homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sa radem putin 2-51


#951 2009-12-03 18:39:39

December
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-09
Mesaje: 2439
Site

Re: Sa radem putin 2

Obama, Putin şi Basescu se intalnesc cu Dumnezeu şi ?i adresează fiecare căte o intrebare.
Obama
-Doamne cand se va termina criza asta in USA ?
Dumnezeu isi trimite ingerii să calculeze?raspuns de la Dumnezeu :
- Nu in mandatul tau!
Putin:
- Doamne cand va deveni Rusia cea mai mare putere din lume?
Dumnezeu isi trimite ingerii să calculeze?raspuns de la Dumnezeu:
- Nu in mandatul tău!
Basescu:
- Doamne cand se va termina coruptia din Rom?nia ?
Dumnezeu isi trimite ingerii să calculeze?.trece ceva timp?.mai trimite alta echipa de ingeri in ajutor şi alta echipa?nimic? Raspunsul de la Dumnezeu:
- Nu in mandatul meu ! ! !?




Un vacar avea un taur....cel mai bun taur din regiune. Taurul era unica sa avere. Curand i se duse vestea in lung si-n lat deoarece ceilalti fermieri decoperira ca taurul era cel mai bun animal reproducator din zona. Asa ca incepura sa il inchirieze petru vacile lor.
Era de ajuns sa apara vreo vaca prin preajma...Taurul nu ?ierta? niciuna! Astfel vacarul castiga muuuuuulti bani!!!
Ceilalti fermieri se reunira si decisera sa puna mana de la mana si sa cumpere taurul. Ajunsera la vacar acasa si ii zisera:
- Cere un pret pentru animalul tau. Vrem sa il cumparam!!!
Vacarul, profitand de situatie, ceru un pret absurd de mare. Dezamagiti, fermierii nu aceptara si plecara cu jalba in protap la primar.
Acesta din urma, sensibil la problemele comunitatii, cumpara taurul cu banii primariei, platind o avere pe el, si il inregistra ca patrimoniu al comunei.
Bucurie mare in comuna!!! Se facu o petrecere campeneasca de pomina!Fermierii prezenti isi adusera si vacile....deh...sa profite cat mai repede!!!
A fost adusa prima vaca...Taurul o mirosi si ....nimic..
- Trebuie sa fie vina vacii, zise un fermier. E prea slaba!
O alta vaca a fost adusa. O vaca olandeza, cea mai frumoasa vaca din regiune!
Taurul o mirosi...apoi NIMIC!!
Primarul, disperat, il chema pe vacar si il intreba ce se intampla.
Nu stiu, zise vacaru! Nu a mai facut nicodata asa ceva!!!
-Lasa-ma sa vorbesc cu el, ceru vacarul! Vacarul se apropie de taur si il intreba:
- Ce se intampla cu tine? Nu mai ai chef de munca???
Taurul, se intinde lenes, si raspunde:
- Nu ma enerva!!! Ma deranjezi! Acum sunt FUNCTIONAR PUBLIC !!!


Doi microbi stateau de vorba. Unul zice catre celalalt:
-Astazi sunt bolnav
-Dar ce ai?
-Penicilina.



Presedintele Basescu cu sotia se plimba la pas prin Bucuresti. La un moment dat Traian Basescu se opreste brusc in fata unei vitrine si exclama:
-Ia uite, Marie, ce preturi: sacou-15 Roni, pantaloni-10 Roni, camasa-5 Roni. Si se mai plang toti de criza in loc sa-mi fie recunoscatori ca traiesc atat de bine !
La care consoarta, intrucatva jenata, ii spune:
-Pai, Traiane, asta-i o spalatorie!


Dacă tu crezi că poți, sau dacă crezi că nu poți, oricum ai dreptate. (Henry Ford)

Offline

 



#952 2009-12-03 19:11:54

Divya
Hero member
Inregistrat: 2009-05-13
Mesaje: 2837

Re: Sa radem putin 2

rotfl2

Offline

 

#953 2009-12-04 17:26:18

adina15
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-01-09
Mesaje: 2274

Re: Sa radem putin 2

Sotul cu sotia in pat faceau dragoste , figuri, sex salbatic....
Deodata, la usa, incepe sa sune in draci soneria....Sotul sare ca ars, isi aduna cu un gest hainele si da sa sara pe geam, dar ii taie calea sotia care nu nimerea sa-si puna chilotii.
- Vai, draga,zice ea, uite cit putem fi de stresati....

O tipa sexy intra intr-un bar dintr-un mic orasel linistit de provincie. Cu un gest senzual ii spune barmanului sa se apropie. Cand acesta este langa ea, ii sugereaza sa isi apropie fata de a ei si ea incepe sa se joace cu barba lui.
- Tu esti managerul? intreaba ea soptind.
- Aaaa, nu, zice barmanul emotionat.
- Poti sa il chemi, te rog, trebuie sa vorbesc cu el, spuse ea continuand sa se joace cu barba si parul lui.
- Mi-e teama ca nu, pot sa te ajut cu altceva?
- Da, trebuie sa ii transmiti un mesaj, spuse ea soptind cu o voce senzuala in urechea barmanului, ii mangaie cu degetele fata, apoi buzele si le introduse usor in gura permitand barmanului sa i le suga usor.
-Ce mesaj sa ii transmit? reusi barmanul sa articuleze.
- Spune-i ca nu este hartie igienica la toaleta si nici sapun


Da-mi Doamne puterea de a accepta ceea ce nu pot schimba,
Curajul de a schimba ceea ce-mi sta in putere
Si intelepciunea de a face diferenta dintre ele......

Offline

 

#954 2009-12-05 12:36:54

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: Sa radem putin 2

Mos Craciun este Femeie
Nu vreau sa fiu eu cel care destrama un mit sacru, dar eu cred ca Mos Craciuneste o ?ea?.

Ganditi-va! Craciunul este o mare intalnire sociala, bine organizata, calduroasa, lejera, plina de viata, si gasesc greu de crezut ca un barbat ar putea face asa ceva!

Pentru inceput, marea majoritate a barbatilor nici nu se gandesc sa aleaga cadouri pana in Ajun de Craciun. Odata ajunsi in mall, tot timpul par surprinsi sa descopere numai produse de calitatea a doua, seturi de chei tubulare, si inele de plastic lasate pe rafturi. Numai pentru acest lucru sunt convins ca Mos Craciun este femeie. In mod sigur, daca ar fi fost barbat, toti oamenii de pe Pamant s-ar trezi in ziua de Craciun gasind sub brad o cutie muzicala, nescoasa din punga.

Alta problema a barbatului Mos Craciun este transportul. In primul rand, nu ar mai fi nici un ren deoarece ar fi toti morti, spintecati si legati de bara de protectie a saniei, cu ochii pe jumatate deschisi, cu priviri in care se citesc reprosuri disperate ca sezonul de vanat caprioare s-a extins.

Chiar daca barbatul Mos Craciun ar avea INCA reni, ar avea in plus si probleme de orintare, i deoarece in mod inevitabil s-ar rataci acolo sus in zapada si nori, pentru ca apoi sa refuze sa se opreasca sa intrebe pe unde sa o ia. Alte motive pentru care Mos Craciun nu poate fi barbat:

- Barbatii nu pot impacheta cadourile.

- Barbatii mai degraba ar muri decat sa se imbrace in catifea rosie.

- Barbatii ar simti ca masculinitatea lor este amenintata?daca ar trebui sa fie vazuti impreuna cu toti acei spiridusi.

- Barbatii nu raspund la scrisori. - Barbatii ar refuza sa permita ca fizicul lor sa fie descris, chiar si in gluma, ca ceva asemanator cu ?un bol plin cu jeleuri?.

- Barbatii nu sunt interesati de ciorapi decat daca ii poarta cineva.

- Daca ar trebui sa zica Ho Ho Ho, le-or diminua serios abilitatea lor de a agata.

- In final, sa fie responsabili cu Craciunul, ar insemna sa isi ia un angajament.

-Pot crede ca alte personaje de sarbatoare legendare sunt barbati: Mos Nicolae apare odata pe an nebarbierit si cu un aspect sters. In mod clar barbat. Cupidon zboara intr-o parte si in alta carand arme.

Unchiul Sam este un politician caruia ii place sa arate cu degetul. Oricare din acesti indivizi ar putea trece testul testosteronului. Dar nu si Mos Craciun!!!


rotfl2 rotfl


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

#955 2009-12-07 11:12:23

lili pala
Sr. member
Inregistrat: 2007-06-17
Mesaje: 1061

Re: Sa radem putin 2

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/6994_dsc04552.jpg

asta scria pe un pomelo!!!!

rotfl2  rotfl2  rotfl2


Mami de Stefanici si Mirunica -pentru poze vizitati blogurile
http://stefanici.blogspot.com
http://emiruna.blogspot.com
59.7 kilograme afurisite! Hai inca - 3 kile !

Offline

 

 Publicitate


loading...

#956 2009-12-08 19:31:35

Himmel
Insomniac member
De la: Magix
Inregistrat: 2008-05-10
Mesaje: 5086

Re: Sa radem putin 2

Sotul si sotia in pat.....momente toride......
EA: ia-ma salbatic, arata-mi ca esti barbat adevarat !
EL: DA! DA! DA!
EA: Spune-mi lucruri murdare !
EL: Baia, bucataria, covorul din sufragerie...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

In autobuz, inghesuiala mare. O tipa se adreseaza unuia care o impingea:
- Ce te impingi asa dom'le, vrei sa te culci cu mine?
- Nu, vai de mine, cum puteti sa credeti asa ceva?
- Atunci da-te la o parte, poate vrea altu'...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

- Doamna, stiti ca sotul dv. va inseala?
- Bineinteles, stiu cu cine, stiu unde si cind, dar inca nu mi-am dat seama cu ce...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Franta. Un magazin. O doamna timp de mai bine de o ora isi alege o palarie. Vanzatorul ii aduce palarii tot mai multe si mai multe. In sfarsit doamna se hotaraste si spune:
- Cred ca o iau pe aceasta. Va rog sa o impachetati.
Vanzatorul, tacut, pune palaria intr-o cutie.
- Cat trebuie sa achit?
- Nimic, doamna. Ati venit cu ea.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

- Sotul: mai femeie, administratorul blocului se lauda ca s-a culcat cu toate femeile din bloc, cu exceptia uneia...
- Ea: o fi aia batrina si urita de la parter?!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Un cuplu in varsta sta ca intotdeauna pentru micul dejun pe terasa. Deodata, sotia se apleaca peste masa si ii trage sotului una de-l lipeste cu spatele de scaun. O vreme e liniste, apoi intreaba batranul mirat:
- Pentru ce dracu' a fost asta?
- Pentru 45 ani de sex nereusit.
El sta pe ganduri afundat in scaun. Dupa o vreme, se ridica si ii trage femeii una peste cap de zboara cu tot cu scaun.
- Da' tu de ce ai facut asta? zbiara ea la el...
- De unde dracu stii tu diferenta dintre un sex reusit si unul nereusit?

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Sotul vine acasa si-o prinde pe sotie cu amantul in pat... Socat intreaba:
- Ce se intampla aici?
Sotia se uita la amant si zice:
- Ti-am zis io ca-i prost?!!


GREIERELE SI FURNICA
(Fabula moderna)

Primavara.

Furnica sapa, pune seminte, face straturi. Apare si greierele.
- Ce faci, greierasule?
- Merg la un tenis cu baietii.
- Mai, mai! Sa nu vii la iarna sa-mi ceri mancare, ca nu stiu ce-ti fac!
- Da, da, bine....

Vara.

Furnica aduna, secera, coseste. Trece greierele, cu o chitara sub brat..
- Ce faci, ma?
- Ma duc sa cant cu baietii in parc.
- Sa nu uiti: de la mine sa nu ceri de mancare.

Toamna.

Furnica culegea de zor, facea dulceturi, punea conserve. Trece greierul, tot cu chitara sub brat...
- Ce faci, ma?
- Ma duc sa cant cu baietii in bar.
- Bine, ma, da' la munca nu vii pana la iarna?

Vine iarna.

Furnica statea in pridvor, infofolita intr-un sal si cu un ceai fierbinte in mana, cand vede o limuzina. Din ea coboara greierasul.
- Ce faci, greierasule?
- Uite, ma duc la Paris sa cant. Am avut succes cu chitara.
- Bine, greierasule, bafta. Si daca-l vezi pe unu', Toparceanu, zi-i ca ma pis pe "Balada" lui, auzi?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

O femeie este oprita in trafic de un politist.
Politistul: Buna ziua..
Femeia: Buna ziua, ce s-a intamplat?
P: Ati depasit limita de viteza. Permisul dvs., va rog.
F: Vi l-as da, numai ca nu am asa ceva.
P: Nu aveti?!
F: L-am pierdut definitiv pentru conducere repetata in stare de ebrietate.
P: Aha... Imi aratati va rog actele masinii?
F: Nu pot.
P: De ce?
F: Am furat aceasta masina.
P: Ce-ati facut?!
F: Am furat masina si am ucis proprietarul.
P: Poftim?!!!
F: Daca nu ma credeti, cadavrul este in portbagaj... vreti sa il vedeti?
In acest moment politistul se retrage incet spre masina sa si cere  ajutoare prin radio.
In 5 minute sosesc la fata locului alte 5 masini de politie... Un ofiter superior se apropie de masina femeii cu pistolul pregatit.
Politistul 2: Doamna, va rog sa iesiti din masina!
Femeia iese din automobil.
F: S-a intamplat ceva, domnule?
P2: Unul dintre colegii mei mi-a spus ca ati furat aceasta masina si ca ati ucis proprietarul.
F: Am ucis proprietarul?
P2: Da. Va rog sa deschideti portbagajul.
Femeia deschide portbagajul, care este gol...
P2: Masina este a dvs., doamna?
F: Da. Poftiti actele ei.
Primul politist ramane perplex.
P2: Unul dintre colegii mei sustine ca nu aveti nici permis.
Femeia cauta in poseta, scoate un port-document si-l intinde politistului.
Acesta il deschide si studiaza permisul, care este in regula. Tipul deja nu mai stie ce sa creada.
P2: Multumesc, doamna... Vedeti, colegul meu mi-a spus ca nu aveti  permis, ca ati furat masina si i-ati ucis proprietarul!
F: Sunt convinsa ca porcul asta mincinos v-a spus si ca mergeam cu viteza!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

O unguroaica sta "la ocazie" in Aiud. Opreste un TIR, se deschide usa , iar femeia intreaba, intr-o romana stricata:
- Sui pe mine pan' la Turda?
Tiristul:
- Sui pe tine si pan' la Cluj, da' cine tzine de volan?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tineri casatoriti!
Ea: Draga, tu nu te gandesti toata ziua decat la sex, nu am putea discuta putin despre literatura, arta...
El: Bine... ai citit Balzac?
Ea: Nu.
El: OK, atunci hai in pat.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Inspectie la scoala. Un tigan sta in penultima  banca. Inspectorii se asaza in spatele lui, in ultima banca.
Profesoara pune intrebari, tiganul tot  cu mana pe sus. In sfarsit, il pune si pe el sa raspunda.
- Doamna, sa mor io, ce picioare si tatze misto haveti. 
- Nesimtitule, cum iti permiti? Ai nota 2 si iesi afara, magarule!
In timp ce se ridica din banca, se intoarce la inspectori:
- Ba, astia cu inspectia, nu mai soptiti, minca-v-as, daca nu stiti!


Poate ca par fragila, neajutorata si nepamanteana, dar am structura de otel.

Offline

 

#957 2009-12-09 08:37:29

Jessie
Platinum member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 21403

Re: Sa radem putin 2

Ioane, am doua vesti proaste, cum sa ti le zic?
- Combina-le!
- Nevasta-ta ne inseala!


Patru prieteni jucau poker. Pe masa erau tigari, telefoane mobile, scrumiere pline, etc. La un moment dat suna un telefon. Unul dintre ei raspunde:
- Da... Bine draga, cu niste prieteni...Ce spui?...O blana?...2000 de dolari?... Dar nu-i cam mult?...A! E naturala... Bine cumpar-o.
Inchide telefonul, mai joaca ce mai joaca, cand suna din nou. Raspunde:
- Da...Nu ti-am zis? Cu niste prieteni... Ti-ai gasit masina? Cat costa? ... 20000 de dolari?!? Da' nu-i cam mult? ... A, e noua... Scaune de piele...Full-options... Bine, cumpar-o.
Inchide telefonul si se apuca din nou de jucat. Peste cateva zeci de minute suna din nou. Raspunde:
- Da... Ti-am mai zis, cu niste prieteni... A venit omul cu casa?!? Ce casa? Ce om? A... agentul.... Cat costa?... 500.000 de dolari?!?! Dar nu-i cam mult?... A, are 20 de camere... 8 bai... doar ne mutam... bine, bine, cumpar-o. Pa.
Inchide telefonul dupa care il arunca pe masa si zice:
- Al cui e telefonul asta, ca a inceput sa ma enerveze?


"Excelenta morala este un rezultat al felului in care traim. Devenim corecti, facand fapte corecte, devenim temperati comportandu-ne temperat si devenim curajosi facand acte curajoase." - Aristotel

Offline

 

#958 2009-12-09 11:33:48

Darcy
Sr. member
Inregistrat: 2008-07-11
Mesaje: 1396

Re: Sa radem putin 2

Intrebase: "-Ce au facut romanii in timpul mamdatului lui Mircea Geoana ?
Raspuns : Au dormit !!"

Ce mai fredoneaza Geoana in ultimul timp? "daca-as fi ptr o zi presedinte..."

Interbare : Cum se pune la loc dopul la o sampanie ?
Raspuns : Intrebati-l pe Geoana.


Cap patrat cu minte-n colturi

Offline

 

#959 2009-12-09 12:08:44

AwesomeAngel
Diamond member
Inregistrat: 2008-11-18
Mesaje: 27313

Re: Sa radem putin 2

Adobe a hotarat ca versiunile de Photoshop distribuite in Romania vor salva fisierele in format .pdl nu .psd ca pana acum!
rotfl2

Ultima oara a fost editat de AwesomeAngel (2009-12-09 12:09:14)


"I may not be perfect, but all parts of me are pretty awesome!" angel

Offline

 

#960 2009-12-09 12:10:50

calleigh
Platinum member
De la: viata
Inregistrat: 2009-01-13
Mesaje: 22290

Re: Sa radem putin 2

not funny lol


Life isn't about finding yourself.Life is about creating yourself.
Perhaps our eyes need to be washed by our tears once in a while, so that we can see Life with a clearer view again.

Offline

 

#961 2009-12-09 12:25:11

Himmel
Insomniac member
De la: Magix
Inregistrat: 2008-05-10
Mesaje: 5086

Re: Sa radem putin 2

Vine revolutia in Romania si incepe vulturul sa zboare, sa faca picaje,  looping-uri...
Il vede vulpea:
-          Auzi, vulture, ai innebunit? Ce te rupi asa in figuri?
-          Vulturul raspunde: -           Cumatra, acum e democratie!  Cum aude, vulpea incepe sa alerge prin padure in zigzag, sa se dea peste  cap...
O vede ursul:
- Ce-ai, cumatra, a dat strechea-n tine?
Vulpea:  - Ursule, e democratie!
Aude ursul si spune:
-          Asa? Atunci ia vino tu incoa!  O prinde si i-o trage bine.
Pleaca vulpea amarata cu coada-ntre picioare, se intalneste cu vulturul  si-i spune ce-a patit din cauza democratiei.
La care vulturul:
- Cumatra, democratia e aici sus , JOS E !!


Poate ca par fragila, neajutorata si nepamanteana, dar am structura de otel.

Offline

 

#962 2009-12-09 23:12:21

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Sa radem putin 2


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#963 2009-12-10 10:45:30

Himmel
Insomniac member
De la: Magix
Inregistrat: 2008-05-10
Mesaje: 5086

Re: Sa radem putin 2

Stiti ce inseamna PSD? Presedinte in Seara de Duminica. Stiti ce inseamna PDL? Presedinte in Dimineata de Luni



* Stii cum sa bagi la loc un dop de sampanie? Nici eu, dar ne arata Mircea Geoana.



* Un pix - 1 leu. Un tricou - 10 lei. O excursie - 1.000 de lei. Bucuria de a vedea un PSD-ist ofticat: nepretuita!



* Cine e in spatele lui Basescu? Mircea Geoana.



* Conferinta de presa la PSD. Tema: filmuletul cu Geoana topaind de bucurie a fost trucat.



* Ce-au facut romanii in timpul mandatului de presedinte al lui Geoana? Au dormit.



* Cel mai scurt banc: Geoana presedinte!



* I: Ce-a primit Mircea Geoana de la Mos Nicolae?
R: Jocul ?Mircea Geoana Presedinte?, varianta demo!


Poate ca par fragila, neajutorata si nepamanteana, dar am structura de otel.

Offline

 

#964 2009-12-10 10:59:25

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Sa radem putin 2

vai dely nu ma bucur de pierderea lui geoana dar am murit de ras rotfl2))

Ultima oara a fost editat de Wildhoney (2009-12-10 11:00:14)


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#965 2009-12-10 16:15:32

Monya
Full member
Inregistrat: 2008-04-14
Mesaje: 881

Re: Sa radem putin 2

Stiai ca in corpul omenesc exista un nerv care face legatura intre globul tau ocular si anus? Se numeste Nervul Optic Anal, si este responsabil de viziunea cacacioasa despre viata. Daca nu credeti, incercati sa va smulgeti un fir de par din fund, sa vedeti cum va dau lacrimile.

Noutate in New York. S-a deschis un nou magazin, unde femeile pot cumpara un sot. La intrare sunt expuse instructiuni despre cum functioneaza magazinul : - Poti vizita magazinul O SINGURA DATA. - Exista 6 etaje, iar caracteristicile se imbunatatesc pe masura ce urci. - Poti alege orice barbat de etajul in care te situezi sau urci la un etaj superior - NU se poate sa te intorci la etajul inferior. O femeie hotaraste sa viziteze Magazinul pentru a gasi un iubit. La primul etaj, anunt la intrare: Acesti barbati au un loc de munca. Decide de a urca la urmatorul etaj. La al 2 lea etaj, anuntul la intrare suna: Acesti barbati au un loc de munca, si iubesc copiii. Decide de a urca la urmatorul etaj. La al 3 lea etaj, anuntul la intrare indica: Acesti barbati au un loc de munca, iubesc copiii, si sunt extrem de frumosi. Wow ! zice femeia, dar simte ca trebuie sa urce mai sus. La al 4 lea etaj, anuntul de pe usa intrarii informeaza: Acesti barbati au un loc de munca, iubesc copiii, sunt extrem de frumosi, si ajuta la treburile casnice. Incredibil, exclama femeia. Cu greu reusesc sa rezist! Dar, urca din nou La al 5 lea etaj, anuntul de pe usa intrarii zice: Acesti barbati au un loc de munca, iubesc copiii, sunt extrem de frumosi, ajuta la treburile casnice si sunt extrem de romantici. Femeia e foarte tentata sa ramana si sa-si aleaga unul, in schimb hotaraste sa urce la ultimul etaj...  Al 6 lea etaj: ESTI VIZITATOAREA N° 31.456.012 al acestui etaj. Aici nu exista barbati, acest etaj exista doar pentru a demonstra cat e de imposibil sa multumesti o femeie...Multumim pentru alegerea de a vizita magazinul nostru ! Vis-a-vis de acest magazin, s-a deschis un Magazin de Neveste. La primul etaj sunt femei ce iubesc sexul.. La al 2 lea etaj, sunt femei ce iubesc sexul, si sunt si bogate. Etajele de la al 3 lea la al 6-lea N-AU FOST NICIODATA VIZITATE...!!!?

chicot


I am not a woman of too many faces. The mask I wear is one...

Offline

 

#966 2009-12-10 19:56:03

December
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-09
Mesaje: 2439
Site

Re: Sa radem putin 2

Cele 16 cereri ale subalternului '

1) Niciodata sa nu-mi dai de lucru de dimineata.
Asteapta pana la ora 16.00. Atunci poti sa-mi dai sarcinile cele mai urgente, fara a-mi da si informatiile necesare pentru rezolvarea problemei ; lasa ca ma pot informa si singur de la cei de la care te-ai informat si tu.

2. Daca este o problema cu adevarat de neamanat, din 10 in 10 minute vino si intreaba-ma cum stau. Asta ma ajuta! Sau, si mai bine, stai permanent in spatele meu si da-mi cate o indicatie inainte de fiecare apasare de tasta.

3. Daca trebuie sa pleci, sa nu spui niciodata nimanui unde esti. Asta ajuta sa-mi dezvolt fantezia fata de cei care te cauta la telefon. Nici despre momentul intoarcerii tale sa nu spui nimic, ador sa spun intotdeauna ca poti veni dintr-o clipa in alta.

4. Daca am mainile pline de hartii, cutii, carti sau alte lucruri, niciodata sa nu deschizi usa in fata mea. Asta ma ajuta sa inteleg cum este sa fii handicapat, iar apoi ma voi descurca mai usor cu usile in cazul in care as suferi vreun accident.

5. Daca imi dai mai multe sarcini, sa nu spui niciodata care este prioritatea lor, eu sunt un cititior de ganduri deci voi ghici cu usurinta si singur.

6. Este mai simplu daca imi trimiti un E-mail chiar daca stam doar la 3 metri. Pentru ce atata vorbarie?
Si asa primesc foarte putine E-mailuri zilnic. E-mailurile primite de la seful tau poti automat sa mi le transferi, nu trebuie sa scrii si ce sa fac cu ele, imi este foarte usor sa descopar si singur.

7. Cel mai bine este daca ma tii in birou pana seara tarziu. Ador acest loc, cu adevarat nu am unde sa ma duc dupa lucru. In afara de lucru, nici nu am viata particulara.

8. Daca esti multumit de munca mea, nu cumva sa-mi spui, sa stii ca daca aflu atunci in mod sigur voi cere marire de salariu.

9. Daca nu esti multumit cu munca mea, poti spune la toata lumea, ador sa fiu prezent in barfele de la locul de munca.

10. Daca ai indicatii speciale in legatura cu munca mea, sa nu-mi spui niciodata pana aproape de terminare. Daca ai avea indicatii folositoare, astea doar mi-ar incetini munca.

11. Sarcinile cele mai dificile niciodata sa nu le dai in scris si intotdeauna doar pe jumatate sa explici din ce constau. Deoarece daca ar ramane o dovada scrisa, ulterior s-ar afla ca nici macar tu nu stiai ce vrei de fapt, si dimpotriva ai dat indicatii care se contraziceau.

12. Doar atunci sa fii amabil cu mine daca munca mea are influenta pozitiva asupra ta.

13. Spune-mi cu curaj toate problemele tale personale. Eu nu am astfel de probleme si imi pica bine sa aflu ca mai este cineva si mai putin norocos.
In mod special prefer acele povestiri in care descrii in mare amanunt, cat de incredibil de mult impozit se ia din premiile pe care le-ai primit pentru performantele tale.

14. Asteapta pana la evaluarile de la sfarsit de an, atunci spune-mi ce ar fi trebuit sa optimizez in cursul anului. Da-mi o evaluare mediocra si o marire de salariu care urmareste usor inflatia. Stii, nici eu nu muncesc pentru bani.

15. Daca doresti ceva de la mine, este de ajuns sa-mi strigi numele, eu intr-o clipa voi fi acolo lasand balta tot ceea ce tocmai faceam. Expresiile precum "Te rog frumos, vino pana la mine", "Te rog, ajuta-ma", sau "Ai un minut pentru mine" sunt absolut inutile. Daca nu gasesti o litera pe tastatura, doar striga si eu vin sa-ti arat unde este ascunsa.

16. Daca doresti sa fac un tabel, deseneaza-mi pe o hartie exact cum ai vrea sa arate, explica-mi cat de groasa sa fie linia si ce fel de caractere sa folosesc.
In tot acest timp ai fi putut si tu sa-l faci, dar nimeni nu ar putea sa se astepte la asa ceva din partea ta.
Creativitatea mea nu trebuie sa se dezvolte la lucru, este de ajuns sa urmez doar ordinele tale.

Are cineva ceva de zis? Am gresit undeva? Exemple aveti?


Dacă tu crezi că poți, sau dacă crezi că nu poți, oricum ai dreptate. (Henry Ford)

Offline

 

#967 2009-12-11 18:27:35

adina15
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-01-09
Mesaje: 2274

Re: Sa radem putin 2

Dragul mosului baiat,
Iti spun clar si raspicat:
Am primit scrisoarea ta,
Dar m-am sters la c** cu ea.
Si ma p** pe ce-ti doresti,
Nici in vis n-ai sa primesti!
Si daca-mi mai scrii vreodata,
Iti rup gura cu-o lopata!
Nu-l mai cauta pe mosu'
Ca iti face c***` rosu.
Mosu` a plecat din tara,
Ca e criza financiara! lol rotfl rotfl2

Ultima oara a fost editat de adina15 (2009-12-11 18:28:49)


Da-mi Doamne puterea de a accepta ceea ce nu pot schimba,
Curajul de a schimba ceea ce-mi sta in putere
Si intelepciunea de a face diferenta dintre ele......

Offline

 

#968 2009-12-11 20:09:50

December
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-09
Mesaje: 2439
Site

Re: Sa radem putin 2

ORGANIGRAMA UNEI FIRME ROMANESTI

Directorul A fost ales pe baza unui criteriu sănătos: este ruda cuiva care poate ajuta afacerea. Vărul lui lucrează la Ministerul X sau la Compania Y. Prin conexiunea asta poate aduce comenzi pentru firmă.
Că nu are experienţă ?n management sau nu ?ntelege businessul sunt detalii nesemnificative. Toată lumea ?l urăşte, pentru ca nu ştie să se comporte cu oamenii. Angajează oameni la fel de nepricepuţi ca el.
Cumpără un server de 200 milioane, dar se zg?rceşte să plătească 200 pentru cineva care să ?l pună pe picioare. ?şi cumpără o maşină mare şi o zg?rie ?n parcarea firmei, parcare trasată tot de el pe principiul "lasă bă că avem loc". ?şi ia rolul foarte ?n serios, modifică bugetele departamentelor şi mută oamenii de colo. .. ?nchide uşa biroului c?nd urlă patronul la el.
?şi cumpăra computer ultra-perfomant şi refuză cererile de achiziţii pentru harduri, tastatusi şi mauşi pentru computerele angajaţilor. Preferă să plătească 300 rata la maşina angajatului + benzină dec?t să ?i mărească salariul cu 200.
După doi ani, c?nd a ?nvăţat businessul, concediază angajaţii care au fost martori la chiflele sale şi angajează juniori uşor impresionabili. Consideră că e de datoria lui să aibă o amantă, indiferent dacă soţia e ur?tă sau frumoasă.

Echipa de v?nzări Se cred cei mai mari şi mai tari din firmă şi la orice răspund cu "dacă nu aducem noi comenzi, firma moare". Cel puţin jumătate din ei se văd mai inteligenţi dec?t directorul şi ar vrea să ?i ia locul, dar nu au curajul necesar să ?l conteste pe faţă, aşa că se mulţumesc să ?l sape pe la berile cu colegii de suferinţă.
De multe ori nu ştiu ce v?nd, ?ncurcă comenzile, trimit specificaţiile aiurea şi apoi dau vina pe muncitori că lucrează prost şi că ei nu pot face v?nzări ?n condiţiile astea.
Consideră că e de datoria lor să plece din firmă cu toate informaţiile posibile, pentru că, şi aici citez, "sunt clienţii mei".

Contabilele Sunt nişte doamne ne.... de ani de zile.
Şi asta ?nseamnă că orice problema ai avea, ele sunt ocupate. La ce ?ţi trebuie adeverinţa?
Ete na, trebuia să vii să mă deranjezi. Tu nu ştii că am treabă? Chiar dacă au predat bilanţul de 2 zile, ele oricum au foarte mult de muncă, pentru că solitaire nu se joacă singur.
Odată trecute de 40, ori sunt foarte blazate şi nervoase, ori se distrează de rup barurile...

Fetele de la Marketing /PR. Au făcut cel puţin o facultate si au vise mari.
Declară ?n orice ?mprejurare, chiar şi ne?ntrebate, că anii '50 au fost cei mai grozavi dpdv al publicităţii şi ?şi doresc să lucreze ?ntr-o agenţie de advertising, unde să mute munţii cu ideile lor, de obicei creţe.
Fac front comun cu tipele de la v?nzări şi se pl?ng ?n grup c?nd ies seara ?n oraş pe diverse teme.
?şi sincronizează ciclul şi au acasa un manelisto-cocalar sau un corporatist care nu le bagă ?n seamă, pentru că e plictisit de sclifoselile lor. Vacanţe ?n străinătate şi poză cu manelistul ?n background pe calculator şi telefon, obligatoriu!

IT - ul. Orice ar face, trebuie să ?ţi dea de ?nţeles că eşti cel mai prost din firmă.
De aceea el are parola de administrator, pentru că tu eşti un netrebnic care nu ştie nimic şi nu merită să se afle ?n prezenţa lui.
C?nd nu rupe banda firmei cu pornache, joacă un joc online sau se pl?nge pe forumuri de geeks că este muncit ca un sclav.
Abia aşteaptă să ?l ?ntrebe directorul ce poate face să oprească scurgerea de informaţii din firmă ca să poată instala radmin şi să se distreze.

Magazionerul. Este foarte plictisit şi enervat de fiecare dată c?nd ai treaba cu el. Dacă ?ndrăzneşti să ?i sugerezi să se grăbeasca, ?ţi răbufneşte ?n nas că el e şef peste magazie şi ?ţi dă ce vrea şi dacă are el chef. Tremură ?n faţa directorilor şi se dă cocoş ?n faţa şoferilor şi a femeii de serviciu.

Şoferii. Ei urăsc pe toata lumea, ?n mod egal şi din principiu.
Scopul lor ?n viaţă e să ?şi ia telefoane şi să se pl?ngă că trebuie să muncească ?n fiecare zi.
Au mereu lucruri mai importante de făcut şi serviciul ?i cam ?ncurca.
Cel puţin unul visează să ajungă la v?nzări sau să conducă firmă, pentru că el ştie ce e ?n neregulă, şi le ?mpărtăşeşte asta colegilor ?n timp ce stau la mici la munte pe benzina şi pe maşina firmei.
Aşteaptă ca fata de la v?nzări pe care o plimbă at?ta prin oras să ?l invite la ea ?ntr-o seară, pentru că, nu-i aşa, o serveşte mereu şi ?şi rupe din timpul lui important pentru ea.

Femeia de serviciu. Ea e supărată că trebuie să facă curat şi cafele.
Nu ?nţelege de ce trebuie tocmai ea să dea cu mătura sau cu mopul sau de ce trebuie ea să ştie c?nd nu mai e h?rtie la baie.
Le urăşte pe curvele de la v?nzări şi de la marketing, dar se dă bine pe l?ngă ele pentru că are o fata care are nevoie de serviciu.

Secretara Scopul ei ?n viaţă e să se aboneze cu mailul office@firma la siteurile de bancuri şi de prostii .
Nu ştie niciodată nimic.
Nu are chef să se ducă la director ?n birou, nu are chef să ?i facă legătura cu furnizorul X..
Visează să ajungă la v?nzări sau la marketing, pe care le consideră joburi mai uşoare dec?t ceea ce face ea, şi c?nd ajunge se poartă mizerabil cu secretara.

Muncitorii Ăştia sunt ur?ţi de toata lumea şi toate se sparg ?n capul lor.
Jumătate nu au chef de muncă, restul o fac in dorul lelii, de teamă să nu fie concediaţi, pentru că au rate şi copii.
Urăsc şoferii pentru că stau toata ziua ?n maşină ?n timp ce ei muncesc, pe curvele de la v?nzări, pentru că stau toată ziua pe scaun şi au salariu mai mare, pe director că nu angajează mai mulţi oameni, ca să poată dormi şi ei la serviciu c?teva ore.
Nu pleacă din firmă dec?t daţi afară şi le e lene să g?dească un pic.

Amantele Sunt prezente peste tot, ?n funcţie de ale cui sunt.
Amanta magazionerului e femeie de serviciu, amanta şoferului e secretară, amanta şefului e la marketing.
Şe ştiu care sunt ?n firmă şi sunt ur?te de toată lumea, deşi toţi se poartă frumos cu ele..
Visul lor e să se integreze c?t mai bine ?n colectiv, să aibă impresia că şi ele contribuie cu ceva, ?n speranţa ca vor fi invitate la ieşiri ?n club de colegele de departament.
?n momentele post-coitum varsă amantului tot ce ştiu şi sugerează cine ar trebui dat afară.
E singura care z?mbeşte sau are o mimă inocentă atunci c?nd directorul ţipă la toată lumea


Dacă tu crezi că poți, sau dacă crezi că nu poți, oricum ai dreptate. (Henry Ford)

Offline

 

#969 2009-12-14 20:04:45

syd
Sr. member
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 1404

Re: Sa radem putin 2

stiti unde gasesc fimultetul cu acel copil de la "copii spun lucruri trasnite" care a zis ca mama i-a papat puta lui tati si ca ii e frica sa nu i-o pape si pe a lui?nu mai gasesc sau de fapt nu stiu in ce episod era

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.