homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cel mai bun fond de ten-7


#115 2008-09-22 17:39:31

control_freak
Hero member
De la: A la Z
Inregistrat: 2008-03-05
Mesaje: 2437

Re: cel mai bun fond de ten

eu am de la bourjois, nu acopera cine stie ce, dar da multa luminozitate fetei si se intinde f bine


Better to remain silent and be thought a fool than to speak and remove all doubt...

Offline

 



#116 2008-09-23 11:44:19

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: cel mai bun fond de ten

heimdall a scris:

http://www.sephora.com/browse/product.jhtml?id=P102808&categoryId=S10853&shouldPaginate=true
asta e cea putin sclipitoare
si la fel arata si cealalta, doar ca scrie pe ea baza matifianta
e in jur de 20 ron cred, se gaseste la Sephora

am fost ieri la sephora si m-am uitat...si am gasit doar o chestie intr-un tubulet gri, era o crema alba sclipicioasa...nu cred ca aia ar acoperi ca un fond de ten...
oare fondurile de ten de la ei or fi bune? am vazut unul balance sau equilibre-ceva in genul si arata destul de bine...


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#117 2008-09-23 11:50:52

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: cel mai bun fond de ten

Ar trebui sa fie intr-un tubulet alb cea de care spun eu...
Eu am Double Compact Mineral de la Sephora si-mi place foarte mult, nu stiu daca-ti plac astea compacte

Offline

 

#118 2008-09-23 11:54:20

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: cel mai bun fond de ten

nu, nu era in tubulet alb... sad era gri si scria tot baza de machiaj, dar era o crema alb-rozie inauntru...
compact?...nu stiu...mai degraba crema...arata ok fondula ala de ten, dar eu stiu...


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#119 2008-09-23 11:55:39

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: cel mai bun fond de ten

e ca un fel de pudra, dar foarte fina, si are un burete cu doua fete, una pentru acoperire mai mare, alta pentru un efect mai natural
mergi la ei si incearca-l, poate-ti place smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#120 2008-09-23 11:58:06

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: cel mai bun fond de ten

asta il vazusem eu ca fond de ten...bine, mi-a atras atentia ca n-am stat mult acolo

http://www.sephora.com/browse/product.j … inate=true

si asta e baza de machiaj

http://www.sephora.com/browse/product.j … inate=true


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#121 2008-09-23 12:00:00

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: cel mai bun fond de ten

pe astea nu le stiu, fondul de ten arata bine, dar stiu si eu...
eu vorbesc despre : http://www.sephora.com/browse/product.j … inate=true

Offline

 

#122 2008-09-23 12:05:31

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: cel mai bun fond de ten

si acopera bine, cum e? adica eu nu stiu sa ma machiez f bine si nu vreau sa ma manjesc... arata f bine, dar...pare greu de aplicat...plus ca eu am tenul gras in zona t...


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#123 2008-09-23 12:08:48

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: cel mai bun fond de ten

pai tocmai, ca e foarte usor de aplicat, e ca o pudra, deci n-ai cum sa te trezesti cu dungi pe fata sau ceva, arata foarte natural
cu acoperirea nu stiu ce sa-ti spun, eu voiam ceva nu prea vizibil, sa nu arate ca o masca, n-am incercat sa folosesc partea cealalta a buretelui smile
ten mixt am si eu
singurul lucru : s-ar putea sa nu tina chiar 12-14 ore, adica eu seara dupa o zi de munca nu pot sa zic ca mai arat ca dimineata, mai zboara de pe fata in timp smile
dar tu du-te si testeaza-l, e cel mai bine

Ultima oara a fost editat de heimdall (2008-09-23 12:09:23)

Offline

 

#124 2008-09-23 12:24:25

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: cel mai bun fond de ten

pai ten mixt am si eu.... eu mi-am mai luat acum cativa ani o pudra de la l'oreal dar nu ma impac deloc cu ea... ufff, am sa merg sa ma uit si la asta...urasc sa am prea multe optiuni si sa nu ma pot decide...mi-a ramas gandul si la normateint, nu stiu ce sa zic... nici eu nu vreau sa arate ca o masca...ceva natural, uniform si sa nu usuce ...

le: cat e pudra asta?

Ultima oara a fost editat de nicolle_rox (2008-09-23 12:26:53)


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#125 2008-09-23 12:30:08

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: cel mai bun fond de ten

cred ca am dat in jur de 30 si ceva de ron, nu mai stiu... nu foarte mult oricum
eu cand mai am nelamuriri ma uit pe beaute-test.com, acolo isi da lumea cu parerea si de obicei n-am gresit daca m-am luat dupa cum sunt cotate acolo diverse produse

Offline

 

#126 2008-09-23 12:35:09

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: cel mai bun fond de ten

ok, merci beaucoup puss


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#127 2008-09-23 12:37:30

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: cel mai bun fond de ten

cu placere puss
cat ma pricep si eu, ca nu prea le am cu machiajul

Offline

 

#128 2008-09-23 12:38:09

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: cel mai bun fond de ten

nici eu... sad


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#129 2008-09-23 12:41:47

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: cel mai bun fond de ten

asta sa fie problema noastra...
si-asa, ma plangeam eu la un moment dat ca am riduri pe la ochi si prietenul meu de colo : "da, ca pe acolo te machiezi mai mult, normal ca se vede" :f?rbannad: pai daca as sta o ora sa ma machiez cum as mai arata ?

Offline

 

#130 2008-09-23 12:44:41

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: cel mai bun fond de ten

si eu am inceput sa fac riduri la ochi...grater mi-am luat o crema de la nivea cu q10, dar cam uit sa ma dau cu ea...
nici eu la machiat nu stau mult... fdt folosesc mai mult iarna...vara mi-i lene rotfl de cateva luni folosesc doar rimel si creion pt ochi...fara fard, nimic, n-am timp si nici nu ma pricep punish da' de cumparat imi cumpar rotfl macar de mi-ar arata tenul frumos si uniform angel

Ultima oara a fost editat de nicolle_rox (2008-09-23 12:45:07)


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#131 2008-09-23 16:17:17

GreenBubbles
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 8211

Re: cel mai bun fond de ten

eu m-as machia da` mi-e o lene..
numa cand am chef
d riduri ma tem si eu
asa k in fiekre seara ma dau cu ulei d migdale dulci in jurul ochiilor,k hidrateaza f bine.


i love my King!! the most beautiful leonberger ever hjarta

Offline

 

#132 2008-09-23 21:30:40

cristina1988
Full member
Inregistrat: 2008-09-08
Mesaje: 178

Re: cel mai bun fond de ten

skumpi a scris:

cristina1988 a scris:

pentru ca nu dispuneam de prea multi bani si aveam nevoie de fdt mi-am luat affinitone.....acum imi pare rau sad ....nu e nici pe departe natural asa cum il lauda in reclama grater .....cum mai spunea cineva,zici ca m-am dat cu prea multa pudra punish .....aiurea,nu-l recomand.abia aspept sa-mi iau unul de la l'oreal roll

in ce sens nu e bun ?
arata ca si cum ai fi "tencuita " ?
n`ai luat u o cul prea inchisa sau n`ai pus prea mult ?
incaerca sa te dai cu o cremita prima data si apoi cu fond d ten sa se aseze mai bine... eu tot tp ma dau cu crema prima data si apoi cu fond d ten smile

si eu ma dau mereu cu crema inainte de fdt pt ca tenul meu se usuca mai ales in perioada asta.
culoarea eu zic ca am ales-o buna,nu se vede diferenta mare intre gat si ten dupa aplicare dar problema e ca fata mea pare incarcata cu pudra.
acum nu exclud sa fi pus mai multicel.....o sa incerc sa-l aplic cu un buretel umed,cica asta ar fi un secret pt un efect natural.


Ma urasti?Problema ta!Te-am insultat?Foarte bine,meritai!Ma invidiezi?Incearca sa fii mai bun!Rea?Cu cine merita!Bunul meu simt?Depinde de al tau!Copilaroasa?Da!Pentru ca asa vreau eu! diablo

Offline

 

#133 2008-09-29 17:36:08

eu112
New member
Inregistrat: 2008-09-09
Mesaje: 23

Re: cel mai bun fond de ten

pe mn ma tenteaza sa imi iau seventeen,nu am avut niciodata.cele kre ati folosit,e bun de ceva>?eu am si cearcane si nu le pot acoperi nicicum:(

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.