homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cel mai bun fond de ten-5


#77 2008-09-15 13:31:31

CrisTiNa Tikale
Hero member
De la: mine pt voi
Inregistrat: 2007-08-07
Mesaje: 4058

Re: cel mai bun fond de ten

nu stiu ce fond de ten sa-mi iau dintre astea doua de la L`oreal  Infallible sau Accord parfait...spune-ti si voi  o parere? pls


Fiecare zi e un nou inceput !!!   

hjarta  Nu te iubesc pentru ceea ce esti, ci pentru ceea ce sunt atunci cand sunt cu tine   hjarta

Offline

 



#78 2008-09-15 13:32:41

cocoleta
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 3208

Re: cel mai bun fond de ten

mie imi plac ambele diferenta e de consistenta unul e mai lichid si unul mai solid

Offline

 

#79 2008-09-15 14:42:03

CrisTiNa Tikale
Hero member
De la: mine pt voi
Inregistrat: 2007-08-07
Mesaje: 4058

Re: cel mai bun fond de ten

am inteles ...da tot nu stiu de care sa-mi iau sad


Fiecare zi e un nou inceput !!!   

hjarta  Nu te iubesc pentru ceea ce esti, ci pentru ceea ce sunt atunci cand sunt cu tine   hjarta

Offline

 

#80 2008-09-15 15:09:50

allysa
Full member
Inregistrat: 2008-07-05
Mesaje: 328

Re: cel mai bun fond de ten

eu mi-am luat Affinitone de la Maybelline acum cateva luni. este aproape intreg, nu imi place deloc. pe fata mea se vede ca o masca, parca m-am dat cu pudra in exces.
de la L'oreal am avut Accord Parfait, dar din pacate nu am nimerit nuanta exacta. este foarte bun, il recomand.
am vazut ca a aparut ceva nou la Avon, dar nu stiu daca risc sa-l iau.
oricum, pe L'oreal cred k raman smile

Ultima oara a fost editat de allysa (2008-09-15 15:10:53)

Offline

 

#81 2008-09-17 17:24:46

Joy'n'Happiness
Full member
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 556

Re: cel mai bun fond de ten

pt cn are tenul gras: c fond d ten folositi?...eu as vrea un fond d ten care sa pastreze aspectul mat al tenului, sa fie rezistent, am incercat multe fonduri d ten, insa nici unul nu a fost conform asteptarilor mele..
inainte d a aplica fondul d ten ma dau cu o creme hidratanta d la artistry insa dupa cateva ore zona t este un exces d sebum..
iau si AC-jeanine , insa secretia d sebum nu s-a micsorat cu mult...
pers care au tenul gras c tips-uri folositi pt a diminua secretia d sebum a tenului..


Un vrai homme ne séduit pas plusieurs femmes en même temps mais plusieurs fois la même. - Meilleures Pages
When your ex says "you will never find anyone like me" and you reply "God I sure hope not.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#82 2008-09-17 18:01:27

Sidoni@
Sr. member
Inregistrat: 2008-05-09
Mesaje: 1303

Re: cel mai bun fond de ten

Joy'n'Happiness a scris:

pt cn are tenul gras: c fond d ten folositi?...eu as vrea un fond d ten care sa pastreze aspectul mat al tenului, sa fie rezistent, am incercat multe fonduri d ten, insa nici unul nu a fost conform asteptarilor mele..
inainte d a aplica fondul d ten ma dau cu o creme hidratanta d la artistry insa dupa cateva ore zona t este un exces d sebum..
iau si AC-jeanine , insa secretia d sebum nu s-a micsorat cu mult...
pers care au tenul gras c tips-uri folositi pt a diminua secretia d sebum a tenului..

Produse speciale pt ten gras: momentan gel de curatare L'oreal Pure Zone si crema MATIFIANTA, tot de la L'oreal am acum, dar a fost f buna si cea de la Garnier. Fondul de ten de asemenea trebuie sa fie mat, am vazut la Maybelline si Miss Sporty din acestea, nu stiu daca sunt bune sau nu ca nu le-am incercat.
Tips: masca de argila, adica praf de argila amestecat cu zeama de rosie sau de lamaie si gomaj cu malai.

Offline

 

#83 2008-09-17 18:16:02

Joy'n'Happiness
Full member
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 556

Re: cel mai bun fond de ten

bela a scris:

eu am inteles ca affinitone de la maybeline ar fi bun...a avut cineva asa ceva?

am eu..insa sincer nu-s multumita d el...eu am tenul gras si nu da prea bune rezult in cazul meu...imi face un ten f uleios...neutralneutral


Un vrai homme ne séduit pas plusieurs femmes en même temps mais plusieurs fois la même. - Meilleures Pages
When your ex says "you will never find anyone like me" and you reply "God I sure hope not.

Offline

 

#84 2008-09-17 18:58:34

Joy'n'Happiness
Full member
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 556

Re: cel mai bun fond de ten

Sidoni@ a scris:

Joy'n'Happiness a scris:

pt cn are tenul gras: c fond d ten folositi?...eu as vrea un fond d ten care sa pastreze aspectul mat al tenului, sa fie rezistent, am incercat multe fonduri d ten, insa nici unul nu a fost conform asteptarilor mele..
inainte d a aplica fondul d ten ma dau cu o creme hidratanta d la artistry insa dupa cateva ore zona t este un exces d sebum..
iau si AC-jeanine , insa secretia d sebum nu s-a micsorat cu mult...
pers care au tenul gras c tips-uri folositi pt a diminua secretia d sebum a tenului..

Produse speciale pt ten gras: momentan gel de curatare L'oreal Pure Zone si crema MATIFIANTA, tot de la L'oreal am acum, dar a fost f buna si cea de la Garnier. Fondul de ten de asemenea trebuie sa fie mat, am vazut la Maybelline si Miss Sporty din acestea, nu stiu daca sunt bune sau nu ca nu le-am incercat.
Tips: masca de argila, adica praf de argila amestecat cu zeama de rosie sau de lamaie si gomaj cu malai.

am incercat si fonduri d ten d la miss sporty : nu mi=au placut absolut deloc ...am incercat si maybelline n-am fost prea multumita...ma spal cu o lotiune 3 in 1 care are si particule exfoliante d la garnier e bunicik imi place, am sa incerc si ceea c mi-ai recomandat u..sper sa dea rezult..smilebig_smile


Un vrai homme ne séduit pas plusieurs femmes en même temps mais plusieurs fois la même. - Meilleures Pages
When your ex says "you will never find anyone like me" and you reply "God I sure hope not.

Offline

 

#85 2008-09-17 18:59:39

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: cel mai bun fond de ten

eu nu am tenul gras, mai degrama normal-mixt, dar folosesc baza de machiaj matifianta de la Sephora si e super ok... vara o folosesc pe post de fond de ten
intr-adevar, argila face minuni

Ultima oara a fost editat de heimdall (2008-09-17 19:00:08)

Offline

 

#86 2008-09-17 19:26:45

GreenBubbles
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 8211

Re: cel mai bun fond de ten

Joy'n'Happiness a scris:

pt cn are tenul gras: c fond d ten folositi?...eu as vrea un fond d ten care sa pastreze aspectul mat al tenului, sa fie rezistent, am incercat multe fonduri d ten, insa nici unul nu a fost conform asteptarilor mele..
inainte d a aplica fondul d ten ma dau cu o creme hidratanta d la artistry insa dupa cateva ore zona t este un exces d sebum..
iau si AC-jeanine , insa secretia d sebum nu s-a micsorat cu mult...
pers care au tenul gras c tips-uri folositi pt a diminua secretia d sebum a tenului..

radiant sunt bune smile
acum am maybelline pure make up,il lasa mat si acopera ok...e 50% apa asa k nu il inarca deloc si e recomandat pt tenul gras.


i love my King!! the most beautiful leonberger ever hjarta

Offline

 

#87 2008-09-17 19:41:03

jucaria nimanui
Full member
De la: plec pe marte...
Inregistrat: 2008-03-15
Mesaje: 962

Re: cel mai bun fond de ten

fetele spuneti-mi si mie un fond de ten bun,tenul meu e ceva cu probleme...am avut o acnee urata,acuma mi-a mai disparut dar f putin,totushi am ramas cu nijte pete....as vrea un fond de ten care sa imi acopere....dar nu vreau o masca,sa se vada aiurea si nu vreau un fond de ten care sa imi incarce fata....si sa fie un fond de ten care sa nu imi accentueze problema fetei...ce imi recomandati??


stiu ca pot.....stiu ca pot !!!!!!

Offline

 

#88 2008-09-17 19:41:36

jucaria nimanui
Full member
De la: plec pe marte...
Inregistrat: 2008-03-15
Mesaje: 962

Re: cel mai bun fond de ten

si sa nu fie f scump..big_smile


stiu ca pot.....stiu ca pot !!!!!!

Offline

 

#89 2008-09-17 19:42:07

GreenBubbles
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 8211

Re: cel mai bun fond de ten

l`oreal infailible e mega buuun
si radiant,k si eu am avut probl asta si acopera bine,fara efect de masca!


i love my King!! the most beautiful leonberger ever hjarta

Offline

 

#90 2008-09-17 19:43:17

jucaria nimanui
Full member
De la: plec pe marte...
Inregistrat: 2008-03-15
Mesaje: 962

Re: cel mai bun fond de ten

GreenBubbles a scris:

l`oreal infailible e mega buuun
si radiant,k si eu am avut probl asta si acopera bine,fara efect de masca!

si cam cat costa?big_smile


stiu ca pot.....stiu ca pot !!!!!!

Offline

 

#91 2008-09-17 19:45:20

GreenBubbles
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 8211

Re: cel mai bun fond de ten

38 de ron am dat eu p radiant
si l`orealul e cam...50 de ron
sunt bune,sa shtii
eu sunt multumita d ambele!
numa k la radiant mi-am luat o nuanta cam inchisa sad
e ok cand sunt bronzata putin lol
d l`oreal poti citi si ce aus cris fetele,suntt are multumite.
dak mergi la un magazin mare (gen mall) vanzatoarele stiu sa te sfatuiasca cel mai bine.
eu am zis tot asa: sa acopere bine,sa matifieze si sa reziste...si a zis k ori l`oreal ori radiant.


i love my King!! the most beautiful leonberger ever hjarta

Offline

 

#92 2008-09-17 19:48:48

Sidoni@
Sr. member
Inregistrat: 2008-05-09
Mesaje: 1303

Re: cel mai bun fond de ten

Spuneti-mi si mie, va rog, diferenta dintre nuantele Nude si Ivory, ca eu nu imi pot da seama. Am tenul deschis la culoare si nu stiu ce nuanta sa aleg. Si da, am pus cate putin din fiecare pe fata, dar nu vad diferenta intre ele.

Offline

 

#93 2008-09-17 19:49:53

GreenBubbles
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 8211

Re: cel mai bun fond de ten

pai teoretic...nude e mai deschis si ivory mai inchis,desi ambele sunt albe...


i love my King!! the most beautiful leonberger ever hjarta

Offline

 

#94 2008-09-17 23:01:35

Sidoni@
Sr. member
Inregistrat: 2008-05-09
Mesaje: 1303

Re: cel mai bun fond de ten

GreenBubbles a scris:

pai teoretic...nude e mai deschis si ivory mai inchis,desi ambele sunt albe...

Ms puss Ivory imi pare putin spre roz... habar nu am, oricum atunci cand le testez nu vad nimic la lumina din magazin rotfl Cred ca voi alege in functie de starea de spirit rotfl

Offline

 

#95 2008-09-18 09:33:15

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: cel mai bun fond de ten

GreenBubbles a scris:

l`oreal infailible e mega buuun

eu nu-mi gasesc nuanta apropiata la el, parca au numai nuante inchise...

am vazut in farmacie vichy normateint... oare o fi bun? e cam la acelasi pret ca l'orealul


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.