homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cel mai bun fond de ten-3


#39 2008-09-10 13:44:41

Allecsutsa
Sr. member
Inregistrat: 2008-05-02
Mesaje: 1321

Re: cel mai bun fond de ten

si asta pe care-l ai tu acuma te multumeste?Adica arata bine pe meclosan?nu e d-ala care dupa 2 ore se "strica"?adica apar asa niste pete,iacs,si se vede urat rau de tot yikes
pai cred ca asa o sa fac...ma duc la un magazin mai mare (sau in Carrefour acolo la cosmetice) si o intreb pe tipa aia...cati bani sa-mi pregatesc? hmm

Ultima oara a fost editat de Allecsutsa (2008-09-10 13:45:03)


Dragostea si muzica sunt cele doua aripi ale sufletului !

Offline

 



#40 2008-09-10 13:47:34

GreenBubbles
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 8211

Re: cel mai bun fond de ten

nu in carrefour...sau nush d fapt. eu merg in mall sau asa,intr-un magazin exclusiv de machiaje si din astea. si fetele alea se pricep tare.
asta nu lasa urme,arata bine si dupa cateva ore,mai ales p tenu meu kre are urme de acnee.dak tu nu ai urme,e si mai bine,n-o sa ai probl.
alea de la l`oreal sunt cam minim 50 de ron...ia-ti 60 just in case.
asta de la maybelline a fost cam 20 de lei.si am si corectorul kre e ok.tot din gama asta


i love my King!! the most beautiful leonberger ever hjarta

Offline

 

#41 2008-09-10 13:52:05

Allecsutsa
Sr. member
Inregistrat: 2008-05-02
Mesaje: 1321

Re: cel mai bun fond de ten

pai imi iau din asta de care ai tu acuma,ca vad ca e juma' din pretul alora,si dak tot nu sunt multumita de el,imi iau ceva de la l'oreal
cu prima ocazie,cand fac rost de bani,din asta imi iau
mersi mult pt sfaturi pusspuss


Dragostea si muzica sunt cele doua aripi ale sufletului !

Offline

 

#42 2008-09-10 13:53:57

GreenBubbles
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 8211

Re: cel mai bun fond de ten

n-ai de ce puss
eu-s multumita tare de el big_smile


i love my King!! the most beautiful leonberger ever hjarta

Offline

 

#43 2008-09-10 14:37:01

Mihaela82
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-12-18
Mesaje: 112

Re: cel mai bun fond de ten

Green ... Ce nuanta ai avut la infailible ca eu am avut mari probleme in gasirea unei nuante deschise, eu avand tenul dechis. am vazut in fotografii ca si tu ai tenul deschis ....

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2008-09-10 14:40:36

GreenBubbles
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 8211

Re: cel mai bun fond de ten

pai cea mai deschisa,nu?
nush cum e cu nuantele la ei,k nu toate fondurile de ten au aceleasi nume la culori.
Ivory e cel mai deschis...sau Porcelain la alte firme..
dar fa un test
ei au testere,si te dai cu ea pe gat sau chiar p fatza,sa vezi dak se potriveste smile


i love my King!! the most beautiful leonberger ever hjarta

Offline

 

#45 2008-09-10 14:47:08

Mihaela82
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-12-18
Mesaje: 112

Re: cel mai bun fond de ten

porcelain e prea albicioasa pt mine( imi da un aspect cam "varuit"), iar urmatoarea  e prea inchisa ... speram ca scap de combinatiile de  nuante
mersic de raspuns green puss

Offline

 

#46 2008-09-10 14:47:35

GreenBubbles
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 8211

Re: cel mai bun fond de ten

eventual le combini,altfel nu stiu ce sa zic...


i love my King!! the most beautiful leonberger ever hjarta

Offline

 

#47 2008-09-10 15:08:21

baby pink
Full member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-07-18
Mesaje: 155

Re: cel mai bun fond de ten

Eu am folosit Normateint de la vichy care mi s-a parut foarte bun si pe urma mi-am cumparat de la La Roche-Posay - Toleriane, pentru piele sensibila, cica.
Ideea e ca eu am ten cu probleme si asta imi acopera cel mai bine dintre toate, chiar e diferenta mare intre cum arata pielea cu si fara fond de ten. Plus ca, intr-adevar e mai bland decat altele, inainte - cand ma dadeam cu diverse de la l'oreal - mai aveam senzatii de-alea seara, ca ma mananca pielea sau ca am tenul prea incarcat. Insa cu asta n-am probleme.

Ca preturi, si Vichy si Roche sunt in aceeasi gama cu L'orealul, in jur de 50-60 de lei, dar eu sunt net in favoarea primelor smile


I'll be there for you, When the rain starts to pour... I'll be there for you, Like I've been there before... I'll be there for you, 'Cuz you're there for me too - That's what friends are for...

Iubesc copiii, dodolashi frumosi...

Offline

 

#48 2008-09-10 15:21:28

exorcista
New member
De la: Dunare
Inregistrat: 2008-06-19
Mesaje: 95

Re: cel mai bun fond de ten

Eu indiferent de ce fond de ten folosesc,dupa cateva ore fata mea se inroseste si simt ca-mi arde pielea:cry: si nu am tenul foarte sensibil.Am vazut un fond de ten organic pe un site,dar pretul e pe masura...

Ultima oara a fost editat de exorcista (2008-09-10 15:21:48)

Offline

 

#49 2008-09-10 15:33:23

baby pink
Full member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-07-18
Mesaje: 155

Re: cel mai bun fond de ten

exorcista a scris:

Eu indiferent de ce fond de ten folosesc,dupa cateva ore fata mea se inroseste si simt ca-mi arde pielea:cry: si nu am tenul foarte sensibil.Am vazut un fond de ten organic pe un site,dar pretul e pe masura...

pai probabil ca il ai destul de sensibil daca patesti asa, zi si eu smile

Eu am patit o faza nasola rau cu o lotiune anti acneica de la elmiplant. Ma dadeam cu ea cand eram mai mica, nici nu-mi permiteam ceva mai scump si dadea si rezultate. Si acuma, mai batrana fiind, adica dupa 20 de ani lol mi-am mai luat odata intr-o perioada cand imi aparusera multe broboane pe fata. Si vreau sa va zis ca m-am umplut de pete pe moaca si ma manca pielea foarte tare.. si la un moment aratam de parca eram vopsita pe fata. Si mi-a zis dermatoloaga la care am fost ca cel mai probabil am facut alergie la nu stiu ce substanta continuta de respectiva lotiune (ea mi-a zis si substanta) si ca nu e o problema cu produsul in sine (sa fie expirat sau altceva).

Ma rog, am cam dat-o in alte alea, dar ma gandesc ca e posibil ca totusi sa fie tenul tau sensibil la anumite ingrediente din fdt. Incearca sa te duci in farmacii sa le rogi pe fetele alea sa-ti recomande ceva pentru ten sensibil smile


I'll be there for you, When the rain starts to pour... I'll be there for you, Like I've been there before... I'll be there for you, 'Cuz you're there for me too - That's what friends are for...

Iubesc copiii, dodolashi frumosi...

Offline

 

#50 2008-09-10 15:35:01

GreenBubbles
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 8211

Re: cel mai bun fond de ten

offtopic mie mi-a fost tare buna lotiunea aia anti acnee de la elmiplant...dar mai buna era varianta veche sad


i love my King!! the most beautiful leonberger ever hjarta

Offline

 

#51 2008-09-10 15:41:35

exorcista
New member
De la: Dunare
Inregistrat: 2008-06-19
Mesaje: 95

Re: cel mai bun fond de ten

Pai am ajuns la concluzia ca tenul meu nu suporta mai nimic pe fata...am folosit si fond de ten de la avene pentru ten sensibil si am patit la fel si daca ma dau cu fard de pleoape mi se inrosesc ochii iar de dermatograf nici nu mai vorbesc..grater

Ultima oara a fost editat de exorcista (2008-09-10 15:42:25)

Offline

 

#52 2008-09-10 15:43:38

GreenBubbles
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 8211

Re: cel mai bun fond de ten

incearca doar o pudra in cazul asta


i love my King!! the most beautiful leonberger ever hjarta

Offline

 

#53 2008-09-10 15:46:12

exorcista
New member
De la: Dunare
Inregistrat: 2008-06-19
Mesaje: 95

Re: cel mai bun fond de ten

GreenBubbles a scris:

incearca doar o pudra in cazul asta

Pai cred ca asta o sa si fac,putina pudra cat sa mai atenueze din luciul zonei T.Merci de sfat puss

Ultima oara a fost editat de exorcista (2008-09-10 15:46:36)

Offline

 

#54 2008-09-10 15:51:23

Chiara.M
Hero member
De la: Wingsland
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 4116

Re: cel mai bun fond de ten

skumpi a scris:

mi`am luat acum d la L`oreal , Infallible ... o sa vad cum e....sper sa`si fi meritat banii lol

eu am avut anul trecut. a fost bun, mi-a placut, dar pe urma m-am dat pe collistar si nu l-as mai schimba never. adica mi-am luat din franta de la lancome da' nu-mi place, e cam galben si imi lasa urme pe faza. am dat 35 ? pe el dar nu, nu si-a meritat banii...


Have you ever thrown a fist full of glitter in the air?...

Offline

 

#55 2008-09-10 16:20:21

baby pink
Full member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-07-18
Mesaje: 155

Re: cel mai bun fond de ten

mary_aleee a scris:

eu am avut anul trecut. a fost bun, mi-a placut, dar pe urma m-am dat pe collistar si nu l-as mai schimba never. adica mi-am luat din franta de la lancome da' nu-mi place, e cam galben si imi lasa urme pe faza. am dat 35 ? pe el dar nu, nu si-a meritat banii...

Dar eu, care am dat 75 Eur degeaba pe o pudra, pe care mi-am luat-o in vacanta in barcelona? Intrasem intr-un magazin d-asta numai cu firme de firme...
Mi-am luat eu un rimel, un ruj, nu mai stiu ce.. si vad pudra aia expusa. Am dat un pic pe mana si mi se parea super super tare, parca era fond de ten asa de frumos acoperea... si o intreb pe tipa aia (pe langa faptul ca nu stia o boaba de engleza, nici ea si nici cealalta, la inceput mi-a zis ca pretul e seventeen five si eu eram foarte incantata si dupa aia s-a mai gandit si mi-a scris, pe o hartie ca e 75) pana la urma trec peste faptul ca pretul era foarte mare. A, plus ca nu avea nici cutie, era un refill d-ala.
Prietenele mele se uitau la mine ca la o nebuna, dar deja sunt obisnuite cu extravagantele mele cosmetice. rotfl
Da, si nu prea am folosit-o in vacanta ca nu avea sens sa ma mascaresc cu toate alea pe fata tocmai in vacanta. dar odata ajunsa acasa, cand am inceput sa o folosesc... zici ca ma dau cu var, asa se vede... si-asa am aruncat eu vreo 250 ron pe apa sambetei.
asta e, nu intotdeauna pretul mare garanteaza calitatea... sau compatibilitatea cu produsul, ca probabil pe alte tenuri e foarte ok...


I'll be there for you, When the rain starts to pour... I'll be there for you, Like I've been there before... I'll be there for you, 'Cuz you're there for me too - That's what friends are for...

Iubesc copiii, dodolashi frumosi...

Offline

 

#56 2008-09-10 16:28:17

GreenBubbles
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 8211

Re: cel mai bun fond de ten

75 p o pudra? locca rotfl macar de era buna...
dak te dai putin cu ea,tot ca varu se vede?


i love my King!! the most beautiful leonberger ever hjarta

Offline

 

#57 2008-09-10 17:11:08

baby pink
Full member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-07-18
Mesaje: 155

Re: cel mai bun fond de ten

GreenBubbles a scris:

75 p o pudra? locca rotfl macar de era buna...
dak te dai putin cu ea,tot ca varu se vede?

rotfl daaaa... e prea albicioasa asa si are o textura prafuita pe fata dumbom suckera si eu..


I'll be there for you, When the rain starts to pour... I'll be there for you, Like I've been there before... I'll be there for you, 'Cuz you're there for me too - That's what friends are for...

Iubesc copiii, dodolashi frumosi...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.