homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2-24


#438 2008-12-09 10:25:42

lauraura
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-10
Mesaje: 823

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

ttenzika a scris:

daliana a scris:

ei na, la mine poate sa nu miste cu orele si apoi sa ma bombardeze, pai nu doarme si ea???
din ce am auzit, in ultima luna nu prea mai are loc sa miste....
in afara de asta, la prima mea sarcina nu am simtit copilul....

:k?ra:  :k?ra:  :k?ra: multumesc Daliana, chiar m-ai linistit :k?ra:  :k?ra:  hjarta

Oare Alexa e bine sad.da doamne sa vina cu vesti bune rugaciune  rugaciune

pe masura ce bebele creste locul din burtica se micsoareza si nu mai are loc sa dea din picioare asa mult, dar cand va da vei simti bine de tot, zici ca iti muta burta din loc rotfl  rotfl  tongue


_alexa_ pana la termen are timp sa coboare,o sa vezi cu ohii tai cum se lasa usor usor burtica.Daca e baiat poate sa vrea sa iasa mai tarziu. Deex baiatul meu a depasit termenul cu 3 zile
dar inca nu s-a intors?ce zice dr?normal ar fi sa stea cu capul in jos spre iesire sau ceea ce simti tu sa fie ori manutele ori piciorusele

Ultima oara a fost editat de lauraura (2008-12-09 10:33:01)

Offline

 



#439 2008-12-09 10:37:42

claudia78
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-05
Mesaje: 6876

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Alexa, chiar ne intrebam ce mai e cu tine! Ma bucur ca totul e ok
puss

Offline

 

#440 2008-12-09 10:50:03

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

mersi mersi puss
am gasit ceva pe net, in legatura cu umflatul la fata: Preeclampsia...
daca nu e asta, atunci de ce s-a alarmat asa tare cand m-a vazut? ca "vai!!, maine vi inapoi si te internez ca esti prea umflata la fata!!"


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#441 2008-12-09 12:28:20

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

salut!!!

Offline

 

#442 2008-12-09 12:35:50

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

_alexa_ a scris:

hello fetele big_smile suntem ok, cred...
am avut probleme cu internetul de aceea n-am mai intrat pe forum
am fost la doctor si mi-a spus ca vrea sa ma interneze din cauza ca sunt prea umflata la fata. Este intr-adevar o problema?
p.s. peste cateva zile implinim 38 de saptamani si bebe inca nu e complet coborat. adica ii simt capul undeva in coaste, pe la ficat, nicidecum jos... e normal?

O sa te palpeze doctorul si vede unde ii este capul, eventual o ecografie. Poate sa fie foarte bine si funduletul acolo.
Daca te-ai unflat trebuie sa vezi cauza. Daca ai proteine in urina, tensiunea este mare si inca cateva simtome, poate sa fie preeclapsie deci fuga la spital.
Bine ai revenit RH, cum se simte proaspata mamica ?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#443 2008-12-09 12:38:15

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

rh a scris:

salut!!!

hjarta hjarta hjarta cat de minunata este!!
Sa-ti traiasca fetita RH!!
Cum te simti? Da-ne detaliiiiiiiiiiiii big_smile


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#444 2008-12-09 12:41:50

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

sintem bine, multumim  hjarta  ft fericite ca ne-am intilnit in sfirsit.o fost  mai usor decit credeam si ma asteptam big_smile

Offline

 

#445 2008-12-09 12:54:17

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

cum te simti dupa operatie? cum a fost prima intalnire cu fetita?? sfaturi? big_smile hai ca eu urmez in fff putin timp lol


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#446 2008-12-09 13:02:09

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

ma simt bine, ma mai doare operatia dar e normal. trebuie sa iti impui sa te refaci repede, asta e singurul sfat pe care imi permit sa il dau cuiva. de asta depinde totul, cu cit te refaci mai repede, cu atit mai bine pt tine si bebe. ce pot sa spun e ca a fost mai usor de cit credeam, de cit ma asteptam....am vazut si femei urlind de parca li se taiau capetele....doare tare  intr-adevar, si travaliul, si operatia (eu am simtit cind o inceput s-o traga in afara, dar m-au adormit in 2 secunde) si dupa, dar e suportabil....eu ma muscam de degetul aratator in travaliu, in timp ce altele urlau....eu m-am ridicat din pat dupa nici o zi, in timp ce altele dupa 2 zile si....nu ma laud, doar spun ca asa e cel mai bine cred eu, sa iti impui sa te refaci rapid  tongue

Offline

 

#447 2008-12-09 13:14:01

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

aha!! vai cat ma bucur ca la tine s-a terminat totul cu bine! hjarta
p.s. e absolut adorabila pitica hjarta


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#448 2008-12-09 14:26:48

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

rh a scris:

ma simt bine, ma mai doare operatia dar e normal. trebuie sa iti impui sa te refaci repede, asta e singurul sfat pe care imi permit sa il dau cuiva. de asta depinde totul, cu cit te refaci mai repede, cu atit mai bine pt tine si bebe. ce pot sa spun e ca a fost mai usor de cit credeam, de cit ma asteptam....am vazut si femei urlind de parca li se taiau capetele....doare tare  intr-adevar, si travaliul, si operatia (eu am simtit cind o inceput s-o traga in afara, dar m-au adormit in 2 secunde) si dupa, dar e suportabil....eu ma muscam de degetul aratator in travaliu, in timp ce altele urlau....eu m-am ridicat din pat dupa nici o zi, in timp ce altele dupa 2 zile si....nu ma laud, doar spun ca asa e cel mai bine cred eu, sa iti impui sa te refaci rapid  tongue

superba bebelusa...sa fiti sanatoase!  applause

Offline

 

#449 2008-12-09 14:29:53

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Rh !!!! E superba imaginea de la avatar.... ce sa zic,,, ma bucur mult sa o cunosc pe bebelina !  hjarta  Si ma bucur ca sunteti bine...

Au, dar chiar atat de tare doare in timpul travaliului? Cam ce fel de dureri sunt...? Comparativ cu cele de la mentra..  wow

Offline

 

#450 2008-12-09 14:31:57

claudia78
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-05
Mesaje: 6876

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

FELICITARI Rh ! fug la servici dar d eindata ce ma intorc iti mai scriu ! ai o comoara de fetitza !!!! fericito ! puss

Offline

 

#451 2008-12-09 14:37:07

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

ma bucur RH sa va traiasca...
ai nascut prin cezariana cu anestezie totala sau locala?

Offline

 

#452 2008-12-09 14:41:59

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

felicitari rh pentru minunatie. multa multa sanatate si tie, si emei, si taticului puss

Offline

 

#453 2008-12-09 14:50:38

lauraura
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-10
Mesaje: 823

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

passenger a scris:

Rh !!!! E superba imaginea de la avatar.... ce sa zic,,, ma bucur mult sa o cunosc pe bebelina !  hjarta  Si ma bucur ca sunteti bine...

Au, dar chiar atat de tare doare in timpul travaliului? Cam ce fel de dureri sunt...? Comparativ cu cele de la mentra..  wow

nu vreau sa te sperii dar cele de la menstra sunt vb aceea "mici copii",cel putin mi asa mi se pare

Offline

 

#454 2008-12-09 15:39:05

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

mumtumesc fumos, gagici. am nascut cu anestezie peridurala

Offline

 

#455 2008-12-09 15:53:10

lauraura
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-10
Mesaje: 823

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

rh a scris:

mumtumesc fumos, gagici. am nascut cu anestezie peridurala

dar ti-a facut  injectie caci spuneai ca te-a adormit nu?

Offline

 

#456 2008-12-09 16:02:40

muzo
New member
Inregistrat: 2008-08-25
Mesaje: 6

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

fetelor uite, promisesem ca vin si eu la mamici dupa un mic topic la anticonceptonale wink si se intampla sa vin foarte ingrijorata. copiii mei cei 20 din clasa a doua incep sa raporteze ca prieteni, verisori si frati au scarlatina. de fapt am inteles ca e un focar de scarlatina la o scoala din apropiere. ma cam tem.in caz ca se lipeste de mine, oare e la fel de nasoala ca virozele alea nemernice gen varicela si pojar?acum trei ani era sa mor de varicela.scarlatina nu e viroza din cate stiu eu, e provocata de un streptococ si se trateaza cu antibiotic... in orice caz daca apare vreun caz la noi la scoala am ruhgat pe toata lumea sa ma anunte sa ma retrag in carantina.
azi implinesc 11 saptamani de port bebe
vroiam sa va intreb daca stiti cat de naspa poate fi... doctoressa? help!

Ultima oara a fost editat de muzo (2008-12-09 16:03:34)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.