homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2-35


#647 2008-12-21 10:06:30

cocoleta
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 3208

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

alina 28 a scris:

fetelor am si eu o intrebare. Voi ce ati simtit cand a miscat prima oara? Eu imi fac griji pt ca am deja 19 sapt si nu simt nimic, am fost la ecograf acum 2 sapt si mi s-a spus ca totul e in regula si ca nu mai dureaza mult si o sa il simt dar nu observ nimic ciudat care sa se intample in burtica. OAre sa imi fac griji sau poate nu imi dau eu seama ? O fi din cauza ca e baietel si ei sunt mai puturosi? Urmatorul eco e in ianuarie pe 15 si sper ca totul sa fie in regula pana atunci. :
smile_tree:

eu nu am simtit fluturasi ci cum se incorda si se tuguia un pic burta in locul unde era bebelina


_alexa_e superb bebele  si unde mai pui ca e si primul baiat printre atatea fete  hjarta

Offline

 



#648 2008-12-21 11:48:30

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Chiar ca numa fete au fost pana acuma big_smile o sa il insor de tanar rotfl e absolut minunat si-s topita dupa el!


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#649 2008-12-21 12:06:05

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

_alexa_ a scris:

Daliana sa-mi spui pls cand ai citit ce ti-am scris mai sus. Nu vreau ca prin postul meu sa fac rau in vre-un fel acestui om. Noapte buna fetele!

doamne fereste! mersi oricum pt raspuns, poti sterge post-it-ul anterior pt linistea ta, sau putem vb pe mail.....
pana la urma la nasterea normala e cam 150 euro, adica jumate din cezariana, dar o sa fiu pregatita si pt asta ca nu se stie niciodata.... si probabil ca la anestezist la fel, tot jumate pt epidurala
mie imi e frica sa nu imi vina sa nasc acum, de sarbatori, ca nu ar fi dr. mea si nu cunosc pe altcineva acolo sau pe cineva care sa fi nascut cu cineva de acolo
ma mai intereseaza ceva, e cald in spital? sau frig? cate sunt in camera?
de ce trebuie hainute la copil? eu am intrebat dr. mea si mi-a spus doar de scutece si crema, tu ai copilul in camera? eu nu vreau copilul in camera, o sa il am destul in camera acasa.........
cu prima fata nu am avut nevoie de haine, il infasurau in scutece si nici nu am vrut rooming in pt ca eu stiu ca sunt sensibila si numai de copil nu eram in stare, pai nu am putut sa stau o luna in fund! si dupa ce am nascut, asta fiind pe la 13.30, abia a doua zi la pranz m-am simtit in stare sa urc la copil, noaptea mi s-a facut rau, nu stiu, tensiunea, am crezut ca mor, eram foarte epuizata, mai ales ca am avut o sarcina cu multiple internari in spital si probleme


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#650 2008-12-21 13:45:54

alina 28
Full member
Inregistrat: 2008-09-14
Mesaje: 105

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

da e adevarata chestia ca data la care misca este data la care se va naste bebelu ?
gravida 19+ baietel

Offline

 

#651 2008-12-21 13:46:52

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

lauraura a scris:

_alexa_ a scris:

Fetele sunt ok! Am un baiat frumos de 3300g :-D. In rest ma doare rau sonda urinara sad

majoreta  majoreta  majoreta  punk  punk  punk  punk  punk felicitari sa-ti traiasca si sa te bucuri de el  birthday  bebic  punk  punk  punk  majoreta  majoreta  majoreta

majoreta  majoreta felicitari Alexa :k?ra:  :k?ra: , sa iti traiasca baietelul :k?ra:  :k?ra:
asteptam poze applause  applause  applause


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 

 Publicitate


loading...

#652 2008-12-21 15:17:56

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

alina 28 a scris:

da e adevarata chestia ca data la care misca este data la care se va naste bebelu ?
gravida 19+ baietel

alina28, bebele se misca mereu in burtica ta. chiar si cand e doar cat un samburel. doar ca nu il simti.
data nasterii se calculeaza in functie de ultima menstruatie si de masuratorile de la ecograf.

Offline

 

#653 2008-12-21 16:37:46

samy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-10-30
Mesaje: 2562

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

camysh a scris:

sincere felicitari alexa applause
ce ma bucur pentru voi hjarta hjarta
e superb!!!!!!
sa va traiasca si sa fie sanatos kram
f bine ca ai reusit sa alaptezi, si ca e ok smile apropo, doare cand trage din san? big_smile

daca nu prinde bine toata aurelola doare si face rani repede ca e pielea f sensibila si appi e mai greau sa alaptezi, dar daca prinde bine , nu doare delco si e intr-adevar cel mai minunat sentiments sa-ti hranesti puiul la piept bebe


Mami de fetite:pisoi si pisoias! hjarta

Offline

 

#654 2008-12-21 16:59:21

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Daliana asta am lasat si eu la copil in salon: pampersi, servetele umede si crema. Il infasa asistentele cu fasele spitalului. Este foarte cald in saloane. Sunt maxim doua paturi. Daca nu vrei bebele in camera nu ti-l aduce. Eu pe al meu l-am lasat cu ceilalti, ca mi-a facut icter. Toaleta este in saloane.
P.s. M-am constipat! Ce sa fac? Ce sa iau? N-am reusit mai nimic cu supozitoare cu glicerina si multe iaurturi. Help!


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#655 2008-12-21 17:39:58

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

am auzit ca e bun compotul de prune impotriva constipatiei

Offline

 

#656 2008-12-21 17:43:16

Zeyna
Platinum member
Castigatoare a concursului de Miss
De la: Constanta
Inregistrat: 2007-07-07
Mesaje: 19746

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

camysh a scris:

am auzit ca e bun compotul de prune impotriva constipatiei

da, prunele in general smile Eu nu mananc ca e crima  lol


Dragostea nu se stă, se face.

Offline

 

#657 2008-12-21 17:45:08

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

incearca si prune uscate  cool

Offline

 

#658 2008-12-21 23:26:03

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Care sunt cele mai bune pompite pt san? Mi-a facut niste rani groaznice grater plus ca am surplus d lapte...


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#659 2008-12-22 09:40:21

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

alexa, cu constipatia ce ar fi sa bei un litru de nectar de piersici sau caise??????? te scoate instant........
nasol cu alaptarea.......chiar trebuie sa scoti cu pompa? cu cat scoti mai mult, cu atat curge mai mult........


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#660 2008-12-22 09:43:44

marcristina
Full member
De la: cluj
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 221

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

_alexa_ a scris:

Care sunt cele mai bune pompite pt san? Mi-a facut niste rani groaznice grater plus ca am surplus d lapte...

Se spune ca pompa manuala Avent Isis e tare ok, chiar daca e mult mai scumpa decit restul...si sa te dai pe sani cu crema garmastan daca ai rani....

Offline

 

#661 2008-12-22 09:55:24

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

si exista si niste chestii de silicon care se pun pe areola mamara, pentru a proteja, atunci cand il pui pe bebe la san
nu stiu cum le zice exact, dar poate te ajuta fetele care au folosit smile

Offline

 

#662 2008-12-22 10:13:21

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

_alexa_ a scris:

Care sunt cele mai bune pompite pt san? Mi-a facut niste rani groaznice grater plus ca am surplus d lapte...

si eu am avut rani la san ... dar se spune ca ranile se fac cand nu il pui corect la san.. L-am pus in continuare la san pana mi-au trecut ranile dar ma dureau de nu ma vedeam  roll
Avent manuala am avut si eu pompa si am fost foarte multumita. Trebuie folosita doar dupa 6 saptamani .. se spune ca pana la 6 saptamani poate sa creeze confuzie intre san si biberon si poate sa nu mai accepte sanul... Dupa parerea mea este greu sa rezisti si 6 saptamani cu alaptatul .. inceputul e mai greu dar daca treci de alea 6-8 saptamani alaptatul e mult mai usor dupa.

Ultima oara a fost editat de SoareleMeu (2008-12-22 10:14:04)

Offline

 

#663 2008-12-22 11:09:04

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Eu va cred ca inceputul este mai greu, dar eu nu mai rezist. Mi s-au triplat sanii, am furia laptelui, sunt taiata si pe burta, mi s-a infectat uretra dl blestemata aia d sonda si tre sa fac ampicilina, urinatul se lasa cu lacrimi involuntare de durere si tipete, si am numai rani pe san pana la sange. Nu mai rezist. Biberon scrie pe el. P.s. Rani se fac cand nu prinde toata aoreola. L mine sunt uriase, nici Vali nu poa sa le cuprinda smile) da barem asta micu. Acum ma pregatesc de externare!


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#664 2008-12-22 11:57:00

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

alexa, cumpara-ti de la farmacie silicoane din-alea de pus de areola. si crema, garmastan parca ii zice.
si eventual te mulgi o parte, daca ai prea mult lapte. si ii dai alternativ, cand de la san, cand de la biberon

Offline

 

#665 2008-12-22 12:33:03

cocoleta
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 3208

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

da cumpara garmastan ca am auzit ca e cea mai buna si nu tb sters sanul inainte de alaptat e buna si ptr bebe la gingii

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.