homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Metode de epilare-10


#172 2007-04-06 20:18:55

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: metode de epilare

uff.ce n-as da sa-mi fac si yo o epilare def..dar mom sunt cma multi bani la mijloc...
Angelita-kte sedinte tre sa faci ca sa nu mai ai probleme ever? si cum e procedeul in  sine?


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 



#173 2007-04-07 01:29:21

angelita
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-10
Mesaje: 11

Re: metode de epilare

Lelaina mie mi-a spus tipa care ma epileaza ca sunt necesare minim 8 sedinte. Dupa fiecare sedinta parul cade singur. Pana acum mie mi-a cazut parul in proportie de 80%, restul fiind cel de pe labii deoarece se epileaza mai greu decat restul si trebuie sa astept sa vad cum cade dupa a-8-a sedinta (am facut-o pe 30 martie si incepe sa cada cam intr-o sapt, doua). Practic urmatoarele sedinte (cred ca 1 sau 2!) le voi face doar pt labii... Procedeul nu este total lipsit de durere, mai ales ca aceasta zona este fff sensibila. Se simte ceva ca o piscatura f fierbinte atunci cand pune spotul.. Nu stiu ce as putea sa-ti mai spun dar daca vrei mai multe detalii intreaba-ma!

Offline

 

#174 2007-04-09 12:32:47

r@luckk@
New member
Inregistrat: 2007-04-04
Mesaje: 38

Re: metode de epilare

Buna. Eu sunt noua pe-aici...smile...Daca tot vorbeati despre epilare, sa va spun eu cum procedez: La inceput, adica acus vreo 5 ani ma epilam cu lama tongue groaznic, imi crestea repede...apoi am mers la o cosmeticiana care m-a epilat incepand cu picioarele...(cu ceara), dupa ce m-am obisnuit, i-am zis sa treaca si inghinal...(nu mi-a fost prea usor), dar am inceput sa ma obisnuiesc, mi-am cumparat ceara si m-am epilat eu singurica acasa, atat inghinal, cat si pe picioare, si momentan ma epilez fara nici o problema cu aparatul de epilat, peste tot! Atat de bine m-am obisnuit si inghinal...nu mai am nici o treaba...smile

Offline

 

#175 2007-04-09 13:17:59

Lavinia_tia
Sr. member
Inregistrat: 2006-12-30
Mesaje: 1576

Re: metode de epilare

si te faci cu aparatul peste peste tot?????

Offline

 

#176 2007-04-10 17:38:37

senorita
Insomniac member
De la: CucuruZU :))
Inregistrat: 2006-08-13
Mesaje: 6772

Re: metode de epilare

mihaela89 a scris:

e un bic f misto,cu laor vera..eu una ma fac la o sapt peeste tot unde s poate..acum vreau sa ma pauc iar d ceara,cel putin jos pt k pielea ramane f fina timp d 1luna:D

Fetele, in sfarsit mi-am luat inima-n dinti si am mers la cosmetica, la epilare cu ceara. Desi am avut de indurat niste dureri considerabile, mai ales in zona inghinala, dupa aia am fost foarte multumita si va recomand sa mergeti cu incredere... Eu am citit mesajele de aici ale celor care frecventau si asa mi-am facut curaj.. mai ales ca ma saturasem sa stau cu lama peste tot si la 2-3 zile sa se simta aspru si paros. (incercasem si eu tot felul de game, inclusiv cea cu aloe, dar lama e tot lama pana la urma).
Partea nasoala era ca te epilezi "jos" cu lama, iar daca dupa aia faci nebunii cu prietenul, ai parte de usturimi groaznice dupa aia, de la atins si frecat, este zona prea sensibila, eu stiu ce pateam si ma uitam la prietenul meu ce sensibil era dupa barbierit... cam asta pateam si eu.

Deci curaj.. merita mersul la saloanele astea. Nu este scump deloc, eu dau 10 RON la un salon de cartier (inghinal complet) si sunt f multumita, desi nu am norocul sa ma tina o luna ca pe unele dintre voi tongue


Gimme my summer back! sad
Ready? Steady... Go!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#177 2007-04-11 13:36:16

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: metode de epilare

senorita a scris:

mihaela89 a scris:

e un bic f misto,cu laor vera..eu una ma fac la o sapt peeste tot unde s poate..acum vreau sa ma pauc iar d ceara,cel putin jos pt k pielea ramane f fina timp d 1luna:D

Fetele, in sfarsit mi-am luat inima-n dinti si am mers la cosmetica, la epilare cu ceara. Desi am avut de indurat niste dureri considerabile, mai ales in zona inghinala, dupa aia am fost foarte multumita si va recomand sa mergeti cu incredere... Eu am citit mesajele de aici ale celor care frecventau si asa mi-am facut curaj.. mai ales ca ma saturasem sa stau cu lama peste tot si la 2-3 zile sa se simta aspru si paros. (incercasem si eu tot felul de game, inclusiv cea cu aloe, dar lama e tot lama pana la urma).
Partea nasoala era ca te epilezi "jos" cu lama, iar daca dupa aia faci nebunii cu prietenul, ai parte de usturimi groaznice dupa aia, de la atins si frecat, este zona prea sensibila, eu stiu ce pateam si ma uitam la prietenul meu ce sensibil era dupa barbierit... cam asta pateam si eu.

Deci curaj.. merita mersul la saloanele astea. Nu este scump deloc, eu dau 10 RON la un salon de cartier (inghinal complet) si sunt f multumita, desi nu am norocul sa ma tina o luna ca pe unele dintre voi tongue

felicitari pt curaj!eu cu lama o singura data m-am facut acolo jos pentru ca eram in criza de timp iar crema depilatoare nu am avut prin casa.a fost cea mai proasta decizie a mea pentru ca pe langa m-am super chinuit si mi-a fost frica sa nu ma tai,m-am ales cu niste usturimi:((.pana imi fac curaj pt ceara ..tot crema e la putere

Offline

 

#178 2007-04-11 14:40:24

Soricica
Full member
Inregistrat: 2006-08-05
Mesaje: 428

Re: metode de epilare

hm...nu va doare????????/ cu ceara in zona inghinala??eu nu am curajul!!ma fac cu lama si e naspa  rau! la inceput sunt fina apoi am mancarimi(imi cresc firele) si apoi...e aspru grater(((((((((((((( offffffff tre sa  fac si pasul asta odata!oare nu se paote sa ma adoarma si apoi sa ma faca cu ceara? big_smile k s sa nu simt? big_smile


In dragoste si in razboi totul e permis!

Offline

 

#179 2007-04-11 16:38:18

mitza
Membru
Inregistrat: 2007-03-22
Mesaje: 4

Re: metode de epilare

nu se poate folosi un spray anesteziant, ca la dentist, si dup-aia sa ne epilam? tongue
oare are ceva contraindicatii, oare isi face efectul?

Offline

 

#180 2007-04-11 16:56:43

mikki_20
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2006-02-15
Mesaje: 4694

Re: metode de epilare

eu pe picioare ma fac cu aparatul iar inghinal fol lama desi e fff naspa, dar sunt fffff sensibila in zona aia si mie km frik sa fol crema sau ceara sa nu imi apara iritatii ceva


Avem 1 an si 5 lunite

Offline

 

#181 2007-04-11 23:17:30

Lavinia_tia
Sr. member
Inregistrat: 2006-12-30
Mesaje: 1576

Re: metode de epilare

Soricica a scris:

hm...nu va doare????????/ cu ceara in zona inghinala??eu nu am curajul!!ma fac cu lama si e naspa  rau! la inceput sunt fina apoi am mancarimi(imi cresc firele) si apoi...e aspru grater(((((((((((((( offffffff

vezi cate motive ai sa te faci cu ceara? smile
eu zic sa nu mai credeti exact ce se spune cu durerea. doare, dar nu a murit nimeni. si apoi mergi si vorbeste cu cosmeticiana si vezi poate are vreun sfat pt tine (cum sa scapi de durere... pe aici zicea cineva de nurofen sau ceva de genul asta inainte de epilarea cu aparatul de smuls.)

Offline

 

#182 2007-04-12 00:05:21

senorita
Insomniac member
De la: CucuruZU :))
Inregistrat: 2006-08-13
Mesaje: 6772

Re: metode de epilare

mikki_20 a scris:

eu pe picioare ma fac cu aparatul iar inghinal fol lama desi e fff naspa, dar sunt fffff sensibila in zona aia si mie km frik sa fol crema sau ceara sa nu imi apara iritatii ceva

ceara nu are cum sa te irite, toate suntem sensibile acolo.. diferenta este ca ceara aia este incalzita la temperaturi f mari, deci nu prea sunt riscuri. adevarul este ca orice epilat prin smulgere doare, ca e vorba de penseta (mai putin), ceara sau aparat, dar cu ceara scapi mult mai repede si rezultatele sunt mult mai bune... e pielea f fina peste tot (la aparat mereu raman firicele).
eu am fost deja a doua oara consecutiv la ceara si deja m-a durut mai putin ca prima data.
Deci luati-va inima-n dinti big_smile


Gimme my summer back! sad
Ready? Steady... Go!

Offline

 

#183 2007-04-12 00:43:12

senorita
Insomniac member
De la: CucuruZU :))
Inregistrat: 2006-08-13
Mesaje: 6772

Re: metode de epilare

Mie mi-a fost rusine la inceput.. ma gandeam sa nu-l las sa cresca prea mult... sa fie ditamai "stuful".. lol Doar ca tipa de acolo m-a atentionat ca sunt fire care cresc mai greu si raman mai mici, neputand fi smulse in totalitate (mi-a zis sa ma intorc in cateva zile cand ai creste lol ).
Asa ca ideea e sa fie cam de 3-5 mm cel putin, parerea mea. Fara rusine, gandeste-te ca alea vad altele si mai "blanoase" ca tine si ca sunt super obisnuite, e ceva normal big_smile
Bafta


Gimme my summer back! sad
Ready? Steady... Go!

Offline

 

#184 2007-04-12 08:26:01

ela_is_sweet
Sr. member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 1309

Re: metode de epilare

si gandeste-te ca sunt femei la 60 de ani kre se duc sa se faca inghinal.am vazut eu big_smile ca sa nu mai zic ca am vazut si baieti care se fac jos.am simtit ca lesin cand mi-a zis cosmeticiana mea ca tipul care a intrat inaintea mea s-a epilat pe ....propriu-zis big_smile

Offline

 

#185 2007-04-12 09:18:35

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: metode de epilare

si mie mi se pare muuult mai eficient cu epilatorul sau cu ceara inghinal, dar ce mi se pare chiar nasol e ca trebuie sa lasi parul sa creasca mult sad 3-5 mm mi se pare mult...si in timpul asta ce faci? big_smile ca la cosmeticiana poti sa apari "blanoasa" cum ati zis voi, dar de sex nu prea se mai pune problema dupa ce incepe parul sa creasca, nu?... eu una m-as simti super aiurea tongue


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

#186 2007-04-12 09:42:46

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: metode de epilare

ivy...pt fetele care se fac de obicei cu crema sau lama...cand se hotarasc sa schimbe la ceara e mai bine sa asteapta sa creasca klumea...la inceput e mai nasol pt ca e firul mai gros din cauza lamei...dar in timp se rareste...eu ma epilez de ani buni si inghinal...n am murit...si frica tot imi e de fiecare data...dar vb aia...baba sufera la frumusete...a...si dati va cu pudra de bebe dupa epilatul inghinal cu ceara...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#187 2007-04-12 09:50:10

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: metode de epilare

ok, il lasi sa creasca mai mult cand treci de la crema la ceara...dar ma intrebam cum e intre 2 epilari cu ceara? adica firul deja e mai subtire si e mai usor de luat, dar tot asa, trebuie lasat sa creasca mai mult? ca pe mine perioada aia ma cam descurajeaza, cand deja se vede parul dar nu te poti duce sa ti-l iei, ca e totusi prea mic


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

#188 2007-04-12 09:58:31

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: metode de epilare

pai...aici stiu ca e pro...dar eu una iam zis la prietenu meu...sa aleaga...o facem asa...sau deloc...in perioada aia nu imi tre sex oral si alte minuni...e mai nasola stiu...dar ce mama draq..pe cand nu exista ceara ce faceau femeile?...pt mine e mai important sa tina mai mult...sa nu ma chinui tot la 2 zile cu crema sau lama(pt ca la me asa ar fi)...mai imi ies firicele...la inceput la mai scot cu penseta...iar apoi cel mult o sapt il las sa creasca klumea si dupaia mg la epilat...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#189 2007-04-12 11:08:53

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: metode de epilare

la inceput nu e chiar pufos...ca deh...se vad efectele cremelor si lamelor...dar dupa un timp asa e...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#190 2007-04-12 19:33:31

benny
Full member
Inregistrat: 2006-10-29
Mesaje: 214

Re: metode de epilare

deci..fetelor...duceti-va la epilat la cosmetica sincer...absolut peste tot...
eu ma duc si sunt mai mult decat multumita:) eram o persoana paroasa si  bruneta sad dar am mers la cosmetica si deja dupa un an, pe picioare imi creste greu parul si daca creste,abia se vede...si nu e tepos deloc..zici k e de bebe big_smile

daca vreti,va pot recomanda pe cineva care epileaza mai mult decat bine..sper sa nu fac reclama dar anyway, o fac pt binele vostru.e o doamna super de treaba care te bibileste si te face cum vrei tu (plus,k iti da imediat cu pudra si nu mai simti nimic..si trage si ceara repede si nu prea simti) si nici nu e prea scump.e acceptabil

deci daca vreti sa va spun unde e cabinetul,imi spuneti big_smile va pup si faceti-va curaj ca merita..mai ales inghinal  smile


"Iubim sa fim indragostiti, acesta este adevarul." - W.M. Thackeray

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.