homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2-29


#533 2008-12-16 20:55:24

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

ok, ma duc sa fac o baie rotfl
inca o intrebare: e normal sa mi se taie respiratia dupa ce-am mancat doar o portocala? ma perpelesc de nebuna prin casa ca nu pot respira si regret ca am mancat ceva! preferam sa stau cu stomacul gol dar... sa am aer!!
vai ce draci am si rudele deja se gandesc la botez!! omg!! cata prefacatorie!! nimeni nu si-a dorit aceasta sarcina (ma refer la rudele din partea LUI) si acum vai doamne... fericire nevoie mare neutral
scuze ca-mi vars nervii aici
rh sa sti ca nu m-au ajutat exercitiile alea sad sa-mi lase bebe coastele in pace grater ma doare atat de tare... acum e cu pumnu in ficatul meu, il simt! si ca sa retraga mainile trebuie sa-l gadil in fund, adica putin peste buric pe stanga!
pt dureri reumatice putem lua ceva? evident ca nu box, wright?


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 



#534 2008-12-16 21:14:06

lauraura
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-10
Mesaje: 823

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

_alexa_ a scris:

de ce? imi provoaca contractii? big_smile

Gravidele trebuie să evite şi saunele, ?ntruc?t căldura puternică poate provoca leşin.
http://www.cugetliber.ro/1201557600/art … -sarcinii/   
Deoarece cercetarile recente indica faptul ca temperaturile extrem de ridicate pot face rau fatului, mai ales la inceputul sarcinii, temperatura apei nu trebuie sa depaseasca 37,5 grade C.

Trebuie sa eviti saunele, baile de aburi, baile fierbinti de la cluburile de sanatate, precum si baile de acasa, pe perioada sarcinii si mai ales in primul trimestru. Pe masura ce greutatea dumneavoastra creste, fiti atenta sa nu va pierdeti echilibrul intrand si iesind din cada.

http://www.suntgravida.ro/sarcina/Baile-in-cada.html

Femeile insarcinate sunt, de asemenea, sfatuite sa evite saunele deoarece caldura iti dilata vasele de sange, ceea ce poate cauza lesin si poate afecta sistemul nervos al copilului, asa ca este mai bine sa eviti saunele si baile fierbinti in timpul sarcinii
http://www.copilul.ro/a_175_4752_Pielea … -5980.html

in plus la fetele aflate in primele lunii  de sarcina eu stiu ca baile fierbinti pot provoca avort spontan wink

Offline

 

#535 2008-12-16 21:59:32

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

erm... laura big_smile eu mai am putin si nasc, deci nu sunt la inceputul sarcinii sa fie riscul de avort spontan big_smile


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#536 2008-12-16 22:09:26

lauraura
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-10
Mesaje: 823

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

_alexa_ a scris:

erm... laura big_smile eu mai am putin si nasc, deci nu sunt la inceputul sarcinii sa fie riscul de avort spontan big_smile

la tine o sa fie provocat rotfl dar colul este pregatit? rotfl  rotfl ,stii ma gandeam la tine acum cand am citit mesajul ,dr tau e ca ala halatul ,halatul cat e halatul. La el ar suna cam asa colul,colul , domne e pregatit trebuie sa-l pregatim rotfl  rotfl  rotfl , sper ca nu te-ai suparat :k?ra:

Offline

 

#537 2008-12-16 23:52:10

corneliabuc.
Hero member
Inregistrat: 2006-08-28
Mesaje: 2065

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

felicitari , bobita. ce repede trece timpul. si fournicutza ce face?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#538 2008-12-17 09:24:24

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

bravo bobita!
alexa, nu ai voie sa faci baie in sarcina, pe bune, sa nu nasti prin cada..........
si eu vreau sa nasc mai repede, luni am avut o speranta cu durerile alea si degeaba..........ma simt asa de grea si ma doare mijlocul si abia ma misc, nu cred sa nu nasc pana pe 12 ian cand e termenul meu....... tu esti o fericita ca mai ai putin....te invidiez!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pt. dureri reumatice cred ca e bun si nospa si paracetamol, macar sa amelioreze durerile


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#539 2008-12-17 09:55:06

iulia_30
Full member
Inregistrat: 2008-03-02
Mesaje: 211

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Mie cine imi raspunde?Anaaaaaaaaaa !!!!!!!!Vreau si eu sa stiu cum e cu lunile astea, exact.    wow


Acum mamica obosita dar fericita de fetita bebic Maria

Offline

 

#540 2008-12-17 13:15:42

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

iulia_30 a scris:

Felicitari bobita.Sa va traiasca bebelina!Fetele am o nelamurire,va rog mult sa ma ajutati.Aveam un tabel ,luat de aici de pe forum si anume acesta Luna 1 - 1-4 saptamani
Luna 2 - 5-8 saptamani
Luna 3 - 9-13 saptamani
Luna 4 - 14-17 saptamani
Luna 5 - 18-22 saptamani
Luna 6 - 23-27 saptamani
Luna 7 - 28-31 saptamani
Luna 8 - 32-35 saptamani
Luna 9 - 36-40 saptamani         .Acum am gasit un alt tabel si anume aici,care difera de cel de sus.care este corect?http://baby2see.com/pregnancylength.html#weeks_into_months .pupici fetele

eu intotdeauna am calculat prima luna de 6 saptamini, avind in vedere cele 2 saptamini de dinaintea ovulatiei propriu zise smile nu mi-am pus niciodata problema daca e corect sau nu big_smile oricum nu se poate spune cu exactitate care e cel corect big_smile unii se iau dupa unele tabele, altii dupa altele si tot asa. daca tu esti in sapt 21, esti in luna 5 oricum big_smile

Offline

 

#541 2008-12-17 15:09:42

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

daliana, as vrea eu sa mai am putin!! dar n-ai auzit ce termen mi-a dat ultima oara medicul meu? lol 06.01 deci mai am de asteptat... sau e posibil sa-mi fi gasit alt medic, la filantropia... si maine sa ma opereze big_smile


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#542 2008-12-17 15:13:53

lauraura
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-10
Mesaje: 823

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

_alexa_ a scris:

daliana, as vrea eu sa mai am putin!! dar n-ai auzit ce termen mi-a dat ultima oara medicul meu? lol 06.01 deci mai am de asteptat... sau e posibil sa-mi fi gasit alt medic, la filantropia... si maine sa ma opereze big_smile

sa inteleg ca maine s-ar putea sa vem o noua mamica pe forum majoreta  punk
un nou prieten pentru Andrei al meu  punk  punk

Ultima oara a fost editat de lauraura (2008-12-17 15:15:21)

Offline

 

#543 2008-12-17 15:20:07

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

_alexa_ a scris:

daliana, as vrea eu sa mai am putin!! dar n-ai auzit ce termen mi-a dat ultima oara medicul meu? lol 06.01 deci mai am de asteptat... sau e posibil sa-mi fi gasit alt medic, la filantropia... si maine sa ma opereze big_smile

pai la eco ce termen scrie?


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#544 2008-12-17 15:36:07

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

27 decembrie...


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#545 2008-12-17 15:43:20

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

atunci 27 este! sau pe acolo, daca nu chiar de craciun....., la mie scrie 12 ian dupa UM si 16 ian ecografic
sa va spun ceva ciudat, de cateva zile, de cand ma simt "grea" burta mea e cazuta..., adica vine parca din afara, parca nu e a mea, cade peste bazin, cand ma scol de pe scaun sau din pat e ca un pietroi, simt nevoia sa o car cu mainile si cand stau in picioare mi-e greu sa o duc..........., o fi semn ca nasc mai repede? lasand la o parte ca zilnic murdaresc chilotii cu o secretie apoasa si la cateva zile gelatinoasa, ii schimb de 3-4 ori pe zi.....
si acuma cand stau pe scaun o simt grea, ma trage de coloana, nu pot sta dreapta.......... si de la judo a trecut la lupte greco-romane!

Ultima oara a fost editat de daliana (2008-12-17 15:46:20)


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#546 2008-12-17 15:49:32

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

si eu ma schimb de 3-4 ori pe zi... de fapt de cate ori ma duc la toatela.
si eu imi car burta cu mainile, si daca stau mai mult de 5 minute in picioare ma apuca niste intepaturi in zona ovarelor...


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#547 2008-12-17 15:55:45

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

aha, deci nu sunt singura........ asa o fi
eu cu prima fata nu am simtit asta, cate kg ai luat tu?


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#548 2008-12-17 16:06:53

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

18 big_smile
p.s. maine ma operez!!!

Ultima oara a fost editat de _alexa_ (2008-12-17 16:07:12)


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#549 2008-12-17 16:16:38

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

woops! maine??????????????????????????????????????????????????????????????? de ce???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#550 2008-12-17 16:43:33

corneliabuc.
Hero member
Inregistrat: 2006-08-28
Mesaje: 2065

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

tinem pumnii maine alexa. sa fie cu noroc. 
maine are cezariana, daliana

Offline

 

#551 2008-12-17 16:50:59

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

pai am avut de ales... ori astept dupa doctoru meu pana in ianuarie, care de fapt ii era frica sa nu-i stric concediul, ori nasc acum cu un doctor de la un alt spital, si anume la Filantropia.
daliana parca tu ai nascut prima oara la filantropia. Cum este spitalul? E doctor bun domnul Dumitru Marica?

Ultima oara a fost editat de _alexa_ (2008-12-17 16:55:00)


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.