homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2-25


#457 2008-12-09 18:26:06

corneliabuc.
Hero member
Inregistrat: 2006-08-28
Mesaje: 2065

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

e destul de naspa, in cazul in care presupui, mergi la medic si ceri concediu pt sarcina cu risc...obligatoriu

Offline

 



#458 2008-12-09 18:34:48

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

rh, superba bebelina... da' vrem poze d-alea... artistice!


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#459 2008-12-09 19:15:18

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

rugaciune  rugaciune doamne ajuta Alexa ca esti bine :k?ra:  :k?ra: , bebele mai are timp sa se intoarca, am inteles ca se poate intoarce si cu 2 sapt. inainte :k?ra:


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 

#460 2008-12-09 20:40:47

alina 28
Full member
Inregistrat: 2008-09-14
Mesaje: 105

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Multumesc tuturor pt adresele primite,si multa sanatate.
Daliana nu stii dc. e foarte aglomerat acolo,ma gandesc sa nu ma programeze prea tarziu.
gravida 17+ baietel

Offline

 

#461 2008-12-09 23:06:51

piglet
New member
Inregistrat: 2008-09-15
Mesaje: 84

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

lauraura a scris:

passenger a scris:

Rh !!!! E superba imaginea de la avatar.... ce sa zic,,, ma bucur mult sa o cunosc pe bebelina !  hjarta  Si ma bucur ca sunteti bine...

Au, dar chiar atat de tare doare in timpul travaliului? Cam ce fel de dureri sunt...? Comparativ cu cele de la mentra..  wow

nu vreau sa te sperii dar cele de la menstra sunt vb aceea "mici copii",cel putin mi asa mi se pare

eu am avut menstre mai durereoase decar travaliul in sine  wink

Offline

 

 Publicitate


loading...

#462 2008-12-09 23:18:34

lauraura
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-10
Mesaje: 823

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

piglet a scris:

lauraura a scris:

passenger a scris:

Rh !!!! E superba imaginea de la avatar.... ce sa zic,,, ma bucur mult sa o cunosc pe bebelina !  hjarta  Si ma bucur ca sunteti bine...

Au, dar chiar atat de tare doare in timpul travaliului? Cam ce fel de dureri sunt...? Comparativ cu cele de la mentra..  wow

nu vreau sa te sperii dar cele de la menstra sunt vb aceea "mici copii",cel putin mi asa mi se pare

eu am avut menstre mai durereoase decar travaliul in sine  wink

imseamna  ca ai avut un travaliu scurt nu ca min ede 15 ore in care la un moment dat copilul dadea sa iasa ,peridurala nu isi mai facea efectul dupa n doze, colul era spastic
asa ca ai avut noroc tongue

Offline

 

#463 2008-12-10 09:09:22

piglet
New member
Inregistrat: 2008-09-15
Mesaje: 84

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

am avut travaliu de 7 ore fara peridurala

Offline

 

#464 2008-12-10 10:20:46

corneliabuc.
Hero member
Inregistrat: 2006-08-28
Mesaje: 2065

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

_alexa_ a scris:

hello fetele big_smile suntem ok, cred...
am avut probleme cu internetul de aceea n-am mai intrat pe forum
am fost la doctor si mi-a spus ca vrea sa ma interneze din cauza ca sunt prea umflata la fata. Este intr-adevar o problema?
p.s. peste cateva zile implinim 38 de saptamani si bebe inca nu e complet coborat. adica ii simt capul undeva in coaste, pe la ficat, nicidecum jos... e normal?

la eco ai fost? cine ti-a zis ca nu e intors, poate simti funduletu... si eu am crezut candva. oricum medicul treb sa stie deja pozitia, cand e asa mare se intoarce mai greu

Offline

 

#465 2008-12-10 19:34:53

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

am patit-o cu medicul meu. astazi am stat internata o zi, practic degeaba. cel putin am apucat si am vb mai pe indelete cu "medicul meu". Se stia de dinainte ca imi face cezariana, si dintr-o data, a inceput sa-mi zica de o foaie de la un medic primar oftalmolog in care sa-mi spuna ca-mi recomanda cezariana. E normal asa ceva?? Am aproape 38 de saptamani implinite si acum s-a gasit sa-mi spuna ca ii trebuie aceasta foaie?!? De ce nu mi-a spus de la inceput, pentru ca ii aduceam... Oare pot sa-mi schimb acum medicul? Sincer as face-o... pentru ca m-a scos din sarite!


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#466 2008-12-10 20:01:05

lili pala
Sr. member
Inregistrat: 2007-06-17
Mesaje: 1061

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

_alexa_ a scris:

am patit-o cu medicul meu. astazi am stat internata o zi, practic degeaba. cel putin am apucat si am vb mai pe indelete cu "medicul meu". Se stia de dinainte ca imi face cezariana, si dintr-o data, a inceput sa-mi zica de o foaie de la un medic primar oftalmolog in care sa-mi spuna ca-mi recomanda cezariana. E normal asa ceva?? Am aproape 38 de saptamani implinite si acum s-a gasit sa-mi spuna ca ii trebuie aceasta foaie?!? De ce nu mi-a spus de la inceput, pentru ca ii aduceam... Oare pot sa-mi schimb acum medicul? Sincer as face-o... pentru ca m-a scos din sarite!

hehehe...  exact asa am patit si eu acum 6 ani, cand medicul mi-a cerut aceeasi recomandare de la oftalmolog(si eu am miopie, dar mica). pana la urma a facut rost de ea, dar cand medicul sef de sectie m-a intrebat ce dioptrii am , "am uitat" ce scria pe foaia aia, si am zis adevarul. a iesit un mare scandal iti dai seama. intre medicul care m-a operat si cel care era sef de sectie...medicul care iti face cezariana la cerere trebuie sa fie acoperit, pentru ca aceste cezariene nu sunt legale(cred). daca tu patesti ceva, el cum justifica cezariana?


Mami de Stefanici si Mirunica -pentru poze vizitati blogurile
http://stefanici.blogspot.com
http://emiruna.blogspot.com
59.7 kilograme afurisite! Hai inca - 3 kile !

Offline

 

#467 2008-12-10 20:16:59

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

eu asta am inteles! ca trebuie sa fie el oarecum acoperit. Dar de ce tocmai acum, cand sunt pe ultima suta de metri, si nu mi-a zis de la bun inceput? in fine... cred ca e cazul sa-mi gasesc alt medic, si asta rapid!


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#468 2008-12-10 21:49:51

lauraura
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-10
Mesaje: 823

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

_alexa_ a scris:

eu asta am inteles! ca trebuie sa fie el oarecum acoperit. Dar de ce tocmai acum, cand sunt pe ultima suta de metri, si nu mi-a zis de la bun inceput? in fine... cred ca e cazul sa-mi gasesc alt medic, si asta rapid!

buna ,cred ca o sa gasesti destul de greu un medic avand invedere varsta sarcinii, oricum bafta

Offline

 

#469 2008-12-11 00:57:25

corneliabuc.
Hero member
Inregistrat: 2006-08-28
Mesaje: 2065

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

_alexa_ a scris:

am patit-o cu medicul meu. astazi am stat internata o zi, practic degeaba. cel putin am apucat si am vb mai pe indelete cu "medicul meu". Se stia de dinainte ca imi face cezariana, si dintr-o data, a inceput sa-mi zica de o foaie de la un medic primar oftalmolog in care sa-mi spuna ca-mi recomanda cezariana. E normal asa ceva?? Am aproape 38 de saptamani implinite si acum s-a gasit sa-mi spuna ca ii trebuie aceasta foaie?!? De ce nu mi-a spus de la inceput, pentru ca ii aduceam... Oare pot sa-mi schimb acum medicul? Sincer as face-o... pentru ca m-a scos din sarite!

alexa este normal sa ti-o ceara, avand in vedere ca porti ochelari... si asta nu pt ca sa se acopere el sau sa se scuze ci pt ca asa este normal. nu este normal faptul ca nu ti-a spus dinainte ca in sapt x o sa ai devoie de...dar si astsa se poate. normal trebuia sa o ai deja pt cazul in care aparea nasterea mai repede dar e f probabil sa fi stiut ca o duci pana la capat. cand faci  cezariana? pt ca cezariana este indicat sa o faci in sapt 38. eu zic sa nu-ti mai schimbi acum medicul dar tu faci cum crezi

Offline

 

#470 2008-12-11 10:34:23

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

acum ma duc la oftalmolog. cezariana a spus ca nu poate sa mi-o faca pana nu mi se deschide colul, ca sa se scurga lohiile... eu am colul inchis


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#471 2008-12-11 11:04:56

corneliabuc.
Hero member
Inregistrat: 2006-08-28
Mesaje: 2065

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

la noi este fix: cezariana se face in sapt 38, mie mi-au facut-o in 37+6, ce chestie sa se deschida colul... la 37+5 colul era de 48mm, contractii dureroase sau pe care sa le simt nu am avut niciodata

Ultima oara a fost editat de corneliabuc. (2008-12-11 11:06:23)

Offline

 

#472 2008-12-11 12:54:42

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

smile vai ce a trecut timpul, cqnd ma gandesc ca urmeaza Alexa, Daliana si cred ca e randul meu majoreta  majoreta

Doamne ajuta rugaciune  rugaciune


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 

#473 2008-12-11 16:21:23

corneliabuc.
Hero member
Inregistrat: 2006-08-28
Mesaje: 2065

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

doamne ajuta, la sfarsit trece cel mai greu timpul, dar cu incredere...

Offline

 

#474 2008-12-11 18:44:04

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

lauraura a scris:

rh a scris:

mumtumesc fumos, gagici. am nascut cu anestezie peridurala

dar ti-a facut  injectie caci spuneai ca te-a adormit nu?

mi-au facut peridurala. totul a fost ok pina sa inceapa s-o scoata pe bebelika afara...cind am simtit cea mai mare durere pe care am simtit-o vreodata...nu vreau sa le sperii pe cale care urmeaza sa nasca, la mine a fost doar un ghinion, in mod normal nu se intimpla asta. nu m-a durut cind m-au taiat si mi-au umblat pe acolo, doar cind au inceput s-o traga pe bebelika afara...daca nu imi erau legate miinile si picioarele cred ca prapad ar fi fost big_smile anestezista era la capul meu, oricum imi spusese ca daca cumva simt ceva durere, oricit de mica sa ii spun si se rezolva. am simtit durere mare, m-am smucit cit am putut cred, de s-a speriat dr meu si m-a calmat ca nu mai face absolut nimic, se opreste. atunci dr anestezista mi-a facut o injectie de m-a adormit pt citeva zeci de minute probabil, timp in care imi amintesc ca am visat mult si ciudat....m-am trezit cind totul se terminase, burta nu mai era, nici bebelika linga mine, de m-am si speriat un pic smile dar cred ca mai bine o fost asa, am vazut-o pe Ema gata spalata, curata, fara singe  hjarta mi-au adus-o la piept ft rapid, cum am ajuns la terapie intensiva au si adus-o  hjarta

Offline

 

#475 2008-12-11 19:56:45

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

rh a scris:

lauraura a scris:

rh a scris:

mumtumesc fumos, gagici. am nascut cu anestezie peridurala

dar ti-a facut  injectie caci spuneai ca te-a adormit nu?

mi-au facut peridurala. totul a fost ok pina sa inceapa s-o scoata pe bebelika afara...cind am simtit cea mai mare durere pe care am simtit-o vreodata...nu vreau sa le sperii pe cale care urmeaza sa nasca, la mine a fost doar un ghinion, in mod normal nu se intimpla asta. nu m-a durut cind m-au taiat si mi-au umblat pe acolo, doar cind au inceput s-o traga pe bebelika afara...daca nu imi erau legate miinile si picioarele cred ca prapad ar fi fost big_smile anestezista era la capul meu, oricum imi spusese ca daca cumva simt ceva durere, oricit de mica sa ii spun si se rezolva. am simtit durere mare, m-am smucit cit am putut cred, de s-a speriat dr meu si m-a calmat ca nu mai face absolut nimic, se opreste. atunci dr anestezista mi-a facut o injectie de m-a adormit pt citeva zeci de minute probabil, timp in care imi amintesc ca am visat mult si ciudat....m-am trezit cind totul se terminase, burta nu mai era, nici bebelika linga mine, de m-am si speriat un pic smile dar cred ca mai bine o fost asa, am vazut-o pe Ema gata spalata, curata, fara singe  hjarta mi-au adus-o la piept ft rapid, cum am ajuns la terapie intensiva au si adus-o  hjarta

yikes  yikes citez:''am simtit cea mai mare durere..'',  yikes , eu si asa sunt fricoasa de felul meu, tremuram si cand mergeam la niste banale de analize rotfl


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.