homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2-30


#552 2008-12-17 17:01:53

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

nu il cunosc, eu nasc cu altcineva....tot de acolo, mda, de asta imi e teama, pt ca si dr mea e plecata de sarbatori si vine dupa 5 ian............. ce ma fac?


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 



#553 2008-12-17 17:16:43

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

pai exista riscuri sa nasti pana pe 05 ian?
spitalul cum arata? macar e curat?


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#554 2008-12-17 17:58:44

iulia_30
Full member
Inregistrat: 2008-03-02
Mesaje: 211

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Multumesc RH pentru raspuns. hjarta Sa-ti traiasca bebelina.sambata mergem sa vedem si noi daca bebele nostru a ramas fetita.Va rog sa-mi tineti pumnii.


Acum mamica obosita dar fericita de fetita bebic Maria

Offline

 

#555 2008-12-17 18:06:00

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

ce emotiiiii aaaaaaaaaammmm grater dar abea astept!! nu-mi vine sa cred! aualeu... trebuie sa ma epilez jos lol that`s daddy`s job big_smile


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#556 2008-12-17 18:13:28

marcristina
Full member
De la: cluj
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 221

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

iti tinem pumnii alexa, nastere usoara si un bebe sanatos!!!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#557 2008-12-17 18:44:33

lauraura
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-10
Mesaje: 823

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

daliana a scris:

atunci 27 este! sau pe acolo, daca nu chiar de craciun....., la mie scrie 12 ian dupa UM si 16 ian ecografic
sa va spun ceva ciudat, de cateva zile, de cand ma simt "grea" burta mea e cazuta..., adica vine parca din afara, parca nu e a mea, cade peste bazin, cand ma scol de pe scaun sau din pat e ca un pietroi, simt nevoia sa o car cu mainile si cand stau in picioare mi-e greu sa o duc..........., o fi semn ca nasc mai repede? lasand la o parte ca zilnic murdaresc chilotii cu o secretie apoasa si la cateva zile gelatinoasa, ii schimb de 3-4 ori pe zi.....
si acuma cand stau pe scaun o simt grea, ma trage de coloana, nu pot sta dreapta.......... si de la judo a trecut la lupte greco-romane!

secretia gelatinoasa s-ar putea sa fi9e dopul,gelatinos, e normal sa simti burta jos caci copilul usor usor isis face loc sa iasa, ar fi bine sa mai stea macar pana la 38 sapata,mani ast tongue a e parerea mea

alexa bafta si eu copil sanatos , la ce ora esti programata , sa ne rugam pentru voi si sa bem dupa in cinstea voastra majoreta  storstark

Ultima oara a fost editat de lauraura (2008-12-17 18:48:05)

Offline

 

#558 2008-12-17 19:07:35

iulia_30
Full member
Inregistrat: 2008-03-02
Mesaje: 211

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Alexa,mult succes maine si Doamne ajuta!Va tin pumnii.Mi-a spus o colega care este fricoasa de felul ei ,ca atunci cand a plecat la spital pentru cezariana nu mai avea emotii.Imi spunea ca se secreta niste hormoni care inhiba teama,asa ca trebuie sa te gandesti ca o sa te intalnesti cu bebelina si scapi si de burtica.Va tinem pumnii. puss


Acum mamica obosita dar fericita de fetita bebic Maria

Offline

 

#559 2008-12-17 20:19:52

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

eu nu-s fricoasa, nu mi-e frica de operatie. am emotii ca maine o sa-mi tin bebe in brate (sper). ma opereaza undeva la ora 17-18, si medicul care ma va opera va sta toata noaptea de garda.
p.s. care ai idee cam dupa cat timp de la operatie are cineva voie sa ma vada pe mine sau pe copil? Ma innebunesc rudele... o sa fie claie peste gramada pe capu meu lol


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#560 2008-12-17 20:26:14

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

hai ca acum am vazut discutia de aici big_smile big_smile big_smile

Offline

 

#561 2008-12-17 20:30:07

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

big_smile de unde naibii imi cumpar eu burtiera la ora asta? rotfl


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#562 2008-12-17 20:33:43

lauraura
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-10
Mesaje: 823

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

_alexa_ a scris:

eu nu-s fricoasa, nu mi-e frica de operatie. am emotii ca maine o sa-mi tin bebe in brate (sper). ma opereaza undeva la ora 17-18, si medicul care ma va opera va sta toata noaptea de garda.
p.s. care ai idee cam dupa cat timp de la operatie are cineva voie sa ma vada pe mine sau pe copil? Ma innebunesc rudele... o sa fie claie peste gramada pe capu meu lol

pai de regula copilul este aratat tatalui si bunicilor imediat, pe tine probabil te pot vedea cand iti revii din anestezie  bafta un bebe sanatos si refacere cat mai grabnica  dupa . rugaciune


burtiera de la farmacie sunt cela de la sana parca cu elastic cica sunt cele mai bune,

editeaza repede sa nu te taxeze ianinte de nastere rotfl

Ultima oara a fost editat de lauraura (2008-12-17 20:36:28)

Offline

 

#563 2008-12-17 20:34:42

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

mersi mult!! sa fie!


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#564 2008-12-17 20:43:59

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

pe mine ma enervau cele de la sana...si mi-am cumparat de la asistentele din spital una cu capse numa buna big_smile aia cu scai nu prea ti-o poti p0une/ scoate singura...maine pe vremea asta vei fi nascut. hehe big_smile am nr tau alexa...iti dau acu un sms si sa ma anunti maine cand nu mai esti prea droghi cum fu big_smile


mami de minuni hjarta

Offline

 

#565 2008-12-17 20:50:40

lauraura
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-10
Mesaje: 823

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

o'hara a scris:

pe mine ma enervau cele de la sana...si mi-am cumparat de la asistentele din spital una cu capse numa buna big_smile aia cu scai nu prea ti-o poti p0une/ scoate singura...maine pe vremea asta vei fi nascut. hehe big_smile am nr tau alexa...iti dau acu un sms si sa ma anunti maine cand nu mai esti prea droghi cum fu big_smile

sincer eu nu am suportat nici un fel de burtiera nici cu capse nici cu arici si am nascut normal , ma jenau sub san la alaptare  si  asa am renuntat , nu am facut prea bine dar asta este

Offline

 

#566 2008-12-17 20:53:35

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

eu am purtat ca ma enrva mai tare sa imi simt organele interne pe la genunchi rotfl


mami de minuni hjarta

Offline

 

#567 2008-12-17 22:05:08

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

o'hara a scris:

eu am purtat ca ma enrva mai tare sa imi simt organele interne pe la genunchi rotfl

yikes

Offline

 

#568 2008-12-17 22:06:17

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

alexia a scris:

o'hara a scris:

eu am purtat ca ma enrva mai tare sa imi simt organele interne pe la genunchi rotfl

yikes

rotfl  rotfl  rotfl  rotfl


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#569 2008-12-18 09:43:55

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

_alexa_ a scris:

pai exista riscuri sa nasti pana pe 05 ian?
spitalul cum arata? macar e curat?

nu stiu daca ai plecat spre spital sau nu, spitalul e cea mai tare maternitate de stat din ROmania, a fost renovat total, eu cand am nascut acum 7 ani la mamici la toaleta chiuveta era sparta in jumate si apa curgea intr-o galeata dedesubt, iar ca sa fac dus cu apa calda urcam 2 etaje pana la sectia de infertilitate ca era si mai curat acolo..................
riscuri sa nasc odata ce am intrat in luna a 9-a si am 20-30 de contractii pe zi, cam exista, nu crezi??  mai am 3 saptamani oficial........poate cand tu iesi din spital si apuci sa intri pe forum eu deja am nascut......... cine stie, se pare ca eu urmez acum!
marti ma vede dr. mea, asa ca o sa aflu daca s-a deschis colul, voi avea 37 de saptamani si cateva zile atunci, iar daca rezist pana pe 29 am programare la eco 4d si vad si cum e copilul pozitionat sicate kg are si cat de jos este si cum e cervixul sau colul........., eu sincer as vrea sa nasc in vacanta de iarna a fetitei mele pt ca o ducem la bunici, asa, daca nasc la termen e fata la scoala si ne incurca rau, cine are grija de ea, cu cine o lasam???


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#570 2008-12-18 10:44:24

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

o'hara a scris:

pe mine ma enervau cele de la sana...si mi-am cumparat de la asistentele din spital una cu capse numa buna big_smile aia cu scai nu prea ti-o poti p0une/ scoate singura...maine pe vremea asta vei fi nascut. hehe big_smile am nr tau alexa...iti dau acu un sms si sa ma anunti maine cand nu mai esti prea droghi cum fu big_smile

ana mi-am schimbat nr de telefooon grater dar l-am lasat persifonei big_smile


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.