homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cel mai bun fond de ten-20


#362 2012-07-04 11:13:14

marusia15lv
New member
Inregistrat: 2011-11-29
Mesaje: 33

Re: cel mai bun fond de ten

pana acum am folosit fondul de ten Lasting Performance de la Max Factor nuanta 100...dar nu se mai gaseste aceasta nuanta...101 e inchisa pt tenul meu....m`as orienta spre Miracle Touch..l`a folosit cineva? acopera bine?

Offline

 



#363 2012-07-04 12:03:50

aprilus
Full member
Inregistrat: 2012-07-04
Mesaje: 686

Re: cel mai bun fond de ten

ally18 a scris:

fete vreau sa imi cumpar un fond de ten mai scump,Chanel,Dior ,Lancome..recomandati ceva ? big_smile

eu am avut chanel matt lumiere si lancome teint miracle..........sunt bune amandoua.....acuma depinde si de ce tip de ten ai, al meu este mixt si cel mai bine m-am impacat cu chanel matt lumiere, doar ca nu prea rezista pe fata mea, dar este sublim.....e cam scump ce e drept.
eu iti recomand sa incerci o mostra daca ai de unde(poate fetele de sephora sau douglas se indura si iti dau )


''Orice copil e un pui de fluture, ce zburdă zglobiu de colo-colo și-i dă vieții culoare. ''

Offline

 

#364 2012-07-04 15:42:37

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: cel mai bun fond de ten

Eu am de la oriflame..Giordanni si pe cel din gama Studio...
Din zecile care mi-au trecut prin mana astea sunt cele de care sunt multumita, mai ales ca eu sunt foarte alba la fata..


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

#365 2012-09-20 17:58:44

Andri
Hero member
De la: Grecia
Inregistrat: 2012-08-06
Mesaje: 2400

Re: cel mai bun fond de ten

Eu de vreo 3 ani folosesc fond de ten de la LR Colours - 12hours Anti Age Care, peste care folosesc pudra LR Colours - Loose Powder, care e absolut minunata. Sunt foarte multumita pentru ca nu lasa senzatia de fata incarcata sau de masca. Si desi am tenul mixt spre gras, nu imi mai straluceste zona T de cand folosesc produsele astea.


Proud mommy of baby Nikoletta bebe

Offline

 

#366 2012-09-20 19:51:19

jucaria nimanui
Full member
De la: plec pe marte...
Inregistrat: 2008-03-15
Mesaje: 962

Re: cel mai bun fond de ten

ce parere aveti despre fondul de ten vichy dermablend???? mmm???big_smile

Ultima oara a fost editat de jucaria nimanui (2012-09-20 19:54:19)


stiu ca pot.....stiu ca pot !!!!!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#367 2012-09-20 20:06:53

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: cel mai bun fond de ten

e foarte smecher, doar ca iti ia un pic mai mult timp sa il intinzi decat pe un fond de ten mai transparent.

Offline

 

#368 2012-09-20 20:15:27

jucaria nimanui
Full member
De la: plec pe marte...
Inregistrat: 2008-03-15
Mesaje: 962

Re: cel mai bun fond de ten

ideea e ca eu am ceva probleme cu tenul nu foarte mari dar oricum...si as incerca vhicy dermablend am un ten mixt zic eu cand e gras cand e uscat...mi-e sa nu se vada ca o masca pe fata mea .


stiu ca pot.....stiu ca pot !!!!!!

Offline

 

#369 2012-09-20 20:20:42

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: cel mai bun fond de ten

nu arata ca o masca, daca e bine intins. cu jumatate de ora inainte de a-l aplica tb sa te hidratezi (la fel ca inainte de aplicarea oricarui fond de ten).
eu am mai descoperit o smecherie: corectorul Iwostin, aplicat asa repde-repede pe punctele rosii pe tenul inca nemachiat (inainte bibileam peste fondul de ten dumbom ), chiar daca nu-s perfect acoperite punctele rosii (ideea e sa fie intins, nu "gros" pe punctele rosii, cum faceam eu inainte). las asa cateva minute sa intre in piele (ca are si ceva proprietati antibacteriene, antiinflamatoare etc., pe langa faptul ca are culoarea aceea bejulie-deschisa), iar apoi merge sa dau si cu un fond de ten mai transparent. si se uniformizeaza ok.
deci sunt 2 variante diferite de mascare a petelor, vezi care ti-e mai la indemana.

Ultima oara a fost editat de jeannie (2012-09-20 20:22:54)

Offline

 

#370 2012-09-20 20:22:24

jucaria nimanui
Full member
De la: plec pe marte...
Inregistrat: 2008-03-15
Mesaje: 962

Re: cel mai bun fond de ten

ok mersi mult


stiu ca pot.....stiu ca pot !!!!!!

Offline

 

#371 2012-09-20 20:26:00

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: cel mai bun fond de ten

vad ca mai e o fata care, tot asa, s-a prins mai greu cum se foloseste. ar fi trebuit sa scrie producatorul modul de utilizare. chicot
http://makeupandbeautybykleo.blogspot.r … ostin.html

Offline

 

#372 2012-09-20 23:49:24

carmen212
New member
Inregistrat: 2012-02-25
Mesaje: 38

Re: cel mai bun fond de ten

eu folosesc fond de ten de la La Roche-Posay , e in jur de 75 ron , dar daca urmaresti reduceriile poate ai noroc big_smile . Sincer sunt super multumita de el am avut mult timp probleme cu tenul si imi acopera imperfectiunile ,bine eu oricum nu prea exagerez cu el pt ca nu vreu sa am ''masca'' pe fata , acesta mi-a fost recomandat de dermatolog, insa eu sunt fff multumita de el

Ultima oara a fost editat de carmen212 (2012-09-20 23:49:53)


Cine nu iarta distruge puntea pe care trebuie sa treaca el insusi

Offline

 

#373 2012-09-21 08:36:57

alexsandraa
Full member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 400

Re: cel mai bun fond de ten

si eu folosesc de ani buni fondul de ten Toleriane de la La Roche Posay si mi-a placut cel mai mult,dupa Estee Lauder Maximum Cover pe care il folosesc mai rar,la ocazii pt ca este un pic cam scump.Am mai incercat si de la Vichy,Dermablend care acopera bine,se intinde usor, dar ca de obicei produsele vichy imi irita tenul si am incetat sa-l mai folosesc.

Offline

 

#374 2012-09-21 11:58:21

carmen212
New member
Inregistrat: 2012-02-25
Mesaje: 38

Re: cel mai bun fond de ten

si eu am folosit de la vichy dar nu mi-a acoperit atat de bine imperfectiunile si nah ce a mai ramas dupa o acnee destul de severa, de aceea sunt fff multumita de asta de la la roche posay .


Cine nu iarta distruge puntea pe care trebuie sa treaca el insusi

Offline

 

#375 2012-09-21 14:03:28

jucaria nimanui
Full member
De la: plec pe marte...
Inregistrat: 2008-03-15
Mesaje: 962

Re: cel mai bun fond de ten

eu am folosit de la roche posay la fel recomandat de dermatolog si parca aveam faina pe fata....nu mi-a placut deloc,adevarul e ca am si un ten dat naibii...ba e uscat ,ba e gras...


stiu ca pot.....stiu ca pot !!!!!!

Offline

 

#376 2012-09-21 20:28:05

Happylyka
Full member
Inregistrat: 2012-08-05
Mesaje: 517

Re: cel mai bun fond de ten

Fetele va cer si eu un sfat. Ce fond de ten imi recomandati? Eu am tenul mixt/gras in zona T, si desi folosesc un fond de ten lichid de la maybelline, acesta nu se vede gros pe fata ci dimpotriva, pare uscat rau, la un moment dat se vedea parca mi se lua un strat de piele de pe fata, adica uscat, de cand il aplic cu un buretel special, e mai bine si totusi, l-as cam schimba, va regasiti vreuna in ce spusai eu sa imi puteti recomanda si mie un fond de ten?


,,Eu nu sunt un corp care are suflet, sunt un suflet care are o parte vizibila numita corp."- Paul Coelho

Offline

 

#377 2012-09-21 21:05:58

carmen212
New member
Inregistrat: 2012-02-25
Mesaje: 38

Re: cel mai bun fond de ten

uite ce folosesc eu pt ten , am avut probleme cu acnee , ten gras doamne nu vreu sa imi aduc aminte sincer , daca cumva imi apare un mic cos intru in depresie sincer mi-am pierdut increderea in mine a fost greu in fine :-D. Deci eu am fost mult timp la dermatolog si inca merg ( pfoai trebe sa o sun, tot asa zic de 2 luni) , am facut multe tratamente, acum folosesc o crema pt tenul gras dimineata un gel si seara crema cu efect de peeling , sunt fff tari.  plus sa nu uiti in fiecare dimineata seara te speli pe fata neaparat sunt geluri de la BIODERMA , LA ROCHE POSAY, IVATHERM , sunt f bune , sunt scumpe un pic dar merita sti vorba dai un ban dar stai in fata.  Cam asta am de la doctorita in rest am mai facut eu tot felul de masti pt TENUL GRAS , masca cu argila si tot felul de legume sau fructe , de ex: lamaie , rosii , capsuni, piersica ce aveti prin casa, ce mi s-a parut mie fff bun e masca cu gasbenus de ou plus albus adica spargi un ou albusul il bati bine si il intinzi pe fata pana se usuca adica ia senzatia de ''fata care te tine'' si te speli dupa care pui galbenusul batut si el bine si stai asa can 20-30 de min. Alta metoda care o folosesc cam o data pe saptaman , acum mai uit si ma tem pt ca daca ma vad bine parca ma neglijez nu stiu ce am parca sunt nebuna sad, in fine imi pun in palma o lingurita de sare plus gelul pt spalat si prin miscari circulare indepartez celule moarte si astfel tenul il simti super curat plus ca at cand aplici fond de ten nu se mai vede urat ca si cum ti-ar merge pielea.  In legatura cu fondul de ten cum am scris si mai sus eu folosesc  TOLERIANE de la LA ROCHE POSAY sunt super multumita si sincer deocamdata nu l-as schimba . In caz de greseli va rog scuzati   buga


Cine nu iarta distruge puntea pe care trebuie sa treaca el insusi

Offline

 

#378 2012-09-22 12:06:56

alexsandraa
Full member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 400

Re: cel mai bun fond de ten

Si eu am avut probleme cu acneea pt care am luat anticonceptionale si inca mai iau..nu era o forma grava de acnee insa destul de deranjanta.Mai am perioade in care imi mai apar cosuri, insa in momentul de fata sunt multumita de aspectul tenului meu.Ceea ce pot sa spun este ca eu din dorinta de a-mi vindeca problemele tenului exageram cu spalatul pe fata,cu cremele pana am ajuns sa-mi irit tenul in ultimul hal,se uscase foarte tare se inrosea,intr-un cuvant l-am sensibilizat.Acum dimineata ma spal doar cu apa,iar seara folosesc gel de curatare de la La Roche Posay si imi dau cu crema cu propolis din gama Ardes si se vede diferenta.Ca fond de ten am scris mai sus ca folosesc Toleriane si il recomand celor care doresc sa acopere imperfectiunile tenului si care stiu ca sunt predispuse la acnee.

Offline

 

#379 2012-09-22 22:06:50

carmen212
New member
Inregistrat: 2012-02-25
Mesaje: 38

Re: cel mai bun fond de ten

Si eu am luat anticonceptionale pt acnee si inca iau si plus ca am luat multa vreme roaccutane . si eu mi-am stricat singura tenul folseam multa crema , puneam o pasta (care trebuia pusa doar pe cos nu toata fata cum am facut eu) primita de la domna doctor in excesss  si am stricat ce am reusit sa fac cu mult efort , dar am invatat multe din asta si nu mai exagerez cu nimic nici prea putin nici mult caut optimul.


Cine nu iarta distruge puntea pe care trebuie sa treaca el insusi

Offline

 

#380 2012-09-23 22:40:41

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: cel mai bun fond de ten

jucaria nimanui a scris:

ideea e ca eu am ceva probleme cu tenul nu foarte mari dar oricum...si as incerca vhicy dermablend am un ten mixt zic eu cand e gras cand e uscat...mi-e sa nu se vada ca o masca pe fata mea .

s-ar putea ca tenul tau este normal cu elemente acneice sau mixt/gras cu elemente acneice. chiar si un ten gras poate sa devina temporar deshidratat, nu uscat, de exemplu din cauza spalarii cu un gel special pt ten mixt/gras (sau cu sapun) sau din cauza aplicarii de creme anti-acneice (care de obicei si usuca).
in acest caz, tb sa folosesti o crema hidratanta speciala pt ten mixt/gras (adica asa e el de la natura) agresat de tratamente anti-acneice. un exemplu este Bioderma Sebium Hydra (cel mai ieftin si f ok), mai e Avene Clean-Ac si La Roche-Posay Effaclar H.

Ultima oara a fost editat de jeannie (2012-09-24 14:41:45)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.