homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Branca ursului - tratament naturist pt infertilitate-2


#20 2008-11-03 11:02:12

ralu_h28
Full member
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 284

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

buna fetelor.

Chiar e asa de buna branca ursului? Mi-am lust si eu dar nu stiu cum se ia.Eu am luat tinctura.Mi-a zis cineva ca asta influenteaza estrogenul sau progesteronul, fiindca eu am un nodul fibromatos care e dat de la lipsa de progesteron, de la niste anticonceptionale cica.
Am inteles ca pentru progesteron e bun ceaiul de cretisoara.Sfatuiti-ma si voi!

nu are cu ce sa-mi dauneze branca ursului?


ati facut careva din voi hsg? v-a ajutat la ceva? ca vad ca marea parte din medici nu o recomanda cica e predispusa la infectii mari.

Ultima oara a fost editat de ralu_h28 (2008-11-03 11:17:30)

Offline

 



#21 2008-11-03 13:18:33

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

de luat eu iau o lingurita diminearta si seara intr-un pahar cu apa, eu m-ai sar dar sotul meu ia aprope zilnic
, ma cam tin de el, e cam a doua luna de cand ia, si mai vreu sa mai luam cel putin 1 luna si apoi cred ca o sa facem pauza....


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#22 2008-11-03 13:32:46

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

puyut a scris:

Dar oare nu face si rau aceasta tinctura? Pana la urma sunt introdusi in corp niste hormoni straini. Nu spun ca sigur face si rau, dar intreb daca nu cumva a avut si efecte negative asupra unor persoane. Am mai vazut articole pe internet cu marturii ale unor persoane care sustin ca acest tratament a avut ca efecte dereglari hormonale puternice.

cum sa contina hormoni??????? e o planta


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#23 2008-11-07 08:47:44

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

ralu_h28 a scris:

fetelor a dat rezultat branca ursului?vreau si eu sa ma apuc sa iau.

deocamdata luam in continuare, si sunt si la repaus  sexinpat pt ca ma refac eu dupa cauterizare , dar in acest timp tot luam in continuare , pana prin decembrie si apoi incercam , poate , poate se prinde ceva...ideea e ca trebuie sa si crezi.... adica daca o iei de la inceput ca nu prea are cum, atunci chiar nu prea are cum, eu cred in astea naturiste........asa ca nu ne ramane decat de asteptat..........bafta si tie

Ultima oara a fost editat de adinagrig (2008-11-07 08:48:21)


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#24 2008-11-07 09:16:21

ralu_h28
Full member
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 284

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

adinagrig a scris:

ralu_h28 a scris:

fetelor a dat rezultat branca ursului?vreau si eu sa ma apuc sa iau.

deocamdata luam in continuare, si sunt si la repaus  sexinpat pt ca ma refac eu dupa cauterizare , dar in acest timp tot luam in continuare , pana prin decembrie si apoi incercam , poate , poate se prinde ceva...ideea e ca trebuie sa si crezi.... adica daca o iei de la inceput ca nu prea are cum, atunci chiar nu prea are cum, eu cred in astea naturiste........asa ca nu ne ramane decat de asteptat..........bafta si tie

spunemi te rog de cat timp luati branca ursului si de cate ori pe zi?Tu ai facut hsg? ti s-a recomandat asa ceva?


acuma e bine? mai iau warm?


dar spunemi adinagrig tie dumitrascu ce analize tia facut?ti-a recomandat sa faci ceva anume?ca eu am impresia ca am dat banii degeaba la ea.

Ultima oara a fost editat de ralu_h28 (2008-11-07 09:37:06)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2008-11-07 09:26:38

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

ralu_h28 a scris:

adinagrig a scris:

ralu_h28 a scris:

fetelor a dat rezultat branca ursului?vreau si eu sa ma apuc sa iau.

deocamdata luam in continuare, si sunt si la repaus  sexinpat pt ca ma refac eu dupa cauterizare , dar in acest timp tot luam in continuare , pana prin decembrie si apoi incercam , poate , poate se prinde ceva...ideea e ca trebuie sa si crezi.... adica daca o iei de la inceput ca nu prea are cum, atunci chiar nu prea are cum, eu cred in astea naturiste........asa ca nu ne ramane decat de asteptat..........bafta si tie

spunemi te rog de cat timp luati branca ursului si de cate ori pe zi?Tu ai facut hsg? ti s-a recomandat asa ceva?

raluca vezi ca o sa iei warn.....trebuia sa editezi cred...
eu iau de 2 ori pe zi diminetat si seara , o lingurita intr-un pahar de apa, de vreo luna luam dar asa cum ti-am zis mai sus, nici activitate nu avem...asa ca de rezultate vorbim abia prin ianuarie , februarie...nu mi-a recomndat nimeni....am aflat tot de pe net... si am citit si prospectul medicamentului...asa ca..


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#26 2008-11-07 10:51:12

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

ralu_h28 a scris:

adinagrig a scris:

ralu_h28 a scris:

fetelor a dat rezultat branca ursului?vreau si eu sa ma apuc sa iau.

deocamdata luam in continuare, si sunt si la repaus  sexinpat pt ca ma refac eu dupa cauterizare , dar in acest timp tot luam in continuare , pana prin decembrie si apoi incercam , poate , poate se prinde ceva...ideea e ca trebuie sa si crezi.... adica daca o iei de la inceput ca nu prea are cum, atunci chiar nu prea are cum, eu cred in astea naturiste........asa ca nu ne ramane decat de asteptat..........bafta si tie

spunemi te rog de cat timp luati branca ursului si de cate ori pe zi?Tu ai facut hsg? ti s-a recomandat asa ceva?


acuma e bine? mai iau warm?


dar spunemi adinagrig tie dumitrascu ce analize tia facut?ti-a recomandat sa faci ceva anume?ca eu am impresia ca am dat banii degeaba la ea.

nu stiu cine e dumitrascu , nu am facut nici un fel de analize de sarcina, deocamdata imi tratez doar rana....acum nu cred ca o sa mai iei warn

Ultima oara a fost editat de adinagrig (2008-11-07 10:51:35)


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#27 2008-11-17 15:52:42

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

Buna! acum aud ptr prima data de aceasta branca a ursului. Din cate am inteles te ajuta sa ramai insrcinata cat mai repede. Presupun ca se gaseste la farmacie. Cam cat timp trebuie luata ? Trebuie intai sa termini acest tratament si apoi sa incerci sa ai un copil sau se poate incerca in timp ce il iei? Are efecte secundare?

Offline

 

#28 2008-11-17 17:03:12

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

rruxxy a scris:

Buna! acum aud ptr prima data de aceasta branca a ursului. Din cate am inteles te ajuta sa ramai insrcinata cat mai repede. Presupun ca se gaseste la farmacie. Cam cat timp trebuie luata ? Trebuie intai sa termini acest tratament si apoi sa incerci sa ai un copil sau se poate incerca in timp ce il iei? Are efecte secundare?

se gaseste la magazinele naturiste, cica ar trebui luata 3 luni, nu cred ca trebuie sa termini tratamentul si apoi sa te apuci de  sexinpat , merge sa te apuci de cand incepi sa iei, sunt persoane care au ramas dupa ce au luat 1 luna ... asa ca nu ramne decat sa speri si sa te apuci de treaba...


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#29 2008-11-17 18:22:27

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

Mersi adinagrig.

Offline

 

#30 2008-11-18 08:38:22

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

cu placere,  smile  daca vrei sa te apuci sa iei , iti recomand branca Ursului de la Dacia Plant , sticluta mica de 50ml, e undeva in jur la 6.3 lei, e adevarat ca se termina repede , daca luati amandoi, dar eu acum o saptamana am luat sticluta mare de 200 ml, e undeva la 20lei, e mai avantajos, dar e mai nasoala la gust...chiar nu stiu de ce... si sotul meu a observat...Multa bafta, eu sper sa functioneza la mine, eu deocamdat sunt in repaus  sexinpat  pt ca ma refac dupa o cauterizare , de abia prin ianuarie ne apucam de treaba, si o sa-ti spun atunci daca  a dat roade sau nu... pana atunci incercam sa luam amandoi de cel putin 2 ori pe zi, adica dimineata si seara inainte de masa, cand uitam luam si dupa masa...

Ultima oara a fost editat de adinagrig (2008-11-18 08:42:11)


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#31 2008-11-18 08:47:27

ralu_h28
Full member
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 284

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

si eu vreau sa ma apuc din ianuarie.Am zis ca facem o pauza psihica si ne luam o vacanta, ca nu mai rezist.O sa vina bebeii la toata lumea cu siguranta. goodluck

Ultima oara a fost editat de ralu_h28 (2008-11-18 08:56:28)

Offline

 

#32 2008-11-18 10:31:01

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

Am inteles ca sunt si pastile si normal ca este mai simplu sa iei acele pastile, dar vad ca voi luati tinctura. Sa inteleg ca este mult mai eficienta? Si asmai vrea sa stiu daca aceasta branca a ursului este recomandata de vreun medic.
Sper sa te refaci repede dupa cauterizare, adinagrig. Bafta din ianuarie la un bebe.

Offline

 

#33 2008-11-18 11:02:51

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

rruxxy a scris:

Am inteles ca sunt si pastile si normal ca este mai simplu sa iei acele pastile, dar vad ca voi luati tinctura. Sa inteleg ca este mult mai eficienta? Si asmai vrea sa stiu daca aceasta branca a ursului este recomandata de vreun medic.
Sper sa te refaci repede dupa cauterizare, adinagrig. Bafta din ianuarie la un bebe.

mersi ruxi, sa dea D-zeu la toata lumea care isi doreste, eu am cumparat si pastile , dar sunt am mari si nnu prea am putut sa le iau, plus ca simti in gura gustul ala de planta amaruie...si mie mi-a venit sa vomit ... asa ca am dat-o pe tinctura, o pui intr-un pahar cu apa si il dai peste gat...recomandata nu stiu daca este de vreun medic, poate de unul homeopat, stii ca medicii normali, nu prea sunt de acord cu naturistele... asa ca ....ramane la latitudinea fiecaruia sa aleaga ce vrea....bafta multa


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#34 2008-11-18 11:12:42

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

Ma gandesc ca fiind o planta, nu are de ce sa faca rau. Si pana la urma daca vezi ca te simti rau incetezi sa mai iei.

Offline

 

#35 2008-11-18 11:37:05

ralu_h28
Full member
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 284

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

stiti care au ramas de la branca ursului? ca si eu am mai auzit cazuri.Ideea e ca trebuie sa crezi.Mai ales ca medicii dupa ce termina setul lor normal de investigatiui te trimit la fiv, ca doar costa bani multi!

Offline

 

#36 2008-11-18 18:54:09

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

Din cate am citit eu pe aici sunt femei care ar fi ramas insarcinate. Am vazut ca toate spun ca merita incercat, deci cel mai bine ar fi sa credem ca asa este. Eu una il voi incerca dupa ce voi termina tratamentul pe care il urmez. Sa dea Dumnezeu sa functioneze

Offline

 

#37 2008-11-19 18:28:16

fleurette
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-29
Mesaje: 3111

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

eu m-am oprit azi la farmacie, dupa ce am iesit de la munca si mi-am cumparat "branca ursului" ....am luat imediat ce am ajuns acasa, dar are un gust ingrozitor, imi venea sa ma duc la toaleta si sa dau afara (ma scuzati ca va dau acest amanunt, dar ca sa intelegei ce gust jalnic are)...cu toate astea o sa incerc sa iau, cred ca o sa ma obisnuiesc pana la urma  big_smile ... sper sa merite incercarea, oricum rau nu are ce sa-mi faca... smoke2


mamica de gemeni: Darius si Clarisa al9leacer

Offline

 

#38 2008-11-19 18:31:20

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

Bafta multa, fleurette.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.