homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ginecologi din brasov-7


#115 2009-08-27 09:05:05

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: ginecologi din brasov

@stefistefania: din ce am auzit, mateoc face si recoltari pt pap si nu cred ca iti tb trimitere... dar totusi ea nu e ginecolog, nu ar fi mai indicat sa mergi pt probleme din astea la un ginecolog?

@DeeA KaRinA: cred ca era asistenta si nu mi se pare corect din partea ei sa prescrie anticonceptionale  hmm

Offline

 



#116 2009-08-27 10:21:38

DeeA KaRinA
Full member
De la: Brasov
Inregistrat: 2009-08-26
Mesaje: 117

Re: ginecologi din brasov

din cate am inteles nu trebuie neaparat doctorita...poate si asistenta iti pune cateva intrebari si mnho...mai merg dupa ce termin blisteru:D...si poate o sa fie si doctorita:D


[b]Furia,lacrimile si tristetea sunt doar pentru cei care s`au resemnat!!!

Offline

 

#117 2009-08-27 11:34:44

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: ginecologi din brasov

Nici eu nu as fi luat antibebe daca doctorita nu era la cabinet... Si mi se pare dubios ca ti-a dat tocmai Marvelon, care e pe lista de gratuitati neutral


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#118 2009-08-27 12:05:53

stefistefania
New member
Inregistrat: 2009-08-25
Mesaje: 6

Re: ginecologi din brasov

multumesc ptr raspuns... fiind prima oara pe forum chiar asteptam cu nerabdare raspunsul... eu merg la d-na doctor mateoc de mai de mult si am fisa acolo si de asta m-am gandit sa imi fac testul la ea, o stiu (si mie imi prescrisese marvelon la inceput, acum 7 ani) si imi vine mai usor sa merg la ea, dar totusi mi-e frica... astazi dupa-masa merg, o sa-mi tremure picioarele... am niste emotiii.... de asta vroiam sa stiu cum a fost daca si-a mai facut testul cineva la ea...

Offline

 

#119 2009-08-27 13:18:59

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: ginecologi din brasov

de ce ti-e teama? nu ai mai facut niciun control ginecologic pana acum?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#120 2009-08-27 20:59:17

stefistefania
New member
Inregistrat: 2009-08-25
Mesaje: 6

Re: ginecologi din brasov

in general sunt o emotiva si imi e frica de doctori si da asa e, nu am mai fost niciodata la un control, dar am "supravietuit".... smile a fost bine, a fost finuta, nu m-a durut... sper si rezultatul sa fie bun...

Offline

 

#121 2010-02-16 21:22:28

mira555
New member
Inregistrat: 2010-02-03
Mesaje: 8

Re: ginecologi din brasov

buna am si eu o intrebare...am inteles ca pe vulturului te poti duce cu trimitere sunt ceva doctori buni pe acolo sau sa nu ma risc??pana acum am fost in bv la Bot AmeliaSau Harmarean Amelia si-a schimbat numele...si sincer sunt dezamagita ma chinui de mult timp cu mai multe probeleme si ncici un rezulatat...ea pt candida imi da antibiotice:-|

Offline

 

#122 2010-02-16 21:24:29

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: ginecologi din brasov

sigur e doar pt candidoza?k sunt situatii cand e asociata si cu alta infectie si atunci se da si antibiotic.


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

#123 2010-02-16 21:43:00

mira555
New member
Inregistrat: 2010-02-03
Mesaje: 8

Re: ginecologi din brasov

aveam si un chist p ovarul drept dar pt el mi-a dat flamexin pliculete..si candida ma "lupt" cu e a d mult si acum am treminat tratamentul si inca o am....si partenerul s-a tratat dar tot o fac nu stiu c sa mai aiu...d asta intreb daca mai are cineva vreo parere despre Amelia Harmarean(ex Bot)
YoHanna u mi-ai raspuns si knd am zis d tratament
" mira555 a scris:
si cam ce ma sfatuiti sa iau sau sa fac?ca mi-e jena sa-i spun doctoritei ceva de antibiotice..Limba la mine s-a vindecat dar la partener nu prea,tot alba e...zice ca de la crema i-au trecut usturimile..

intai mergi la doctor...fa o antifungigrama (in caz ca nu ai facut) care iti arata la ce medicamente e sensibila si la care e rezistenta ciuperca,apoi elimina si cauza care a dus la aparitia ei...si vei scapa.
mai greu e pana determini cauza   

iar antibioticele alea...e una dintre cauze.

Ultima oara a fost editat de mira555 (2010-02-16 21:46:32)

Offline

 

#124 2010-02-17 10:15:38

deea_andy
New member
Inregistrat: 2009-06-29
Mesaje: 7

Re: ginecologi din brasov

mira555 a scris:

buna am si eu o intrebare...am inteles ca pe vulturului te poti duce cu trimitere sunt ceva doctori buni pe acolo sau sa nu ma risc??pana acum am fost in bv la Bot AmeliaSau Harmarean Amelia si-a schimbat numele...si sincer sunt dezamagita ma chinui de mult timp cu mai multe probeleme si ncici un rezulatat...ea pt candida imi da antibiotice:-|

buna mira555 de ce nu incerci sa mergi la Ginemedica sa iti programezi o consultatie la dl.dr.Vulcan Florin?
este un dr.exceptional care te poate ajuta cu orice problema.
consultatia te costa 100 ron iar programarile la dansul se fac vinerea dimineata la ora 8 insa trebuie sa mergi mai devreme pentru a fi sigura ca prinzi programare.

Offline

 

#125 2010-02-17 10:35:17

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: ginecologi din brasov

mira555 a scris:

buna am si eu o intrebare...am inteles ca pe vulturului te poti duce cu trimitere sunt ceva doctori buni pe acolo sau sa nu ma risc??

ar fi dr badea valeria. e sefa de sectie la maternitate, dar are cabinet si pe vulturului. cred ca e buna, se pricepe dar din pacate are o atitudine nu ft prietenoasa, depinde in ce toane o gasesti. eu ma feresc sa mai merg pe vulturului pt ca dupa o consultatie la dr badea m-am trezit cu mancarimi neutral. in afara de episodul acela, n-am avut niciodata pb cu candida, deci concluzia mea a fost ca de acolo am luat-o. impresia mea generala despre policlinica de pe vulturului, nu e ft buna. am fost la multi doctori acolo (nu neaparat ginecologi) si n-a fost unul de care sa fiu multumita.

Offline

 

#126 2010-02-17 19:01:41

mira555
New member
Inregistrat: 2010-02-03
Mesaje: 8

Re: ginecologi din brasov

mersi de raspunsuri fetelor..si am gresit cand am spus vulturului..vroiam sa spun ca am auzit de bine in astra la policlinica si ca se merge cu trimitere....ca vreau sa scap oadat de candida ca nu-mi da pace de ceva vreme...sad

Offline

 

#127 2010-02-17 19:25:03

maryahs
Insomniac member
De la: de sub tampa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 5699

Re: ginecologi din brasov

da, la policlinaca asta poti merge cu trimitere. eu asa am fost acum 2 ani la dr Gadiuta.


hjarta iubesc si sunt iubita hjarta

Offline

 

#128 2010-03-04 12:29:08

mira555
New member
Inregistrat: 2010-02-03
Mesaje: 8

Re: ginecologi din brasov

Buna.Pana la urma am fost la control la Policlinica Astra la doamna doctor Sebesian Daniela...parca asa se numea...cand am intrat a fost draguta m-a intrebat mai multe..apoi m-a consultat si mi-a luat o lama...cand m-am dus dupa rezultat a zis ca nu am nimic si totusi eu inca am usturimi si o scurgere urata...deja m-am cam saturat de doctori si tratamente si nici un rezultat..si am facut totul asa cum trebuia si la tratament si tot.... app pe analiza scire: Leucocite relativ frecvente.Hematii absente.Gonococ absent.Flora polimorfa..daca are cineva vreun sfat ascult sad

Offline

 

#129 2010-03-04 14:02:24

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: ginecologi din brasov

"leucocite relativ frecvente" si "flora polimorfa" indica o infectie. eu as merge la alt ginecolog si l-as ruga sa-mi recolteze pt o cultura de pe col.

Offline

 

#130 2010-04-17 14:21:14

Iioana4
New member
Inregistrat: 2010-03-31
Mesaje: 17

Re: ginecologi din brasov

buna fetelor ...eu am fost la ginemedica la domnul doctor gogonea ...dupa parerea mea este un doctor extraordinar ...mi-a vb frumos de fiecare data si in plus eu avand niste probleme endocrinologice m-a ajutat sa merg si mai departe la un endocrinolog ...
a mai fost cineva la dansul?

Offline

 

#131 2010-04-19 00:34:48

guguluta
Full member
De la: Castelul lui Dracula!
Inregistrat: 2010-04-14
Mesaje: 730

Re: ginecologi din brasov

Buna fetelor sunt gravida  o mamica insarcinata in 15 saptamani care e departe de tara,dar vreau sa vin in iulie acasa si in septembrie daca ma ajuta dumnezeu sa nasc la maternitatea din Brasov dar am o mare problema nu am un doctor care sa ma preia pentru ultimele doua luni jumatate.Ma puteti voi ajuta cu niste nume de doctori buni?Si inca ceva stie cineva ceva de doctori Mircea Preda sau de doctorul Vetrici?
Va multumesc anticipat wave


Din 17 septembrie 2010 mamica de Leonardo Cristian!hjarta  hjarta  hjarta
Multumim doamne pentru minunea trimisa!puss  puss

Offline

 

#132 2010-04-19 07:26:23

deea_andy
New member
Inregistrat: 2009-06-29
Mesaje: 7

Re: ginecologi din brasov

guguluta a scris:

Buna fetelor sunt gravida  o mamica insarcinata in 15 saptamani care e departe de tara,dar vreau sa vin in iulie acasa si in septembrie daca ma ajuta dumnezeu sa nasc la maternitatea din Brasov dar am o mare problema nu am un doctor care sa ma preia pentru ultimele doua luni jumatate.Ma puteti voi ajuta cu niste nume de doctori buni?Si inca ceva stie cineva ceva de doctori Mircea Preda sau de doctorul Vetrici?
Va multumesc anticipat wave

poti apela cu incredere la dr.vulcan florin pe care il gasesti la ginemedica,clinica eva sau la maternitate.e un dr.extraordinar,de nota 10,eu am nascut ambii copii cu elsi am fost foarte multumita.

Offline

 

#133 2010-05-19 11:53:23

raluk_brasov
Membru
Inregistrat: 2010-05-19
Mesaje: 1

Re: ginecologi din brasov

Buna, sunt o proapata mamica din Brasov si vreau sa va dau un sfat sicer, nu va programati la Doamna DR. Badea Valeria daca sunteti insarcinate, nu asista la nastere gaseste tot felul de pretexte sa nu vina, desi la inceput te asigura ca va fi acolo daca o vei chema la orice ora. Dar nu vine si pe deasupra te cheama doar pe Vulturului la cabinet si taxa e de 100 / consultatie, este drept ca la cabinet se poarta deosebit vorbeste frumos, iti explica, dar daca ajungi in maternitate cu o problema legata de sarcina te trateaza foarte rece, iti vorbeste altfel deoarece la maternitate nu dai bani. deci ganditiva bine inainte de a lua decizia sa mergeti la ea.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.