homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Aveti grija mare fetelor !


#1 2008-10-03 11:03:01

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Aveti grija mare fetelor !

Pe data de 18 septembrie am fost in Bucuresti ca sa vad o garsoniera de inchiriat. Una dintre putinele pe care le mai gaseai la 250 de euro. Nu mi-a placut zona asa ca am zis sa mai caut, eventual sa mai adaug 50 de euro dar macar sa gasesc ceva acceptabil si ca zona si ca aspect. Am oprit absolut intamplator la o agentie imobiliara si am intrebat daca au cumva vreo garsoniera la 300 de euro. Din fericire aveau. Am vazut garsoniera in aceeasi seara. Proprietara, o femeie la vreo 40-45 de ani, vaduva de vreo 4 ani, locuia inca acolo. Casa arata bine, proaspat renovata, avea o camera, hol, baie si bucatarie..deci numai bine. Proprietara ne-a zis ca are niste probleme financiare si de asta vrea sa inchirieze pentru un an ca pana ar fi rezolvat problemele pe care le avea, apoi sa se mute inapoi. Toate bune si frumoase, ne-am intors sambata, pe 20, sa semnam contractul. In contract se stipula plata 2+1, adica 2 chirii in avans si una garantie...am platit proprietarei 900 de euro, agentiei 150 comision, am facut o chitanta de mana prin care ea recunostea ca a luat banii de la mine, am semnat contractul care intra in vigoare de la 1 octombrie, urmand k pe 30 sa vin sa iau in primire garsoniera.
Duminica, adica pe28, a ramas sa o sunam noi sa ii zicem lace ora venim marti. Nu avea decat fix, la care nu a raspuns. Pana la urma m-a sunat ea pe mine de pe un numar de mobil, i-am zis k venim marti la 12. Marti la 12 am fost in fatza casei ei cu catel, purcel si ce am mai luat de acasa. S-a facut 12 :15, s-a facut 12 :30, s-a facut 12 :45 si ea nicaieri. Am intrat in curte (ptr ca garsoniera era la curte, la casa) , am chemat vecinii sa-i intrebam daca stiu ceva de ea, daca a patit ceva.
Si dupa asta a venit socul : vecinii de acolo din curte au inceput sa ne spuna ca nu mai pot sta de scandaluri ce sunt in casa aia, ca baiatul ei mai mare (avea 2 pana la urma, pe noi ne-a mintit k avea 1) se drogheaza, ca vine cu tot felul de indivizi, ca amandoi copiii nu sunt de acord ca ea sa inchirieze (noua ne spusese ca nu e nici o prb din partea baiatului). La un moment dat ne-au intrebat vecinii daca n-am vazut pata de pe perete...noi zicem nu, care pata, nu era nici o pata cand am fost noi sa vedem casa...la care incep vecinii sa ne spuna ca pe 19 seara (adica cu o zi inainte sa semnam contractul) a fost scandal mare si ca ea i-ar fi dat in cap baiatului mai mare cu un ciocan...si ca e numai sange prin camera, ca a venit politia, ca e cercetata pentru tentativa de omor...
Ai mei vazand ca nu apare s-au dus la posta unde ne spusese ea ca lucreaza. Sefa ei de acolo le-a zis ca ea nu mai fusese de vreo 2 luni la munca si ca urma sa ii desfaca contractul de munca a doua zi...am fost apoi la agentie, cei de la agentie ne-au spus ca sa le acordam timp pana a daoua zi...bun, in seara aia ne-am intors in galati.
Miercuri ne-am intors in bucuresti, pe drum ne-a sunat femeia de la posta sa ne spuna ca proprietara e acasa, ca tocmai vorbise cu ea pe fix..sunam la agentie, spunem ca asta e acasa...dupa vreo 15 min ne suna agentia k respectiva a fost de acord sa vina la sediul lor sa rezolvam lucrurile (eu oricum eram hotarata sa nu mai stau acolo, vroiam doar cei 1000 de euro inapoi). Dupa vreo 10 minute ne suna iar agentia k asta nu mai vine si ca a zis sa mergem la ea acasa k mai are 300 de  euro din toti banii. Mergem la ea acasa, cu tot cu femeia de la agentie...deci nu va puteti inchipui, pe perete la nivelul patului o pata mare de sange, o mizerie si un miros...phuu...i-am zis sa ne dea banii pe care a zis k ii mai are la care ea nu k nu mai are decat 200 de euro...pana la urma am scoa 250 de euro de la ea (din 900 cat ii dadusem), tipa de la agentie a pus-o sasemneze o declaratie prin care se angajeazain decurs de 2 saptamani sa restituie si restul de bani. Agentia ne-a dat si ea 300 de euro deci din 1050 am recuperat 550...acum urmeaza ca in 2 saptamani agetia sa depuna plangere penalaimpotriva ei...si sa recuperam si
restul de bani...
Acum ma gandesc ca poate a fost un semn de sus, ca mergeam marti atunci, ma mutam si venea si-mi dadea si mie cu ceva in cap (ptr ca am uitat sa va spun, femeia aude voci  neutral  ptr ca noi am intrebat-o de ce i-a dat in cap lu fiu-su si cica asa i-au spus...cine sunt ei nu stiu)...

A da eu mi-am gasit pana la urma unde sa stau dar incepand cu data de 1 noiembrie...deci va dati seama cum ma simt ca toti colegii mei sunt la cursuri si eu tre sa stau acasa o luna

Ultima oara a fost editat de Wildhoney (2008-10-03 11:04:15)


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 



#2 2008-10-03 11:06:43

kadome
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2008-07-24
Mesaje: 249

Re: Aveti grija mare fetelor !

Doamne e poveste..bine ca ai scapat,dumnezeu a vrut asa
Cine stie ce probleme ai fi avut dupa aceea si acuma stii cum e, mai bine sa iti fie tie bine k banii se fac inapoi


Einmal stirbst du, und dann ist alles Fragen zu Ende.
Und wenn du stirbst, wirst du entweder alles erfahren, oder du wirst nicht mehr die Möglichkeit haben, zu fragen.

Lev Tolstoi

Offline

 

#3 2008-10-03 11:10:02

allysa
Full member
Inregistrat: 2008-07-05
Mesaje: 328

Re: Aveti grija mare fetelor !

imi pare rau ca ai trecut prin experienta asta. din pacate sunt foarte multi oameni de genul si nu avem ce sa le facem.
bine ca ai scapat si ai gasit in alta parte.

Offline

 

#4 2008-10-03 11:13:54

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: Aveti grija mare fetelor !

apoi sora mea tocmai s-a mutat aseara in chirie la cineva... dupa ce am citit asta....brrrr


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#5 2008-10-03 11:18:00

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Aveti grija mare fetelor !

chiar ca brrr...

si eu is speriata... am inchiriat ap ala unor baieti... din iasi. care ne-au turnat povestea ca nu vor sa stea cu parintii. unul la fac, unul la liceu. ne-au dat avans pe 3 luni plus o luna garantie, fara tocmeala, suma maxima, totul bine si frumos....

partea proasta e ca tipul a zis ca e exact la fac la care preda maica-mea... si eu i-am zis ei ca are un student la noi in gazda... air pe ea a lovit-o sa se duca sa-l caute in registre... si uimire... nu-i si nici n-a fost vreodata. inca nu i-am zsi nimic, asteptam sa vedem cum evolueaza lucrurile... dar mi-e frica... noi n-am facut contract legal, prin primarie... si mi-e sa nu faca ala cine stie ce bordel acolo (desi noi am specificat in contract ca nu are dreptul sa schimbe destinatia ap) si sa ma trrezescf si eu dup-aia cu polita la usa neutral


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-10-03 11:18:02

dreamer
Sr. member
Inregistrat: 2008-05-05
Mesaje: 1567

Re: Aveti grija mare fetelor !

care ma aia la foisor unde ziceai tu?
doamne fereste!!!!!
offf mi s=a zbarlit paru p mine
incredibil..
depunde si tu  plangere penala impotriva ei sa-ti recuperezi banii..
nu=mi vine s kred..


Dance like nobody is watchin....

Offline

 

#7 2008-10-03 11:27:26

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: Aveti grija mare fetelor !

Ce naspa wild. Mi s-a facut pielea gaina.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#8 2008-10-03 11:30:30

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Aveti grija mare fetelor !

da dreamer aia de la foisor...daca ati sti cum arata casa aia, ca la stirile dela ora 5 neutral


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#9 2008-10-03 11:36:21

dreamer
Sr. member
Inregistrat: 2008-05-05
Mesaje: 1567

Re: Aveti grija mare fetelor !

neutral   neutral 
pffoa..incredibil..eu tot cu chirie stau dar nah..printr-o cunostinta..
oricum ai dovezi in mana sa-ti recuperezi banii..


Dance like nobody is watchin....

Offline

 

#10 2008-10-03 11:54:48

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Aveti grija mare fetelor !

yikes  yikes  yikes
vai de capul meu....
bine ca nu ai apucat sa te muti acolo wildhoney...

Offline

 

#11 2008-10-03 11:55:56

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Aveti grija mare fetelor !

Doamne ce poveste...zici ca e film de groazaa


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#12 2008-10-03 12:01:48

dreamer
Sr. member
Inregistrat: 2008-05-05
Mesaje: 1567

Re: Aveti grija mare fetelor !

dar casa nu ti s parea ca arata suspect d la inceput?femeia aia nu ti=a dat nimic de banuit??eu zic sa faci si u plangere neaparat sa-ti dea restu de bani..geezez


Dance like nobody is watchin....

Offline

 

#13 2008-10-03 12:02:31

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Aveti grija mare fetelor !

doamne,zau k ti se ridica parul pe tine


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#14 2008-10-03 12:06:23

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Aveti grija mare fetelor !

dreamer a scris:

dar casa nu ti s parea ca arata suspect d la inceput?femeia aia nu ti=a dat nimic de banuit??eu zic sa faci si u plangere neaparat sa-ti dea restu de bani..geezez

mai nu, casa arata bine, proaspat renovata...putin dezordine dar ea ne-a motivat ca isi muta lucrurile ca sa lase casa libera...femeia arata ca o persoana care munceste de dimineata pana seara...chiar ne-a zis si cand am vz casa si cand am semnat contractul ca abia venise de la munca....parea exact tipul de persoana cu 1000 de probleme, necajita etc...cand colo ea era nebuna neutral


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#15 2008-10-03 12:14:24

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Aveti grija mare fetelor !

eu zic sa o dai in judecata pana nu fuge de tot rotfl


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#16 2008-10-03 12:19:37

Alina Delia
Addicted member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-12-16
Mesaje: 12952

Re: Aveti grija mare fetelor !

sau schizofrenica...ca astia aud voci care le spun sa faca anumite lucruri:/


Cine rade la urma....gandeste mai incet dumbom

Offline

 

#17 2008-10-03 12:25:09

dreamer
Sr. member
Inregistrat: 2008-05-05
Mesaje: 1567

Re: Aveti grija mare fetelor !

e totusi bine k ai gasit in alta parte...


Dance like nobody is watchin....

Offline

 

#18 2008-10-03 12:36:53

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: Aveti grija mare fetelor !

omg ce nebunaaa
bine k nu te mutasei deja


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#19 2008-10-03 14:20:42

aleinadme
New member
Inregistrat: 2008-05-28
Mesaje: 96

Re: Aveti grija mare fetelor !

In ziua de azi orice nebun poate apela la o agentie imobiliara iar cei de la agentie nu isi pot da seama dintr-o simpla discutie pe care o au cu proprietarul daca acesta din urma este nebun sau om serios. Recomand apelarea la agentii mai cunoscute sau la cunostinte in ceea ce priveste inchirierea unui imobil. Dar se intampla ca multi proprietari sa fie oameni seriosi. Naspa poveste..........

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.