homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Microgynon-8


#134 2012-09-10 10:07:04

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: microgynon

eleni25 ai warn pt postare multipla. citeste te rog regulamentul.

Offline

 



#135 2012-09-16 21:28:00

Happylyka
Full member
Inregistrat: 2012-08-05
Mesaje: 517

Re: microgynon

x.raluca a scris:

buna ziua. sunt mai pustoaica si nu prea le am cu chestiile astea big_smile am si eu o intrebare smile anul acesta, in martie, am ramas insarcinata. am decis sa pastrez bebeul, dar la 2 luni si jumatate am fost nevoita sa fac avort deoarece am uter bicorn iar bebeul nu se putea dezvolta. grater dupa avort doctorita mi`a recomandat sa iau microgynon pana ma voi decide sa fac din nou un bebe. din iunie am inceput sa iau si totul a fost normal. insa, luna asta au aparut mici probleme. inainte de ultima pastila, atunci cand am avut contact sexual cu sotul meu, am inceput sa sangerez exact ca la mentrustie. asta avand loc seara. a doua zi a fost totul normal, fara sangerari. seara a am luat ultima pastila, iar din nou la contact sexual am inceput sa sangerez.. iar a doua zi la fel...totul a fost normal fara sangerari..

intrebarea mea este: de la ce ar putea fi? ar trebui sa ma ingrijorez?

va multumesc anticipat...smile

E posibil sa ai motive de ingrijorare. Du-te la medic, e posibil sa ai o rana pe col sau sa trebuiasca sa iti schimbe ac.

@inaaa: atata timp cat le iei la aceeasi ora, cat nu iei antibiotice si nu consumi ceai de sunatoare, daca nu ai varsaturi sau scaune moi, nu este nevoie de protectie suplimentara, sunt suficiente pastilele.

Ultima oara a fost editat de Happylyka (2012-09-16 21:29:35)


,,Eu nu sunt un corp care are suflet, sunt un suflet care are o parte vizibila numita corp."- Paul Coelho

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.