homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cu semnul ? la 15 ani-6


#96 2008-10-09 23:14:12

Iulica 15 ani
New member
Inregistrat: 2008-09-24
Mesaje: 76

Re: cu semnul ? la 15 ani

are ceva dak o faq cand is pe stop ?...cu prezul?

Offline

 

#97 2008-10-09 23:36:47

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: cu semnul ? la 15 ani

normal nu...dar nu stiu cat de indicat e...mie personal mi se pare scarbos...plus ca exista fel de fel de infectii in perioada aia. dar daca folosesti prezervativ...


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#98 2008-10-10 08:54:20

Stef
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-12
Mesaje: 681

Re: cu semnul ? la 15 ani

N-are nimic.

Offline

 

#99 2008-10-10 19:23:09

HeleneDied
New member
Inregistrat: 2008-10-03
Mesaje: 45

Re: cu semnul ? la 15 ani

luminitza a scris:

Leo a scris:

Danae a scris:

nu`mi imaginez cum as fi reactionat dupa la 15 ani rotfl dar fiecare face cand simte ca e momentul.

Poate te-ai fi intrebat daca Spioancele de pe Jetix mai sunt virgine, daca Tweety a facut sex oral sau daca Barbie are himen din fabrica, sau daca plasticatul Ken poate avea erectie... cam asta cred ca te-ai fi intrebat.

rotfl   rotfl   rotfl   diablo

lol lol super tare!

Offline

 

#100 2008-10-19 23:53:15

Iulica 15 ani
New member
Inregistrat: 2008-09-24
Mesaje: 76

Re: cu semnul ? la 15 ani

hmm am o intrebare...? ...cu cat creshte sansa sa ramai insarcinata dak dupa ce ejaculeaza (la timp -afara) continui ...smile?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#101 2008-10-20 00:13:45

ada2910
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-07-13
Mesaje: 299

Re: cu semnul ? la 15 ani

Iulica 15 ani a scris:

hmm am o intrebare...? ...cu cat creshte sansa sa ramai insarcinata dak dupa ce ejaculeaza (la timp -afara) continui ...smile?

sa continui ce? sa o luati de la capat? daca folosesti prezervativ sau Ac nu este nici o problema. de ce continui sa te mai gandesti la faza cu ejaculatul afara??? sincer, aceasta metoda (daca se poate numi asa) nu ar mai trebuie sa iti treaca prin cap. nu este sigura deloc.

si ce o sa faca? merge la baie se spala si dupa iar? sau cum? la ce te-ai gandit cand ai spus ca vreti sa continuati? spermatozoizii nu mor instantaneu daca ejaculeaza afara, mi se pare (nu mai stiu sigur), dar micii barbari pot trai 72 de ore dupa contactul sexual (parca asa era, sa ma corecteze fetele daca gresesc), asa ca...they are still alive, si gata de misiune.

scumpa mea, sincer eu fac sex de la 18 ani, iar acum am 25 si niciodata nu am facut avort....de ce sa ma stresez si sa imi cauzez singura problme cand pot sa ma protejez si scap de griji.

inca o chestie, nu te condamn ca ti-ai inceput viata sexuala, dar cu au spus si fetele trebuie sa-ti asumi responsabilitatea, iar prietenul tau (nu vreau sa-l jignesc) dar la 19 ani cred ca e inca cam imatur sa te bazezi pe el in ceea ce priveste protectia. trebuia sa vina el cu ideea...fiind mai mare ca tine. si chiar poti fi atat de sigura nu are vreo boala? ca doar nu a venit cu analizele in mana si gata sexu'....

nu iti face rau cu mana ta, pana acum ai avut un noroc chior...nu te juca cu chestiile astea, ca la 15 ani esti totusi un copil care se poate pricopsi cu un copil. iar in privinta avortului, in mod legal nu se poate face fara acordul/prezenta parintilor (asta in cabinetele respectabile) si doar nu vrei sa ajungi prin nu stiu ce bomba de clinica....

gandeste-te de n ori data viitoare.

verisoara mea si-a inceput viata sexuala la 14 ani, iti dai seama ca m-au apucat nebuniile cand am auzit, dar na...sa zicem nu e in Ro...si poate aia sunt mai nerabdatori..ce sa zic, dar a folosit numai prezervativul, niciodata fara, iar acum e pe anticonceptionale....si chiar am fost mandra de ea (fiind mai mica ca mine cu 6 ani), s-a informat, a gandit si niciodata nu a avut probleme. Fa si tu la fel...protejaza-te, placerea e aceeasi daca va iubiti.

editez ca sa nu iau warn..

cum ai spus....acum nu mai ai ce face....

dar sa nu se mai intample, asta incercam sa iti explicam

deja al doilea postinor? nu cred ca ai inteles gravitatea probleme dupa cum ai zis.

eu in atatia ani nu am luat decat 1 singur postinor...atat


oricum scumpa, ai grija te rog, tie iti faci rau.

PS: acum o ora te-ai protejat? inteleg ca nu din moment ce maine ar trebui sa-ti mai iei un postinor......am vazut ca ai postat la un topic anume

Ultima oara a fost editat de ada2910 (2008-10-20 00:33:20)


Infrange-ti deci durerea
Fii vesel de se poate
Caci tot la zi ajunge
Si cea mai lunga noapte!

Offline

 

#102 2008-10-20 00:26:27

Iulica 15 ani
New member
Inregistrat: 2008-09-24
Mesaje: 76

Re: cu semnul ? la 15 ani

eu inteleg gravitatea problemei insa cand esti in fata faptului implinit nu ai ce sa mai faci...
deci inseamna k maine ar trebui sa ma duc la farmacie si sa iau cel de'al 2 lea postinor pe anul acesa :-/...sau dak nu in 21 de zile sa faq un test de sarcina

Offline

 

#103 2008-10-20 10:36:26

pink_butterfly
Insomniac member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 8371

Re: cu semnul ? la 15 ani

sa vezi cand o sa te afli tu in fata unui alt fapt implinit si nedorit...te joci cu focul...si tare mi-e ca la un moment dat o sa te arzi...daca o sa continui asa...


http://www.youtube.com/watch?v=mwMdO3HK_ws our song hjarta
em todas as ruas do amor seras meu e eu serei tua hjarta
http://www.youtube.com/watch?v=DDuLPHsIuTg

Offline

 

#104 2008-10-20 10:43:12

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: cu semnul ? la 15 ani

daca esti suficient de matura ca sa faci sex, trebuie sa fi suficient de matura sa o faci protejat! si cand zic protejat, inteleg protectie pe bune, nu "hai sa ne facem ca ne protejam"... hormonii trec repede, e frumos valul ala care te prinde pe moment, dar e important sa ramana totul ok si dupa ce trece momentul de pasiune. daca nu, ramai marcata pe viata.
asculta-ne, ca nu degeaba ne chinuim si postam aici cu sfaturi smile noi nu castigam nimic daca "iti scoatem ochii", incercam doar sa te ajutam wink


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

#105 2008-10-20 10:51:05

princesss
Banat
De la: plaja
Inregistrat: 2008-08-11
Mesaje: 1037

Re: cu semnul ? la 15 ani

pink_butterfly a scris:

sa vezi cand o sa te afli tu in fata unui alt fapt implinit si nedorit...te joci cu focul...si tare mi-e ca la un moment dat o sa te arzi...daca o sa continui asa...

subscriu  sad   sad 
nu pricep cum te poti simti in largul tau nefolosind nici o metoda contracept.eu una nu m'as putea simti bine ... poi la ce bun sexul  ,ideea e sa te simti bn,nu?
am un fix legat de a ma proteja,din cauza ca sora mea a ramas insarcinata la 19 ani(ce'i drept,cu cel pe care era de 5 ani ,cu care s'a casatorit imediat dupa si au pastrat copilul  hjarta  ...)totusi  m'a marcat chestia asta si m'a facut mult mai responsabila,in ideea ca un copil o sa'l am cand o sa mi'l doresc.
o intrebare,iulica...tu te simti bine in timp ce faceti sex neprotejat,adica nu stai nici un pic cu frica in...k poate poate se'ntampla cv?

Offline

 

#106 2008-10-20 21:47:01

Iulica 15 ani
New member
Inregistrat: 2008-09-24
Mesaje: 76

Re: cu semnul ? la 15 ani

intr/un fel da si intr/un fel nu...

Offline

 

#107 2008-10-29 13:41:20

al3xya
New member
Inregistrat: 2008-10-28
Mesaje: 6

Re: cu semnul ? la 15 ani

si la mine a dat gres metoda asta..si aveam 17 ani..si am ajuns si la avort.desi am luat niste pastile pt a intrerupe sarcina nu a fost deloc usor.cred ca toataviata o sa mi para rau,ffff rau pt asta si o sa ma simt vinovata.asa ca incearca sa revii cu picioarele pe pamant si ia pastile sau foloseste prez.chestia asta  ca nu va simtiti bine e doar..o poveste.sigur ai fi mult mai rusinata(si nu doar atat)sa te duci la doctor pt un avort

Offline

 

#108 2008-11-04 15:38:59

Iulica 15 ani
New member
Inregistrat: 2008-09-24
Mesaje: 76

Re: cu semnul ? la 15 ani

nasol...tare al3xya
aq dupa ultima oara knd am facut'o neprotejat box  nu mi'a mai venit stopu' insa da semne sa vina ...este neregulat si de asta nu stiu cam cand ar fi si randul lui alcool ...am dureri de sani si secretia aia de ieri a devenit rosiatica...sper k e pe drumul cel bun   goodluck 
aq pe 7 fac 21 de zile de la contactul sexual neprotejat ...dar daca vine perioada problematica nu voi mai face testul de sarcina ?
aaa...ne'am dat pe durex extra safe insa mie nu imi prea surade....e super nasol punish vom incerca si altceva... pentru data viitoare ne'am pregatit love +  patfierbinte

Offline

 

#109 2008-11-04 16:02:02

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: cu semnul ? la 15 ani

eu am o curiozitate legata de acest topic: de ce se numeste asa? "cu semnul ?" de cate ori vad topicul ma intreb... ce legatura are cu subiectul ? pura curiozitate.... smile

Offline

 

#110 2008-11-04 20:51:17

Iulica 15 ani
New member
Inregistrat: 2008-09-24
Mesaje: 76

Re: cu semnul ? la 15 ani

adina84 a scris:

eu am o curiozitate legata de acest topic: de ce se numeste asa? "cu semnul ?" de cate ori vad topicul ma intreb... ce legatura are cu subiectul ? pura curiozitate.... smile

pooi e legat de primul post ... si de acolo tot am avansat discutia pana in momentul de fata  rotfl ...

Offline

 

#111 2008-11-04 20:54:53

oana16
Sr. member
De la: capitala culturara
Inregistrat: 2007-04-21
Mesaje: 1326

Re: cu semnul ? la 15 ani

iulica unde stai in sibiu? si eu sunt din sibiu:)
daca folosesti prezervative de buna calitate ex Durex(sper c nu e reclama) nu o sa se rupa;) ar trebui tu ca fata sa ceri protectie, nu numai pt a evita o sarcina ci pt a te proteja de boli neutral

Ultima oara a fost editat de oana16 (2008-11-04 20:56:11)


Iubirea e un lux ce nu si-l permite toata lumea

Offline

 

#112 2008-11-04 21:07:42

Iulica 15 ani
New member
Inregistrat: 2008-09-24
Mesaje: 76

Re: cu semnul ? la 15 ani

oana16 a scris:

iulica unde stai in sibiu? si eu sunt din sibiu:)
daca folosesti prezervative de buna calitate ex Durex(sper c nu e reclama) nu o sa se rupa;) ar trebui tu ca fata sa ceri protectie, nu numai pt a evita o sarcina ci pt a te proteja de boli neutral

p langa p'ta unirii ... stau la matusa mea in gazda ...sunt dintr'o comuna mai apropiata insa as prefera sa nud au nume  neutral   buga merci pt intelegere

Offline

 

#113 2008-11-04 21:10:01

oana16
Sr. member
De la: capitala culturara
Inregistrat: 2007-04-21
Mesaje: 1326

Re: cu semnul ? la 15 ani

bine:) iti respect decizia ma gandeam ca poate te puteam ajuta cumva daca aveai nevoie


Iubirea e un lux ce nu si-l permite toata lumea

Offline

 

#114 2008-11-04 21:22:08

Iulica 15 ani
New member
Inregistrat: 2008-09-24
Mesaje: 76

Re: cu semnul ? la 15 ani

oana16 a scris:

bine:) iti respect decizia ma gandeam ca poate te puteam ajuta cumva daca aveai nevoie

aaa merci moolt oana  buga  kram  insa imi sunteti deja de ajutor prin postarile dvs a tuturor...de ceva fii sigura ca voi apela la un altfel de ajutor  smile  inca odata merci  goodluck  aaa cati ani ai ?daca nu te superi smile

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.