homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cel mai bun fond de ten-19


#343 2010-04-13 10:18:37

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: cel mai bun fond de ten

eu parca am mai zis... pentru fata baza matifianta de la Sephora  hjarta  iar pentru ochi mi-am luat de curand unul de la Radiant care e destul de ok, doar ca miroase foarte urat smile

Offline

 



#344 2010-04-13 20:57:52

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: cel mai bun fond de ten

mi-am comandat fondul de ten de la avon, persistent. Este rezistent la transfer, ca altfel nu mi-l comandam lol O sa va zic cum mi se pare.


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#345 2010-04-13 21:04:44

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: cel mai bun fond de ten

eu am acum ideal shade la avon,si sunt multumita de el big_smile


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

#346 2010-04-13 21:27:42

capcaun
Platinum member
De la: mine pt tine :P
Inregistrat: 2007-10-11
Mesaje: 17355

Re: cel mai bun fond de ten

witty_ina a scris:

Dupa lupte seculare care au durat vreo 3 ani  chicot  mi-am gasit si eu un fond de ten fff bun... de fapt 2 pe cre le folosesc alternativ: este vorba depsre Revlon, Colorsty si Toleriane de La Roche Posay.Sunt recomandate pt tenul combinat/gras, ambele sunt f rezistente (asa ca merg ff fbine pt vara), iar a 2-lea e recmandat si pt tenul cu probleme (pc negre, roseata).  In acelasi timp acopera si f bine. Au un inconvenient: trebuie aplicate pe bucati pt ca se usuca repejor.
Cele mai bune rezultate le-am obtinut dupa ce am aplicat un primer/baza machiaj pe baza de silicon si trebuie sa recunosc ca machiajul arata impecabil si dupa 15-20 ore.
Bine, dar am sesizat ca orice fond de ten se aseaza super bine pe un primer bun, iar la machiajul ochilor e exceptional unul (mai ales pt fetele care folosesc culori vii) pt ca mentin culoarea 10-15 ore.

Apropos de primere, voi ce folositi?

eu sunt curioasa ce primer folosesti u, ca eu dupa 4h cu toleriane zici k nu m-am dat cu nimic, pe langa faptul ca mi se ingrasa tenul ... nu contest k nu acopera bine, dar ce folos dc dupa nici juma de zi tenul arata nashpa

Offline

 

#347 2010-09-18 15:18:05

ally18
Insomniac member
Inregistrat: 2008-08-05
Mesaje: 8941

Re: cel mai bun fond de ten

fete vreau sa imi cumpar un fond de ten mai scump,Chanel,Dior ,Lancome..recomandati ceva ? big_smile


Love.  Live. Laugh.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#348 2010-09-18 15:19:30

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: cel mai bun fond de ten

ally18 a scris:

fete vreau sa imi cumpar un fond de ten mai scump,Chanel,Dior ,Lancome..recomandati ceva ? big_smile

Clinique  tummenupp  are cumnata mea si e super bun , d-asta imi cumpar cum dau de bani  tongue


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 

#349 2010-09-18 15:23:59

ally18
Insomniac member
Inregistrat: 2008-08-05
Mesaje: 8941

Re: cel mai bun fond de ten

si cat e? big_smile pe mine sincer ma tenteaza Diorskin sculpt  nustiu


Love.  Live. Laugh.

Offline

 

#350 2010-09-18 15:41:17

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: cel mai bun fond de ten

vreun milion poate si mai mult  big_smile ..e cam scumput dar regleaza sebuumul si e asa usor nici nu-l simti  pe fata si nu se vede  wink

si ala de care zici trebuie sa fie super ca doar e Dior  tongue


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 

#351 2010-09-18 15:46:02

ally18
Insomniac member
Inregistrat: 2008-08-05
Mesaje: 8941

Re: cel mai bun fond de ten

hmm nu stiu lol nustiu ma mai gandesc


Love.  Live. Laugh.

Offline

 

#352 2010-09-18 21:13:51

Marlyn
Full member
Inregistrat: 2006-06-21
Mesaje: 504

Re: cel mai bun fond de ten

L'Oreal Paris Infaillible
Fond de Ten L'Oreal Visible Lift

Ultima oara a fost editat de Marlyn (2010-09-18 21:15:44)

Offline

 

#353 2010-09-18 22:15:45

Violete.Purpurii
Diamond member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2010-07-29
Mesaje: 32583

Re: cel mai bun fond de ten

ally18 a scris:

si cat e? big_smile pe mine sincer ma tenteaza Diorskin sculpt  nustiu

chanel lumiere am avut hjarta  il recomand  happydance

Offline

 

#354 2010-09-18 22:16:53

Violete.Purpurii
Diamond member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2010-07-29
Mesaje: 32583

Re: cel mai bun fond de ten

eu aq folosesc vichy pt ten mixt e ok ca acopera si se vede calumea pe fata...doar ca dupa 5-6 ore luceste fata sad asta e am inceput sa ma obisnuiesc cu asta ....sad

Offline

 

#355 2010-09-18 22:38:37

Coryenne
Full member
Inregistrat: 2010-08-17
Mesaje: 141

Re: cel mai bun fond de ten

Eu am incercat cam asa in materie de fonduri de ten:
Avon Calming Effects - bunicel, acopera bine,doar ca in max 2 ore incepe sa-mi luceasca fata ...plus ca se ia pe haine , nu dureaza mai mult de... 6-7 h :- ? si mi-au aparut vreo 2 cosuri dupa ce l-am folosit, nu stiu sigur daca el a fost de vina sau alti factori...
un fond de ten compact cremos , intr-o cutiuta albastra, nu era de firma, se numea parca Innox sau asa ceva...il cumparasem dintr-o farmacie din Italia - SUPER bun , am dat vreo 10 euro pe el, era intr-o singura nuanta si mi s-a potrivit perfect ,acoperea super, nu aveam niciun fel de probleme, lasa un aspect fresh, de durata... pacat ca nu l-am mai gasit, nici macar pe net. L-am avut acum vreo 2 ani, nu stiu daca se mai fabrica sad.
Estee Lauder - nu mai stiu cum se numea... un fond de ten lichid, ceva cu "Lighting" nustiu ...acoperea foarte bine, era de durata, dar ...nu mi s-a potrivit culoarea, era prea inchis. Era prea scump, asa ca a doua oara nu m-am indurat sa mai dau banii pe el. Cand am sa-mi cumpar ceva scump, am sa ma orientez spre Dior sau Chanel,am fost la nunta unei colege care isi facuse singura machiajul...tipa avea probleme cu acneea vulgara, pete ,pori dilatati , etc... dar in ziua respectiva tenul ei arata ca de portelan...Si totul pentru ca folosea Dior . hjarta
Avon Ideal Shade cu aplicator gen "perie"- m-a dezamagit complet sad. Nu se intindea bine , imi ramanea "strans" in anumite portiuni,avea aspect de masca,mirosea fff tare a chimicale,incat intr-o zi m-am pomenit cu o colega de serviciu " ce fond de ten ai de miroase a uzina ?"smile))) . Un NU din toata inima !
Affinitone - imi merge de minune cu el...il ador, pur si simplu. E ieftin si foarte bun .Folosesc foarte mult fondul de ten, iar acesta imi este la indemana tot timpul , imi da un aspect fresh toata ziua , 12 ore ramane pe fata mea big_smile. Din cauza vitaminei E (cred eu) ingrasa putin fata, dar am intotdeauna la indemana o periuta si scap usor de problema... plus ca aspectul este natural , fara efect de masca. Inca il mai folosesc si cred ca il voi schimba cu greu:X
Cam astea ar fi experientele remarcabile cu fondul de ten,in ceea ce ma priveste...am mai incercat si alte marci , unele no-name...
important este ca fondul de ten sa se potriveasca tipului si culorii tenului smile


"Am invatat sa merg pe picioarele mele , dupa ce au fost amputate .Pana atunci nu beneficiasem de intelepciunea necesara pentru a le folosi."

Offline

 

#356 2010-09-18 22:48:33

pink_pop
Platinum member
De la: buc
Inregistrat: 2010-05-31
Mesaje: 17154

Re: cel mai bun fond de ten

eu tot n-am gasit o culoare care sa se potrivesca tenului meu....ori e prea deschis, ori e prea inchis, ori e prea portocaliu, ori e prea roz sad ....si am luat la rand toate gamele


viata e roz si roz e lumea toata! hjartahjartahjarta

can a woman make you a millionaire ..yes, but only if you are a billionaire

Offline

 

#357 2010-09-18 23:23:09

Bun_Bun
Full member
De la: House of pain
Inregistrat: 2007-01-06
Mesaje: 545

Re: cel mai bun fond de ten

Eu ma inteleg de minune cu Bourjois - Apres 10 heurs de sommeil. E minunat pentru perioadele in care am tenul un pic uscat. Cand imi simt tenul un pic gras prefer vichy- Normateint care matifeaza foarte bine sau Max Factor - Miracle Touch.


Failure teaches Success!

Offline

 

#358 2010-09-19 10:51:12

-=-baby_pink-=-
Insomniac member
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 7743

Re: cel mai bun fond de ten

Ce am incercat eu in varianta full:
-Avon Calming Effects,cum zice si cory e bunicel,acoperire medie zic eu...dar la mine lucea si se facea cam aiurea pe fata dupa vreo 5 ore.
-trendy by cosbell,e cam no name,dar mie chiar mi-a placut nustiu acoperirea e medie,se intinde frumos,doar ca luceste fata dupa vreo 5 6 ore.
-Maxfactor age renew,chiar mi-a placut mult..e mai mult o spuma,miroase frumos hjarta ,acopera bine si nici nu prea luceste fata de la el,doar ca nu prea e pt varsta mea supa
-Seventeen-Time plus:acum tot din asta folosesc si e cam a3a sticluta..imi place,acopera bine(eu chiar il amestec cu putin crema de fata),fata nu prea luceste decat dupa multe ore si in orice caz  nu se vede f urat.
-Rimmel Recover-la inceput chiar mi-a placut,poate pentru ca era iarna nustiu nu are cine stie ce acoperire,dar se vedea frumos...doar ca odata cu soarele am inceput sa vad ca fata mea era pliina de sclipici lol inca mai am din el,cred ca o sa ii mai dau o sansa la iarna sau  seara nustiu


•Trecutul si circumstantele ti-ar putea influenta personalitatea,dar esti responsabil pentru ceea ce devii! •

Offline

 

#359 2010-09-19 15:54:20

ally18
Insomniac member
Inregistrat: 2008-08-05
Mesaje: 8941

Re: cel mai bun fond de ten

Eu am avut cam toate de la Avon..singurul care mi s-a parut mai ok e calming,dar nu cine stie ce.
De la oriflame am avut Giordani si Giordani Gold,intr-un timp ma impacam bine cu el,e foarte bun vara hjarta
Kallos,foarte ieftin ,dar sincer mult mai bun decat altele scumpe..vara e destul de ok.
Miss Sporty-so clear-bunicel,dar nu acopera foarte bine,si se cam ia pe haine.
Light energy tot Miss sporty-ORIBIL!! se face pe fata ca jegu lol
L`oreal-infaillible-nu mi-a placut deloc,parca aveam masca cu faina pe fata lol
Am avut unul de la Nivea,color resist parca nustiu destul de bun,dar totusi ceva nu mi-a placut lol
Affinitone ,nu imi place deloc,nu e potrivit pt  tenul meu.
de la Max Factor-Flawlles ,nu acopera mai deloc..
Rimel-STay matte-putere medie de acoperire,dar e prea mat ,evidentiaza porii.
Next cred ca va fi Dior,sper macar ala sa fie bun hjarta


Love.  Live. Laugh.

Offline

 

#360 2010-09-19 16:28:07

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: cel mai bun fond de ten

Eu am auzit ca cel mai bun fond de ten este de la Clinique, dar e destul de scump. Colegul lui mai mic - la vreo jumatate de pret - e Revlon colorstay cu care eu ma inteleg foarte bine

Ultima oara a fost editat de orangina123 (2010-09-19 16:28:52)

Offline

 

#361 2010-09-19 16:28:22

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: cel mai bun fond de ten

Mi-am calcat pe indoiala si mi-am luat Affinitone... S-a schimbat textura de cand incercasem eu prima oara... dar trebuie sa fiu foarte atenta cu el. Cat timp dau cu putin si intind foarte bine, totul merge perfect. Cand pun puuuuuutin da' putin de tot mai mult... efectul e dezastru dupa cateva ore. Se strange, se amesteca cu sebumul de pe fata, etc. Deci, cu anumite masuri de protectie, e foarte bun. Desi... de 4-5 luni incoace folosesc foarte rar fondul de ten. Cand am probleme mari cu tenul, e ok cu fdt. Cand nu am probleme... Nivea natural beauty si pudra si machiajul tine toata ziua.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.