3 kg +-400gr). applause Din experienta primei sarcini as putea spune ca e mai mult + decat -, ceea ce inseamna ca daca nasc peste 3 saptamani mai adaug 600 grame si Stefanica o sa aiba cca 4 kile.
rugaciune
Am 35 sapt si 4 zile si masuratorile mi-au iesit de 36 sapt si 3 zile. E bine, nu? M-am linistit...

Ultima oara a fost editat de lili pala (2009-07-02 17:50:32)


Mami de Stefanici si Mirunica -pentru poze vizitati blogurile
http://stefanici.blogspot.com
http://emiruna.blogspot.com
59.7 kilograme afurisite! Hai inca - 3 kile !

Offline

 

 Publicitate


loading...

#139 2009-11-08 06:41:45

daniele_co
Full member
Inregistrat: 2009-11-01
Mesaje: 477

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

Felicitari mKissu  !!!! acum am citit  povestea  ta....am ramas impresionata si ma bucur enorm ca ai pastrat copilul. ai o fetita tare frumoasa, sa fie sanatoasa, sa va bucurati de ea si sa ne mai pui poze cand mai ai timp....
sunt si eu o viitoare mamica ( in ianuarie astept bebele iubit ) , sper sa vina pe lume sanatos ca noi il asteptam cu mare nerabdare smile
sa fiti sanatosi si sa va bucurati de iubirea voastra smile
sa traiti mamicilor si sa aveti bebeii sanatosi .
va pup


It's so much easier to be happy !
It's so much easier to choose to love the things that you have, instead of always yearning for what you're missing, or what it is that you're imagining you're missing !
It is so much more peaceful !

Offline

 

#140 2009-11-08 13:00:22

LaviG
Insomniac member
Inregistrat: 2009-08-13
Mesaje: 5631

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

felicitari si meriti tot respectu , am citi povestea ta si e foarte frumoasa pt ca rezultattul e acel copilas superbbbbbbb hjartahjartahjarta este o minunatie de fetita, sa va traiasca si sa va bucurati din plin de ea hjartahjartahjarta sa ne mai pui poze hjartahjartahjarta


Mamica fericita de bebe Raul Mihai din 8.11.2010 hjarta

Offline

 

#141 2009-11-08 13:28:38

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

doamne ce copil frumos!
sa fiti sanatosi toti 3!


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#142 2009-11-10 00:00:04

indie
Full member
Inregistrat: 2008-02-15
Mesaje: 711

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

mkissu: acum am citit povestea ta, care m-a impresionat foarte mult...mi-au dat lacrimile! Aveti o fetita ca o papusica!!!
Ma bucur pentru voi si pentru fericirea voastra!!! Sa fiti toti 3 sanatosi si fericiti in continuare!

Ultima oara a fost editat de indie (2009-11-10 00:02:41)


I'll be nice if you give me chocolate!
avem un puiutz de om bebe Oliver 21.05.2010

Offline

 

#143 2009-11-10 07:59:12

Crssy85
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 4934
Site

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

Acum am citit si eu povestea lui Miksuu, vad ca e veche... f impresionanta! Sa va traiasca fetita si sa va bucurati de fiecare clipa alaturi de ea! puss


Fericita mamica de
Davidutz, din 19.11.2009
                si
Cezarel, din 29.10.2011

Offline

 

#144 2010-01-15 14:09:46

corinaclaudia
New member
De la: timis
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 34

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

mkissu am citi acum mesaju eu sunt noua pe forum:)
ma bucur ca nu ai luat decizia gresita daca te incurajeaza cu ceva poti citi povestea mea pe scurt scrisa tot la perioada prenatala dar la biografii burtici si mamici
afla un sg lucru dzeu nu bate cu bita si karmele se mostenesc 70 de generatii cand mai ai decizii greu d eluat citeste pe linga rugaciuni si lazarev ai s aintelegi mai bine
un copil este daruit inseamna ca l ai meritat sau ca trebuie sa vina
pedeapsa ptr avort e enorma nu as sfatui pe nimeni si pina acum m a ferit dzeu de asa ceva si m am pazit obsesiv ptr ca nu as putea sa fac asa ceva e un sufletel acolo si mai bine l as da la infiat daca chiar  nu a sp utea decat s al scot
am prietene care din pacate nu sunt  la primul avort
le am tiunt teorie despre contraceptie ele au scoala deci mie mi s aparut inconstienta sa aibe avorturi repetate
acum gresesc la rindul meu ca vrind nevrind judec
dar am o fost prietena din copilarie
a facut 2 avorturi pe la 20 ani desi avea casa ei si un frate care sa o ajute
cativa ani mai tirziu m am intalnit cu ea si mi a povestit ca a avut o tumaore sau asa ceva si a ramas fara uter iar fratele ei nu are copii
am incercat sa o sfatuiesc ca daca are ovare e ok deja se auzise de mama surogat dar deh nu toata lumea isi doreste copii pe mine ma obseda ideea de a fi mama de la 16 ani nu ca as fi vrut la 16 sa fiu mama dar la 20 21 da
dar abia acuma mi se intampla minunea voi avea un baietel in aprilie mai si ma casatoresc a doua oara acum pe 22 si incerc sa mi refac viata cum pot alaturi de cei dragi
si prietenii sunt ptr mine f importanti eu ii iubesc ca pe familie ma implic emoptional mult de aia si am pierderi care sunt considerate f mari
felicitari ptr fetita ta!
si sa stii ca o mama se poate sacrifica f mult nu pot insa sa ma dau eu ca exemplu cel putin nu inca dar...
pot cu mandrie sa o dau pe mama mea
cand s a cunoscut cu tata a avut 13 ani el 18
s au casatorit la 20 ai ei si 25 ai lui eu m am nascut cand ea avea 21 si erau amandoi in facultate
la fel ca voi nu servici nu casa
ce i drept au avut parinti si au fost ajutati
dar mama a trebuit sa se mute cu strabunicii mei si cu tata
la 4 ani ai mei au divortat(pe tata l am revazut dupa 15 ani acum de altef in 2005 am inceput sa ne revedem anual)
strabunicu murise tot atunci si de la 4 camere am ajuns la 3
apoi in 2001 m am maritat si mama a vandut ap de 3 camere cf 1 si mi a luat mie si fostului sot un ap cf 2 de 2 camere si l am pus de alungul anilor la punct , ideea era sa si ia si ea unu mic macar dar preturile au crescut si uite asa s a mutat dupa 25 de ani cu parintii de unde  a plecat si nu i este usor ca nu se inteleg asa de cald
una peste alta sa ai mult curaj iti doresc!


"In soapta, pe-ntuneric cand apare luna,
Sa imi mangai obrajii, sa imi atingi mana,
Sa-ti ascult tacerea, sa-ti inteleg privirea,
Sa-ti daruiesc iubire, sa-mi daruiesti iubirea."

Offline

 

#145 2010-01-15 14:31:00

corinaclaudia
New member
De la: timis
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 34

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

inca ceva ptr fetele care au zis ca nu te mai poti distra dupa c efaci copii sau asa ceva
bun clar distractie nu va fi pe primul plan dar a fii mama nu inseamna a inceta sa fii femeie
in plus eu aseara ascultam ac dc si dadeam din cap si bebe din picioare:)) astia vin in ro pe 16 mai si eu nasc nu voi putea merge
sper la anu macar
deci vreaus a fiu mama si femeie si am sa incerc s ale combin sunt o melomana convinsa nu voi renunta la concerte si la stilul meu doar ca voi ajusta si primul va fi bebe pe lista si la mine si la adi
apoi conteaza sa fi in suflet tinara eu vreau sa fiu o mamica moderna am un tatuaj si mai urmeaza am 2 pirce in nas si buric si mi doresc sa ajung la 55 kg in sept ca sa pot s ami reiau stilul de look si make up:)
dar ma vad cu toate astea plimband copilu pe strazi si in parcuri si alaturi de sot si mai apoi la unele concerte de ce nu!
prietena mea are 2 baieti si sotul ei e rocker muzicant in formatie rock baterist si uite asa mergea ea la concerte cu unu in carut si altu in burta acu merg pe jos toti:P
depinde f tare ce iti doresti!


"In soapta, pe-ntuneric cand apare luna,
Sa imi mangai obrajii, sa imi atingi mana,
Sa-ti ascult tacerea, sa-ti inteleg privirea,
Sa-ti daruiesc iubire, sa-mi daruiesti iubirea."

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.