homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cu semnul ? la 15 ani-4


#58 2008-09-25 13:54:50

hanan
Full member
Inregistrat: 2008-09-19
Mesaje: 124

Re: cu semnul ? la 15 ani

deliav a scris:

hanan a scris:

deliav a scris:


pai dac fol. prezervativ de ce mai iei AC????? io nu-nteleg treaba asta...ma depasteste....deci in general aceste doua metode se exclud!!! adicaaaaa....daca o folosesti pe una n-o mai folosesti pe cealalta....altfel nu faci decat exces de zel... (tot ce am spus eu se aplica ...normal... numai in cazul in care oricare dintre aceste doua metode sunt folosite corect)

am spus mai sus cateva cazuri in care este necesar a se fol si prezervativ, chiar daca inghiti si pastiluta de AC! Ar mai fi si altele, cine ia AC, ar trebui sa le stie....

draga mea...astea-s cazuri extreme....si e = cu drobu' de sare wink (adica eu am exclus din discutie astfel de cazuri cand spuneam ca mi se pare total aiurea sa folosesti si prez...si AC, pentru ca astea-s exceptii si atunci se iau alte masuri...asta cred ca stie toata lumea)

draga mea, eu iau AC cam de vreo 10 ani, daca nu mai mult - deci nu de ieri si nici de azi, cunosc f bine "extremele" de care vb tu!

Eu vorbeam in general si de situatia ei - stresata ca prez se rupe.... prieten cu 5 ani mai mare, cu experienta la activ, mie AC + prez mi s-a parut cea mai buna solutie (decat sa se trezeasca si cu BTS). Nu am incredere in coitus interruptus, iar eu nu as folosi metoda asta de ex.

Offline

 

#59 2008-09-25 14:14:46

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: cu semnul ? la 15 ani

nici n-am zis ca nu le-ai cunoaste  smile ....iar apropo de situatia ei.... i s-au expus variantele si avantajele si dezavantajele lor si ea va alege din ele


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#60 2008-09-25 15:22:28

pinkshine
Full member
Inregistrat: 2008-08-26
Mesaje: 599

Re: cu semnul ? la 15 ani

vai, ce copii inconstienti neutral la 15 ani inca desenam vaporase neutral


te iubeeeeeeeeeeeeessssssccccccc !! hjarta

Offline

 

#61 2008-09-25 16:37:50

Stef
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-12
Mesaje: 681

Re: cu semnul ? la 15 ani

Si eu la 15 ani mi-o puneam prima data si ieseam prin cluburi si ma imbatam ca un porc. Acum la 19 ani mi-a trecut teribilismul si nu am lasat nici o tipa insarcinata pana acum big_smile

Offline

 

#62 2008-09-25 16:41:20

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: cu semnul ? la 15 ani

Te-ai cumintit cam repede, Hugsy, presimt ca te mai asteapta o faza rebela curand big_smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#63 2008-09-25 16:44:25

Stef
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-12
Mesaje: 681

Re: cu semnul ? la 15 ani

heimdall a scris:

Te-ai cumintit cam repede, Hugsy, presimt ca te mai asteapta o faza rebela curand big_smile

Eh.. posibil.. au fost si intensi cei 4 ani smile O sa traim si o sa vedem.

Offline

 

#64 2008-09-25 16:55:06

paulinne
Full member
Inregistrat: 2008-07-22
Mesaje: 387

Re: cu semnul ? la 15 ani

Hugsy a scris:

Si eu la 15 ani mi-o puneam prima data si ieseam prin cluburi si ma imbatam ca un porc. Acum la 19 ani mi-a trecut teribilismul si nu am lasat nici o tipa insarcinata pana acum big_smile

Deci...ca si Iulica,si tu ai fost un copil precoce  diablo  ...  smile 
E bine ca te-ai calmat acum...  rotfl


"I may not have gone where I intented to go, but I think I have ended up where I needed to be." Douglas Adams

Offline

 

#65 2008-09-26 09:02:40

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: cu semnul ? la 15 ani

Hugsy a scris:

Si eu la 15 ani mi-o puneam prima data si ieseam prin cluburi si ma imbatam ca un porc. Acum la 19 ani mi-a trecut teribilismul si nu am lasat nici o tipa insarcinata pana acum big_smile

da ...numai ca baietii nu 'raman gravide' (ca n-au cum ... big_smile ) si nu conteaza in general daca au sau nu HPV (in general habar n-au...), virus care pentru femei, in anumite situatii, implica risc de cancer de col... asa ca asta e diferenta si astea-s riscurile (si mai sunt si altele ...) in plus pe care si le asuma o fata ...si cu cat isi incepe viata sexuala mai devreme...cu atat mai repede apar tot felu de probleme...si ca-ntr-un cerc vicios, ea nu stie cum sa le rezolve din cauza lipsei de experienta si de informatie etc....


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#66 2008-09-26 11:24:04

Stef
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-12
Mesaje: 681

Re: cu semnul ? la 15 ani

Eh las ca si tipii care au HPV l-au luat de la tipe foarte "responsabile" smile

Iresponsabilitatea e de ambele parti. E stupid sa dai vina pe un tip ca nu ati folosit prezervativ de exemplu.

Ultima oara a fost editat de Hugsy (2008-09-26 11:24:40)

Offline

 

#67 2008-09-26 11:50:24

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: cu semnul ? la 15 ani

bineinteles...total de acord...iresponsabilitatea este clar de ambele parti numai ca mi se pare mie, adica e strict parerea mea, ca iresponsabilitatea in cazul femeilor poate avea urmari mai serioase ...dar tocmai ca nu poti da vina pe partenerul tau pentru niste lucruri care ti se intampla din lipsa ta de responsabilitate...de-aia toate am incercat (inclusiv tu) sa-i explicam care sunt riscurile daca nu se protejeaza si ca este decizia ei...ea trebuia sa aiba grija de asta


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#68 2008-09-26 15:13:17

Iulica 15 ani
New member
Inregistrat: 2008-09-24
Mesaje: 76

Re: cu semnul ? la 15 ani

lumeee am citit toate posturiele dvs...hmm da sunt sfaturi de care am sa tin cont insa cunosc persoane care de ani de zile folosesc metoda cu nume ciudat si nu au ramas niciodata ...nuuj ce sa zic...
pe mine ma pune intr'o situatie jenanta sa ma duc la el cu prezul neutral

Offline

 

#69 2008-09-26 15:17:02

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: cu semnul ? la 15 ani

sunt multe cupluri care folosesc metoda coitului intrerupt si nu au patit nimic....dar nu poti sa mergi pe asta, e prea riscant....si nu cred ca iti doresti vreo surpriza ...nu e deloc o situatie jenanta sa stii (e pana la urma decizia ta si el trebuie sa ti-o respecte)... nu conteaza cine vine cu ideea...tu gandeste-te la tine in primu' rand ... smile

Ultima oara a fost editat de deliav (2008-09-26 15:18:15)


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#70 2008-09-26 17:08:09

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: cu semnul ? la 15 ani

Iulica... si sunt altele care au ramas gravide dupa 2-3 luni de folosit aceasta metoda smile
Cel mai bine e sa apelezi la un cabinet de planning familial, si sa incepi sa folosesti anticonceptionale daca prezervativul e o problema.
Sunt absolut convinsa ca un medic ginecolog te-ar aprecia foarte mult pentru faptul ca esti preocupata de starea ta de sanatate si ca faci eforturi pentru a evita o sarcina. Crezi ca ai arata mai bine la 15 ani pe masa la chiuretaj? Crezi ca ai fi privita cu ochi mai buni?!? Sti cate pustoaice se duc zilnic pentru chiuretaje la spitale??? Asculta-le pe fetele de pe forum, ia-le sfaturile in considerare pentru ca aici nu-ti vrea nimeni raul. Noi ne dorim sa nu te vedem peste cateva luni ca vi sa plangi ca vai... ai ramas gravida...
Daca tot esti asa pasionata de coitul intrerupt, partenerul tau nu inteleg de ce ar fi. Din proprie experienta iti spun ca aceasta metoda il afecteaza si pe el extrem de nasol, si in timp duce la ejaculare precoce. Este dovedit faptul.


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#71 2008-09-26 17:53:46

anda23
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-09-12
Mesaje: 556

Re: cu semnul ? la 15 ani

Iulica 15 ani a scris:

pe mine ma pune intr'o situatie jenanta sa ma duc la el cu prezul neutral

sa vezi ce jenanta o sa fie situatia in care ramai insarcinata sad

Ultima oara a fost editat de anda23 (2008-09-26 17:54:03)

Offline

 

#72 2008-09-27 13:51:20

your.dream
Insomniac member
Inregistrat: 2008-06-06
Mesaje: 5368
Site

Re: cu semnul ? la 15 ani

Si faptul ca ai numai 15 ani,in cazul unei sarcini...chiar daca o pastezi vor fi probleme...chiar daca nu vrei sa o pastrezi vor fi probleme ca trebuie sa te duci cu unul din parinti pt avort...
Sper sa nu fie cazul si sa fii bine!Si daca ai luat postinor,sa stii ca iti poate intarzia menstruatia cateva zile,sau chiar 1-2 saptamani.Eu te sfatuesc sa faci un test de sarcina dupa 21 de zile de la contactul neprotejat,chiar daca vine menstra sau nu.Si de acum incolo,protejeaza-te eficient!


Iubesc si sunt iubita

Offline

 

#73 2008-09-27 16:11:29

Iulica 15 ani
New member
Inregistrat: 2008-09-24
Mesaje: 76

Re: cu semnul ? la 15 ani

oricum imi voi face testul...deci 21 de zile hmm asta ar insemna sa il faq in zilele urmatoare

Offline

 

#74 2008-09-27 18:03:37

LoveChocolate
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 1240

Re: cu semnul ? la 15 ani

sa ramai cu noi pe forum si dupa ce iti trece nelinistea aceasta...o sa inveti multe lucruri bune de la noi si nu ar strica sa arunci un ochi peste topicurile celelalte,mai ales cel dedicat metodelor contraceptive. o sa afli multe lucruri doar citind ca pe o carte posturile membrilor acestui forum, la fel si site-ul care contine multe sfaturi fff bune

Offline

 

#75 2008-09-27 20:43:59

Himmel
Insomniac member
De la: Magix
Inregistrat: 2008-05-10
Mesaje: 5086

Re: cu semnul ? la 15 ani

deliav a scris:

da ...numai ca baietii nu 'raman gravide' (ca n-au cum ... big_smile ) si nu conteaza in general daca au sau nu HPV (in general habar n-au...), virus care pentru femei, in anumite situatii, implica risc de cancer de col... asa ca asta e diferenta si astea-s riscurile (si mai sunt si altele ...) in plus pe care si le asuma o fata ...si cu cat isi incepe viata sexuala mai devreme...cu atat mai repede apar tot felu de probleme...si ca-ntr-un cerc vicios, ea nu stie cum sa le rezolve din cauza lipsei de experienta si de informatie etc....

daca nu ma insel yo .. parca unu a rams.. fie .. k nevasta'sa nu putea face copii si nush poveste.. da poate o stiti si voi k n'ahh a fst mediatizat cazu big_smile


iulica .. aq degeba zigem noi k vai esti prea mica k bla bla bla k timpu inapoi nu'l dam. important e ca aq sa iti faci griji d sanatatea ta si sa t protejezi...
hmmm.. sunt prezervative q miros de fructe si evental ii zicik iti plac capsunile f mult si vrei sa o faci q prez q capsuni big_smile

si ai grija tu de tine ... k in viata nu o sa aiba nimeni grija de u daca u nu ai smile


Poate ca par fragila, neajutorata si nepamanteana, dar am structura de otel.

Offline

 

#76 2008-09-28 01:25:43

Chick
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-03
Mesaje: 1336

Re: cu semnul ? la 15 ani

Ala care a ramas era,de fapt,femeie care se transformase in barbat ,dar nu-si schimbase inca organele sexuale.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.